Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kabak çorbası
tarifi
:
1 tencerede 1 parça tavuk haşlanır.haşlanan tavuk küçük küçük parçalara ayrılır.
1 başka tencerede küçük bir soğan, bir diş sarımsak küçük küçük doğranır ve zeytinyağında sotelenir.
kabak ve küçük bir biber küp küp küçük küçük doğranır ve tencereye ilave edilir.
hepsi sotelenir.
tencereye yarı yarıya su ve tavuk suyu eklenir.
kabaklar yumuşayınca bir yumurta sarısı, 2 kaşık yoğurt ve yarım limonun suyu ile terbiye yapılıp çorbaya ilave edilir.5 dk kaynamaya bırakılır.
servis edilirken arzuya göre maydanoz ve karabiber eklenir.
isteğe bağlı olarak çorbaya kabak ile birlikte pırasa da eklenebilir.

Tsk ediyorum bu güzrel paylasim icin.
afiyet olsun canım:KK16:

Selam kizlar

Nasilsiniz,

Iftarda yediklerim

Mercimek corbasi
Kiyma kavurmasi
Avuc ici kadar pide
Salata
Yogurt
Gullac(2.kitap,sayfa 177 de az sekerli yenebilir denmis)
Kadayif. 1 kucuk dilim yedim evdekilere yapmistim,dayanamadim,:26:

Sahur

Mercimek corbasi
Salata
Az pide

Ve bol su
afiyet olsun ficansım:KK16: güllaç yenebiliyor yani:KK52::KK52::KK52::KK52: ben bayılırım güllaça:KK52::KK52: üzerine biraz ceviz koyunca harika olur:KK52::KK52::KK52: en kısa zamanda yiycem:KK1:

oglen ki menüm 1 tas cacik, 1 avuc findik. biraz haslamis tavuk.
bolca su 1 kuru incir.

ben hic güllac yemedim kizlar.

Son düzenleme:
merhaba kızlar
3 gundur giremiyorum ve hazırlık,toplanma,gelen giden derken vaktim olmadı hem de yediklerimi yemeye yüzüm varmadı,zıvanadan çıktım.İftar sofralarında saldım kendimi.Aramıza yeni arkadaslar katılmıs,hoşgelmişler.

sahurumu yazayım:
1.5 yumurtalı menemen,4 zeytin,1 dilim peynir

gece tok yatmıstım o yuzden ceviz yemedim

Ben de oyleyim canim,hava da asiri sicak,bunaltici,hayirlisi olsun

Oruç beni de fena salladı kızlar bu yıl... Şikayet de etmeye utanıyorum, çocuklarım da tutuyor çünkü. Küçücük çocukların(biri 10 diğeri 12 yaşında) yanında insan sesini çıkartamıyor:). Grçi iyiniyetlim bile halsiz hissediyorsa kendini, benimki normal sayılır.

Sahura kadar oturuyoruz eşimle. Sonra da namazı kılıp yatıyoruz. Sabah da 7:30 da küçüğüm kalkıyor ve tabii beni de kaldırıyor. Yani sabah 3,5 saat kadar uyuyabiliyorum. Öğleden sonra :emir_bebek: uyursa, ben de işi gücü bırakıp yatıyorum. 1 saat de öyle uyuyorum. Leptin falan hakgetire...

Dün akşam menüm:

1 tabak süzme mercimek çorbası
1 tabak hünkar beğendi.
1 dilim güllaç
1 top dondurma.

Sahur:

1 yum ile omlet
3 adet ceviz
2 zeytin.
avuç içi kadar pide.

Ramazan beni benden aldı. Karatay yalan oldu. Kilo almamam bile mucize olacak anlaşılan.

SEVGİİİİ... Arkadaşım, nedir bu halimiz?

Dallidacım menulerin ve sporun cok super..pek kacamak yapmıyosun anlasılan..seni daha sık aramızda gormek ve feyz almak isteriz bidenem..sewgiler..:KK16::KK16::KK16:

sıcakları sorma ya..40 dereceden fazla Maraş...zemin dayanmıyo artık sıcaga..bugun sallanmısız 5 şiddetinde..ama Allahtan haberim olmadı..cok korkardım yoksam..:26::26::26:

Hay allah, çok geçmiş olsun Propycil. İyi ki hissetmemişsin ve de iyi ki herhangi bi kötü sonuç yaşanmamış. Sıcaklarda da Allah kolaylık versin:KK53:

Sagol canim,ben de cevizli yaptim,sekerini de az koydum,cok guzel oldu

Ahhh, ennnn sevdiğim tatlıdır güllaç. Resmen bi tek bunu yiyemiycem diye üzülüyodum. Bu durumda yiyebilicez yani. Çok teşekkürler paylaşımın için Ficans:KK52::KK52::KK52:

ben tam bir bitter çikolata canavarıydım, kakao ve kayısı isteğimi köreltiyordu. regl döneminde sabahları çok iyi geliyordu.hem kayısı kabızlık içinde çözüm:KK1:
şimdi canım pek tatlı istemiyor, zamanla sende öyle olursun.karatay insanı şeker-tatlı düşmanı yapıyor:KK1:

Bu kayısı arası kakao çok iyi fikirmiş. Ben de deniycem. Ama Asya hakli, Karatay türü beslenme şeker-tatlı düşmanı yapıyo insanı gerçekten. Hiç tahmin etmezdim böyle düşüneceğimi ama ben bile bu hale geldiysem herkes aynen tatlı isteğinden vazgeçebilir yani. Benim için şu anda tek istisna güllaç, onu da az yiycem tabiisi
:KK51:

herkese iyi ramazanlar diliyorum bu arada..ben henüz oruca başlayamadım..tatilden gelsin regl oldum..ramazanın ilk günü..bide üstüne üşütmekmi mikrop mu bilmem aşırı ishal ve kusma..dünü evde yatarak geçirdim..bugün iş başı yaptım..işler beni bekliyor bir yığın..ve hemen size yazayım istedim..
tatil biraz iyi biraz kötü geçti..ama gezdim dolaştım..denize girdim yüzdüm..yürüdüm bol bol..ama iştahım da yerindeydi..yedim de aynı zamanda..neyse ki kilo almamışım..ama vermemişim de..
En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Hoşgeldin. Ve de çok çok geçmiş olsun:KK54: Tatilden kilo almadan geldiğin için de ayrıca tebrikler:KK9::KK9::KK9:

Kıslar selam,

Dün maalesef yazmaya hiç vaktim olmadı ama vakit buldukça okudum yazılanları. Zaten dün biraz tenhaydı buralar anladığım kadarıyla.
Benim de misafirim vardı bütün gün ama onlara bile Karatay'a uygun bi menü ikram ettim.

Ya ben aslında oruç tutamadığım için biraz çekiniyorum buraya kahvaltı, öğle yemeği falan diye günlük menüleri yazmaya. Biliyorum ki oruç tutan insana Allah sabrını veriyo ama gene de yazmasam mı acaba diyorum menüleri. Ne dersiniz kıslar?

:KK17::KK17::KK17:

Bugün de tatilim tamamen bitti ve işe başladım. Yani vücut olarak başladım ama kafa olarak hala tatildeyim, daha doğrusu yarı tatildeyim. Bi türlü kafayı toplayamadım daha.:KK50::KK50::KK50:

Ama artık bu sayfayı kapatıp işe bakmam lazım, walla işimden olucam :KK53:

Hay allah, çok geçmiş olsun Propycil. İyi ki hissetmemişsin ve de iyi ki herhangi bi kötü sonuç yaşanmamış. Sıcaklarda da Allah kolaylık versin:KK53:

Ahhh, ennnn sevdiğim tatlıdır güllaç. Resmen bi tek bunu yiyemiycem diye üzülüyodum. Bu durumda yiyebilicez yani. Çok teşekkürler paylaşımın için Ficans:KK52::KK52::KK52:

Bu kayısı arası kakao çok iyi fikirmiş. Ben de deniycem. Ama Asya hakli, Karatay türü beslenme şeker-tatlı düşmanı yapıyo insanı gerçekten. Hiç tahmin etmezdim böyle düşüneceğimi ama ben bile bu hale geldiysem herkes aynen tatlı isteğinden vazgeçebilir yani. Benim için şu anda tek istisna güllaç, onu da az yiycem tabiisi
:KK51:

Hoşgeldin. Ve de çok çok geçmiş olsun:KK54: Tatilden kilo almadan geldiğin için de ayrıca tebrikler:KK9::KK9::KK9:
ben tam bir tatlı delisiydim günde en az 2 kare çikolata ve 1 dilim pasta yerdim:KK52: ama içecekleri şekersiz içince yanında güzel gidiyordu:KK1:
güllaç tatlı sayılmaz:KK1: o benim için katı süt:KK1: buzdolabıdan yeni çıkmış biraz soğuk bi güllaça hayır diyemem:KK52::KK52:

Kıslar selam,

Dün maalesef yazmaya hiç vaktim olmadı ama vakit buldukça okudum yazılanları. Zaten dün biraz tenhaydı buralar anladığım kadarıyla.
Benim de misafirim vardı bütün gün ama onlara bile Karatay'a uygun bi menü ikram ettim.

