Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Çikolatayı çok seviyordum. Böyle yaparak çikolata isteğimi bastırdım.
Sana da faydası oldu değil mi?
ben tam bir bitter çikolata canavarıydım, kakao ve kayısı isteğimi köreltiyordu. regl döneminde sabahları çok iyi geliyordu.hem kayısı kabızlık içinde çözüm
şimdi canım pek tatlı istemiyor, zamanla sende öyle olursun.karatay insanı şeker-tatlı düşmanı yapıyor

canım güzel dileklerin için öncelikle sagolasın dogru diyorsun hiçte kolay degil yaşadıklarım zor işim rabbime kalmış çünkü azim ettim verdim kiloları ama bakalım nereye kadar vericem dikkat ediyorum yedikelrime yasakları yemiyorumrabbim hepimizi eline bir senaryo vermiş bizde oynuyoruz işteşu 10 kiloyu verebilsem keşke bazen kilo vermem duruyor nedense:44::44:eylüle kadar başarılı olabiliirm işşallah bakıcez:18::18:şunu anladım insan azim edince kendine güvenince ben bunu yapıcam yapabilirim deyince inan yapıyorbende öle yaptım başardım ama yolun daha çok yarısındayım canım ben 8 senedir kronik panik atak hastasıyım işin kötüsü kalabalık yerlere gidermiyorum:2::2:dışarıya çıkarsamda ya anneme ya ablama yada kaynanama yada mahallede eş dostuma anca gidiyorum kızım ömürüm vefat ettikten sonra herkezden elimi ayagımı çektim malesefgidince soruyorlar bu neden düştü rahimini diktirmiştin aman birdaha yapma vucudun istemiyor daha ne kırıcı laflar arkadaş ortamınada girince başlıyolar çocukalrdan konuşmaya yok kreşe yazdırdım yok okula yok benimkızım hasta yok oglum benim bebegim yokki konuşuyum öyle kala kalıyorum anca onları dinliyorum sonra eve gelip aglıyorum anlıcagın aramı arkadaşlarala kestim dışarı çıksam hemen yavrularımı öne katıyorlar yapmadımmı zannediyorsun eşimin sülales hep çevremde oturuyor orayada gidince aman kızım allah sanada versin sana çok dua ediyorum hep bebek mevzusu hak veiririsnki canım acıyor hep derlerya allah sanada versin dualarımdasın diye canım acıyor o laflara onlardan duyunca sanki acıyorlar banabelkim çok ısıra ediyorum belkim benim için daha hayırlı böylesi elhamdurillah ama eşim yüzünden içim acıyor daha kızımda agladıgı gözümün önünden gitmiyor öyle böyle degil aglaması hiç unutmuyorum küçük kaynım abisini teselli ediyorduabi aglama yapma sarıldı abisine sırtına nasıl vuruyor yeter yeter aglama gene olur diye ondan çok istiyorum eşim okadar hakediyorki baba olmayı ben kendimden vazgeçtim derlerya anlıcagın sözün bittigi yerdeyim ben sadece bebek bakımını çokiyi biliyorum çok bebege dadılık yaptım bebegim yok ama ne olup bittigini bilirim bebeklere rabbim bir nasip etse nede güzeL ANNE OLUURUM ŞİMDİ DEMİŞSİNKİ FALİYETLERDE BULUN DİYE ONUDA DÜŞÜNDÜMDE BURASI ÖYLE BİR YERKİ DIŞARI ÇIKSAN SORGU SUAL YAPIYOLAR ÇOKKALABALIGA GİREMİYORUM TABİRİ CAİZSE YIRTIK BİRİ DEGİLİM UTANGAÇ BİRİYİM İNAN ÇOK DENEDİM PAŞAMLA KÖPÜGÜM VAR MUHABBET KUŞLARIM ONLARA ANNELİK YAPIYORUM GEÇENLERDE EŞİM SERÇE BULMUŞ BEBEK 1 AY ONA BAKTIM SAATTE BİR ENJEKTÖRLE BESLEDİM ELHAMDURİLLAH BÜYÜDÜ UÇURDUK ÇOK AGLADIM PEŞİNDEN BENİM TEK SUÇUM ÇOK MERHAMETLİ VE ÇOK AGLAK OLMAM HERŞEYE AGLIYORUM ÇOCUKLARUM VEFAT ETTİ EDELİ SEVİNÇLİ PAŞA GİTTİ AGLAYAN PAŞA GELDİ YAVRUMLARIMDAN GERİYE ALDIGIM KIYAFETLERİ KALDI EŞİM SAKLADI ONLARI DOKUNAMIYORUM ARTIK BANA ARTIK CANIM YENİ BİR SAYFA AÇALIM ÜZÜLME AGLAMA KENDİNE YAPIYORSUN DEDİ DSONRA DOKTORA GİTTİK KİLO VERİCEKSİN DEDİ BEN YAPAMAM DESEMDE EŞİM PAŞA BEN SANA İNANIYORUM YAPABİLİRİSİN DEDİ SAGOLSUN HİÇ DESTEGİNİ ÇEKMEDİ SPONSOR OLDU BANAHEP DÜŞTÜM YERE O ELİNİ TUTTU KALDIRDI HADİ PAŞA AZ KALDI HADİ GÖRÜYÜM SENİ HEP SORAR MEVVAN VARMI YEŞİLLİGİN VARMI EVE GELİNCE HERGÜN ARAR BİRŞEY LAZIMI İNAN DOYANA KADAR PİRİNÇ PİLAVINI YEMEYİ ÇOK ÖZLEDİM HELEDE TATLI YEMEGİ BAKLAAVA MESELAAMA KENDİME SÖZ VERDİM 70 DÜŞÜYÜM JÜBİLE YAPICEM HER SEVDİGİMDEN ALICEM YİCEM DEDİM EŞİME EŞİMDE DEDİKİ PAŞA SEN DÜŞ GENE YİYEMEZSİN DEDİ ADAM HAKLIEVLADLARIM ÖNÜME BİR BİR GELİYOR ARTIK ÖNCE SAGLIGIM İÇİN SONRA EVLATLARIM İÇİN VERİCEM BANA KİLOLU DİYENLER GÖRSÜNLER BAKALIM NASILMIŞ KİLOLU PAŞAANLICAGIN DOKTORUMLA KENDİME YENİ BİR SAYFA AÇTIM ARTIK İLERİYE BAKICEZ TEK İSTEDİGİ SAGLIGIM HUZURUM YERİNDE OLSUN GERİSİ GELİYOR ZATEN RABBİM EŞİME BOL KAZANÇ VERSİN ŞU BORÇLARIMI KAPATAYIMDA EVLATLARIM İÇİN KENARA PARA KOYUYUM TEK İSTEDİGİM BUYEDİKELRİMİDE SONRA BÜTÜNÜYLE YAAZARIM ŞİMDİ YARIM YARIM YAZMIYIM OLURDA HATA YAPARSAM SÖYLEYİN OLURMU YAPMIYIM BİR DAHAHERKEZE GÜZEL BİR HAFTA DİLİYORUM CUMAYA YÜZLERİN GÜMESİ DİLEGİYLE:101::101::101:

Hepinize güzel bir hafta diliyorum.

Didem'ciğim hoş geldin. Ayrıca geçmiş olsun.

Melisende aramıza hoş gedn. Şimdiden kolay gelsin.
Sevgiler

Son düzenleme:

canım bende aldım tarifi denicem...

canım dikkat edersen almazsın merak etme ve sürekli ben ramzanda kilo alırım,alacağım deme.nasıl düşünüsen öyle olur.ben bu ramazanda gerçekten kilo vereceğime inanıyorum ve tartım 400-500 gr.eksik gösteriyo...

hoşgeldin aramıza.tahin helvası balık yediğinde yiyebiliyorsun az bir miktar.bulgur pilavınıda haftada 1yada 2 gün 3-4 kaşık yiyebilirsin.kısır mercimek köfteside yiyebilirisn ama ölçülü.meyveleri sabah yersen daha iyi olur.gün içinde eritmiş olursun...

hoşgeldin canım.geçmiş olsun.kilo almamana sevindim tatil dönüşü.bundan sonra verirsin merak etme.listeyi yaptım canım ben borç falanda yok

hoşgeldin aramıza şükürki sağlık konusunda bi şikayetimiz yok hatta bazı rahatsızlıkları olanlar kendilerini daha iyi hissediyolar.kilo cetvellerimiz var ordan ne kadar verdiğimizi görebilirisn...

hoşgeldin aramıza.ramzanda dikkat edersen yediğine içtiğine.veremesen bile kilo almazsın mevcut kilonu korursun ve ramazan sonrası daha rahat veririsn kilolarını...

merhaba herkese;

dün yazamadım ev işlerinden fırsat bulup çok yorucu oluyo oruçla

Dünkü iftar menüm:

* Domates çorbası ( yalnız kızlar bu çorbayı yapmaya başladım tarifte 1 y.kaşığı un yazıyordu koydum ama heralde 1
kaşıktan bişey olmaz başka ne koysam bilemedim :26: )

