Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sağoll canımmm

Bu arada yazdıklarına gülüyorum ama yanlış anlama hoşuma gidiyo kıss..
2 saat yürümüşsün ohhhh 80. dakikada daha yorgun hissetmiyorum ammmaaaa 2 saat hiç yüyümedim tempolu.. Sonrası benim için kötü olur.. bi saate anca alıştım valla sonra ev işi falan derken beni hayal bile edemezsiniz
sen rahatken yürü canımmm

merhaba kızlarbu günkü menüm
SABAH : 2 adet h. yumurta, 15g peynir, domates salatalık, yeşil çay
ÖĞLE : 6 adet ceviz, 4 adet kiraz, 5 kaşık yoğurtlu kabak
:
menümün devamı
AKŞAM : 6 kaşık oğurtlu, 1 kaşık bulgurlu ıspanak , 4 kaşık ş. çorbası,salata
KAÇAMAK : 3 çatal pasta ve çay (regl oldum canım çok tatlı istedi:1

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar ...... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao .......2. Öğün(ıkındı vaktı) guvec,2 kasık bulgur pılavı,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: az ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

Doğum günün kutlu olsun Doğum günün oğlunun doğum günü ile ne kadar yakınmış.
Nice güzel, mutlu yıllara Karataycı olduğuna göre sağlıklı olacağına da kesin gözüyle bakıyorum
annen için yeniden geçmiş olsun, Allah sabır versin. Umarım gelmiştir sizinle

Canım yaklaşık 2.5 ay bu şekilde olmak zorunda malesef stajım var. Sabah 08.30'da mesai başlıyor. Akşam 19.00'da anca çıkıyoruz. Yemekleri ofisteki 2 adam yapıyor. Ben yemiyorum, yanımda kuru meyvem ve kuruyemişim var her zaman ama inan acıkmıyorum. Malum tüm gün oturuyorum bilgisayar başında. Akşamda eve gelince yiyoruz annişle. Annemin gelişi zaten 18.00'i buluyor. Evde yemek yemenin rahatlığı ile yeyince de böyle oluyor. Gerçi akşam yaptığım hareket gündüzden fazla çünkü eve gelince köpişlerle ilgilenmek gerekiyor, yürüyüşümü de akşam yapıyorum. Salonda otururken WC'ye gitmek için bile 2 kat çıkmam lazım (kendi WC mi kullanıyorum) Ama gündüz sadece oturup çiziyorum 2 gündür. 2.5 ayda böyle gidecek gündüzlerim

Petunya fıstıkmışsın sen Yüzünde çok güzelmiş.

Staj malesef 48 iş günü yani 9.5 hafta Bugün öğle aramda bile bilgisayar başında çalıştım, özel şirket olunca böyle oluyor işte. Bir de ekran müdüre dönük, girip yazamıyorum
Sporuna bayıldım Dikkat et bol bol su içki, bu spor şişlik yapmasın. Gerçi ikimizde karasal hipotalamus gibiyiz
Perşembe annişe keçi peyniri geliyor 15 kg. Belki oda senin yoğurdun gibi çıkar
Bel incecik olmuş maşallah
Fit hatunum benim

Fzguncum bende ayni gunesin batmasini bekliyorum yuruyuse cikmak icin..
Bugun oglen 37 dereceyi gordum kizlar..ve henuz bizim yeni ofise klima takilmadi..
Buharlasicaz yakinda..

Aksam yemegim:
1 tabak sebzeli tavuk
Yogurt

Didem'ciğim ben 45 dk yürüdüm. Ama hava hala sıcaktı, sen yürüyebildin mi? Perşembeden sonra biraz serinliyecekmiş.İnşallah diyelim yoksa bu sıcaklarda yürümek çok zor olacak.

Şimdilik hoşçakalın kızlar, leptininiz bol olsun.

sevgılı, Irmak
benim yüzümden üzülmene çok üzüldüm.sebep ben oldum canım. ben gyet halisane duygularla ve hangi amaçla yazdığını biliyorum,arkadaşlar aramızdaki yazışmayı ve benimsorukarımla bu şekilde yönlendirdiğimi bilmedilleri için seni hedef almıçlar,çok üzgünüm canım

Son düzenleme:
Aksam yemeginden sonra 50 Dakika daha yurudum.

