Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

walla canım zeytinyağınıda denedim..bir türlü olmadı..ama bencede büyük patlama yakındır..fırtına öncesi sessizlikteler benim düşmanlar..hatta derin bir sessizlik..dönüşleri muhteşem olacak eminim

biberiye çayı bana fayda etmedi ya

Jarni arada ceee de kız bak benim de iş dolu ama kopamıyorum burdan :18::18::18:

Kilo veren veremeyen herkesi koccaman öperimmm

ceeeeeeeeee:18::18::18:

sen benim kuvvettli nefesime dua et yoksan o kaçamaklarla göbekte küçük bir petuş olurdu portakallı ördeğim

petuş janiii duymasın canım bunu geçen hafta sormuştu burdada söylemişti bizden bahsetiğini hocanın selamı var
diye sen kaçırmısın hehal

yyaaaa çok güldüm bu forumda 21 yaşında 1.55lik minicik boyuyla 85 kiloyu görmüş başka ayucuk var mı benden başka herkes merak etmiş yahu(varsa kimse üstüne alınmasın tek ayucuk benim)

kızlar biriniz ödül olarak çizelgemi düzenler mi ben yapamıyorum biliyorsunuz

kahvaltım
2 yumurta
10 zeytin
biraz peynir
1çay bardağı kavrulmamış fıstık
1bardak süt
3gün kurusu
2dilim armut
omega 3

birazdan çıkmam gerekiyor listeye akşam bakarım
bu yola baş koyan herkesi tebrik ediyorum kilo veren veremeyen herkesi
bu hafta veremeyenler haftaya ilk sıralara yerleşirler inşallah
bende bu hafta yine spora başlarım inşallah
cuma vakti bu kadar dua ettim kıymetimi bilin
aa bide çocuk isteyen bütün karataycıların çocukları olur inşallah

jarna yokken ben dua edeyim bari

Bilim insanlarının son keşfi otururken kilo vermeyi sağlayacak

ABD’li uzmanlar, vücuda verilen irisin adlı hormonun otururken bile kilo verip kas yapmayı sağladığını buldu. Yan etkisi olmayan hormon yakında ilaca dönüşecek.

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Dana-Farber Kanser Araştırma Enstitüsü’nün fareler üzerinde yaptığı deneylerde, “irisin” hormonunun beyaz yağ hücrelerini, yağ yakan kahverengi yağ hücrelerine çevirmedeki etkisi saptandı. İnsanlarda da bulunun irisin hormonuna, PGC1-alfa proteinin bileşenlerinde rastlandı. Zira, bu protein, sporla çalıştırılan kasların güçlenmesinde belirleyici bir rol oynuyor.

Proteinin bileşenlerinde bulunan FNDC5 isimli bir kimyasal, kas hücrelerinde irisin hormonunun salgılanmasını sağlıyor. Egzersiz yaparak artırılan irisin hormonu, farelere enjekte edildiğinde hayvanlar hiç hareket etmedikleri halde deri altı yağ hücrelerini yağ yakan kahverengi yağ hücrelerine dönüştürdü. Kan şekerini düzenleyerek, kilo verilmesini sağlayan irisin terapisinin herhangi bir yan etkisine rastlanmadı.

İki yıl sonra piyasada olabilir
Yetişkinlerde, bebeklere göre daha az salgılanan irisin hormonu, spor yapıldığında yakılan kalorilerden daha fazla yağ yakılmasını sağlıyor. İrisin hormonunun vücutta zamanla azalması, kilo almayı kolaylaştıran nedenlerden biri olarak görülüyor. Bilim dergisi Nature’da yayımlanan araştırma için Harvard Üniversitesi uzmanları, obeziteyle savaşta önemli bir adım katedildiğini söyledi. İrisin hormonunun dışardan alınmasını sağlayan ilaçların iki yıl içinde piyasada olması bekleniyor. Hormonun, obezite, kanser ve diyabete karşı koruyucu olduğu belirlendi.

kızlar canan hoca kabız olmayın diyordu ya
benim bir diyetisyenim vardı o face de her zaman bilgi paylaşır bi keresinde sunu yazmıstı kabızlık varsa kilo verme vardır endiselenmeyin rahatlamak acısından gidermeye çalısın falan diyordu.
bazen üzülüyorum canan hocaya uymuyor ama diyetisyenim ahmet beyin de dediğne inanıyorum çünkü aslında kabız olmam için hiç bir neden yok tıbbi olarak çünkü
lifli besleniyorum
salatasız oturmam yemege,
ıspanak ,karnıbahır,brokoli ,pırasa kıs sebzeleri her hafta pisiyor lifli,
sabah ılık 2 bardak su+ kayısı yiyorum
hareketliyim yani ektradan yürüyorum egzersiz 1 saat
3 lt kesin su içiyorum
2 fincan yeşil çay
1fincan biberiye kesin içiyorum (dün 2 biberiye içtim) ayrıca fincan dediğim 300 ml yapıyor yani
sabah eşime dedim bunu bunu yap sunu ye bunu yap hepsi tamam neden kabız oluyorum anlamıyorum yaa:26: çözemedim bi türlüü

