Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

yime yimee bende haftaya daha sıkı tutucam işin ucunu kaçamaksız gerçekten ne olacak merak ediyorum
birde kurtulmuş yeşil fasulye yemeğini nasıl yaptın banada anlatsana aybalam evde var ablam vermişti anlatmıştı ama unuttum :44:

önce haşlıyosun az suda, kuru ya yumuşasın diye, sonra soğan salça yemeğini yapıyosun.
salçasız zeytinyağı ile çevirip yoğurtla da güzel olur.
üzerine/yanına sarımsaklı yoğurt yakışır.

günaytın karatay çıtırları
hemen bildirim yapayım, kaçamaklarım oldu ama akşam 8 den sonra bi lokma bile yemedim ve yürüyüşü ihmal etmedim

Bildirim: 2,56 %
Rumuz: mattika
Başlangıç tarihi: 09.09.2011
Başlangıç kg: 60.6
Geçen hafta: 58.5
Bu hafta: 57
Fark: -1.5
Toplam fark: 3.6
Beden: 38-40
Spor: yürüyüş
Boy: 165
Hedef: 55

efsanee geri döndüüüüü:nazar:
tebriklerr mattikacımmmm:KK9::KK9:

Kim sordu bu soruyu bakem....

21 yaşında hareketsiz yaşam ve yanlış diyetler sebebiyle 85 kiloyu gördüm.Kitabınızı aldığım gün hayatım için bir milad oldu.2 senedir devam eden ağır depresyonum 2 hafta içinde geçti.Evet sadece 2 hafta.Deli gibi uyurken her sabah 7'de dinç ve uykumu almış bir şekilde yataktan fırlıyorum.Diyetinize harfiyen uyuyorum nefret etmeme rağmen yumurta sarısı ve muzu sabah kahvaltılarımda dönüşümlü olarak tüketiyorum.4 haftada 7 kilo kaybım oldu.Diyetinize harfiyen uyduğum için kas kaybı olduğuna inanmıyorum ama yine de size sormak istedim.Hocam hızlı ve sağlıksız bir kayıp mı?İlaç sektörünün aldatıcı olduğuna her zaman inanan biri olarak tüm medyayı karşınıza almak pahasına doğrularınızdan ve iş ahlakınızdan ödün vermeyip bizi uyarmanız paha biçilemez.ayrıca kadınlar kulübünde karatay diyeti deneyimlerimiz adı altında başarılı devam ettirdiğimiz bir topiğimiz var.Tüm arkadaşlarım adına tekrar teşekkür ederim ve sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.

07.01.2012 10:KK57:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

İyi hissettiğiniye çok sevindim. Kas kaybı kolay kolay olmaz. Protein aldığınız ve hareket ettiğiniz, yol yürüdüğünüz için korkmayın. Başlangıçta hızlı gibi görünse de, bir kaç kilo, sağlıklı beslendiğiniz için vücutta selerden beri birikmiş suların gitmesi oluyor. Aynı şekilde devam etmelisiniz. Dinç hissettiğinize görei iyi yollardasınız. Kadınlar kulübüne sevgiler. Yaşadıklarını kullanabilirmiyim, ileri de., izin verirseniz.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

sabah standart karatay kahvaltısı
1 lop yumurta(onuda zorla yedim)
beyaz peynir ve 7-8 zeytin
4 gün kurusu kayısı
yeteri kadar fındık
maydanoz

herkese günaydın karatay cicişleriiii:KK16:

bu hafta nedenini anlamadığım +400 yüzünden listenin sonunculuğuna adayım:KK1::KK1:ama 4 günde 500 gr eksildim bu da bişi:KK1:

Bildirim tarihi:13-01-2012

Rumuz: jarnanaa

Başlangıç tarihi: 12.12.2011

Başlangıç kg: 85

Geçen hafta: 77.1

Bu hafta: 77.0

Fark: -100 gr.

Toplam fark: 8 kg.

Beden: 44

Spor: Mümkün olduğunca yürüdüm merdiven inip çıktım ip atladım mekik çektim

Boy: 1,55cik

Hedef:50
jarnimmm şişkinliklerden oldu böyle haftaya eminim harika sonuçlar olacak kaçamağında yokk tam gaz devamm çifte kavrulmuş türk lokumummm

bebişler bugün çookkkk işim var belki arada okumaya çalışırım sizi özlicimmm siz de beni özleyin baaayyyyyyy:KK16::KK16:
özlemezmiyiz aybalam heçç bak işine gücüneee öperikkk:KK54:

günaydın fıstıklar..