* Kağıt Kebabı ( Et+Patates+bezelye+havuç)

*Salata

* Ayran

* omega 3

iftardan sonra:

2,5 litre kadar su

yarım kase çekirdek

sütlü kahve

Sahur menüm:

* 2 pastırmalı yumurta

* süt

* 1 ç.b. ceviz

* çok az peynir

* 3-4 s.zeytin

* domates-salatalık

* omega 3 + folik asit ( haziranda kaybettiğim bebeğimden sonra doktorum tekrar
hamile kalana kadar içmemi söyledi)

* şeftali ( küçük küçük doğranmış 10 çatal yemişimdir heralde)

canım şu mübarek günlerde inşallah her ne dileğin varsa kabul olur ve sağlıkla hayırlısıyla bir evlat nasip eder allahım sana ve isteyen herkese.yaşadıkların hiç kolay değil ama eşininde sana destek olması çok güzel.inanıyorum ki siz birlikte olduktan sonra bütün dertlerin üstesinden gelirsiniz.bence sürekli iyi düşün olumlu düşünki öyle olsun.elbette kilo veririsn ve hayırlısıylada hamile kalırsın .yeterki gönülden iste ve bu yönde azim et...

merhaba kızlaaar

tartım -700 gr eksik gösredi inanamadımbu sefer olacak inşallah

sahurda yediklerim:

menemen
4 zeytin
2kiraz
1 kayısı
4 ceviz
biraz peynir
domates salatalık
çay

iftar sahur arası 2 lt yakın su

call 2 gündür yapamıyorum etkilemez herhalde bu akşam devam edicem

Aydın-Didem hoş geldin.tatlılarla başım dertte.yediklerimi yazayım:
iftar:
çorba
patates - biber kızartması,(çok az)6 köfte
barbunya
yoğurtlu köz patlıcan salatası
semizotlu çoban salata
karpuz, kavun
2 midye tatlısı
sahur:
2 haşl. yumurta
10 yeşil zeytin
1 parça peynir
patlıcan salatası
1 incir
3 ceviz
bol su

ben uzunca bir süreden beri sizleri takip ediyorum.karatay yaşam biçimini de benimsedim,yiyeceklerimi doğal alıyorum,kuralları biliyorum ve etrafımdaki kilolu kişilere de öneriyorum,ama kuruyemişi abartmam ve sık sık bozmam nedeniyle fazla kilo veremedim,son olarak tatilde dozu iyice kaçırıp birkaç kiloyu geri aldıktan sonra kk ne üye olup foruma katılmaya karar verdim,çünkü kilo sorunumun artık maziye karışmasını istiyorum ve buradaki paylaşım ve destekle bunun mümkün olacağını düşünüyorum.170 boyundayım kilom şu an itibariyle 82,buradan destek alarak bu işi bitireceğimi hissediyorum,beni de aranıza kabul edermisiniz

Balıkesir'de radyodan duyarak sipariş ettiği zayıflama hapını kullandıktan sonra rahatsızlandığı iddia edilen 35 yaşındaki kadın, kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

İş kadını Nilüfer Gülmez (35), radyoda tanıtımını duyduğu ve sipariş ettiği zayıflama hapını bir süre kullandıktan sonra, rahatsızlandı.

Kalp çarpıntısı başlayan ve hastaneye giden Gülmez, haptan kaynaklanabileceğinin söylenmesi üzerine kullanmayı bıraktı. Bir süre sonra fenalaşan Gülmez, iki hafta önce yakınları tarafından Balıkesir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Gülmez, yaşam mücadelesi veriyor.

Hastane Başhekimi Opr. Dr. Hasan Hocaoğlu, hastanın makineye bağlı ve durumunun ağır olduğunu belirterek, ''Şuur kaybı var. Böbrekler başta olmak üzere bütün organlarında sorun var'' dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Yılmaz ise kullandığı ileri sürülen hapları ailesinden aldıklarını ve incelenmek üzere Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne gönderdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