Bugun: 60+50+20= 130 dakika yürümüş oldum.

Son düzenleme:

ne guzel canim yaa..ben yuruyemedim..evle ilgilendim biraz..cok sallamistim ev islerini bu sira..temizlige gelen abla da sagolsun ekti beni..is basa dustu..ev isiyle gecti yani bugun anlayacagin..insallah serinler canim yaa..valla sinir stres yapti bende bu sicaklar..her onume gelenle kavga edesim var..bu hafta regl de olucam onunda etkisi yok degil..

ay canım çok sağol ya.hemen veriyorum.1.65 boy,şimdiki kilom 66.7
çok tşkler tekrardan hayatım.

Almiracim simdi telefondan giriyorum..yarin is yerinde guncelleyip hemen gondericem canim..

Herkese iyi geceler bol leptinler kizlar..

tamam canım tşkler.iyi akşamlar

Selam bayanlar,

ben esra, 31 yasinda, 1.62 boyunda , 85 kilo bir bombayim. (evet bugun 85i gordum iki hafta icinde 5 kilo almisim buna bir dur demek lazim)

Ispanyolca sinifinda topluca bir bey vardi, iki ay icinde kilolari gitti, adeta genclesti, sirri karatay diyetiymis. ilk soylediginde ciddiye almamistim, aman ne olacak bir rejim listesi daha diye. ama sonuclarini gorunce insan sasiriyor. ben de bir yerlerden karatay diyeti kitabini buldum(ebook olarak ararsaniz cikiyor) bakalim okumaya baslicam.
Ama ilk olarak omega 3 hapi ve kristal saydam tuzunu bir yerlerden bulmam lazim sanirim. Koy tavugu, koy sutu bulabilecegimi zannetmiyorum. Ama AOÇinin günlük sütü işimi görür diye düşünüyorum. tavuk konusu gerçekten umutsuz.
Spor konusunda diyetisyenler benim kilomdayken yapmamı, kilolar gittikten sonra yapmamı öneriyorlar. ben günlük 10000 adımımı atıyorum ama, umarım kendime zarar vermiyorumdur. kilom 70lere düşsün bir spor salonuna yazılacağımç Hatta Balgatta bir spor klübü varmış oranın fırsatını yayınladılar 59 lira aylık. Oraya yazılmayı düşünüyorum. havuzu bile varmış.

valla kızlar bu kilolar nasıl gidecek bilmiyorum ama umarım bu sefer işe yarar.

bu arada african mango almamaya karar verdim. yani gerçekten zararlı olabilir.

Selamlar nette sorun vardı giremedim bi türlü
büyük bardak ılık su + 2 incir

1 .öğün 08 de bitti :

1 bardak papatya çayı
çökelekli , maydanozlu , dereotlu omlet ( köy yuymurtalarım geldi bugün şükür )
8 zeytin
yarım salatalık
4 çeri
1 yeşil biber
1 çorba kaşığı çökelek
bol yeşillik
1 bardak ceviz+ fındık
2 kapsül omega 3

2 .öğün 15:30 da bitti

tavuk döner
ayran
salata
ezme

3.öğün :
yoğurt içine ( yaban mersini , keten tohumu , badem koydum )

su: 3 lt
spor : yok

Son düzenleme:

Canım harika menün

Diyorum vee saatimi sabah yürüyüşe kaldırsın beni diye kurdum arkadaşlar..

Sizler de yürümeye çalışın..

İyi geceler ben leptine gidiyorum

-Egzersizin ilk 15-20 dakikasında enerji olarak bacak adalelerinde glikojen olarak depolanmış şeker kullanılır.

-Egzersizin süresi 20 dakikadan daha fazla olursa, enerji olarak kanda bulunan şeker ve serbest yağlar kullanılır.Dolaşımda bulunan birikmiş yağ ve şekerler bu şekilde azalır. Böbrek üstü bezinden adrenalin hormonu salgılanır.Bu sırada adrenalin hormonu depo yağlarımızı yıkarak gerekli enerjiyi sağlar.

