Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Süt baya doyurucu oluyor, ben sütü tercih ediyorum.
Mısırın GI yüksek zaten yasak yani İdeal kilona düşünce yiyebilirsin arada.
Hoca kitabında sebzeler-meyveler çok yüksek ısıya maruz kaldığında içerisinde zararlı yağlar oluşur demiş. Bu yüzden kızartmayı klasik şekilde kızgın yağda yapmak yerine fırında yapıyoruz mesela.
Ben ilk kez duydum glukofen'i, kullanmadım yani

yawww benimkiiii köy kepeğiii ....
fabrikasyon deelll

süt sıcakken mi koyacaz ..
versene kızzz doğruca tarifini

sağol canımm..
aldım tarifi..
haftasonu deneyeceğim inşallahhhh

aslında bu dondurma taıfi ıncır uyutması tarıfıyle aynı gıbı dımı ıncır uyutanlarr

iyiki de hocamızı izlemişim bi kaç gündür tavuk döner yiyip duruyorum dışarıda daha az yemeye gayret edecem :)Tarifler harika duruyordu vallahi ;

2.öğünüm : tabiki son öğün
semizotu salatası hem de en doğalını buldum pazardan
içine: (yoğurt , keten tohumu , badem koyacam)

su: 3 lt
spor : yürüyüş yaparım belki

Hocamiz dokturdu kizlar ,

Herbirseyi tek tek acikladi..

Arka plandakiler biraz kizdirdilar , ama Oktay usta arayi buldu .. cok cok guzel tarifleri canli canli uyguladilar .

Hocanin vurguladiklari;

-fabrikasyon asla hic bir sey yemeyin ,almayin.

-koy tavugu,koy yumurtasi bulun bulusturun mutlaka saglikli olan bunlar ... Bunlari tuketin dedi.

-cocuklarinizi patates kizartmasi,seker ile tanistirmayin dedi.

-meyve sularini asla ve kataa tuketmeyin ... dedi.(karacigeri yaglandirdigi icin)

-yemeklerinizi kavurmadan yapin dedi.

-soguk sikim zeytin yagi ve koy tereyagi kullanin dedi.

-tum tohumlarin cok cok saglikli oldugunu soyledi.

-omega 3 almamizi soyledi.

-her gun mutlaka 20 dakika yurumemizi soyledi.

-meyve=seker dedi.

-yagli kagit kullanmayin dedi.(icindeki kimyasallardan dolayi )(kitap da yazdigina gore ucuz maaliyeti olsun diye trans yag ve domuz yagi katiliyormus)

-sebezeleri firinda yaparak cok lezzetli bir sekilde tuketebilecegimizi soyledi.

-fabrikasyon unlara kesinlikle yemememiz gerektigini soyledi(degirmende cekilmis un tabiki abartmamak sarti ile kullabilecegimizi soyledi fakat yaptiklarinizi yedikten sonra 5km yuruyun dedi)

Aklimda kalan bunlar kizlar..

Hadi bakalim kolay gelsin

Son düzenleme:
aslında bu dondurma taıfi ıncır uyutması tarıfıyle aynı gıbı dımı ıncır uyutanlarr

Merhaba canim..

Dondurma yapilirken ilk 5 dakikasini kacirdim.

salep bizim ictigimiz hazir saleplerden mi ? paketlerde olanlardan ( kitap da da belirtilmemis di o nedenle soruyorum ).. eger pakette olanlardansa icinde seker var onlardan olmamasi gerek .. Bende yapacagim merak ettim.. Yanit verirsen cok sevinirim.

famirim meyve suyu almayız bizde.. Eşim kayısıyı çok alınca kaynattım. Suyunu oğluşa veriyorum.. " veyve suyu " diye diye içiyo
Sütüne hiç şeker koymuyorum ben de.. Çay vermiyorum hiç..

çok sağol canım.sanada kolay gelsin...

gıcık deseydin eşinde vermiş cevabını boşver takma sen kendine ve bebişe dikkat et...

geçmiş olsun canım benim kızımdada yine oldu alerji yarın tekrar götürecem dr.a lütfen dua edin bizim için geçsin ve bidaha olmasın ...

Esasım dün eşinle evlilik yıldönümünüzmüş ben de kutlarım.. Bir ömür birlikte mutlulukla geçsin canımm
asyam çocuğuna geçmiş olsun tatlım..
Kısllarr 2 gündür gelemiyorum topiğe yawww.. özledim sizi.. Bugün misafirler akşama gelcek.. Yarın öğrt. arkadaşlar gelecek.. telaşlıyım birascık

Bugün sabah 1 küçücük krepcik yidim Kıslar ben arada (sabahları)bööle yiycem artıkHerkes artık zayıflama diyor

Çoook azcık göbüşüm kaldı
Onun dışında sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım.

2. öğünümde ( saat 2:30) bana yemek kalmamıştı:26::26: 2 yumurtadan kaşarlı menemen yaptım yidim bende
Biraz fındık- kaju- badem veee yılın ilk karpusunu yimiş bulunmaktayım.. Accayip lezzetliydi kıslar 4 de kiraz yidim
tükkan çokttaann kapandı

Misafirlere yaptıklarım bulgurlu sarma-gül tatlısı-şekilli kurabiye- milföy böreği ben yemiycem bunlardan

bende seyretttim hocamızı , kitabı okumak farklı ,canlı dinlemek farklı. harika bilgiler verdi

Son düzenleme:

geçmiş olsun canım benim kızımdada yine oldu alerji yarın tekrar götürecem dr.a lütfen dua edin bizim için geçsin ve bidaha olmasın ...

haklısın canım tadını çıkarıcam hiiiç umrumda da değiller,,onlar benim kızıma baktıkları için bazen şöyle davranıyolar,nasıl olsa bize muhtaç fiyolar, ama hiçde muhtaç değilim,gerekirse otururm evimde doğumdan sonra işsizlik paramıda alırım,evime bi destek de o olur,çocuklarıma bakarım,ozman bizim eve de zor gireceği için asıl o bana muhtaç,çocuğunu ve torunlarını görmek için....

geçmiş olsun oğluşuna asyacım.tayin yarın belli olacak

esascım çok geçmiş olsun...inşallah hemen iyileşir kuzucuk

famirim meyve suyu almayız bizde.. Eşim kayısıyı çok alınca kaynattım. Suyunu oğluşa veriyorum.. " veyve suyu " diye diye içiyo
Sütüne hiç şeker koymuyorum ben de.. Çay vermiyorum hiç..

bende meyve suyu almıyorum.çayına çok az kandırmak için şeker kullanıyorum.
aslında hepsi sağlıksız ama çocukların yanında önceden bizde içtiğimiz için çocuklar tadını aldıkları için istiyorlar ((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…