Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kısslar ben kaçar..eşim geldi ve beni yorgun görünce ben menemen yapıyım canum dedi..
sağolsun düşünceli kocişim..bi ona bakiimm..sonra görüşürüz..

Merhaba
Doğum sonrası kilolarından 1,5 yıldır kurtulamamış, dukandan karataya geçiş yapmaya çalışan, umutsuz bir diyetzedeyim.
Almanyada yaşıyorum ve destekleriniz olmadan bu işi kıvaramayacağım belli gibi.
Hamileliğimde 75 e kadar çıkan kilolarımdan sonra şimdi 68 kiloyum, hamile kalmadan önceki kilo 55. Dukan ile 72 den 63'e inmiştim ama diyeti bırakıp birde tatilde Türkiyede 1 ay kendimi güzelim Türk mutfağının kollarına bırakınca yine 68 le kucaklaştık. 3 gündür 1 saatlik yürüyüşlere başladım, tatlı konusunda sadece dondurma zaafıma engel olamadım. Yoksa tek damla şeker yok hayatımda. Ekmek ve hamur işi de pek bulunmaz benim menümde.
Tüm bunlara rağmen ben niye kilo veremiyorum
Bir el atın güzel hanımlarda ben de başlayayım kilo vermeye, noluuur...

yaaa ben 2 dilim peynirli börek yedim yaaaaaa çok kızdım kendime ceza olarak leslie sansone 3 mili 2 defa yapcam aksam yemeği de yok bana oh olsun az bile bu ceza :95::95:

hoşgeldin bende nereye kayboldu bu kız diyordum acaba yazıyorda benmi kaçırıyorum.
geömişolsun canım tez zamanda iyileşir inşallah

kızlar dün sormuştum ama bir cevap alamadım lütfen burda olan
arkadaşlarım bir yorum yapabilirler mi?
bende hazır yoğurttan yana değilim tupper adında kaplar var onlara mayalayıp işe götürüyordum belki sende çyle bir yöntem bulabilirsin

hoşgeldin bizlerle devam et vereceğine eminim sadece metabolizma hızını düşürme az yemek bazen çözüm olmayabiliyor

hoşgeldin burası bağımlılık yapıyor vereceğine eminim

kızlar kızlar şimdi yazdıklarınızı okuyorum baya da herkeste bir kaçamaktır almış başını gidiyor allasen bu nasıl karatay

pilavlar,tatlılar,patates,ekmek aman aman :)) lütfen dikkat canlarım. önceliğimiz sağlıklı beslenme. işlenmiş gıdalardan uzak durmak şart. Glisemik indeksi düşük yiyeceklerle beslenmek. Bunun sonucunda zaten kilo veriyoruz.

Hak veriyorum bunca yılın alışkanlığı var hep yedik yedik bırakmak birden zor ama ne anlamı kalıyor kaçamak yapınca başa dönüyoruz.
Ben hakikaten karatayı yaşam tarzıma yerleştirdim neredeyse 4 ay olacak ne tatlı,ne ekmek,ne tuz, ne işlenmiş gıda bu sürede ağzımdan geçmedi. İş kafada bitiyor. kararlı olmak lazım. Nefse dikkat. Yerken 2 kere düşünün lütfen. Onca yaptıklarınız boşa gitmesin.
Ben bundan sonra ömür boyu ne ekmekle ne de şekerle beslenmeyi düşünmüyorum. Öğrendim çünkü vücuduma bir faydası olmadığını. İhtiyacı olmadığı. Üstüne üstlük bir sürü hastalık barındırdığı. Sağlığım hiç bir şeyden önemli değil bu hayatta. Tamam ekmekle şekerle çukulatayla pastayla börekle tatmin ettim kendimi yedim mutlu oldum ya ondan sonrası sağlığım ? Bunu bir anlık zevk için ömrümden çalamam.

YAŞASIN CANAN KARATAY :)) vall benim inanın hayatımı değiştirdi. Daha sağlıklı bir birey hissediyorum kendimi.

merhaba kıslar nasılsınız iki gündür giremedim
dün yediklerimi yazayım

1. öğünüm
klasik karatay kahvaltısı

2. öğünüm
1 tabak yumurtalı kıyma
1 tabak çoban salatası

bu gün yediklerim

1. öğünüm
klasik karatay kahvaltısı

2. öğünüm
1 tabak mantarlı tavuk sote
1 tabak çoban salatası

hepinize hayırlı akşamlar diliyorum

Kitaplarım gelmiş bugün ben yokken. Biraz okudum, mantığıma yatan çok kısım var ancak değiştirmeyi düşündüğüm kısımlar da var. (Kitapta bahsedilen konular yabancı olmadığım konular ve Canan hoca gibi düşünmeyen karşıt görüşleri de biliyorum.)

Dolayısıyla Karatay' ı temel alan ama bilgilerim dahilinde biraz değiştireceğim bir diyet olacak.

Hayirli olsun kitaplarin ozaman..mesela neleri degustireceksin???

sende hoşçakal canım afiyet olsun görüşürüz
sağol

güzel tavsiyeler canım..ama işte herzaman senin kadar nefsime hakim olamıyorum.. en azından eskisi kadar çok kaçamak yapmıyorum..bu da bişeydir.ama sonuna kadar haklısın

sağol

güzel tavsiyeler canım..ama işte herzaman senin kadar nefsime hakim olamıyorum.. en azından eskisi kadar çok kaçamak yapmıyorum..bu da bişeydir.ama sonuna kadar haklısın

hak verdiğin için teşekkür ederim canım. ama alışırsınız bence kaçamak yapmadıkça. ben alıştım çünkü aramıyorum. tat duygumu değiştirdim. karatay diyor ya tatlı bağımlılık yaratıyor diğer tat duygularını köreltiyor diye. biraz sabretseniz bence alışırsınız.

ve zayıflama grubumdan bir arkadaşın okuduğu kitabından bir bölüm paylaşıyorum. Yine karataya yakın bir bilgi. Ekmekle ilgili.

size ekmekle ilgili bilgi vermek istiyorum gerci bu bilgiler amerika icin yazilmis ama turkiyeninde budan geri kaldigini sanmam artik obezite heryerde konusuluyor. Unlar islenip beyaz un yapilirken( ozellikle ekmegin yada bu unla yapilcak olan pasta, kurabiye... nin raf omrunu uzatmak icin)toxin bir madde kullaniliyormus chlorine denilen bisey bu maddede wheat ile birlesince allaxan denilen yapiya donusuyormus ve buda pankreas icin hasar olusturuyormus boylece insulun ayarlarida bozuluyormus. Konu basligi "beyaz ekmek pankreas icin zehirdir". Kitaba bakarak cevirmek istedim insallah anlasilir olmustur.

iyi akşamlar kızlar

17.00 de ikinci öğünümü bitirdim

4 ekmeksiz köfte
1 büyük bardak ayran
1 büyük biber
1 salatalık

50 dakika da bantta yürüdüm,1 bardak süt içtim şimdi,çok acıkmıştım..

canım diyet çok güzel gidiyor,1 ayda 4,6 kilo verdim iki kez çok pis bozmama rağmen,yani bozmasaymışım 6 kilo verirmişim demek ki..kuruyemişi azalttım yaa..sabahları 5-6 ceviz yiyorum,ama cumaları iyi kilo vermişsem kahvaltıda biraz fıstık yiyorum ekstradanbeli bir kioya ininceye kadar böyle yapayım diyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…