Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Ne kadar hassassınız. İnanın hiçbir şey anlamıyoruz, Rabbim bir kolaylık veriyor. Lütfen içiniz rahat olsun. Menülerinizi istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz. Hoşçakalın...

eve geldim gelmesine ama benim hic dermanım yok hala yol yorgunuyum.mutfağın halini bir görseniz getirdiğim nevalelerle dolu,yerleştirmem lazım.ama ne zaman.ha bide gelirken memleketten 40 tane özgür tavuk yumurtası getirdim bana ramazan bitene kadar yeter.

kızlar sabah yediklerimi yazıyorum sizlere
1- 2 adet rahadan yumurta
2-3 sivri biber
3-1 adet domates
4-1 adet badem
5-bol maydonoz
6-kibrik kutusu kadar beyaz peynir
7-kayısılı diyet çayım
8-10 siyah zeytin 5 yeşil zeytin

4 gibide ara meyva
1-7 adet kayısı
2-3 adet erik kara erik varya irisinde nede gidiyor ekşi ekşi

akşamda yiyeceklerim
1- 6 yemek kaşıgı domatesli patlıcan yemegi
2-3 kaşık bulgur pilavı
3-1 kase yourt içine keten tohumu bir ttalı kaşıgı
suyumu 2 litre içmeyi düşünüyorum bakalım 6 sonra birşey yemeyi düşünmüyorum adetim bitsin spora başlıcem gene plates topumla haşır neşir olmayı düşünüyorumda sonra sıkılaşırım artık sonra fit bir paş aolurum görenlerde o paşa nede güzel olmuşsun dicekler benimde koltuklarım kabarır artık fazla kaparmasa bari yoksa uçarım
kızlar menüm nasıl yorum alıyım lütfen

Son düzenleme:
kahvaltında zeytin yok, kuruyemişte az.eğer bunları eklersen 2 öğün yeter sana acıkmazsın kolay kolay çünkü
4'te ara öğün değil resmen öğün yiyorsun. meyveyi biraz azaltmanı öneririm yanında süt ürünleri,kuruyemiş vb GI sıfır olan birşey tüketirsen kanındaki insülin direnci çok yükselmez buda insülin direncini kırmana yardımcı olur ve çabuk acıkmazsın

Son düzenleme:
Hos geldin, Didem. Gecmis olsun, tatilde hastalanmak cok kotu. Biz, cocuklar kucukken Izmir'de yedigimiz hamburgerden hastalanmistik. Cok agir gecirdik. O zamandan beri disarda yemekten pek hoslanmam, ama gene de yeniyor. Nedeni : sular kesilmis, uzun sure sular kesilince, su borularinda bakteri uremis, su geldiginde ilk su ile marullar yikanmis. Biz de ondan zehirlenmisiz. Sular kesilip, yeniden geldiginde, bir sure suyu bosa akitmalari gerekiyormus, bunu yapmamislar.

Melisende aramıza hoş gedn. Şimdiden kolay gelsin.
Sevgiler
hoş buldum.henüz başlamadım ama yememi azalttım.

Açıklamanız için çok teşekkürler canım.
İki sene önceye kadar bende orucumu tutardım. Ama artık tutamıyorum. Yaş ilerledikce hastalıktan su yüzüne çıkıyor ve oruç tutmaya engel oluyor.

İğneoyam nazfilizcim ve sen güldürdünüz beni
Ben de sallanıyorum nineler gibiyim yaw Uykusuzluk + oruç sonuç budur
Benim kızım da 12 yaşına yeni girdi ve o da oruç tutuyor Senin çocukların orucunu da hepimizin orucunu Allah'ım kabul etsin inş. Çok tatlılar vazgeçiremedim bi türlü kızımı kızım sana daha düşmüyor farz değil desem de tutuyor orucun yatana kadar da yiyor
Şimdi canı kurabiye istemiş onu yapıyor becerikli kızım
Canım sahura kadar niye oturuyorsun uyusana iyice zayıf düşersin

