Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kilo vermem durdu ama neden?

inShare

Kilo verme sürecinde zayıflama programınızın diyetisyeniniz tarafından kan bulgularınıza, yaşam tarzınıza, vücut analiz sonuçlarınıza göre hazırlanması elbette en sağlıklı yolu. Ama bu işi kendi çabanızla yapıyor ama istediğiniz sonuçları alamıyorsanız nedenlerine bir bakalım;

Su tüketiminiz azalmıştır
Su yediğiniz yiyeceklerin sindirilmesi, vücuttan atılması, tokluk hissinizin artması, metabolizmanın çalışması için gereklidir. Eğer su tüketiminiz azalmışsa kilo kaybınızda azalacaktır.

Etiket okumuyorsunuzdur
Çoğumuz paketlenmiş ürün tükettiğimizde paketin üzerinde yazılanları okumadan direk mideye indiririz. Artık çoğu üründe kalori değeri, yağ oranı, şeker içerip içermediği hatta alerjik reaksiyon yapabilen katkı maddeleri dahi belirtiliyor. Paketin boyutuna bakıp aldanmayın, diyet ürünlerle arasında 300 kalori fark olabilir.

Beyaz unlu mamullere yönelmiş olabilirsiniz
Tam buğday veya kepekli unla yapılan mamüler elbette beyaz unlulara göre lezzet farkına sahip ya vücuda etkileri. Tükettiğiniz beyaz unlu besinler kan şekerinizi hızlı yükseltip sizi daha çok acıktıracak ve yağa dönüşüm de hızlanacak unutmayın.

Protein ihtiyacınızı sınırlandırmışsınızdır
Günlük protein ihtiyacınızı yumurta, süt, yoğurt, et, tavuk, balıktan karşılıyor olabilirsiniz ama kurubaklagillerd e proteinden zengin besinlerdir. Ayrıca kurubaklagiller et grubuna göre daha az yağ içerir, daha fazla lif olması nedeniyle tokluk hissi daha çok olacaktır, kolesterol seviyesini düşürür. Diyetisyen Özlem Sert Aydın

Uykudan önce kendinizi buzdolabının önünde buluyorsunuzdur
Alışkanlıkların değişmesi zordur ama istenildiğinde imkansız diye de birşey yok. Gece yeme sendromu ilk başta uyku öncesinde sizi rahatlattığı ve daha derin uyuduğunuz için başlayabilir ama dikkat edilmezse tehlikeli sonuçlara da neden olacaktır.

Televizyon karşısında yemek yiyorsunuzdur
Çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar televizyon karşısında yemek yenmesini istemiyoruz, nedeni basit; hızlı yemek yeniyor, farkında olmadan ihtiyacınızdan fazla tüketiyorsunuz ve tokluk hissinizi çok sonra hissediyorsunuz.

Porsiyonlarınız büyümüş olabilir
İdeal diyet programınızda ihtiyacınız olan bütün besin grupları gram veya kaşık veya bardak olarak ölçülerle verilir. Eğer siz tüketmeniz gereken etten daha fazla yiyor, ekmek daha fazla tüketiyor, meyveleriniz ara öğününüzde birkaç porsiyon ise kilo kaybınız yavaşlamaması hatta artmaması gayet doğal.

Diyetisyen Özlem Sert Aydın

günaydın güzel ve keyifli bir gün geçirmenizi diliyorum. nihayet omega hapım geldi , arkadaşlar hapı günde kaç defa ve hangi zamanlar alıyoruz
dünkü menümüde yazayım hemen
SABAH : 1 h. yumurta, 5 ceviz , 1 dilim köy peyniri, 6 adet y. zeytin, közlenmiş 6-7 adet biber, bol domates, salatalık, yeşil çay (11:00)
ÖĞLE : 4 adet ceviz, 4 adet k. incir ( 15 :00 )
AKŞAM : 1 kase m. çorbası, 5-6 kaşık etli patlıcan yemeği, salata, 1 kase yoğurt
SPOR : 1 saat hızlı tempo yürüyüş

Teşekkür ederim geven. Eşim Karatay'a başladığında 3 aylık şeker ortalaması 6 nın üzerindeydi ve sabah-akşam insülin vuruyordu. Şimdi 5,8 olmuş. Artık insülin kullanmıyor, hapa geçti. İnşallah annen de fayda görür.

