Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

geçmiş olsun canım..

Selam kızlar Karatay'da bugün 6. günüm ve vücudumdaki etkilerini hissediyorum kilo verdim sanırım ama şimdi tartılmak istemiyorum çünkü
iki gündür reglim başlamış durumda. Ama yine Karatay'a devam bugün kaçamak yapmış olsam dahi =(

kahvaltım
biraz beyaz ve kaşar peynir
biber, domates,közlenmiş patlican

öğlen yarım tabak fasulye

akşam 2 lahmacun(cıss)
bool salata 2 su bardağı ayran

(gün içinde az yediğim için ve kendimi temizlikle yorduğum için ödüllendirmek istedim kendimce ama dakikasında pişman oldum ( )

Son düzenleme:
2.öğün : 16:00
badem
fındık
dondurma

3.öğün: 19:30 da bitti
1 kase bamya
yeşil soğan
maydanoz
dereotu
domates
omega 3

su: 2.5 lt
yürüyüş : yok malesef

kızlar kayınvalidem bana bir torba kayısı çekirdeği yollamış sevdiğimi bildiği için.ben sabahları badem yerine bundan yesem olurmu acaba?nedersiniz??

kayısı çekirdeğinin zararlı olduğunu duymuştum hani bi yerde okumadım dayanağı yok araştırın da sonra yiyin derim...

Didemcim cok basin sagolsun canim. Allah sizlere sabir versin. Ben de babami kaybedeli 1,5 yil oldu. Hala zaman zaman dusununce inanamiyorum babacigimin bunca zamandir hayatimda olmadigina. Ama hayat insani oyle bir zorluyor ki devam etmeye, bir muddet sonra mecburen kosturmacaya devam ediyosun. Kaybedilenler tabii ki hic unutulmuyor, o kesin.

Kislar herkesler uyumadan once bugunku menumu yazayim:

Sabah: (9'da) klasik Karatay
Ogle: (13.00'de) karisik salata, cacik ve yogurtlu ispanak
Aksam: (19.30'da) karisik salata, doner

Nedense bugun 5.30 gibi cok aciktim ve biraz antep fistigi ve biraz da peynir yedim. Yani bugun toplam olarak yedigim miktar biraz fazla kacti. neyse, napalim, yarim telafi ederim artik.

oh iyi yapmışsın sersumcum,güle güle kullan yeni saçlarını
bende kestirmek istiyorum ama eşim istemiyobende habersiz kestirmeyi düşünüyorum
şöyle bir geçmişe baktımda bugün lahmacun günü sanırım herkes kaçamak yapmış

lahmacun yasak değil,kaçamak sayılmaz yani

Menevşe, geven, akrep... Hepinize geçmiş olsun. Mevsim dönümlerinde hastalıklar artıyor galiba...

kizlaaarrrrrrr

kuru incirlerim arasindan kurt cikti, en az bitanede yedim (

midem cok kötü bulaniyor. bisey olurmu ??

Tam organik protein olmuş:)))))

Didem, Allah büyük sabır versin. Yattığı yer nur olsun.

Güle güle kullan sersumum. Eminim çok güzel olmuştur.

Menü bildirimlerimi de yapayım:

Öğlen:

1 tabak kısır. 2 çatal ıspanaklı börek

Akşam:

4 köfte
1 tabak mercimek çorbası

açıkçası 2 konu var kafamda 1. karatay herşeyi yediriyor yanılgısı var insanlarda yasak listesine hiç göz attınız mı? bence çok şeyi kestirip atmış, beni zorlayan yasaklar: patates, kavun, incir, pirinç pilavı, hazır gıda (bisküvi, çikolata vb), yemiyorum ama zorluyor yani özellikle psikolojimi. 5 kilo verdim koca 2,5 ayda nasıl oluyor bu anlamadım. ekmek asla kat'a yemiyorum, çay süt dışında bişey içmem onları da şekersiz içiyorum öyle seviyorum zaten. gün içinde öğünlerim arasında en az 4 saat koyuyorum,yatmadan önce bişey yemiyorum. bir de bebek emziriyorum düşünün artık ve verdiğim kilo 5,5.5 gibi bişey hak mı reva mı?
diğer konu şu bi arkadaşımla konuştum diyetisyen liste vermiş günde 6 öğünü var içeriğine baktım benden çok yiyor (keşke karatayda o kdr yeme özgürlüğü verse) ve süper hızlı kilo verdi vermeye de devam ediyor. vallahi kafam karıştı bi yanım karataya devam desede diğer yanım diyetisyene başvur diyor.

