Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhabalar...
sahur:karatay kahvaltısı
iftar:mercimek çorbası,et,salata,ayran
iftardan önce 1 saat yürüyeceğim
sevgiler,hayırlı iftarlar...

s.ven seas p.lse kullanıyorum reyhancım ben 24 TL sanırım

Son düzenleme:

Allahtan yürüdü eşim benimle zaten artıda görünüyorum uyuduğunda saat 12.00 dı bekle Allah bekle uyumuyor yahu..
Sana da bana da patak yok yürüdük yırttık

500 mg olanlardan dimi.ben de baktım onlara epa ,dha degeri düşük diye tereddüt ettim.günde kac tane yutuyosun

yok canım bu oldukça iyi fiyatı da uygun.. Günde 2-3 mg öneriyor hocamız.. Ben toplam 3 mg tüketiyorum.
İçinde omega 3 olacak omega 6-9 olmayacak canım.. bu uygun..

Son düzenleme:
evet karatayda öğlen ve akşam mönülerimde belli oldu paylaşayım...
öğlen dışardaydım mecburen dışarda yedim. bir lokanta buldum ev yemekleri yapan. etli taze fasülye ve yoğurt yedim. biraz da roka.
akşama da sadece tarhana çorbası ve yoğurt...

haftalar sonra bugün koşu bandımla barıştık:119::119::119: oh yürüdüm çok iyi geldi.akşama da yürürüm belki:124::124:

Nasıl seviniyorsun di mi canım ara verip yürümeye başladığında çok sevindim senin için ben de :112: Yürüyebilirsen akşam da yürü leylakım benim

Benim bıcırığım şimdi uyuyup akşama enerji topluyor bolca uyumaz gene 12:00 gibi şanslıysam uyur bide eşimi o saatte yürüyüş için kandırmam gerekecek sanırım

İnş. 2. ve son öğünüm

Bir haşlanmış yumurta sarısı
Fırında köfte (8 tane köfte + patateslerinden de yidim)
5-6 fındık
cacık
soğan
çok fazla yedim ben
oruç tutan arkadaşların orucunu Rabbim kabul etsin inş.

Son düzenleme:

evet iyiniyetlim ya,kaç haftadır düzenli yürümüyodum.+ lar da onun yüzündendi zaten.yürüyüş bitince çok rahatladım,çocuklar gibi sevinip mutlu oldum yaw
sen de ne güzel eşinle gece 12 demeyip yürüyosun.oğluş uyur da bugün de yürürsün inşallah canımcım

Sahur menüm 2 kayısı yumurta, kaşar peyniri, domates, ceviz, 2 dilim karpuz, avuç içi kadar tam bugday tandır ekmeği.

yok canım bu oldukça iyi fiyatı da uygun.. Günde 2-3 mg öneriyor hocamız.. Ben toplam 3 mg tüketiyorum.
İçinde omega 3 olacak omega 6-9 olmayacak canım.. bu uygun..

ben omega 3 konusunda bilgisizim illaki dışardan takviye almamız gerekiyormu yeterince et ve yeşillik yiyoruz bilgilendirirsen sevinirim

ben omega 3 konusunda bilgisizim illaki dışardan takviye almamız gerekiyormu yeterince et ve yeşillik yiyoruz bilgilendirirsen sevinirim

Merhaba hoşgeldin aramıza..
OMEGA 3 leri dışarıdan yeterince alamadığımız için hocamız öneriyor:
Omega-3 yağ asitleri sayesinde
Trigliseritler ve kolesterol düşer, böylece ateroskleroz ve buna bağlı kalp hastalıkları, kalp krizi ve akut inme riski azalır.
Bağışıklık sistemi güçlenir
Kansere karşı koruma sağlanır
Beyin, retina, sperm, cilt hücreleri güçlenir
Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur (diyabet için faydalı)
Kanı inceltir ve akışını kolaylaştırır, kanın pıhtılaşmasını önler
Yangı önleyici etkisiyle romatizmal hastalıklara karşı koruma sağlar

Anne-bebek sağlığında rolü

Omega-3 yağ asitleri, anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişimine aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Bebeğin beyin ve retina gelişiminin desteklenmesi
Erken doğum riskinni azaltılması
Hamilelik süresinin ve bebeğin doğum ağırlığının artırılması
Doğum sonrası depresyonundan korunulması
Omega-3 yağ asitleri ayrıca çocuğun matematik zekasının geliştirilmesine, okuma, telaffuz ve yazma beceresini artırılmasına yardımcı olabilir.

Zihin sağlığında rolü

Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur. Omega-3, beyin ve sinir sisteminde başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Depresyon tedavisini desteklemesi
Bunama ve Alzheimer hastalığı riskinin azaltmasına yardımcı olması
Ruh hali, konsantrasyon, bellek, dikkat ve davranış bozukluklarına karşı yardımcı olması
Saldırganlık azaltmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olması
Mizaç, tepkisellik ve kişilik üzerinde olumlu etkisi olması

Göz sağlığında rolü

Yüksek doz omega-3 alımı gözde yaşa bağlı olarak gelişen sarı nokta hasarları riskini önleyebilmektedir. Omega-3 yağ asitleri eksikliğinde, retinada görme fonksiyonunun azaldığı tesbit edilmiştir.

