Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Metabolizma çayı, bitki çayı canım Kaneel yazmıştı foruma daha önce.Bende onlardan yapıyorum.
1.tarif: 1 litre su,1 elma, basparmak kadar zencefil, 2 çubuk tarçın, 1 çay kaşığı zerdeçal, 5-6 top karabiber. Hepsini karıştırıp elma ve zencefil yumuşayana kadar kaynatıyorsun. Propycil bu çayı yaparken içine elma koymuyormuş
2. tarif: 1 litre sıcak suya çeyrek portakal, çeyrek elma kabuklarıyla dilimleniyor. 1 çubuk tarçın ile 3 dk kaynatılıyor. ateşten alınıp içine 1 poşet rezene, 1 poşet ıhlamur, 1 tutam biberiye ve 2 adet karanfil eklenir. 4 dk demlendikten sonra süzülüp içilir.
Kaneel 2 tarif içinde hazırlandığı gün bitirmeyi öneriyor.
Bu arada leblebi cısss

canan hoca ne yer kızlar ya agzı hıc durmuyor

cana hoca oglunun amerıkada hazır sekrlı seylerın onunde dururdu bakar bakar onlara döner bunları bız sevmıyoruz degılmı anne bunu dermıs dogum gunune gıdermıs oglu kola meyve suyu ıcmezmıs ev sahıbı ararmıs doktor karatay hastamı neden ıcmıyor dermıs

gercekten cocuklarımızı bız alıstırıyoruz benım kıısmda cıps öledır su fırsst gıbı sakızlara ölederız ama malesef cıko dondurmaya demıyoruz bız bıle tam ınanmamısız sanırım:26: kı kacamk yapıyoruz

oktay usta ınanmıyor bence kkarataya anlatısı bıle bı garıp oldu adamcagız cıtır cıtır tandır ohh mıs gıbı izmir köfteye ekmek banıyoruz ohh hocam derken bıle ıçı gidiyor adamcagızın

Oğluna çok geçmiş olsun. Atlatmasına sevindim

oktay ustayı bende izliyorum şimdi...
azarlayıp duruyo adamııı..
yarın ki tavuk ızgara bandını döndürme ben varken diyooo
çok tatlı yawww.....

bende kola ,hazır meyve suyu içirmiyorum kızımaaa..
zararlı diyorum tamam diyoo..
şimdiden alışsınn..
çayına şekerde koymam hiç

hoca yandaki kızı dövecek bırazdan

tohumlar saglıklıdır dıyor kız ordan keten tohumu dıyor hoca bastırarak butun tohumlar faydalııdır dedım tek tek saydırmayın dıyor

kız 20 den sonrakı aclık hısııne atıstırmalık ne önerırısınz dıyor hoca da dıyorkı gun boyu saglıklı seyler yersenız acıkmazsızn

hoca yufka ekmegı cıtır cıtır götürüyor

meyve suyunu ıcıyor benım kız engelleyemedımm acba ıcıne sınek atsam ve annem artık almayalım mı desem dıyorum sınekten nefret edıyorda ama esım ızın vermıyor yaa

asyaates sağol canım. Haklısın bu tarifleri anımsadım daha önce görmüştüm ama yerini hatırlayamazdım, yazdığın iyi oldu. İkinci tarif daha bir uygun sanki bana tadı daha güzel gibi geldi :) Beyaz leblebi nohutun kavrulmuşu sanırım yasak olabilir ama bir anda masum geldi dün çok acıkınca şişirsin dedim gece gece yoksa başka şeylere saldıracaktım. Şu gece acıkmalarından kurtulamıyorum ben Nohutu kavurup kendim doğal yollarla beyaz leblebi yapsam olmaz mı acaba, dün çok güzel doyurdu hem de sadece 25 tanesi 10-20 kalori arası bir şey :)

uff yaaa istifa edicem sırf bu yüzden hiçbirini izleyemiyorum... (((( paylaşın seyredenler neler diyor başka canan hoca:18:

oktay usta arayı yumusatıyor

dalga gecer gıbı davranıyorlar

corek otu degıl corek otu tohumu dıyor hoca oktay ustada ee corek otu dıye satılıyor ama hocam dıyor hocada yanlışş onlarıda uyarıyorum ben hocayım uyarırım dıyor ınanmıyorsan cagırma programına

meyve suyunu ıcıyor benım kız engelleyemedımm acba ıcıne sınek atsam ve annem artık almayalım mı desem dıyorum sınekten nefret edıyorda ama esım ızın vermıyor yaa
Canım atma bence de yazık çocuk korkar. Sana akıl vermek için demedim yanlış anlama, şüphesiz kızının iyiliğini sen benden daha çok düşünürsün ama küçüklüğümde annemin uyguladığı o tarz yöntemleri hiç unutmam, fobi olarak kaldı bende. Canım annem melek gibidir de ama insan bazen çocuğu için daha iyi olacağını düşünerek yanlış yöntemler uygulayabiliyor.