''Henüz hapla ilgili bize bir sonuç gelmedi. Piyasada bu ilacın izni var mı yok mu bilmiyoruz, incelemelerden sonra netlik kazanacak. Ürün cidden tedavi ediyor mu, etmiyor mu kimyasal içerik var mı yok mu bilmek gerekir. Bitkisel takviye olarak satılan ürünlerde ilaç varsa Sağlık Bakanlığı ruhsatı olması gerekiyor. Gıda takviyesi olanlara ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı veriyor. Ancak ne yazık ki, gıda takviyesi olanların ilaç içerebildiği biliniyor. Ruhsatları olmadan satıldıkları gibi ruhsattan sonra el altından madde (ilaç) katarak satıldıkları biliniyor. Vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor. Açıkta satılan, gıda takviyesi olarak bilinen, ruhsatsız, denetimsiz ürünleri kullanmasınlar. Ruhsatsız olanların içinde ne tür ilaç ya da kimyasal kullanıldığını bilmiyoruz.'' (Zaman Gazetesi-22.07.2012 - 14:44)

İyi gördüm canım,kıpır kıpır bir kızdın,telaşlıydın,bu ara forumla uğraşıyorum hep,buraya girmeden olmuyor,aklım sizde kalıyor,iyi ki varsınız
iyi görmene sevindim canım
forumda olmak iyi geliyor ben de stajda bile her an açık bırakıyorum sayfayı, müdür gelirse kapatıyorum sadece
burası çok motive edici hep gel canım, özlüyoruz hem

arkadaşlar biraz önce hastanenin labaratuarına girdim,
kolesterol:251
ldl:161 olmuş.
oysa tamamen protein ağırlıklı da beslenmiyorum neden yükseldi acaba. daha önceleri sınırdaydı. bilgisi olan var mı?

afiyet olsun canım

aramıza hoş geldin forumda paylaşmak gerçketen motive edici oluyor.kolay gelsin şimdiden

paylaşımın için teşekkürler.insanlar zayıflamak uğruna içeriğini bilmeden ilaçlar yutup duruyor bu iş resmen bazı kişilere para kazandırmak ve kendi sağlıklarını bozmak dışında bir şeye yaramıyor.

Sersum, Leylak84 de yoktu bugün, nerelerdesiniz kızlar özledik sizi.

2 gündür temizlikle uğraşıyorum canım,ondan fazla giremedim.ben de burayı çok özlüyorum gelmediğim zamanlarda

hoşgeldin didemcim,çok da geçmiş olsun canım

arkadaşlar biraz önce hastanenin labaratuarına girdim,
kolesterol:251
ldl:161 olmuş.
oysa tamamen protein ağırlıklı da beslenmiyorum neden yükseldi acaba. daha önceleri sınırdaydı. bilgisi olan var mı?
sporu azalttın bu ara :26: ben yürüyüşü bıraktığım zamanda böyle olmuştu.bence kendine 1 ay daha ver yada canan hocaya sor istersen:26:

Sana da gunaydin canim,nasilsin
iyiyim canım parka götürdüm geldim biraz durgunum sadece karataylı enerjik halimden eser yok
Didemcim HOŞGELDİN VE GEÇMİŞ OLSUN canım.. Kolay gelsin işlerin.. Topik de durgun tatile gidenler dönenler ve oruçtan dolayı biraz böyle sanırım:112: Yalnız tatı günü cumaya alındı ve listenin sonuncu kişisi şanslı olup listeyi o hazırlıyor artık:112:
Kaneellcim amma yürümüşsün çocuğun var mıydy canım senin:44: belkide büyüklerdir rahatça yürüyorsun ne güzel ondan sordum canım:112:

Selam kizlar

Nasilsiniz,

Iftarda yediklerim

Mercimek corbasi
Kiyma kavurmasi
Avuc ici kadar pide
Salata
Yogurt
Gullac(2.kitap,sayfa 177 de az sekerli yenebilir denmis)
Kadayif. 1 kucuk dilim yedim evdekilere yapmistim,dayanamadim,:26:

Sahur

Mercimek corbasi
Salata
Az pide

Ve bol su

Kabak çorbası tarifi:
1 tencerede 1 parça tavuk haşlanır.haşlanan tavuk küçük küçük parçalara ayrılır.
1 başka tencerede küçük bir soğan, bir diş sarımsak küçük küçük doğranır ve zeytinyağında sotelenir.
kabak ve küçük bir biber küp küp küçük küçük doğranır ve tencereye ilave edilir.
hepsi sotelenir.
tencereye yarı yarıya su ve tavuk suyu eklenir.
kabaklar yumuşayınca bir yumurta sarısı, 2 kaşık yoğurt ve yarım limonun suyu ile terbiye yapılıp çorbaya ilave edilir.5 dk kaynamaya bırakılır.
servis edilirken arzuya göre maydanoz ve karabiber eklenir.
isteğe bağlı olarak çorbaya kabak ile birlikte pırasa da eklenebilir.

tsk ediyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…