Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Biraz önce gardrobumu açıp, büyük gelen kıyafetlerimi ayırdım. Dolap bomboş kaldı. Hele pantolon dolabı... 1 tane kot, 1 tane de kumaş pantolonum kaldı. Şimdi bunları ne yapacağım diye düşünüyorum. Diyorum ki, Karatay yaptığı için kilo vermekte olup, benim gibi ara bedenlerde olabildiğince kıyafet almamaya çalışan bir arkadaşıma verebilirim. Yani, İst da oturan, şu an veya kışa doğru 48-50beden olacak olan birileri varsa, kıyafetlerimi ona verebilirim diyorum. İlgilenen olursa, özelden de msj atabilir.

Aslında kıyafetlerimi saklayayım, lazım olur sonra diye düşündüm. Sonra da hemen bu fikri kafamdan attım. Ben bir daha 90 kilo olmayacağım. Beynime bu sinyali veren hiçbir davranışta bulunmamalıyım.

çok iyi yapmışsın canım,:KK9:dünyaya bir kere geliyoruz,yaşayacağımız bir tek ömür var,hep daha ince olmayı ve içimize sinerek,üstümüze yakışarak giyinmeyi düşünelim,o koca giysiler bi kenardayken beynimizde açık kapı bırakıyoruz sanki,ben de verdim kıyafetlerimi az bişeyim kaldı,şimdilik yeni almıyorum,idare ediyorum,zorlanınca zayıf halimi ve giyeceğim enfes giysileri hayal ediyorum,yılların acısını çıkarmama az kaldı,sizlerin sayesinde,canlarım ben çok sevdim sizi gerçekten :KK16::KK16::KK16:

selam kızlar

dünkü iftarım:
yayla çorbası
mantarlı tavuk sote
kuru patlıcan dolması yaprak sarması[biraz fazla kaçırdım dolmayı.)
salata
ayran
hayır dediklerim kadayıf ve saray sarması
biraz tavuk göğsü yedim
iftarda fazlamı kaçırmışım kızlar sizce

sahur:
2hurma
biraz badem ve fıstık
1 kase yoğurt
2yaprak sarma

dün iftarda misafirlerle dışarıda yedik,2 gündür evimde yemiyorum,kaçamak yok ama miktarlar biraz kaçabiliyo
7 köfte:KK50:
1 tabak çoban salata
5 hurma(şeker oranı çok düşüktü)
bol su ve çay

sahurda ise
1 yumurtadan domatesli,peynirli omlet
1 zeytin,yarım avuç fıstık
1 muz:KK69:
2 taze kayısı yedim

başladığımdan beri yürüyüş yapamadım,regl olmama da az kaldı,olunca oruç tutmayacağım için yürüyüşe de başlayacağım,eşim işte çok yorulduğu için iftardan sonra yürüyüşe çıkamıyo,ben de koşu bandımda yürüyeceğim:KK52:
cümmmlenizi öpüyorum canlarım geçmişe dalıyım accık da :KK54:

Kıpırdama fazlama ficansım sahursuz zor olur.. Gerçi iftarda güzel yemişsin Allah'tan..
Ben de fırında köfte yaptım.. Sana afiyet olsun.. Kendi fırınımda yapmadım bu sefer fırına gönderdim bööle süüüpperrr oluyor:112:

Aşure de yenmiş ficansım patak geldiiii o zamannn:KK22::KK22::KK22::KK22::KK4::KK4::KK4::KK4: hoşafta var bide :KK1::KK1:

bugunden itibaren daha dikkat edecegim canim ama kilo.verdikce bir de oructan ciktigimiz icin cozutuyoruz,dedigin gibi iftar fazla kuvvetliydi,su an aclik hissetmiyorum ama cok halsizim

Iyiniyetlim ruyamda seni gordum,sen benim bitisik komsumdun,cok seviniyorum,sonunda yakinimda karatay yapan biri var diye,bir de sen 42.5 kiloya dusmustun ,cok guzel bir yuzun vardi

Propyycilcim demeden ben diyim ruyam senin pataklara cikti

Ben sezayandan sonra çok zorluk çekmiştim.Hastanedeki hemşire hanımlardan biri kimyon yememi önerdi.1 çay kaşığı kadar kimyon yedim,gerçekten de kısa sürede işe yaradı.Keten tohumu falan da deneyebilirsin..

kimyonu duymamıştım canım tşk ederim :KK34:

Karatay hocanın dediği gibi keten tohumu... ben de bizzat denedim.
1 tatlı kaşığı yeterli diye düşünüyorum
!!!!dikkat fazlası ishal yapıyor!!!!
bütün keten tohumunu dişlerinle eze eze çiğniyorsun. dişlerinin arasına falan kaçıyor. onların hepsini yakala ve çiğne... Bayağı bir uğraşıyorsun, çiğnerken kayganlaşıyor ağzında. ama 8 saat sonra falan işe yarıyor.

keten tohumu yiyorum canım ama malesef öğütülmüş olarak aktar inatla öğütülmüş verdi bitene kadar onu kullanıyorum mecburen :KK50:

Hadibakalim canim Allah annecigine sifa versin,senin de isini kolaylastirsin

Sersumcum sanada kolay gelsin canim,tum islerini kolayca halledersin ve evine hayirlisiyla yerlesirsin insallah

Propycilcinm sen de rahatlarsin ve kucuk propyciline kavusursun hayirlisiyla insallah

Son düzenleme:
Kıpırdama fazlama ficansım sahursuz zor olur.. Gerçi iftarda güzel yemişsin Allah'tan..
Ben de fırında köfte yaptım.. Sana afiyet olsun.. Kendi fırınımda yapmadım bu sefer fırına gönderdim bööle süüüpperrr oluyor:112:

Aşure de yenmiş ficansım patak geldiiii o zamannn:KK22::KK22::KK22::KK22::KK4::KK4::KK4::KK4: hoşafta var bide :KK1::KK1:

Canim sen nasil yapiyorsun firin kofteyi ve evdeki firinda olmaz mi

evet
ben yine menü bildirimine geldim:)

öğlen 1 kase mercimek çorbası ve 1 kase beyaz peynirli salata yedim
ardından 1 fincan türk kahvesi içtim (ben türk kahvesine 1 esmer şeker atıyorum)

akşam evde yemeğim yok ama sanırım kıymalı taze fasulye ve bulgur pilavı yapacağım yanına cacık ve salata

ahhh kızlar işteyim ve çok halsizim daha akşama gidip köfte patates yapıcam dünde dolma pişirmiştim yeter artık zaten yiyemiyorum...bugün akşam spor günüm hoca 2 saat süren program verdi ben onu yaparsam ölürüm herhalde konusucam ramazanda bari sadece yürüyüş yapayım....inşallah akşama vazgeçmem gitmekten

selam kizlar

Nasilsiniz

Dunku iftar menum

Domates corbasi uzeri kasarli
Firin kofte ,az patates
barbunya
Salata,yogurt
Yarim bardak erik visne hosafi
Asure,kayinvalidem yapmis

Sahur

Malesef sahura kalkamadim,gozumu actigimda saat 6 ydi,alarmi kapatip tekrar dalmisim,sabah 8 den beri de ayaktyim,10 da evden ciktim,12.30 da geldim,cocuklari kursa goturdum,gelince onlara yemek hazirladim,simdi uzaniyorum biraz sizleri okuyorum ve iftari bekliyorum
benimde bıgun ole oldu sahura kalkamadım ama tutamadımda tansiyonum indi çıktı hep sahursuz zor oluyor az kalmış senin rahat geçer inşallah

ahhh kızlar işteyim ve çok halsizim daha akşama gidip köfte patates yapıcam dünde dolma pişirmiştim yeter artık zaten yiyemiyorum...bugün akşam spor günüm hoca 2 saat süren program verdi ben onu yaparsam ölürüm herhalde konusucam ramazanda bari sadece yürüyüş yapayım....inşallah akşama vazgeçmem gitmekten

bende senin gibi iş yerindeyim açıkmadım ama uykusuzluktan resmen ölüyorum göz kapaklarım kendiliğinden düşüyor. sakın sporu bırakma inan bana yaptığında iyiki spor yapmışım diyeceksin kendini mutlu hissedeceksin spor benim hayatımın vazgeçlimezi hiç spor yapmıyorum dediğimde bile yarım saat yapıyorum ve adha neşeli daha mutlu oluyorum

selam kızlar

dünkü iftarım:
yayla çorbası
mantarlı tavuk sote
kuru patlıcan dolması yaprak sarması[biraz fazla kaçırdım dolmayı.)
salata
ayran
hayır dediklerim kadayıf ve saray sarması
biraz tavuk göğsü yedim
iftarda fazlamı kaçırmışım kızlar sizce