Hocanın kitabından okuduğum kadarı ile yufka ekmek arada yenebilir. Afiyet olsun hocama
Bende hafta sonu kuzenin düğünü için memlekete gidince yiycem yufkayı

Çok acıktığımda ben süt içiyorum, ayranı içen arkadaşlarda var. Birde suda açlık hissedi azaltıyor.
Sütü kakaolu içersen şişkinlik yapmaz, tarçınlı sütte kan şekerini dengelemekte işe yarıyor.
Öenmli olan kalorisi değil içinde trans yağ oluşuyormuş diye biliyorum,yüksek sıcaklıkta

kesinlikle yap benceee...
çürük meyvelerden boyalı sulardan yapıyorlar yahuu..
basıyorlar şekeri

gösterişli şekerlere hayır diyemiyorum gözü kalır çocuğun diye..
ama meyvesuyunu kolayı cipsi yedirmenin bir faydası yokkk..
seninki küçük daha bak benimki bile kabul ediyorsa seninki haydi haydi kabul eder...

dondurmayı nası yaptı kızlar yaaaaaaaaaaaaaaa......
bide sahlep şekersiz olacak di mi..
aktardan alıcaz:26:

asyaates söylediğin gibi bu diyette kalori önemli değil, sağlıklı gıdaları tüketmek önemli ama gecenin bir yarısı acıkınca bari kalori hesabı yapayım dedim ordan kar ederim :) o zaman kakaolu süt iyi fikir, doyurucu olabilir çünkü ayran falan doyurmuyor beni nasıl bir iştah varsa :) Patlamış mısır tehlikeli miymiş? O da çok doyurucu. Bana glukofen verdi doktor, midemi rahatsız ettiği için kullanmıyorum ama huzursuzum da acaba bir süre kullanırsam midem alışır mı diyorum. Sen kullanıyor musun?

Hurmalı dondurma

Malzemeler:

1 lt. süt

5 çorba k. salep

300 gr. hurma

Yapılışı:

1. Hurmaları yıkayın, dondurma yapımına başlamadan 2-3 saat önce bir kâsede üzerlerini öretecek miktarda ılık su ile ıslatın.
2. Mandıradan ya da marketten aldığınız çiftlik sütünü kaynatıp soğutun.
3. Salebi küçük bir kâseye koyun, soğuttuğunuz sütten bir miktar üzerine döküp, tahta bir kaşıkla karıştırarak salebi pütürsüz bir kıvama getirin ve karıştırarak tenceredeki süte katın. Ocağı orta ısıda açıp, devamlı karıştırarak pişirin (süt katı bir muhallebi kıvamı alıncaya kadar).
4. Süt iyice katılaşınca tencereyi ateşten alın ve 5-10 dakika kadar sürekli karıştırın.
5. Suda yumuşamış hurmaları çekirdeklerinden ayırıp küçük küp şeklinde doğrayın. Her kâseye iki adet hurma düşecek şekilde, hurmaları kâselerin içine koyun. Üzerine hazırladığınız dondurmayı dökün, soğutun, buzdolabında dinlendirin, servis etmeden 3-4 saat önce buzluğa koyup dondurun ve servis edin.buzlukta dondurmadan kendi kıvamıylada yenebilir...

dondurmayı nası yaptı kızlar yaaaaaaaaaaaaaaa......
bide sahlep şekersiz olacak di mi..
aktardan alıcaz:26:

fambıkcımm 1 kılo sute saf salep ve hurma koydu canan hoca saf salep aldınız dımı dedı oktay usta balkabagını kestı canan hoca nasıl alıyor hemen cekırdegını bal kabagının

bende kıtabını alacagım 2 kıtabıda var 3. kıtabında alacam

hoca yulaf kepegıne karsı yandakı kız yıne azarı gedı gıder ayak o guzel kafanıza koyun cornfıleks te zararlı yulaf kepegıde fabrıkasyon dıdii ya kıslar hoca tavugada acayıp karsı yaaa kesınlıkle ha bılıyorum koy tavugu serbest ama koy yumurtası ve koy tavugu olmazsa yemeyın dıyordu bır programda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…