Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

asyaates söylediğin gibi bu diyette kalori önemli değil, sağlıklı gıdaları tüketmek önemli ama gecenin bir yarısı acıkınca bari kalori hesabı yapayım dedim ordan kar ederim :) o zaman kakaolu süt iyi fikir, doyurucu olabilir çünkü ayran falan doyurmuyor beni nasıl bir iştah varsa :) Patlamış mısır tehlikeli miymiş? O da çok doyurucu. Bana glukofen verdi doktor, midemi rahatsız ettiği için kullanmıyorum ama huzursuzum da acaba bir süre kullanırsam midem alışır mı diyorum. Sen kullanıyor musun?

Süt baya doyurucu oluyor, ben sütü tercih ediyorum.
Mısırın GI yüksek zaten yasak yani:KK20: İdeal kilona düşünce yiyebilirsin arada.
Hoca kitabında sebzeler-meyveler çok yüksek ısıya maruz kaldığında içerisinde zararlı yağlar oluşur demiş. Bu yüzden kızartmayı klasik şekilde kızgın yağda yapmak yerine fırında yapıyoruz mesela.
Ben ilk kez duydum glukofen'i, kullanmadım yani

fambıkcımm 1 kılo sute saf salep ve hurma koydu canan hoca saf salep aldınız dımı dedı :KK47::KK47:oktay usta balkabagını kestı canan hoca nasıl alıyor hemen cekırdegını bal kabagının

bende kıtabını alacagım 2 kıtabıda var 3. kıtabında alacam

hoca yulaf kepegıne karsı yandakı kız yıne azarı gedı gıder ayak o guzel kafanıza koyun:KK47::KK47::KK47: cornfıleks te zararlı yulaf kepegıde fabrıkasyon dıdii ya kıslar hoca tavugada acayıp karsı yaaa kesınlıkle ha bılıyorum koy tavugu serbest ama koy yumurtası ve koy tavugu olmazsa yemeyın dıyordu bır programda

yawww benimkiiii köy kepeğiii ....
fabrikasyon deelll

fambıkcımm 1 kılo sute saf salep ve hurma koydu canan hoca saf salep aldınız dımı dedı :KK47::KK47:oktay usta balkabagını kestı canan hoca nasıl alıyor hemen cekırdegını bal kabagının

bende kıtabını alacagım 2 kıtabıda var 3. kıtabında alacam

hoca yulaf kepegıne karsı yandakı kız yıne azarı gedı gıder ayak o guzel kafanıza koyun:KK47::KK47::KK47: cornfıleks te zararlı yulaf kepegıde fabrıkasyon dıdii ya kıslar hoca tavugada acayıp karsı yaaa kesınlıkle ha bılıyorum koy tavugu serbest ama koy yumurtası ve koy tavugu olmazsa yemeyın dıyordu bır programda

süt sıcakken mi koyacaz ..
versene kızzz doğruca tarifini:KK33:

Hurmalı dondurma

Malzemeler:

1 lt. süt

5 çorba k. salep

300 gr. hurma

Yapılışı:

1. Hurmaları yıkayın, dondurma yapımına başlamadan 2-3 saat önce bir kâsede üzerlerini öretecek miktarda ılık su ile ıslatın.
2. Mandıradan ya da marketten aldığınız çiftlik sütünü kaynatıp soğutun.
3. Salebi küçük bir kâseye koyun, soğuttuğunuz sütten bir miktar üzerine döküp, tahta bir kaşıkla karıştırarak salebi pütürsüz bir kıvama getirin ve karıştırarak tenceredeki süte katın. Ocağı orta ısıda açıp, devamlı karıştırarak pişirin (süt katı bir muhallebi kıvamı alıncaya kadar).
4. Süt iyice katılaşınca tencereyi ateşten alın ve 5-10 dakika kadar sürekli karıştırın.
5. Suda yumuşamış hurmaları çekirdeklerinden ayırıp küçük küp şeklinde doğrayın. Her kâseye iki adet hurma düşecek şekilde, hurmaları kâselerin içine koyun. Üzerine hazırladığınız dondurmayı dökün, soğutun, buzdolabında dinlendirin, servis etmeden 3-4 saat önce buzluğa koyup dondurun ve servis edin.buzlukta dondurmadan kendi kıvamıylada yenebilir...

sağol canımm..
aldım tarifi..
haftasonu deneyeceğim inşallahhhh

aslında bu dondurma taıfi ıncır uyutması tarıfıyle aynı gıbı dımı ıncır uyutanlarr

iyiki de hocamızı izlemişim bi kaç gündür tavuk döner yiyip duruyorum dışarıda daha az yemeye gayret edecem :)Tarifler harika duruyordu vallahi ;

2.öğünüm : tabiki son öğün:KK16::KK16:
semizotu salatası hem de en doğalını buldum pazardan:KK53:
içine: (yoğurt , keten tohumu , badem koyacam)

su: 3 lt
spor : yürüyüş yaparım belki

Hocamiz dokturdu kizlar ,

Herbirseyi tek tek acikladi..