-Uzun süren egzersiz sırasında yorgunluk hissetmememizin nedeni egzersiz yaparken salgılanan adrenalin hormonudur. Tokluk hissetmemizin nedeni de adrenalin hormonunun bir süre daha depo edilmiş yağları yıkmaya devam etmesidir.
Eğer egzersiz 40 dakikadan fazla sürecek olursa karaciğerde ve vücudumuzda birikmiş yağlarımız yıkılarak kan şekerine dönüşür ve gerekli enerji sağlanır.

Hocamızın 2. kitabından (karatay diyeti ile yaşam boyu sağlık)

Semizotunun faydaları

Semizotunun, kanama hastalıklarında ve peklikte çok faydalı olduğunu kaydeden uzmanlar, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, kanı, üre ve benzeri pisliklerinden temizlediğini, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini, böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriyor.

Semizotunun, şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını, şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar, semizotu, yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor

Semizotu, en çok 30 cm. kadar boylanabilen bir ya da çokyıllık otsu bir bitkidir. Yuvarlağa yakın oval biçimli, yeşil renkli etli ve sulu yaprakları vardır. Bu yapraklar ile yine etli ve sulu olan yaprak sapları yenilir.

Bitkinin küçük çiçekleri genellikle sarı, bazen eflatun, pembe ya da kırmızı renkli olur. Erselik özellikler taşıyan çiçeklerinin döllenmesiyle olgunlaşan küçük kapsül durumundaki meyvelerinin içinde çok sayıda siyah renkli minik tohum bulunur. Kültür çeşitlerinin yaprakları daha irice ve yabanilerininki küçük olan semizotunun kıymalı ve pirinçli yemeği yapılır. Ayrıca semizotu yapraklan, çiğ olarak öylece ya da salatalara katılarak yenilir.

BESİN DEĞERLERİ

100 gr. taze semizotunun besin değerleri şunlardır: 32 kalori; 2 gr. protein; 3,8 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,4 gr. yağ; 1,4 gr. lif: 4 mgr. fosfor; 40 mgr. kalsiyum; 0,2 mgr. demir; 80 mgr. sodyum; 45 mgr. potasyum; 180 IU A vitamini; 0,04 mgr. B1 vitamini; 0,03 mgr. B2 vitamini; 0,03 mgr. B6 vitamini ve 8 mgr. C vitamini.

SAĞLIĞIMIZA YARARLARI

Yukarıda sayılan besin değerlerinin yanı sıra;

* Semizotu, içerdiği yüksek oranlı lifiyle peklik (kabızlık) çekenlere iyi gelir.

* Yaşlı, hasta ve diyet yapan kişiler için çok uygun bir sebzedir.

* Semizotunun içerdiği omega 3 doymamış yağlar, balıklarınki ile kıyaslanabilecek düzeydedir: Geleneksel olarak gut hastalığına, baş ağrısı ve bedendeki diğer ağrılara iyi geldiğine inanılmaktadır. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar, semizotunun sağlığa yararlı bu etkisinin varlığını doğrulamaktadır.

* Semizotunun, kanama hastalıklarında ve peklikte çok faydalı olduğunu kaydeden uzmanlar, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, kanı, üre ve benzeri pisliklerinden temizlediğini, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini, böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriyor.

* Semizotunun, şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını, şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar, semizotu, yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor.

Sayılan bütün bu etkileri için semizotu, diyete katılıp bolca yenilmelidir.

GENETİK BİLİMCİLER MUCİZE BİTKİ İLAN ETTİLER

Fasulye kadar semizotunun da hastalıklara iyi geldiği kaydedildi. Uzmanlar, özellikle genetik bilimciler tarafından mucizevi besin olarak gösterilen semizotunun yararlarını şöyle sıraladı: Kanı temizler. Sinir krizlerini önler. Beyin yorgunluğunu alır. Böbreklerdeki kum ve taşları döker. Şeker hastalarının susuzluğunu azaltır. Diyet sırasında sıklıkla tüketilmelidir. Çünkü kilo verdirir.

