Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

GÜNAYDIN HANIMLAR

Öncelikle kilo veren veemeyen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.Çünkü yemek yeme disiplinini içselleştirme çabası çok zor bir süreç.biz bu zor süreci hep birlikte disipline ederek nefsimizle mücadele edeceğiz .kimse bunu yabana atmasın.inşallah hepimiz er yada geç bunu yaşam tarzı haline getireceğiz.ÜMİDİMİZ ve MOTİVASYONUMUZ sayesinde BAŞARACAĞIZ.

Kabızlık sorunu olan arkadaşlarıma da dün yakın bir arkadaşımın uyguladığı bir yöntemi paylaşmak isterim.Ben bunu hiç uygulamadım ama arkadaşım her sabah bu yöntemi uyguluyormuş.1 sarı+1turuncu greyfurtu küp küp doğrayıp üzerine akçaağaç şurubu onun üzerinede biraz pekmez döküp yiyormuş...bilginize.

gelelim kilo bildirimine:13.01.2012

Rumuz:eminelif
Başlangıç tarihi:02.01.2012
Başlangıç kg:85.4
Geçen hafta:82.5
Bu hafta:81.5
Fark:1 kg
Toplam fark:3.9 kg
Beden:44-46
Spor:düzensiz yürüyüş
Boy:1.67
Hedef:60
Verılen kılo yuzdesı(bu hafta verılen kılo/gecen haftakı kılo *100) :
bu yüzdeyi söylenen anlamdığım için yapamadım.

Son düzenleme:

Canım müthişsin moderatörlüğe yakışır bi bildirim olmuş

tebrikler haftanın birinciliğine adaysın yani bravo

leylkcım

ben çay olarak değil,salatalarıma bolca serpiyorum biberiyeyi.
Belki direkt olarak yediğim içindir.
Bir de kırmızı biberi bolca kullanıyorum.
O da bağırsak çalıştırıyor biiyorsun

.

birde öyle deneyeyim tavsiyen için teşekkürler canım

Süpersin arkadaşım.tebrikler

TEBRİKLER MATTİKA

Muhteşem bir sonuç:)

.

tşk ederim, inş haftaya daha güzeli olcak

saphira tebrik ederim, yiyerek zayıflamak dedikleri bu olsa gerek

kızlar ne çok wc problemi çeken var, aksine ben karataya uyarsam ceviz yersem çok rahat ediyorum.
sporun da çok etkisi var, spor yapmazsam sorun oluyo wc.
bol su ve bol yürüyüş öneriyorum. şu çay bu ot işe yarar ama alışkanlık yapmasın dikkat edin
bir de hakisini bulursanız gül reçeli çok işe yarıyo, filmlerde içeceğine ilaç katılanlar gibi koşarak gidiyosun. tabi ne kadar sağlıklıdır bilemem

ahh kafam!
maalesef o akşamlar benim de başımda bela.bizim düzenimiz değişti bir de,uzun süredir kalan bir misaifirmiz var.Ne zaman gideceği ya da gidip gitmeyeceği belli değil..
anlıyorum seni yanii akşam için bazı günlerde dizilerim var onlarda oyalıyor beni ama yemek sonrası çay demleme faslı olursa illa minik minik ısırıklarım oluyor.Çay boş gitmiyor...ay
aynen canım ben de diyetimin dışına çıkar çıkmaz (yılbaşı ve sonrasındaki 1-2 gün gibi) günde 2 kez bile wc ye çıktığım oldu.Yani tamamen diyetten kaynalanıyor bu kabızlık olayı.Ben son zamanlarda spor yapmıyorum ama spor yaparkenki halim de bundan farklı değildi.Kabızlığıma hiç bir etkisi olmamıştı.Bana esmer bulgur iyi geliyor canım bir de kayısılı çay ama esmer bulgur daha çok ve çabuk etki ediyor.bir dene derim
Canım müthişsin moderatörlüğe yakışır bi bildirim olmuş
çok teşekkürler canım
tebrikler haftanın birinciliğine adaysın yani bravo
kilom yüksek olduğundan yüzde oranım çok yüksek olmaz canım.yani 1. olmasam da ilk 5 te olurum diye düşünüyorum.teşekkürler...
yüzde hesabı nasıl yapılır

canım ilk sayfada yazılı ama ben sana tekrar yazayım buradan,bu hafta benim verdiğim kilom:1.9 => 1.9x100=190 farkı 100 ile çarpıyoruz. sonra çıkan sayıyı geçen haftaki kilomuza bölüyoruz.yani=> 190/88.1=2.15 çıkıyor. çıkan uzun rakamın,virgülden(,) sonraki 2 rakamı alıyorsun..

