Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

leylak 84 ve leylak 70

kislar leylak 84 ve 70 kayip...
Leylak 84 canim benim en son cok sıkıntılım demistin,umarim hersey yolundadir taklim????

canım ben yazın çok yoğun oluyorum çocuklar evd 3 erkekle uğraşmak çokta kolay değil
büyük oğlum tatilde birkaç günlüğüne annam geldi ist.şok oldu beni görünce 15 tatiden beri görmemiştim
gelen giden düğünler çok işim vaaaarrr çooooooookkkkkkkkk:KK6::KK6::KK6::KK6:

bin eşimle her akşam hatta gece 11 ila 12 arası yürüyorum canım:KK76::KK76:

iyiniyetlim sabah semizotu salata yaptım içinede haşlanmış yumurtalarımı doğradım
inan bugün hiç açıkmadım

Canım merak ediyoruz sizi arıyoruz biss..
Leylaklarım nerdeler diye ben de yazmıştım..
İşin çok olsa da arada kaç gel canım özleetin :KK34:
semizotu tok da tutuyor sanırım ohh afiyet olsun:KK34:
Her iki öğünde de yedim ben de vee eşime kızıma da yediriyorum:KK34:

Ben kristal kaya tuzu bulamadım kızlar, 2 gündür de diyete uymak için tuzsuz yiyorum herşeyi derken zaten tansiyonum düşük olduğundan iyice düştü 40-70 çıktı, ben de bol tuzlu bir ayran içip uyudum. Kalkınca ananas, çilek, kiraz, erik yedim ama azıcık hepsinden. Günlük 2,5 litre suyumu da içiyorum ama demek tuz da lazımmış bana. İşin özeti kristal kaya tuzunu nerden bulabilirim? Aktarlara sordum himalaya tuzu diye pembe bir tuz önerdiler dinlemedim almadım, Karatay hocamı dinlemek istiyorum.

Semizotunun faydaları

SAĞLIĞIMIZA YARARLARI

Yukarıda sayılan besin değerlerinin yanı sıra;

* Semizotu, içerdiği yüksek oranlı lifiyle peklik (kabızlık) çekenlere iyi gelir.

* Yaşlı, hasta ve diyet yapan kişiler için çok uygun bir sebzedir.

* Semizotunun içerdiği omega 3 doymamış yağlar, balıklarınki ile kıyaslanabilecek düzeydedir: Geleneksel olarak gut hastalığına, baş ağrısı ve bedendeki diğer ağrılara iyi geldiğine inanılmaktadır. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar, semizotunun sağlığa yararlı bu etkisinin varlığını doğrulamaktadır.

* Semizotunun, kanama hastalıklarında ve peklikte çok faydalı olduğunu kaydeden uzmanlar, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, kanı, üre ve benzeri pisliklerinden temizlediğini, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini, böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriyor.

* Semizotunun, şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını, şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar, semizotu, yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor.

Sayılan bütün bu etkileri için semizotu, diyete katılıp bolca yenilmelidir.
oruyan ekonomik ürünlerden. Türkiye`de ucuz ve kolay elde edilebilmesi açısından bir şans olarak görülen semizotundaki Omega-3`ün düzenli tüketilmesi kandaki kolesterolü normal seviyede tutuyor. Ayrıca kanı incelterek pıhtılaşmayı engelliyor. Badem ve fındıktan da Omega-3`ü elde etmek mümkün.` diyor. Dr. Özgen Doğan`ın önerileri arasında kalbi koruyan `bedava` sporlar da var. Doğan`ın verdiği bilgilere göre, 30 dakika yürümek kalp krizi riskini yüzde 50, haftada iki kez yüksek tempoda yürümek yüzde 80, haftada üç-dört kez yüksek tempoda yürümek de 90 ve haftada beş günden fazla yüksek tempoda yürümek yüzde 98 oranında azaltıyor. Acıbadem Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu da hayvansal ve doymuş yağların, zengin beslenme alışkanlığının kalp hastalıklarını tetiklediğine dikkat çekiyor. Sigara tüketimini ülkemiz için ayrı bir felaket olarak tanımlayan Dr. Sarıoğlu, hızlı şehirleşmenin getirdiği fiziksel hareketsizliğin, egzersizden uzak, spor alışkanlığı olmayan bir yaşam biçiminin kalp hastalıklarını hızlandırdığını belirtiyor. Kalbiniz için altın kurallar İdeal kilonuzu koruyun. Sıvı yağ (zeytinyağı, mısırözü yağı) içeren ve meyve, sebze, tahıl ve lifli besin ağırlıklı bir diyet uygulayın. Kolesterol düzeylerini ve kan basıncını yükseltebileceğinden dolayı alkol kullanmaktan kaçının. Yüksek kan basıncı ve diyabet için tedavi uygulayın. Sigarayı bırakın. Stresle baş etme eğitimi alın Koroner kalp hastalığı risk analizi yaptırın.
VİRÜSben de çok severim canım semizotunu:))) ne güzel çok faydalı
:KK16::KK16::KK16:

Günaydın kızlar, mesai öncesi evden yazıyorum size. Forumu ben açtım bu sabah herhalde :KK1:
Kalkınca: 2 yaprak kayısı(3 gündür WC yok)

Sabah:
2 haş yumurta
çörekotlu peynir(beyaz,tulum,dil)
3 domates
2 salatalık
1 kupa süt
2 gr omega 3

Akşama bir hocamın veda yemeği var, akşam yemeğim orada olacak yani. Zararsız atlatacağımı düşünüyorum ama kendi evinde yemek veriyor. Menü sabit yani umarım benlik bir şeyler vardır yada salata yiyeceğim sadece:KK1:
Kızlar paylaşımlarınız için teşekkürler
Propycil yazamasam da okuyorum forumu ona göre:KK20:
Hepimiz için bugün kaçamaksız ve dünden daha güzel bir gün olsun.

Son düzenleme:
günaydın hanımlar

dünden itibaren yeni bir başlangıç yaptım ..umarım bu kararlılıgım devam eder ..kendimi yeni bir hayat programındaki gözdeye benzetiyorum..izleyenler bilir iradesizim nazlıyım mızmızım ama gözde gibi eninde sonunda bende zayıflıyycam gözde verdiyse herkes kilo verir diyorum :KK9:

dün karatayıma dört dörtlük uydum 45 dk da yürüdüm..pazartesi 100.4 tüm bugün tartı 100.9 u gösterdi:KK5:ama reglimin 3. günü bakalım pazartesi sonuç nolcek ..misafirlerim gitti bende temizlge başladım baya yoruluyorum umarım tartıya yansır

kahvaltım

2 dal dereotu
2 bardak su

2 kk yumurta
peynir
zeytin
fındık
domates
salatalık

bi demlik çay

Son düzenleme:
Destinam döndüğüne sevindim canım hoşgeldin:KK54:

Bugün sabah 56.8 kilo geldimmmmmm..Papişim duy sesimiiii:119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:

Klasik karatayım + semizotu + 2 kayısı
Bahçemden biber + semizotu yedim bugün
Semizotu Ye sersumum bak faydaları çok hepiniz yiyin arkadaşlar:KK34:
Hepinizi öpüp kaçıyorum.

Bugün sabah 56.8 kilo geldimmmmmm..Papişim duy sesimiiii:119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:

Hepinizi öpüp kaçıyorum.

çok sevindim canımmmmmmmmmm...
hakediyorsunnnnn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

sabah canım hiç yumurta yemek istemedi
1 yeşil elma
bir parça peynir
3 ceviz yedimm..
pek doyduğum söylenemezz ama canım bişey istemedi nedense....
inşallah bunun sonu kaçamak olmaz:KK30:

sabah 30 dk yürüdümm....:KK8:

Günaydın kızlar,

Sabah : 2 yum. az peynir, 3 kayısı, 2 çilek, 5 zeytin, salata, 3 ceviz, 5 yer fıstığı

Selam bayanlar,

ben esra, 31 yasinda, 1.62 boyunda , 85 kilo bir bombayim. (evet bugun 85i gordum iki hafta icinde 5 kilo almisim buna bir dur demek lazim)

