Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Az mı buldun gerçekten.Ne ilave etmeliyim ki.Ben fazla yediğimi düşünmüştüm oysa.

Bugün sözde 2 öğün yapacaktım saat 3 gibi 2. öğünümü yidim ama iftarda bi daha yedim biri beni durdursuuunnn
Oğluş uyumadı yürüyemeyeceğim herhalde pepetim sabah yürü sen de olmaz mı

canım sabah oruc oruc nasıl yuruyum sıcakta cok susarım gıbı gelıyor ama dun gece eşimle yuruduk ıyı oldu 40 dk tempolu

selam arkadaşlar
herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. ben bu bloğun sessiz okurlarındanım henüz hiç menü ve kilo bildiriminde bulunmadım. canan karatayın bütün tv proğramlarını netten seyrettim ayrıca kitaplarını alıp okudum ve araştırma yaptım (biraz garanticiyim galiba) iyice beynime oturttum ve yapmaya karar verdim. 2 haftadır tam yapıyorum hayatımdan ekmeği ve şekeri çıkardım 70,4 idim şu an 68,8 olmuşum üstelik acıkmıyorum ve kendimi halsiz hissetmiyorum. bakalım şu an memnunum bir sıkıntım yok ve anladımki bana yemek yediren ekmekmiş yemeklerimin porsiyonu azaldı ekmeklikte ekmekler artar oldu eşim ve kızım ne kadar az ekmek yediği böylece ortaya çıktı (bunu utanarak yazıyorum). sonra düşündüm ben bu kiloya nasıl geldim diye her canımın istediğinde her şeyi yiyerek zaman ve miktar sınırlaması olmadan bu midenim bedenime yaptığı en büyük eziyet ve suçtu. bütün suçların bir cezası vardır bende ekmek ve şeker yemeyerek midemi cezalandırmaya karar verdim. ne zaman eski kiloma döneceğim o zaman cezası bitecek ve her şeyin azda olsa mideme girmesine izin vereceğim ama şimdilik YASAKKKKK.

Biraz önce gardrobumu açıp, büyük gelen kıyafetlerimi ayırdım. Dolap bomboş kaldı. Hele pantolon dolabı... 1 tane kot, 1 tane de kumaş pantolonum kaldı. Şimdi bunları ne yapacağım diye düşünüyorum. Diyorum ki, Karatay yaptığı için kilo vermekte olup, benim gibi ara bedenlerde olabildiğince kıyafet almamaya çalışan bir arkadaşıma verebilirim. Yani, İst da oturan, şu an veya kışa doğru 48-50beden olacak olan birileri varsa, kıyafetlerimi ona verebilirim diyorum. İlgilenen olursa, özelden de msj atabilir.

Aslında kıyafetlerimi saklayayım, lazım olur sonra diye düşündüm. Sonra da hemen bu fikri kafamdan attım. Ben bir daha 90 kilo olmayacağım. Beynime bu sinyali veren hiçbir davranışta bulunmamalıyım.

Biraz önce gardrobumu açıp, büyük gelen kıyafetlerimi ayırdım. Dolap bomboş kaldı. Hele pantolon dolabı... 1 tane kot, 1 tane de kumaş pantolonum kaldı. Şimdi bunları ne yapacağım diye düşünüyorum. Diyorum ki, Karatay yaptığı için kilo vermekte olup, benim gibi ara bedenlerde olabildiğince kıyafet almamaya çalışan bir arkadaşıma verebilirim. Yani, İst da oturan, şu an veya kışa doğru 48-50beden olacak olan birileri varsa, kıyafetlerimi ona verebilirim diyorum. İlgilenen olursa, özelden de msj atabilir.

Aslında kıyafetlerimi saklayayım, lazım olur sonra diye düşündüm. Sonra da hemen bu fikri kafamdan attım. Ben bir daha 90 kilo olmayacağım. Beynime bu sinyali veren hiçbir davranışta bulunmamalıyım.

Aslında toplu olarak yazmak daha mantıklı ama ben fırsat bulabildikçe girdiğim için şimdi yazayım dedim.
4 tane dolma (bulgurlu)
1 kase yoğurt
Ya aslında normal süt bulup yoğurt yapmak istiyorum kendim ama malesef ulaşamıyorum süte.Hazır yoğurt yemek de çok zor ya..

kızlar kuru kayısı veya incir dışında kabızlığa ne iyi gelir ya hiç bir şey fayda etmiyor?

Ben sezayandan sonra çok zorluk çekmiştim.Hastanedeki hemşire hanımlardan biri kimyon yememi önerdi.1 çay kaşığı kadar kimyon yedim,gerçekten de kısa sürede işe yaradı.Keten tohumu falan da deneyebilirsin..