Süpersin arkadaşım.tebrikler
teşekkür ederim

teşekkürler
mattikam ben spor yaparkende aynı durumlar.ben de bitki çaylarından korktuğumdan her gün içmiyorum.3-4 gün wc ye çıkamayında 2 poşet kayısılı form çayla 1 fincan çay yapıp içiyorum gece yatmadan.Ertesi akşam çıkıyorum,yani 24 saati bulmadan çıkıyorum.Yalnız esmer bulgur yersem o daha çabuk etki ediyor ve etkisi ertesi güne de devam ediyor

petuş janiii duymasın canım bunu geçen hafta sormuştu burdada söylemişti bizden bahsetiğini hocanın selamı var
diye sen kaçırmısın hehal
ay sorma hatırladım şimdii

pempoş valal bence yanardağ gibi patlıcaksın senn wc ye girdiğinde havai fişek patlaması gibi patlamalar duyulabilir hehe :)) 5 gün dile kolayyy

jarnimm doğru vall nefesinle oldu herhall ama artık kaçamak yok et tavuğum üfürsende püfürsende kaçamak yokk
minik ayucukk ben nasıl olduda sordum o soruyu dimi :)) sevimlimisin sennn

aminnnnnnnnnnn aminnnnnnnnnnnnnnn

kesin zararı vardır ve de ticari tarafıda vardır itibar etmiyorum hiçç önceden her reklama kanardım özellikle radyolardakilere altın çilekler,biber hapları vs... hepsi yalanmış şimdi gülüyorum nasılda inanırdım önceden bunlara diye

seninkiler tatlı geldi herhall bugünde yürümessin bişicik olmaz ya da akşam üzeri yaparsın gün uzun

saphira ne ettin öleeeee bunca kaçamakla mı oldu buuu aman tanrımmmm maşallah maşallah nazar değmez inşallahhh

Selamlar herkese,
Ben elimden geldigince okuyorum ve günlük listelerimi paylaşmaya çalısıyorum ama masallah forum çok aktif, ya arada kaynıyor ya da o kadar hızlı ilerliyor ki gündem degişiyor

Kurstu vs idi derken de takip ettigim ölcüde paylaşımda bulunamıyorum ama bugunun kahvaltısıyla baslatayım bugunun bildirimlerini:

Kavurmalı, maydonozlu, peynirli, soganlı yumurta (1yumurta-ev kavurması 100-120 gr kadar)
Acılı ezme (ev yapımı-dünden kalmıstı yarım kase kadar)
150 gr yogurt (1 tatlı kasıgı keten tohumlu)
2 gün kurusu
omega 3

Rumuz: blondieee
Başlangıç tarihi: 26.12.2011
Başlangıç kg: 60.9
Geçen hafta: 60.3
Bu hafta: 60.4
Fark: +0,1
Toplam fark: -0,5
Beden: 36
Spor: yürüyüş-haftada 5 kez 30-50 dk
Boy: 168
Hedef: 50

biliyorum henüz yokum listede ama haftaya insallah kilo vermiş olmus olarak ben de dahil olurum

Kilo veren herkese çok çok TEBRİKLEEER :124: , veremeyenlere de moral bozmak yok aynen devamm, kendime: sakın blondieee sakın bırakmak yok aynen devam! :2:

Merhabalar;
Ben Karatay diyetine bu sabah başladım. Bu diyet bana çok uygun görünüyor. Çünkü ben meyve yemeyen, sebze, et seven biriyim. Yumurtanın hastasıyım :)) Sizlerinde desteğiyle devam edebileceğimi hissediyorum ama neskafe içmeden yapamıyorum. Günde 3-4 fincan içiyorum maalesef ve diyeti de bu şekilde sürdürmeyi düşünüyorum. Çünkü kısıtlandığımı hissedince devam edemiyorum. Herkeze başarılar ve ince, zarif bir bedende sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Son düzenleme:
Selamlar herkese,
Ben elimden geldigince okuyorum ve günlük listelerimi paylaşmaya çalısıyorum ama masallah forum çok aktif, ya arada kaynıyor ya da o kadar hızlı ilerliyor ki gündem degişiyor