Kemik-eklem sağlığında rolü

EPA ve DHA’nın antienflamatuar etkisi vardır, ayrıca kas-iskelet sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde faydalı etkileri bulunmaktadır. Omega-3 kemik ve eklem sağlığında başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Kemiklerde kalsiyum toplanmasına destek olarak güçlenmelerinin sağlanması
Eklem iltihabı ve kıkırdağa zarar veren enzim aktivitesinin azaltılması
Eklemlerde hassasiyet ve sabah sertliğinin azaltılması
Romatoid artritli hastada ilaç ihtiyacının azaltılması

Kalp-damar sağlığında rolü

Yapılan araştırmalarda, omega-3 yağ asitlerinin dengeli alımının özellikle kalp ve damar hastalıkları açısından yararlı olduğu vurgulanmaktadır. Omega-3 tüketenlerde koroner kalp hastalığına bağlı ölümler daha düşük bulunmuştur. Omega-3, kalp ve damar sağlığında başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:
Kalp damar hastalığı riski olanların ya da bu hastalığa yakalanmış olanların kalp sağlığını korumaya yardımcı olması.
Damar sertliği oluşumunun yavaşlatılması
Trigliseritlerin kan düzeyini düşürülmesi
Kalp hastalıklarında "kötü kolesterol"ün (LDL) düşürülüp, "iyi kolesterol"ün (HDL) artırılmasıdır.
Kalp krizi sonrası felç, ikinci bir kalp krizi ya da ölüm riskinin azaltılması

Bulunduğu besinler
Omega-3 : Soğuk sularda yaşayan yağlı balıklar (somon balığı), Orkinos tipi ton balığı, uskumru, sardalya, hamsi, Keten tohumu yağı (%60), Ada çayı yağı (%54), Kivi (%52), Perilla(%58), Semizotu(%35) daha az oranlarda ceviz, badem, fındık, soya filizi, kuru fasulye, soya fasulyesi, nohut, mısır, mısır unu, çörek otu yağı, kanola yağı, soya yağı, tatlı patates, marul, lahana, brokoli ve diğer yeşil yapraklı sebzelerde bulunur.

HADİBAKALIM annene geçmiş olsun.Beni bitkilerle tedavi eden dr halamızdada aynı hastalık vardıo ona karabaş otu yağını sabah ve akşam 1 çay kaşığıverilecek.beyindeki neronların birbiriyle iletişimini sağlıyormuş. hatta bize imtihan dönemlerinde çocuklarınızın hatırlama kapasitesini artırır demişti. hindistan cevizi yağı yemeklere katılırsa bu hastalığı tedavi ettiğini internetten okumuştum.Allah yardımcınız olsun.

2 aydır karatay beslenme biçimini uyguluyorum ama hala omega 3 almadım. ilk başlarda sık balık yiyordum ama artık oda yok. almak lazım.

neden olmasın bebeeam..sen yeterki gel..masadakilerden yersin hem..yalnız masayı filan kurdum ben ha..solistlerimiz de iyiniyetli ve sersum..gitarda da iyiniyetlinin cimcimesi..

Az mı buldun gerçekten.Ne ilave etmeliyim ki.Ben fazla yediğimi düşünmüştüm oysa.
yok canım benim fazla değil..kahvaltını cok cok iyi yap..10-15 tane zeytin ye..ama tuzunu al..soguk suyun içine koy onun içinde beklesin zeytin.yani hep suyun içinde dursun..ozaman iyi oluyo..bide peynirin cok az..yumurtayı ikiye cıkar..ama muzu kaldır bence..ama illaki yemek istiyosan gene de ye..yumurtayı düşürme ama..

keyifler nasıl bakalım cıtırlar..
iyiyiz cok sukur fit annem..sen nasılsın bakalım..gittimi annenler..karatay nası gidiyo..dondurma yemiyosun demi artık..

kızlar kuru kayısı veya incir dışında kabızlığa ne iyi gelir ya hiç bir şey fayda etmiyor?
zeytin tavsiye ederim..bana kayısı filan boş..hele keten tohumu acaip şişlik yapıyo..ama 10-15 tane zeytin yeyince sabah bi sorun yok..ama zeytinin içine zeytinyagı da koy..bandıra bandıra ye..hatta peynirin ustune zeytinyagı ve kekik koyunca mükemmel oluyo..

Solgar'ı kullanıyorum ben epa dha sı yüksek
fiyatı 40 liraydı
2 adet alıyorum günde

ha bide kuruyemişin azdı canım senin..bi ince belliyi doldursun..kuruyemiş tok tutar..diğer öğünlerde de eger doymadığını hissedersen kuruyemiş yiyebilirsin..sewgiler..

inşallah canım..yalnız ben kaptırdım kendimi..solistlerimiz sen ve sersum..gitarda senin cimcime..
kız nie uzuluyon ozamn..bak işte heryerden dua gelcek sana inşallah..

haftalar sonra bugün koşu bandımla barıştık:119::119::119: oh yürüdüm çok iyi geldi.akşama da yürürüm belki:124::124:
tebrikler hanım hanımcık leylakım..bu arada avatarını değiştirdiğine üzüldüm...ben onun gizli hayranıydım..

menulerin gayet guzel canım..bu gidişle düşlediğin kıyafetleri yakın bi zamanda alacaksın inşallah..

lafı agzımdan almıssın bidenem
senin ruya iyiniyetlinin çanta darbelerine cıkmış..

birini yatır birini kaldır..fedakar annem benim...Allah emeklerini zayi etmesin..

arkadaslar nasilsiniz aksamki menumu yazayim istedim
iftar
domates corbas
bulgur pilavi yogurt
afiyet olsun canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…