Ispanyolca sinifinda topluca bir bey vardi, iki ay icinde kilolari gitti, adeta genclesti, sirri karatay diyetiymis. ilk soylediginde ciddiye almamistim, aman ne olacak bir rejim listesi daha diye. ama sonuclarini gorunce insan sasiriyor. ben de bir yerlerden karatay diyeti kitabini buldum(ebook olarak ararsaniz cikiyor) bakalim okumaya baslicam.
Ama ilk olarak omega 3 hapi ve kristal saydam tuzunu bir yerlerden bulmam lazim sanirim. Koy tavugu, koy sutu bulabilecegimi zannetmiyorum. Ama AOÇinin günlük sütü işimi görür diye düşünüyorum. tavuk konusu gerçekten umutsuz.
Spor konusunda diyetisyenler benim kilomdayken yapmamı, kilolar gittikten sonra yapmamı öneriyorlar. ben günlük 10000 adımımı atıyorum ama, umarım kendime zarar vermiyorumdur. kilom 70lere düşsün bir spor salonuna yazılacağımç Hatta Balgatta bir spor klübü varmış oranın fırsatını yayınladılar 59 lira aylık. Oraya yazılmayı düşünüyorum. havuzu bile varmış.

valla kızlar bu kilolar nasıl gidecek bilmiyorum ama umarım bu sefer işe yarar.

bu arada african mango almamaya karar verdim. yani gerçekten zararlı olabilir.

Hoş geldiniz. İnşallah en kısa sürede istediğiniz kiloya inersiniz. Ancak, spor konusuna gelince, bizler mümkün oduğunca yürüyüş yapmaya çalışıyoruz. Egzersiz yapmadan kilo vermek çok zor. Ayrıca, yürüyüş sağlık ve moral açısından çok faydalı. Şimdiden kolay gelsin.

canım ben yazın çok yoğun oluyorum çocuklar evd 3 erkekle uğraşmak çokta kolay değil
büyük oğlum tatilde birkaç günlüğüne annam geldi ist.şok oldu beni görünce 15 tatiden beri görmemiştim
gelen giden düğünler çok işim vaaaarrr çooooooookkkkkkkkk:KK6::KK6::KK6::KK6:

leylak'cığım kolay gelsin, ama ama sık sık girmeye çalış, özletme kendini.:KK16:

sallandık yine kısslar 4.5 :KK50::KK53:[/QUOT

Çok geçmiş olsun.

günaydın hanımlar

dünden itibaren yeni bir başlangıç yaptım ..umarım bu kararlılıgım devam eder ..kendimi yeni bir hayat programındaki gözdeye benzetiyorum..izleyenler bilir iradesizim nazlıyım mızmızım ama gözde gibi eninde sonunda bende zayıflıyycam gözde verdiyse herkes kilo verir diyorum :KK9:

dün karatayıma dört dörtlük uydum 45 dk da yürüdüm..pazartesi 100.4 tüm bugün tartı 100.9 u gösterdi:KK5:ama reglimin 3. günü bakalım pazartesi sonuç nolcek ..misafirlerim gitti bende temizlge başladım baya yoruluyorum umarım tartıya yansır

kahvaltım

2 dal dereotu
2 bardak su

2 kk yumurta
peynir
zeytin
fındık
domates
salatalık

bi demlik çay

Bacım artık her gün gir foruma, biz sizleri özlüyoruz.:KK16:

Hepinizi öpüp kaçıyorum.

Günaydın canımcım, tebrikler, hedefine çok az kaldı.:KK9::KK9::KK9:

çok şikayet ediyorum kızlar sıcaktan biliyorum ama gerçekten ofis bizim hiç hava almıyor..neyse ki bugün klimalar takılıyor..rahatlarız..

sabah benimde canım yumurta istemedi..

kahvaltıda:
1 elma
6 ceviz
1 bardak süt içtim..

umarım kaçamaksız bol sporlu serin bir gün olur..:KK19::KK19::KK19:

ve mavimeleğimmm gururla sunarrrr...... :KK9::KK9::KK9:
dün tartıda 103.4 gördümmm çok mutluyummmm hatta eşlimide çağırdım gösterdim,hani söylersem belki inanmaz diye bi afferimm aldım ondanda:KK8::KK8::KK8::KK8:

bu arada dünkü menülerim,
öğle yarmalı yoğurt çorba
hünkar beğendi
salata ,yoğurtlu semiz otu

akşam kızarmış tavuk salata

bide şu adetim bi olsaydı, daha da farkedicek tartıda eminim..

bugünde klasi:KK52::KK52::KK52:k karatay kahvaltımı yaptım kahvemi alıpp geçmişe uçuyorum....

X