sahur:
2hurma
biraz badem ve fıstık
1 kase yoğurt
2yaprak sarma

Afiyet olsun canim,fazla olmamis,sahurda yumurta da yersen daha iyi olur

benimde bıgun ole oldu sahura kalkamadım ama tutamadımda tansiyonum indi çıktı hep sahursuz zor oluyor az kalmış senin rahat geçer inşallah

gecmis olsun canim,sagol,insallah

Sahur :
4 gün kurusu+ büyük bardak ılık su
1 bardak ceviz+fındık
terayağda yumurta
1 biber
10 zeytin
2-3 dilim kaşar p.
2-3 dilim köy peyniri
1 bardak ayran
bol su

bende senin gibi iş yerindeyim açıkmadım ama uykusuzluktan resmen ölüyorum göz kapaklarım kendiliğinden düşüyor. sakın sporu bırakma inan bana yaptığında iyiki spor yapmışım diyeceksin kendini mutlu hissedeceksin spor benim hayatımın vazgeçlimezi hiç spor yapmıyorum dediğimde bile yarım saat yapıyorum ve adha neşeli daha mutlu oluyorum

evet canım haklısın sporsuz olmuyor zaten.bazen pes ediyorum işte teşekkürler...

doğru tespit,ben de spora işkenceye gidiyomuşum gibi çıkarım ama bitince atom karınca gibi zıplarım,maalesef ki bi dönem çok iyi yaparım bi dönem üşenir ara veririm,motive meselesi
bu arada ben de işyerindeyim,uykusuzum:KK43:

kız reyhan bugun dikkat et haaa..cantayı kafana yersin bak..:KK20::KK20::KK20:
sen kacamak yapmıyodun ne guzel..gene oyle bakıym..:KK20::KK20:
[
ya yapmıyordum ama mısafırım geldı.birde bu hafta 3 yere davetliyiz.ben ne yapcam.pufffffff.:18: gözümden kaçmıyo sanma,sen de bu ara yazmıyorsun yediklerini.yaz da kendini patakla biraz:KK53::KK53:

Karatay hocanın dediği gibi keten tohumu... ben de bizzat denedim.
1 tatlı kaşığı yeterli diye düşünüyorum
!!!!dikkat fazlası ishal yapıyor!!!!
bütün keten tohumunu dişlerinle eze eze çiğniyorsun. dişlerinin arasına falan kaçıyor. onların hepsini yakala ve çiğne... Bayağı bir uğraşıyorsun, çiğnerken kayganlaşıyor ağzında. ama 8 saat sonra falan işe yarıyor.

bu vesileyle merhaba :)
kilom 69,20 boyum 1,63.
Ben de burada kişisel bir diyet ve hareket günlüğü oluşturarak, ve sizlerin deneyimlerinden yararlanarak kilo vermek istiyorum.
Oldum olası ince olmadım, ancak hareketsiz iş hayatım, ve en az benim kadar iştahlı, fakat zayıf bir kocayla evlilik hayatı bana son 5 yılda nur topu gibi bir 8 kilo hediye etti.
İlk hedefim ağustos ayından 65 kiloyla çıkmak. Başarı sağlayabilirsem yeni hedefler koyacağım.
3 ay önce sigarayı bıraktım, daha da kilo alırım korkusuyla az buçuk spor salonuna gittim ve 3 ayda 3 kilo VERDİM...
Hocanın kitaplarını okudum ve fazla karbonhidrat aldığımı, doğal olarak yaşla bereber insülin ve leptin direnci oluşturduğumu düşünüyorum.
oruç tutuyorum. bu ara dikkat etmeye çalışacağım, ancak bundan sonra hareketli bir hayatım ve doğru düzgün beslenmem olacak.
motivasyon kaynağım ne???
mümkünse senye bir bebek:KK70:
hoşgeldin aramıza mecodank.

Unutmadan yazayım.. Gece hafif serinde oluyor.. Akşam iftarda eşimle ben de yemiştim yürüdüğüm iyi oldu:KK34:
ohhh ohh .ben de dun aksam yaptım bi delilik,12 bucuk 1 .15 arası yürüdüm:KK76:

kaç gündür omega 3 arastırıyorum.hocanın önerdikleri bütçeme uygun degıl cunku artık sureklı kullanacagım
internette arastırdım ama güvenemiyorum da.uyduruk kıytırık bişey de istemiyorum.lütfen bana öneride bulunun.memnun oldugunuz güvenerek kullandıgınız omega 3 ün markasını benımle paylasırmısınız.1 ay oldu karar verip alamadım.alayım artık

X