Menü bildirimi:

8:00

domates, salatalık
2 dilim eski kaşar
5 kaşık sucukiçi
1 avuç taze şamfıstığı
1 adt tuzlu kurabiye

2 omega 3 kapsül
1 cvitamini kapsül

Ohh lahmacunlar da yenmiş afiyetler olsun
açlarını da güle güle kullan

herkeslere günaydıın

bu sabah her ne kadar çok uykum olsa da daha erken kalktım güzeeel bir kahvaltı hazırladım koşturmadan sakin sakin yedik

3 yumrtadan peynirli omlet yaptım yarısını yedim
1 bardak süt içtim
4 adet zeytin, ince bir dilim kaşar ve bolca salatalık domates yedim
fıstıkla badem vardı ama çok doymuştum onları yemedim

öğlen yemeğim yine her zaman oduğu gibi bir muamma bakalım ne yiyicem

igneoyası eşin Karatay'ın yararını bilimsel olarak da kanıtlamış maşallah diyorum umarım böyle devam eder sonuna kadar..

bu beslenme şeklinin en hoşuma giden tarafı kilo vermenin yanı sıra sağlığına da kavuşuyosun olası hastalıkların önüne geçiyosun...Şekerin kanserli hücreleri nasıl beslediğine, cildimizdeki kolajen dokuya nasıl saldırdığına dair bir sürü bilimsel makale var bence istediğin kiloya indikten sonra arada bir kaçamak yaparak ömür boyu sürdürebilir bir beslenme tarzı Karatay

ben günde 1 kere sabah kavaltısından sonra alıyorum laceycim ama her gün içmiyorum neden bilmem biraz düzensiz kullanıyorum :26:

bu arada daha önce yine burada okumuştum galiba ama bu omega haplarını buzdolabında saklamak gerekiyormuş yoksa ısıdan bozulabiliyormuş hatırlatayım dedim

yine yazarım size kızlar öpüyoruuum

DÜNKÜ MENÜM

sabah
1 şeftali
1 domates,4 zeytin,örgü peyniri,2 ceviz,omega3 tek kapsül

öğle
küçük bir parça güllaç(baş ağrısı başlayınca)1 kupa çay,yarım domates,

(ve benim başağrısı ilerledi dünden bu yana devam eden ishalin ve bulantımın üstüne eklendi.baktım kötü oluyorum eşimi aradım hemen ben fenayım gel hastaneye gidelim diye ki kolay kolay dr. a gitmeyen ilaç kullanmayan biriyimdir..tabii eşim gelene kadar son yediklerimde çıktı korkunç bulantılarla..acaip soğuk soğuk ter bastı beni ve her şey heryer dönüyor resmen.eşim geldi apar topar atladık arabaya acile düşünün acilde ayakta durabilmenin son kırıntılarıda gitti hemen tansiyon ölçüldü ve serum takıldı ben kendimden geçmiş haldeyim sadece hissediyorum tekerlekli sandalyeyle yatağa götürüldüm düşünün yani..gözümü açamıyorum herşey dönüyor midemi bulandırıyor..dün öğleden sonrayı hastanede geçirdim..serum kendime getirdi biraz beni..çıkışta tuhaftım ama daha iyiydim.)

akşam
kıymalı domates,tarhana çorbası,ekmek,yeşil soğan,azıcık bal..

(akşamları yemeden geçebiliyodum ama bundan sonra eşim bekçi olucak kesin.ben çorbayı yaparken o domatesleri doğradı tabii bana söylenerekakşam yemiyodum ya o beni tüm gün aç geziyoırum sanıyorartık mecburen otururum 2 kaşıkla gözüne yiyomuş gibi görünürüm mecburen çünkü akşam çok geç saat oluyor 8i geçiyor yemek saati)