Arka plandakiler biraz kizdirdilar , ama Oktay usta arayi buldu .. cok cok guzel tarifleri canli canli uyguladilar .

Hocanin vurguladiklari;

-fabrikasyon asla hic bir sey yemeyin ,almayin.

-koy tavugu,koy yumurtasi bulun bulusturun mutlaka saglikli olan bunlar ... Bunlari tuketin dedi.

-cocuklarinizi patates kizartmasi,seker ile tanistirmayin dedi.

-meyve sularini asla ve kataa tuketmeyin ... dedi.(karacigeri yaglandirdigi icin)

-yemeklerinizi kavurmadan yapin dedi.

-soguk sikim zeytin yagi ve koy tereyagi kullanin dedi.

-tum tohumlarin cok cok saglikli oldugunu soyledi.

-omega 3 almamizi soyledi.

-her gun mutlaka 20 dakika yurumemizi soyledi.

-meyve=seker dedi.

-yagli kagit kullanmayin dedi.(icindeki kimyasallardan dolayi )(kitap da yazdigina gore ucuz maaliyeti olsun diye trans yag ve domuz yagi katiliyormus)

-sebezeleri firinda yaparak cok lezzetli bir sekilde tuketebilecegimizi soyledi.

-fabrikasyon unlara kesinlikle yemememiz gerektigini soyledi(degirmende cekilmis un tabiki abartmamak sarti ile kullabilecegimizi soyledi fakat yaptiklarinizi yedikten sonra 5km yuruyun dedi)

Aklimda kalan bunlar kizlar..

Hadi bakalim kolay gelsin:KK31:

Son düzenleme:
aslında bu dondurma taıfi ıncır uyutması tarıfıyle aynı gıbı dımı ıncır uyutanlarr

Merhaba canim..

Dondurma yapilirken ilk 5 dakikasini kacirdim.
:KK17:
salep bizim ictigimiz hazir saleplerden mi ? paketlerde olanlardan ( kitap da da belirtilmemis di o nedenle soruyorum ).. eger pakette olanlardansa icinde seker var onlardan olmamasi gerek :KK31:.. Bende yapacagim merak ettim.. Yanit verirsen cok sevinirim.:KK16:

oktay ustayı bende izliyorum şimdi...
azarlayıp duruyo adamııı..
yarın ki tavuk ızgara bandını döndürme ben varken diyooo:KK9::KK9::KK9:
çok tatlı yawww.....

bende kola ,hazır meyve suyu içirmiyorum kızımaaa..
zararlı diyorum tamam diyoo..
şimdiden alışsınn..
çayına şekerde koymam hiçEn Büyük KK

famirim meyve suyu almayız bizde.. Eşim kayısıyı çok alınca kaynattım. Suyunu oğluşa veriyorum.. " veyve suyu " diye diye içiyo :KK24::KK1::KK1:
Sütüne hiç şeker koymuyorum ben de.. Çay vermiyorum hiç..
En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Merhabalar kızlar

Nasılsınız,birkaç gündür giremiyorum,evde değildim.Bu arada karatay dışına çıktığımda oldu,ama sporumu aksatmadım.

Bu sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım,2.öğünde meyve yiyeceğim birazdan ,akşam misafir gelecek,şimdi ona hazırlık yapacağım.

Mavimeleğim canım hayırlısı olsun,Allah sağlıkla tamamına erdirsin.

Emelcim ve Esascım nice yıllara,sağlık ve mutlulukla.

İşler beni bekler,görüşmek üzere,hoşçakalın.