Pro şimdi hatırladım kıss ben tercih yapmayacağım yanlış anladın beni SBS tercih döneminde görevliyim canımın içi çalışacağım yani annemler de a bakar hasret giderir torunlarını özlüyorlar çok

Dünkü iftarım

köfte + salata + 5 sarma + sadece masada 1 litre su

Sahurum

2 haşlanmış yumurta + az pide + pembe domates + biber + salatalık + ş.siz çay + fındık + badem + kaymak + çook az bal

Tok olsam da sahurum kuvvetli arkadaşlar bütün gün yemiyoruz çünkü sahuru kuvvetli iftarı hafif yapın bence:112:

canım zeytini yeniekledim unutmuşumdaceviz yemedim aslında cevizi kayısıyı koyunca eper acıkmıyorum ama kayısı arkadaş yeme dediya ondan çıkardı kayısıda normale 5 erigi 2 yiyordum meyva tabagı bitsind edimdecanım yumurtanın yanında süt içsek kilo almazmıyız biz yok almazsınız derseniz bir koşo gdip süt alıyım

süt serbest canım ama günlük süt veya taze süt olacak.bulamazsan uht de kabul ama yarım yağlı veya light olmayacak
süt yoğurt ayran peynir GI sıfır olan ürünler.meyvenin yanında GI sıfır olanları yersen daha iyi olur. hocamız meyve ile kuruyemiş yiyormuş
yumurta ile süt içinler var canım.sen neden yemiyordun ki:26:
propycil demişti diye hatırlıyorum ama o kayısıya demedi sadece meyvelerin çoğuna dedi.azalt olabildiğince.sadece karpuz ve kavun yasak

iyiniyetlim dikkat ediyorum öğünlerine hiç skoy vermiyosun,hele iftarlarını takdır ettim hiç kacırmıyorsun.böyle tam gaz giderse ramazanın sonunda 52yi görursun.

Son düzenleme:

Canim Allah kabul etsin cocuklarininkini de,hepimizinkini,Allahim sabrini versin

bisey degil canim,afiyet olsun

canim sut ve yogurt kilo aldirmaz,aksine karin yaglarimizin yakilmasina yardimci olur,aksamlari hoca da oneriyor,sakinlesip uykuya gecmemizi kolaylastiriyormus

kızlar kendiniz evde yoğurt mayalarken nasıl maya kullanıyorsunuz?

bir yerde probiyotik yoğurtlardan olursa daha faydalı olur deniliyor. :26:

normal koy yada mandıra yogurdundan yine işlenmemiş süte 1 t.k. yogurt ilave ederek.dogal yogurtta prebiotiktir ,ekşimeye başladıkca bu prebiotik bakteriler de artar.

canım ben jkayısıyı 5 adet yiyordum o dedi yeme 2 ye diye onu dinledim hiç yemedim bugünah güzel bacım dolapta kocaman kavun duruyor öyle ban ben ona bakıyorum neden yeaskki yav keşke kavun karpız diyeti olsa
tamam canım aklımda bulunsun sag oleşime diyeyim şişe süt alsın bana

biliyorum propycil demişti onu sana ama 4 gibi yediğin 7 kayısı ve 3 erik ne bakalım
kavun ve karpuzun Gı yaklaşık 100 bu yüzden yasak
saat 20.00'dan sonra acıktığın zamanlar da süt veya ayran içebilirsin mideni bastırır

ne yapayım bebemısıtmadım yemek malum kendimi bakıma çekmiştimde duş vs saati geçiyor diye meyvanın saati çokmu geç olmuş bebem:44::44:

Hosgeldin didemcim,geçmiş olsun,biran önce iyileşirsin umarım,senin de ramazanın hayırlı olsun canım,ne güzel yüzme ve yürüyüşler sana kilo aldırmamış,bundan sonra da kolayca verirsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…