öncelikle nice beraber ve mutlu,sağlıklı yıllar olsun inşallah canım..
kaçamakları da unut gitsin..yiycen tabiisi bu özel günde
bugün hiçbişey olmamış gibi devam edersin karataya olur biter

teşekkür ederim insan kendine inanıyor ama birileri daha ona inandımı işler dahada iyi oluyor

selam kizlar

Nasilsiniz

Dunku iftar menum

Domates corbasi uzeri kasarli
Firin kofte ,az patates
barbunya
Salata,yogurt
Yarim bardak erik visne hosafi
Asure,kayinvalidem yapmis

Sahur

Malesef sahura kalkamadim,gozumu actigimda saat 6 ydi,alarmi kapatip tekrar dalmisim,sabah 8 den beri de ayaktyim,10 da evden ciktim,12.30 da geldim,cocuklari kursa goturdum,gelince onlara yemek hazirladim,simdi uzaniyorum biraz sizleri okuyorum ve iftari bekliyorum

kızım kreşe başlamayı kabul etti o kreşe ben spor salonuna bu arada bfit yapanınız oldumu
sabah: 1 peynir 5 zeytin kahve
öğlen 0.5 porsiyon yaş pasta yeşil çay
sporumuda yaptım:)

yok canım benim..tatilde değil papiş..geceleri girmeyi tercih ediyo bu ara...su ve yeşil cay eşliğinde...
ha bide kime selam werse kaciriyo..
60:

Ben de araba kullanmaya bayılıyorum..
Sen beni güldürüyorsun komiksin yaw Güzeldir sesin kendine haksızlık etme OYAM
Doktor da komik ben de boşa yaşamışım o halde

Kıpırdama fazlama ficansım sahursuz zor olur.. Gerçi iftarda güzel yemişsin Allah'tan..
Ben de fırında köfte yaptım.. Sana afiyet olsun.. Kendi fırınımda yapmadım bu sefer fırına gönderdim bööle süüüpperrr oluyor:112:

Aşure de yenmiş ficansım patak geldiiii o zamannn hoşafta var bide

kızlar kuru kayısı veya incir dışında kabızlığa ne iyi gelir ya hiç bir şey fayda etmiyor?

Karatay hocanın dediği gibi keten tohumu... ben de bizzat denedim.
1 tatlı kaşığı yeterli diye düşünüyorum
!!!!dikkat fazlası ishal yapıyor!!!!
bütün keten tohumunu dişlerinle eze eze çiğniyorsun. dişlerinin arasına falan kaçıyor. onların hepsini yakala ve çiğne... Bayağı bir uğraşıyorsun, çiğnerken kayganlaşıyor ağzında. ama 8 saat sonra falan işe yarıyor.

bu vesileyle merhaba :)
kilom 69,20 boyum 1,63.
Ben de burada kişisel bir diyet ve hareket günlüğü oluşturarak, ve sizlerin deneyimlerinden yararlanarak kilo vermek istiyorum.
Oldum olası ince olmadım, ancak hareketsiz iş hayatım, ve en az benim kadar iştahlı, fakat zayıf bir kocayla evlilik hayatı bana son 5 yılda nur topu gibi bir 8 kilo hediye etti.
İlk hedefim ağustos ayından 65 kiloyla çıkmak. Başarı sağlayabilirsem yeni hedefler koyacağım.
3 ay önce sigarayı bıraktım, daha da kilo alırım korkusuyla az buçuk spor salonuna gittim ve 3 ayda 3 kilo VERDİM...
Hocanın kitaplarını okudum ve fazla karbonhidrat aldığımı, doğal olarak yaşla bereber insülin ve leptin direnci oluşturduğumu düşünüyorum.
oruç tutuyorum. bu ara dikkat etmeye çalışacağım, ancak bundan sonra hareketli bir hayatım ve doğru düzgün beslenmem olacak.
motivasyon kaynağım ne???
mümkünse senye bir bebek

Unutmadan yazayım.. Gece hafif serinde oluyor.. Akşam iftarda eşimle ben de yemiştim yürüdüğüm iyi oldu

propycil, canım geçmiş olsun.bir an önce iyileşir küçük propycili kucağına alırsın inşallah canım benim

hadibakalım,canım annene çok üzüldüm allah şifa versin.seni çok iyi anlıyorum canım,bi zamanlar biz onlara muhtaçken,onların bize muhtaç olması insanı kahrediyo.sen de hayırlı bi evlatsın ki annenle ilgileniyosun.allah sana sanır ve güç versin canımcım

Sağol prooommm.. Evet bızdığım da hamarat pek hem de pek
Bir gün inşl. görüşürüz canım ayyy ne güzel olur ama
Umarım dua etmişlerdir bana 4 yıl önce bıraktığım bahçe kocamandı vee çok verimliydi..sonradan haber aldım herkes bana dua etmiş afiyetle yemişler ne güzel işe yaramış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…