nefeslerin gücü adınaaaaaaaaaa

canım ben bunlara çok katılıyorum günümüzde obezitenin artması bunlara bağlı. eskiden alınan yiyeceklerle bu tarz seyler alınıp kilo almıyorlardı.simdi ölemi ne yesek yarıyor yanı.yediklerimiz bunu engelliyor. bebekler çikolata ekmek yiyormu yemiyor belki ondan fazla salgılanıyor onlarda

gecenlerde L carnıtın dilye bisey demsitim oda senin paylaştığın irisine benziyor aslında oda vücütta var ama az olmus oda yağ yaktırıyor bizlere. dısardan alıyoruz. aslında yediğimiz et süt tede varmıs ama iste yeterli gelmiyor artık

aminnnn çok sağol cnm hayırlısıyla inşallah..
çizelge için vaktim pek yok özür

yarın vc işim çözülürse tekrar tartılcak en az 500 gr dan ümitliydim

l CARNİTİNE KİLO VERDİRİR. OĞLUMUN SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE SON GÜNLERDE (GEREKTİĞİ İÇİN)KULLANIYORUM.
KİLO VERDİ.İLGİSİ VAR KESİNLİKLE. ÇÜNKÜ HÜCRE ENERJİSİ İÇİN GEREKLİ BİR MADDE. ANCAK TIBBİ AÇIDAN DOKTOR ÖNERMEDİKÇE KULLANMAK DOĞRU DEĞİL BENCE. ÇÜNKÜ İNSAN METOBOLİZMASI ÇOK KARIŞIK DENGE BOZULDU MU BİR SÜRÜ HASTALIK GELİYOR ARDINDAN.

TEBRİKLER MATTİKA

Muhteşem bir sonuç:)

.

Bu gün hic yürüyesim yok. Heralde hastalandigimdan dolayi bir halsizlik var. Ama kendimi iyi hisettigim an lessli ile 3 mil yapacam.
Sabah yürüyüs yoksa erken kahvalti var...
1 muz
5 tane ceviz
2 kapsül Omega 3
1 kapsül vitamin C
1 bardak türkkahveli süt yaninda 2 kurutulmus erikle birlikte.
(Kuru kayisilarimi benimki dün aksam hüpletmis.
O kadar sey yedigi yetmiyor birde benim kurulari yiyor bu yaw. Uyansin kavga var.)

haydi arkadaslar uyanin bildirimlerinizi bekliyorum
:2:

Sevgili alinyazımkaderimsin ben 2 defa bildirimde bulundum fakat geçen hafta yaptığım bildirim yazılmadı. bende KÜSKÜMMM. yaaaaaaa

bugün yeniden bilidirim yapıyorum lütfen benide alın aranıza kendimi yanlız hissediyorum.

başlangıç tarihi: 26/12/2011 - 81,1
ilk bildirim : 28/12/2011 - 79,6
ikinci bildirim : 06/01/2012 - 79,3
son bildirim : 13/01/2012 - 78,8

yaşım :40
boyum: 1,69
hedef :65 şimdilik tabiiii

kızlar artık bende haftada bir kez tartılcam tabi eşimin önce tartıyı saklaması lazım.Sebebi ise biraz verdiğimi görünce ertesi gün gevşeklik oluyor.kendimi tutamıyorum çok yiyorum sonra ya şişkinlik olarak geri dönüyor ya da kilo olarak

kilo veren herkese tebriklerimi fışkırtıyorum:)
kilo veremeyenler siz daha önemlisiniz çabalarınız haftaya eksi yönde patlama yaşatacak inşallah

kahvaltım
500 ml su
6 zeytin
tereyağında 2 yumurta
1 kk peynir
2 yk domates sosu(ev yapımı)
5 ceviz
1 küçük elma

Günaydın millet
Herkese hayırlı cumalar...Benim günüm çok güzel başladı inşallah öyle devam eder :124:
kızlarrrr ben 1.9 kg vermişimmmm tey tey tey nerdeyse 2 kg nasıl sevindim anlatamammmm
Dün gece listemin nazar boncuklarıyla dalga geçen bazı arkadaşlar vardı buralardalar mı acep

Bildirim:13.01.12
Rumuz: saphira
Başlangıç tarihi: 05.09.2011
Başlangıç kg: 104
Geçen hafta: 88.1
Bu hafta: 86.2
Fark: -1.9
Toplam fark: 17.8
Beden: 44-46
Spor: bu hafta hiç yok çok soğuk hava
Boy: 163
Hedef: 76
Oran:% 2.15

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…