Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Doktorlar sitesinden soruluyormuş Canan Hoca'ya sorular ama ben denemedim. Pek yorum yapamayacağım.

Allah sana çok büyük sabır versin Sevgim. Eşim de kardeşini 24 yaşında kaybetti. Acısını çok yakından gördüm. Sözün bittiği yer... Allah yardımcın olsun.

Doğrusu pek germiyorum kendimi yemek konusunda. Çünkü yolumuz uzun bizim. O yüzden şu an oruca konsantre oldum ama bu geçici bir durum. Bayramdan sonra 1 haftalık da bir tatil planımız var, kısmetse... Okulla birlikte, tam gaz devam!

Ne kadar hassassınız. İnanın hiçbir şey anlamıyoruz, Rabbim bir kolaylık veriyor. Lütfen içiniz rahat olsun. Menülerinizi istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz. Hoşçakalın...

Gerçekten de çok hassassın Hadibakalım. Ne güzel insanlarla tanıştım ben burda ya...

Ay maşallah, çok becerikli... Anasının kızı canım... Fazla söze gerek yok:)

Eşim 11:30 da teravih namazından geliyor. Çay içiyoruz. Saat zaten 1 oluyor. 2:30 da kalkmak yerine oturuyoruz... Ama bu akşam yatıcam ben. O da oturup çayını kendi içsin

Cıanim Allah kabul etsin cocuklarininkini de,hepimizinkini,Allahim sabrini versin

Amin canım.

selam canlarım nassınız bakalım bugun...
ustumden kamyon gecti benim resmen..neyse yılmak yok diwam karataylı oruca..
bu oructa kilo wermekten ziyade almamak benim için cok onemli..4 gun oruc tuttum ve henuz aynı kilodayım cok sukur...
23 temmuz pazartesi bilançom şöyleydi:
sahurdan once 70 dakkada 6.5 km yurudum bantta.. ve sonra sahurumu ettim:
2 adet kayısı kıwamı koy yumurtası
peynir ceşitleri--keci,eski kasar ve beyaz peynir
5-6 adet ceviz
domates,salatalık ve roka
15 adet yeşil zeytin
koyun yogurdu kaymagı

sahurdan 3 saat sonra uyudum,tok uyumamak için...ama akşama kadar uyudum tabi..gene uykuya tutturdum orucu.. ama napıym ay cok sıcak,bide hiç hiç dayanamıyom..su ana kadar geldiğime bile hayret ediyorum...normalde hiç siftah etmezdim de..ama sizlerin sayesinde..herkes oruc olunca ben de gaza geliyom..

ve iftarım:
dunkunun aynısıydı
4 adet bulgurlu dolma--3 biber,1 patlıcan
1 tabak mercimek corbası--tamamen karatay uygun yaptım--no blendır,no patates,no havuc
yarım kase koyun yogurdu
tatlı olarak: 2 hurma ve 1 ceviz

ve bi demlik cay ve müzik eşliğinde sizleri okuyacam..
bugunun hasılatı bu kadar..

2 gündür temizlikle uğraşıyorum canım,ondan fazla giremedim.ben de burayı çok özlüyorum gelmediğim zamanlarda

hoşgeldin didemcim,çok da geçmiş olsun canım

Kolay gelsin Leylakcım, güle güle kirlet.

Canım Doktor sitesinden sorabiliyorsun, ama önce üye ol, üye olanlar sorabiliyor.

Hadibakalım, canım düzenli kullandığım ilaçlar nedeniyle ben de tutamıyorum. Bu nedenle ben de ramazanda menü bildirimi yapmıyorum. Tutan herkesin orucunu Allah kabul etsin ve kolaylıklar versin.