çok sağol canım.sanada kolay gelsin...

söyledimm soğuk bir sesle ""yaa doğuracakmısın? " dedi bana...ee napıyım anne dedim bu arada eşimde yanımda.... seni istiyoo anne dedim eşime sattım ,biraza bozuldu dedim telefonu verirkende sessizce,, sonra eşimin seisni duyunca numaradan bi annneemmm diye ağlama modu çekti :KK30: onada aynısını sorunca annesi e heralde napalım aldıralımmı ne biçim konuşuyosunuz dedi tersledi ,sonra kıvırmaya çalışıyo annesii .... ohh verdi cevabını eşimm canım benimmm :KK19:

bakalım hayırlısı olsunn artık..yanni anlıycağın canım yine kendi tarzını belli etti kadınn ... amannn valla bu sefer geçen hamilelğimde ve doğumumda bana yaşattıklarını yaşattırmıycam ne kendime ne çocuklarıma....kararlıyım... :KK20::KK20:

gıcık deseydin :KK1: eşinde vermiş cevabını boşver takma sen kendine ve bebişe dikkat et...

nasılsınınz cıtırcıklar havalar ates gibi eriyorum resmen..
oglum 3 gün boyunca ateslendi 3 gün gözümü bile krpmadım
doktorun verdigi igneler alerjisini tetikledi ama sonun da gecti şükür ...
leylak nerelerdesin tatlım noldu teyin işi ..:KK34::KK34:

geçmiş olsun canım benim kızımdada yine oldu alerji :KK14: yarın tekrar götürecem dr.a lütfen dua edin bizim için geçsin ve bidaha olmasın ...

Esasım dün eşinle evlilik yıldönümünüzmüş ben de kutlarım.. Bir ömür birlikte mutlulukla geçsin canımm:KK54:
asyam çocuğuna geçmiş olsun tatlım..
Kısllarr 2 gündür gelemiyorum topiğe yawww.. özledim sizi.. Bugün misafirler akşama gelcek.. Yarın öğrt. arkadaşlar gelecek.. telaşlıyım birascık:KK9::KK9::KK9::KK9:

Bugün sabah 1 küçücük krepcik yidim:KK53: Kıslar ben arada (sabahları)bööle yiycem artık:KK53:Herkes artık zayıflama diyor:KK9::KK9::KK9:
:KK9:
Çoook azcık göbüşüm kaldı:KK23::KK23::KK23:
Onun dışında sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım.

2. öğünümde ( saat 2:30) bana yemek kalmamıştı:26::26::KK43: 2 yumurtadan kaşarlı menemen yaptım yidim bende:KK9::KK9:
Biraz fındık- kaju- badem veee yılın ilk karpusunu yimiş bulunmaktayım.. Accayip lezzetliydi kıslar:KK52::KK52: 4 de kiraz yidim:KK9:
tükkan çokttaann kapandı:KK24::KK24::KK24::KK24:

Misafirlere yaptıklarım bulgurlu sarma-gül tatlısı-şekilli kurabiye- milföy böreği ben yemiycem bunlardan:KK33:

bende seyretttim hocamızı , kitabı okumak farklı ,canlı dinlemek farklı. harika bilgiler verdi :KK16:

Son düzenleme:

geçmiş olsun canım benim kızımdada yine oldu alerji :KK14: yarın tekrar götürecem dr.a lütfen dua edin bizim için geçsin ve bidaha olmasın ...

offf boşver kayınvalideleri:KK47: sen tadını çıkarmaya çalış..

benim kayınnvalidem de bebek ters oldugu için sezaryan kararı aldı doktor.psikolojimi bozdu.yokk kesilcen,yok böyle doğum mu olur,böyle analık mı olur, ooo daha neler nelerr.eşim verdi cevabını da sustu sonundaa...

haklısın canım tadını çıkarıcam hiiiç umrumda da değiller,,onlar benim kızıma baktıkları için bazen şöyle davranıyolar,nasıl olsa bize muhtaç fiyolar, ama hiçde muhtaç değilim,gerekirse otururm evimde doğumdan sonra işsizlik paramıda alırım,evime bi destek de o olur,çocuklarıma bakarım,ozman bizim eve de zor gireceği için asıl o bana muhtaç,çocuğunu ve torunlarını görmek için....En Büyük KK

geçmiş olsun oğluşuna asyacım.tayin yarın belli olacak:KK34::KK34:

esascım çok geçmiş olsun...inşallah hemen iyileşir kuzucuk:KK16::KK16::KK16:

famirim meyve suyu almayız bizde.. Eşim kayısıyı çok alınca kaynattım. Suyunu oğluşa veriyorum.. " veyve suyu " diye diye içiyo :KK24::KK1::KK1:
Sütüne hiç şeker koymuyorum ben de.. Çay vermiyorum hiç..
En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

bende meyve suyu almıyorum.çayına çok az kandırmak için şeker kullanıyorum.
aslında hepsi sağlıksız ama çocukların yanında önceden bizde içtiğimiz için çocuklar tadını aldıkları için istiyorlar :KK43:((

X