Bu arada arkadaşlar biliyorsunuz eşim de Karataycı. Dün kontrol için tahlillerini yaptırdı. Sonuçları paylaşmak istedim:

Henüz normal değerlerine gelmese de kolesterolü epeyce düşmüş.
Yüksek olan karaciğer değerleri normale gelmiş.
3 aylık şeker ortalaması birazcık daha düşmüş. İnsülin kullanmayacak, hapa devam edecek.
Doktor kolesterol ilacı yazmış. Kullanmamaya karar verdik. Sonuçta değerleri iyiye gidiyor. Karatay'a biraz daha zaman verirsek zaten düzeleceğini düşünüyoruz kolesterolünün de... Zaten 4 yıl kadar önce kolesterol ilaçları kullanmıştı. Karaciğer değerleri öyle bir bozulmuştu ki daha yeni düzelebildi...

Yani diyeceğim şu ki, Karatay'da zayıflamak, sağlıklı yaşamın yanında bonus gibi:)

Selam Kızlar...

Ramazanda tutamadığım oruçlar vardı arada onları tutayım dedim . Hem iftar da erken oluyor. İftardan sonra spora gittiğim için iftarda cok az yedim.

İftar : ı tabak yogurt
3 tane yeni kırılmış ceviz

Spordan gelince kendime güzel bir çorba yaptım: Kıyma ile soğanı kavurudum. Tarhana corbnası pişirip içine kattım birkaç kaşık da yogurt ... Oh miss ..

ı tabak tarhacorbası
8 tane badem

Sahurda da :
1 muz ve bir bardak süt düşünüyorum...
Spor : 3KM YÜZME

çok az yemişsin gibi geldi bana doydunmu bu kadarcık şeyle?
Tatlım onceki gün canım cok bir şey istemedi. Midem boş kalmasın diye yedim.

Karatay bal için boş kalori diyor...
kızlar bugun yemek te türlu makarna,yoğurt,elma varmıs
türlü ,yogurt u yesem olur mu elma yemeyım demi :26:

Makarna yasak. Meyve de gunde bir tane yiyeybilirsin.

kizlaaarrrrrrr kuru incirlerim arasindan kurt cikti, en az bitanede yedim (midem cok kötü bulaniyor. bisey olurmu ??
Senin incirler güzel olmasa kurt yemez öyle düşün. Kurt ağzının tadını bilir : )
akşam 2.öğünüm:
3kepçe çorba
1 kepçe ciğer sote
2incir
2 muffin
salata
Muffin cısssssssss..

Didem başın sağ olsun...

leylakcım gerçekten mi? yasak değil mi lahmacun? karbon hidratlı değil mi
Fındık lahmacuna hocamız izin veriyor...
Simdi şunda anlaşalım Karatay bir diyet değil bir yaşam tarzı. Sen hiç Karatay'ın kitaplarından okumamışsın.. Önce kitabını al kafanda bazı noktaları oturttur.

Geçmiş olsun dileklerinin hepsine birden çoook teşekkür ederim Mevsim geçişlerinde gerçekten hastalıklar artıyor , ama ben şimdi daha iyiyim hamd olsun
Akşam menüm ;
yoğurtlu sarımsaklı biber
çok azcık fasulye
Şimdide geçmişi okurken tarçınlı sütümü içtim

Babam gecenin bir vakti sütle k- flakes yedi . Veee ben sevmeme rağmen bir kaşık dahi almadım Ağzım sulana sulana hazırladım ama sonra GDO 'lu bunlar sağlıksız diye kendi kendime dans ederek rahatladım Gören şaşırır bu kız ne yapıyor diye , amaç motivasyon olsun dimi ama?
Hepinize güzel , hayırlı uykular diliyorum

Sonuçları hemencecik anneme de okudum. Kendisi de bir şeker hastası olarak insülini bu yöntemle bırakabileceğine daha da inanmya başladı
Eşinizin sonuçlarına da ayrıca mutlu oldum , darısı bu imtihanı olan herkesin başına inşaAllahh Kesinlikle Karatay sağlık ve kilo verebilmek için ideal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…