Malzemeler:

• İstediğiniz miktarda muz (1 porsiyon için 1 adet iri muz yeterli).
Hazırlanışı:

1. Muzları dilimleyip dondurucuya kaldırın ve 1 gece bekletin,
  2. Ertesi gün rondo veya robottan geçirip servis yapın.
  3. Ustune sevdiginiz bir kuru yemisi serpistirin .. ( tatli istegini bastirmak icin ideal)
Afiyet olsun…

geçmiş olsun tatlım..eltimler de maraşta benim..onlarda hissetmemiş..aman hissetmeyin zaten..Allah korusun
saolasın bidenem..eltin de yanıyodur kesin benim gibi..40 derecenin altına dusmuyo yaw..bugun 2-3 defa soguk dus aldım oyle nefes aldım..

estafurullah canım benim,ne ahı.askolsun..tartılar bi cok kişiyi fazla gosteriyo canımcım..dikkat edelm de kilo almayalım bu ramazanççzaten kilo wermemiz imkansız gibi bişe..kız bide call mi yapıyon o yorgunluga..Allah iyiliğini wersin..

zaten tiroidden cok ilaçları etkiliyo maalesef taklım..neyse az kaldı kurtulacam inşallah..1 sene sonra bide küçük propycil patlattımmı tamamdır bu iş..
call yapıyomussun bidenem..sonucları gun gun paylas ha..olculerini aldınmı..beforunu afterını degerlendirirdik....
babana cok guldum ya..nası ayırt edemez yaw corbaları..hepsinin tadı farklı..baba işte ya..
yarınk, iftar menumde annenin corbası war inşallah..benim tarzım bi corba zaten...
selulitlerin artması cok ilginnc hakkaten..bu hoca bos konusmuyo yaw..
ewet bebem once dondurmayı yedircem sonra da canlı canlı patak atacam.. şaka bidenem..baban inşallah dondurmanın tadını ayırtedebilir diğer dondurmalarla.

didemim hoşgeldin bidenem..kilo almamana sewindim...hastalanmıssın dikkat et kendine taklım..gecmiş olsun..

ewet canım cocuk olmayınca rahat oluyo..sen iyi dayanıyosun uykusuzluga..Allah kolaylık wersin taklım..
ben de işte tok karna uyumamış olmak için ew işi filan yapıyorum sahurdan sonra..dun 3 saat sonra uyudum..bakalım noolcak ramazan sonunda..

Asyam ficans günaydın kızlar

propycilcim depremi iyi ki duymamışsın canım geçmiş olsun
saolasın bidenem..gunduz uyumanın faydası işte..
cok sıcak ama ya..hava durumlarında dikkat ettiyseniz en sıcak maraş..

İyi gördüm canım,kıpır kıpır bir kızdın,telaşlıydın,bu ara forumla uğraşıyorum hep,buraya girmeden olmuyor,aklım sizde kalıyor,iyi ki varsınız
hayır olsun hayra gelsin ficansım..iyi gormussun hakkaten..bizin kız da zaten call yapmışmış bak ona cıktı ruyan..

delüüü... bide delilini de sunmuş hanfendi..
afiyet olsun bidenem..ben de bayılırım gullaca..cok da guzel yaparım..ama antep fıstıgını dolduruyorum güllacın yapragı gozukmuyo resmen..
ramazan bitmeden bi kere yemeyi dusunuyorum inşallah..

guldurdun beni gene..
walla kilo almazsak iyi bişe canımcım..senin cocukların da maşşallahı war bu arada...
eşin nasıl orucla bu arada..komik adam..

Hay allah, çok geçmiş olsun Propycil. İyi ki hissetmemişsin ve de iyi ki herhangi bi kötü sonuç yaşanmamış. Sıcaklarda da Allah kolaylık versin
cok saolasın hayatım...teskkur ederim..sen de cok incesin bu arada..paylaş menulerini bidenem..etkilenmeyiz..zaten kimse yemek dusunmuyo ki..herkesin tek derdi suuuuu..