Kurstu vs idi derken de takip ettigim ölcüde paylaşımda bulunamıyorum ama bugunun kahvaltısıyla baslatayım bugunun bildirimlerini:

Kavurmalı, maydonozlu, peynirli, soganlı yumurta (1yumurta-ev kavurması 100-120 gr kadar)
Acılı ezme (ev yapımı-dünden kalmıstı yarım kase kadar)
150 gr yogurt (1 tatlı kasıgı keten tohumlu)
2 gün kurusu
omega 3
4 Ceviz

Rumuz: blondieee
Başlangıç tarihi: 26.12.2011
Başlangıç kg: 60.9
Geçen hafta: 60.3
Bu hafta: 60.4
Fark: +0,1
Toplam fark: -0,5
Beden: 36
Spor: yürüyüş-haftada 5 kez 30-50 dk
Boy: 168
Hedef: 50

biliyorum henüz yokum listede ama haftaya insallah kilo vermiş olmus olarak ben de dahil olurum

Kilo veren herkese çok çok TEBRİKLEEER :124: , veremeyenlere de moral bozmak yok aynen devamm, kendime: sakın blondieee sakın bırakmak yok aynen devam! :2:

Liste sonuncusunun bildirimi

Bildirim: 13.01.2012
Rumuz: Gozleme
Başlangıç tarihi: 12.09.2011
Başlangıç kg: 68
Geçen hafta: 60,4
Bu hafta: 61
Fark: +0,6
Toplam fark: 7
Beden: 38
Spor: 3-4 gün pilates belki 2-3 gün de yürüyüş
Boy: 1.66
Hedef: Şimdilik 60
Yüzde:+%0,95

Bu kadar fıstık ezmesi ve avuç avuç kuru meyve yemenin sonucu böyle oluyor işte

bende bundan 5 sene önçe bitkisel bır ilaç kulandım ve ülserin eşiğinden döndüm şimdi bitkisel çaylara bile temkinliyim kullanılacak olan ilaç degil sizin bedeniniz ve hiç bir şey eskisi gibi mahsun değil sizin açınızdan yolunda gitmeyen bir şey varsa en doğrusu tabikide doktora başvurmaktır o size doğru yollu gösterir en azından terst bişey hisettiğinizde muhatab alacağınız biri olmalı size sonuna kadar kadılıyorum ama şunu rica ediyorum bu formu 7 70 birçok gerek üye olsun gerek olmasın bir çok tapkiçisi var n olur ilaç adı veriken biraz dikkatli olalım buradan diger akaşlartan bunu riça ediyorum şimalık çağımızın hastalıgı ve inanıyorumki caresiz değil
canım çok mutlu oldum yağlar çözüldü hııım

41 dakika yürüdüm hızlı tempo = 5121 adım öğleden sonra yine yürücem inşallah
Tebrikler arkidisim....Valla bu gün yürümedim kiskanmaya basladim...Birazdan lessli yapacam...

-200 gr. vermisim ama
Ölcülerim:
2 hafta önce
Bel 94
Göbek 109
Kalca 114
Gögüs 106

simdiki
Bel 91
Göbek 113 (siskinligimi anlayin yani gecikmeli reglymin 1. günü)
Kalca 111
Gögüs 106 (iyi bunlar erimesin fazla giz)

canım çoğu zaman hepimizin yazıları kaynayabiliyor yada dediğin gibi gündem hızlı değişiyor ama okumak bile yetiyor menün gayet güzel bence ama zeytin göremedim ev yapımı nefis bir yeşil zeytin olsa daha da harika olur kanımcaa

ayrı dünyaların insanlarıydınız ama yaşandı ve bitti peynirli gözlemem önümüzdeki maçlara bakıcaz karataycı ağlamazzzz hadi bakem sallan yuvarlan hareket et

merhaba sevgili arkadaşlar

bende kilo vermek istiyorum 69 kiloyum 9 kilo vermek istiyorum sayfayı tek tek okumaya çalışyıroum ama çalıştığım için zor oluyor bana tavsiyleriniz olurmu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…