Kalp sağlığınızı semizotu ile koruyun

Tedavi maliyeti yüksek hastalıkların başında gelen kalp rahatsızlığından ucuz hatta sıfır maliyetle korunmak mümkün. Nasıl mı? Semizotu yiyerek, çay veya üzüm suyu içerek. Buna düzenli yürüyüş de eklenecek olursa kalp krizi geçirme riski yüzde 98 oranında azalıyor. Son yıllarda özellikle genç yaştaki insanlar kalp krizi nedeniyle ölüyor. İstatistiklere göre, dünyada her sene 17 milyon insan kalp krizi sebebiyle ölüyor. Türkiye`de ise nüfusun yüzde 20`si koroner kalp hastalıklarının tehdidi altında yaşamını sürdürüyor. Oysa, tedavi maliyeti milyarlarca lirayı bulan kalp hastalıklarından korunmak için ekonomik yöntemler var. Sadece semiz otu tüketilmesi, çay veya üzüm suyu içilmesi, düzenli spor yapılması kalp krizinden korunmak için yeterli. Amerika New York Presbyterian Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Özgen Doğan, kalp sağlığında önemli olanın koruyucu tedbirler olduğu belirterek, semizotunun, üzümün ve çayın kalbi koruduğunu, kriz geçirme riskini önemli ölçüde azalttığını vurguluyor. Nabız Dergisi`nde yayınlanan röportajda, üzüm ve çayı `kalbe dost besinler` olarak tanımlayan Dr. Doğan, zeytinyağı tüketilmesini de öneriyor. Kalori sorunu olmayanların gün içinde istedikleri kadar üzüm suyu içebileceğini belirten Dr. Doğan, `Üzüm gibi antioksidan etkisi ve kan damarlarındaki pıhtıyı azaltması nedeniyle, çay da kalp krizi riskini düşürüyor. Günde 2-3 bardak çay ise kalbi koruyor. İçeriğinde Omega-3 maddesi bulunan semizotu da kalbi koruyan ekonomik ürünlerden. Türkiye`de ucuz ve kolay elde edilebilmesi açısından bir şans olarak görülen semizotundaki Omega-3`ün düzenli tüketilmesi kandaki kolesterolü normal seviyede tutuyor. Ayrıca kanı incelterek pıhtılaşmayı engelliyor. Badem ve fındıktan da Omega-3`ü elde etmek mümkün.` diyor. Dr. Özgen Doğan`ın önerileri arasında kalbi koruyan `bedava` sporlar da var. Doğan`ın verdiği bilgilere göre, 30 dakika yürümek kalp krizi riskini yüzde 50, haftada iki kez yüksek tempoda yürümek yüzde 80, haftada üç-dört kez yüksek tempoda yürümek de 90 ve haftada beş günden fazla yüksek tempoda yürümek yüzde 98 oranında azaltıyor. Acıbadem Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu da hayvansal ve doymuş yağların, zengin beslenme alışkanlığının kalp hastalıklarını tetiklediğine dikkat çekiyor. Sigara tüketimini ülkemiz için ayrı bir felaket olarak tanımlayan Dr. Sarıoğlu, hızlı şehirleşmenin getirdiği fiziksel hareketsizliğin, egzersizden uzak, spor alışkanlığı olmayan bir yaşam biçiminin kalp hastalıklarını hızlandırdığını belirtiyor. Kalbiniz için altın kurallar İdeal kilonuzu koruyun. Sıvı yağ (zeytinyağı, mısırözü yağı) içeren ve meyve, sebze, tahıl ve lifli besin ağırlıklı bir diyet uygulayın. Kolesterol düzeylerini ve kan basıncını yükseltebileceğinden dolayı alkol kullanmaktan kaçının. Yüksek kan basıncı ve diyabet için tedavi uygulayın. Sigarayı bırakın. Stresle baş etme eğitimi alın Koroner kalp hastalığı risk analizi yaptırın.

Diyorum vee saatimi sabah yürüyüşe kaldırsın beni diye kurdum arkadaşlar..

Sizler de yürümeye çalışın..

İyi geceler ben leptine gidiyorum

bin eşimle her akşam hatta gece 11 ila 12 arası yürüyorum canım

iyiniyetlim sabah semizotu salata yaptım içinede haşlanmış yumurtalarımı doğradım
inan bugün hiç açıkmadım

sabah osman müftüoğlunu dinledim yağlarla ilgili konuştu aynı hocamızın söylediklerini
yani tereyağ ve zeytinyağını önerdi

birgün herkes karataylı olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…