Ya ben aslında oruç tutamadığım için biraz çekiniyorum buraya kahvaltı, öğle yemeği falan diye günlük menüleri yazmaya. Biliyorum ki oruç tutan insana Allah sabrını veriyo ama gene de yazmasam mı acaba diyorum menüleri. Ne dersiniz kıslar?

Bugün de tatilim tamamen bitti ve işe başladım. Yani vücut olarak başladım ama kafa olarak hala tatildeyim, daha doğrusu yarı tatildeyim. Bi türlü kafayı toplayamadım daha.:KK50::KK50::KK50:

canım bende oruç tutamıyorum.menünü akşam yaz için daha rahat eder hemde topluca yazmış olursun eksik veya fazla daha net anlaşılır:KK34:
kolay gelsin işinde:KK16:

iğneoyası canım Ramazan ayı olacak o kadar. Bazı şeylerin farkı vardır ve zamanında yaşanması gerekir fazla ipin ucunu kaçırmadıktan sora bir ay gecikmeli veririz boş ver. bu kadar sene kilolarımızla mutlu mesut yaşamışız. bir ay erteleriz yeter ki canımız sağ olsun. buğün kardeşime bir sene oldu. hayatta olsaydı da kilolarıyla olsaydı ama heyhat.stres yapma. benim de kolestrolüm yüksek çıktı. hocaya nasıl soruyorsunuz.verilen linke bir kaç sefer girdim fakat hocayı göremedim. bilgisi olanlar lütfen yardım......

Son düzenleme:
evime geri döndüm,tatil bitti.Artık düzene girerim insallah.ama davetler olunca biraz zor,bu seferde dengeleme yoluna girerim.aksam iftara davetliyiz.bakalım benı hangi lezzetler bekliyor.:18::18::18::18:

Kıslar selam,

ne kadar düşüncelisin.ama utanmana gerek yok,yazabilirsin.Gündüz açlıktan pek kimse takılmıyor sanıyorum:):KK3:

ben uzunca bir süreden beri sizleri takip ediyorum.karatay yaşam biçimini de benimsedim,yiyeceklerimi doğal alıyorum,kuralları biliyorum ve etrafımdaki kilolu kişilere de öneriyorum,ama kuruyemişi abartmam ve sık sık bozmam nedeniyle fazla kilo veremedim,son olarak tatilde dozu iyice kaçırıp birkaç kiloyu geri aldıktan sonra kk ne üye olup foruma katılmaya karar verdim,çünkü kilo sorunumun artık maziye karışmasını istiyorum ve buradaki paylaşım ve destekle bunun mümkün olacağını düşünüyorum.170 boyundayım kilom şu an itibariyle 82,buradan destek alarak bu işi bitireceğimi hissediyorum,beni de aranıza kabul edermisiniz

aramıza hoşgeldin,ilk sayfadan yararlanabilirsin.ayrıca kıtap ta cok yararlı

iğneoyası canım Ramazan ayı olacak o kadar. Bazı şeylerin farkı vardır ve zamanında yaşanması gerekir fazla ipin ucunu kaçırmadıktan sora bir ay gecikmeli veririz boş ver. bu kadar sene kilolarımızla mutlu mesut yaşamışız. bir ay erteleriz yeter ki canımız sağ olsun. buğün kardeşime bir sene oldu. hayatta olsaydı da kilolarıyla olsaydı ama heyhat.stres yapma. benim de kolestrolüm yüksek çıktı. hocaya nasıl soruyorsunuz.verilen linke bir kaç sefer girdim fakat hocayı göremedim. bilgisi olanlar lütfen yardım......
doktorlarsitesinden soruyor arkadaşlar canım

paylaşımın için teşekkürler.insanlar zayıflamak uğruna içeriğini bilmeden ilaçlar yutup duruyor bu iş resmen bazı kişilere para kazandırmak ve kendi sağlıklarını bozmak dışında bir şeye yaramıyor.

Evet canım çok haklısın. Canan hocamız, üzerinde "diyet" yazan hiçbir ürünü tüketmeyin diyor, işlenmiş gıda olduğu için. Kaldıki içinde ne olduğunu bilmediğimiz ürünleri kullanmanın, ne kadar sakıncalı olduğunu tekrar hatırlamak adına sizlerle paylaşmak istedim.
Sadece biraz sabır, azim, sağlam bir motivasyon(ki buradan ayrılmamak gerekli olan motivasyonu sağlıyor zaten) ve doğru beslenerek, fazla kilolarımız vereceğiz. Hep beraber :KK9:

X