gunaydın kızlar hepımız ıcın mutlu huzurlu saglık dolu bır gun olur ınsaallah

kahvaltım

2 yumurta
8 zeytın
dereotu
maydanoz
fındık
bpeynır
domates
helva
omega3

yesılcay

turk kahvesı

bol su

-arkadaşlar kilo verirken kendinizi başkaları ile karşılaştırmayın. yaşam tarzlarımız farklı sonuçta
-1,57 boyunda 70 kiloluk birinin aynı boy yaş cinsiyet ve aktivitede olan 90 kiloluk biriyle aynı kiloyu vermesi saçma olur, 90 kiloluk kişi daha hızlı kilo verir sonuçta. kilo azsa kilo vermek zorlaşır
-bebek emzirmek kalori yaktırsada iştah da açabiliyor. bir de bebek emziren kadınlar aslında bebeği ile ilgilenmesi gereken taze anneler...düzgün bir yemek pişrmeye vakti olmayann, pişirdiği yemeği 15 dakikada ayaktan hüpleten ve malesef tempolu yürüyüşe vakit ayıramayan (ev içinde koşturuyoruz o başka). yemeği yavaş yavaş yemek+ dışarı çıkıp yürüyüş yapmaya vakit ayırmak gerekiyor
-o yasaklar beni de zorluyor. mesela dün yemekte pirinç pilavı vardı, az yiyecektim güya ama dayanamadım Aslında Canan hoca tam olarak yasak demiyor günde 10 km yürüyeceksen ye diyor:) biz de belki kendimi öyle koşullandırmalıyız. sabahtan akşama kadar oturuyorum bunların yerine xxxx tercih edeyim demeliyiz.
-ay o hazır gıdalar var ya bi defa yiyince insanın canı daha fazlasını çekiyor. türk kahvasinin için 1 tanecikten bişi olmaz diye attığım şeker sonra ama çukulatsız da olmaz ki diye yanında yediğim bayram çukulatası hofff benim işleri bunlar bozuyor

ben de aranıza katılmaz istiyorum. canan hocanın kitaplarını okudum, son çıkarttığı yemek kitabını da edinicem. ekmek kısmına biraz muhalefet edip accık tam buğday ekmeği yesem falan diyordum (tabi sonra çoka doğru yöneliyor hatta beyaz ekmek falan da tüketmeyte başlıyordum) artık ekmek de yemicem bu sefer .
yarın sabah tahlil yaptırmayı düşünüyorum. sabah kiloma da bakıp inşallah aranıza katılıyorum:)

nasıl oluyor listeye girdikten sonra nasıl bir sorumluluğumuz var?

aramıza hosgeldın canım.kg vermek saglıklı yasmak ıcın en dogru yerdesın.ılk sayfayı dıkkatle oku kı zaten kıtapları okumussun ısın mantıgını anlamıssın.ıkı hafta menu bıldırımınde bulunduktan sonra lısteye gırer paylasımlara devam edersın hep bırlıkte gule oynaya fazlalıklardan kurtuluruz

1.öğün : 10 :30 da bitti
1 bardak ceviz+fındık
domates
biber
4 gün kurusu
elma
armut
peynir
8 zeytin
adaçayı
2 kk yumurta

karatay diyeti kitabını okudum ve bunun bir yaşam biçimi olduğunu biliyorum ancak benim için öncelik doğum kilolarımı vermek, sen kavrayamamışsın demek biraz ağır olmamış mı?

hoşgeldin canım babaannen için çok üzüldüm allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Selam kızlar hepinize çooook günaydınlaaar

akrepcim çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin.
Hava değişimi sanırım ya da forumumuza nazar değdi herkesler hasta olmuş herkese Allah şifalar versin.

Gelelim kahvaltıma;

beyaz peynir
1 yumurta ile yapılmış omlet
3 yeşil zeytin
yarım domates

1 bardak su

biliyorum canım ondan dedim ya çok iyi bakmadılar güvenmiyorum onlara diye verdikleri
ilacı bile almadım tahlillerde bişey yok ama teşhise vertigo yazıyo böyle bir şey olur mu
ya yok canım devam ederse dediğin gibi kbb uzmanına gidicem önerilerin için tşkler canım
hepsini aklıma yazıyorum

evet canım geçer ama özlem işte ne yapayım sabırsızlanıyorum bende en son nisan ayında gördüm
ailemi çok özledim onları her gün konuşuyorum ama yetmiyor işte sanada sabırlar dilerim canım 1 senen
var daha

çok geçmiş olsum menevsehulya Allah acil şifalar versin ihmal etme her türlü testi yaptır

Allah kavuştursun Allah babacığına gani gani rahmet eylesin

çok sağol canım yaptırıcam tşk ederim

Teşekkür ederim canım amin

Menevşe, geven, akrep... Hepinize geçmiş olsun. Mevsim dönümlerinde hastalıklar artıyor galiba...

Teşekkürler canım çok sağol

canım çok geçmiş olsun bu günlerde hepimize bişeyler oluyor
dikkat etmemiz lazım

selamunaleyküm kizlarr,

sabah 7de yaptigim kahvaltim:
kasarli omlet (ilk defa denedim ve cok begendim)
8-10 zeytin
domates
biber

ögle:
bulgur pilavi
bir bardak süt

aksam:
tavuklu salata
bir kase yogurt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…