Merhaba çıtırlar

iFTARIM

Çorba sevmem yaptığım tarhana çorbasını eşim ve kızım yidi..
Yarım pide + yarım lahmacun + bi bardak ayran BUDUR:
1 litre suyumu çoktaaann içtim.. Omega 3 lerimi de aldım:112:
Üzerine sade kahvemi de içtiiiiimmmm ohhhh dünya varmış
Pro Allah orucunu kabul etsin canımcım

Fzgunum hastalıklarından kurtulur ilaç içmek zorunda kalmazsın inş. tatlım

hımmm anladım canım..kolay gelsin ozaman..ozlemezlemezlermi yaw..senin paşayı biz bile merak ediyoruz..annenlerin ozlemesi cok dogal...

şanslısın canım,anlayışlı ve yardımcı bir ailen war ne guzel..bizimkiler de tam tersi.. agzıma tıkmaya calısıyolar

kızlar karatay da keşkek yenebiliyomu canlarım çok özledim de
serbest bebeem..götüürrr..

Hadibakalım, canım düzenli kullandığım ilaçlar nedeniyle ben de tutamıyorum. Bu nedenle ben de ramazanda menü bildirimi yapmıyorum. Tutan herkesin orucunu Allah kabul etsin ve kolaylıklar versin.
bidenem cok hassassın gercekten..ama biz etkilenmeyiz..kimse yemek filan dusunmuyo zaten..warsa yoksa su...sen paylaş menulerini taklım..

sanada afiyet olsun taklım..iyi de corba içmediysen pideyi neyle yidin..yoksa ekmek arası lahmacun mu yaptın..

papişim afiyet olsun bidenem..iftar menun kuwwetliymiş hakkaten..
yuruyus filan yapabiliyomusun bari....

aramıza hoşgeldin,ilk sayfadan yararlanabilirsin.ayrıca kıtap ta cok yararlı

teşekkür ederim,hocanın 3 kitabı da var bende,ayrıca topiğin her sayfasını okudum.dediğim gibi katılmasam da hergün sizi takip ediyordum,ben de menü bildirimi yapmak istiyorum yorumlarsanız sevinirim.
iftarda bugün yediklerim
1 zeytinyağında yumurta
2 kk peynir
3 parça kasap sucuk
1 taze kayısı,çeyrek şeftali
1 kaşık kuru meyve,1 hurma
1 kase kabuklu fıstık (yenemediğim hastalığım)
1 kaşık barbunya pilaki

leylak 84
napıon bidenem..orucla aran nasıl..temizlik yapmıssın..gule gule kirlen taklım..

sağol bebeemm..iyiyim canımcım,sen nasılsın?bugün tutmadım oruç,dip köşe temizlik yapacağım için çok susamaktan korktum açıkcasıöyle de oldu zaten.ama yarın yine devam

propycil ve iyiniyetlim afiyet bal şeker olsun,allah orucunuzu kabul etsin
coook teskkur ederiz bidenem cok saol..

meraba ozlemcim..hoşgeldin aramıza..
menun gayet guzel..yumurtayı tereyagında da yapabilirsin..oyle daha guzel oluyo...şeftalinin Gİ si yuksek bayaa..oyuzden sahurda oneririm..kabuklu fıstık kavrulmuşmu oluyo????

Ben de hic oturamam iyiniyetli gibi,11 12 gibi yatiyorum sahura kadar sahuru yapip tekrar yatarim,sen de oyle yap,zor dayaniliyor zaten,call icin ben de alkisliyorum seni,iyi yapiyorsun

canim beni guldurdun Allah da seni guldursun,ay napim patak falan yemeyim diye delil sundum

Sen nasil sahurdan sonra is yapabiliyorsun,ben de ezan okunsa da yatsam diye bekliyorum,sahura kadar da mi uyumuyorsun yoksa

Ohhhh iftarlar acilmis sohpete devam....daha bizim iftara var...esim uzakta calisiyor bende bugun iftari yanliz yapacam...hafta sonna kadar zorya oructa yanliz olmak.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…