5-6 gündür süren wc sorunum hala devam etmekte..rekora gidiyorum..bu hafta bu sebepten kilo almayı beklerken geçen haftayla aynı kalmama sevindim bile..kilo almamak bile güzel bu durumdayken:KK1: listenin sonuncusu olacağım sanırım:26:
wc sorunum için kayısı,keten tohumu,biberiye..yani ne varsa denedim..yok yokk...artık müshil ilacı falan almaya karar verdim...böyle nereye kadar devam eder bilmiyorum çünkü..neyse cuma bildirimimi yapayım sabah menümüde sonra yazarım..

Bildirim: 13.01.2012
Rumuz: pembekalp
Başlangıç tarihi: 30.11.2011
Başlangıç kg: 83
Geçen hafta: 80
Bu hafta: 80
Fark: 0
Toplam fark: 3kg
Boy: 1.78
Hedef: 65
yuzde:%0 :KK43:
desene düşman direniyorr bu kadar düşmana rağmen aynı çıkmanda çok iyi bencee sen o kilodan bir kilo in :) 5 günlük malzeme var sonuçta sabah zeytinyağı içsen yani bir iki kaşık yoğurda karıştırıp yesen faydası olabilir mi acaba ? dene istersen zaten denemediğin birşey kalmamış büyük patlamaya az kaldı bence :)

ya kızlar sabah tok karna greyfurt içtim ve müthis siskinlik yaptı patlıycam gibi yaa ya kabız oldugumdan bilemedim sizdede siskinlik yaptımı :KK3::KK3::KK3:heyoo grefruutçularrr
ben sadece dün sabah yarım greyfurt yedim ama şişkinlik yapmadı bende bugünde unuttum

hemen bildirim yapayım, kaçamaklarım oldu ama akşam 8 den sonra bi lokma bile yemedim ve yürüyüşü ihmal etmedim

mattikaa ne diyeyimm gururla gerine gerine gez yürü yanii muhteşem bir kupada sanaaaa

Son düzenleme:
tşk ederim idealistcim:KK16:
inş haftaya yine vericem, çünkü bi hafta verip bi hafta alıyorum ve ayda 1-1,5 kilo gidiyo ancak.
aslında sağlıklı olan bu ama sabırsızlanıyo insan.

inşallah verirsinn cnm. :KK16::KK16:
ben de 15 tatilden önce 60 kiloyu görsem süper olacak. 1.2 gitmez ama:KK14::KK14::KK14:
sabah standart karatay kahvaltısı
1 lop yumurta(onuda zorla yedim)
beyaz peynir ve 7-8 zeytin
4 gün kurusu kayısı
yeteri kadar fındık
maydanoz
afiyet olsunnn cnm:KK34:

bu hafta bildirim yapmiyormusun canim...

sanırım 1 ay tartılmama kararı almıştı.

ben 1 fincan içiyorum cnm. demleme işini de bilinçsiz de olsa doğru yapıyormuşumm.
dikkat etmek lazım gerçektenn...

bende ufaklık yüzünden bazen unutuyorum tatını sevmediğim için biraz bahane arıyorum oyüzden ama çok dikkat etmek lazım
herşeyin azı kar çogu zarar allhım ne güzel bi düzen kurmuş

Bildirim:13.01.12
Rumuz:adrenal
Başlangıç tarihi: 06.01.12
Başlangıç kg:62
Geçen hafta: 62
Bu hafta: 60.450
Fark: -1.550
Toplam fark: 1.550
Spor:yok
Boy: 155
Hedef:48

Son düzenleme:
önce haşlıyosun az suda, kuru ya yumuşasın diye, sonra soğan salça yemeğini yapıyosun.
salçasız zeytinyağı ile çevirip yoğurtla da güzel olur.
üzerine/yanına sarımsaklı yoğurt yakışır.
mattika sağolasın tarif içinn haftaya yapayım teşekkürlerrr

Kim sordu bu soruyu bakem....

21 yaşında hareketsiz yaşam ve yanlış diyetler sebebiyle 85 kiloyu gördüm.Kitabınızı aldığım gün hayatım için bir milad oldu.2 senedir devam eden ağır depresyonum 2 hafta içinde geçti.Evet sadece 2 hafta.Deli gibi uyurken her sabah 7'de dinç ve uykumu almış bir şekilde yataktan fırlıyorum.Diyetinize harfiyen uyuyorum nefret etmeme rağmen yumurta sarısı ve muzu sabah kahvaltılarımda dönüşümlü olarak tüketiyorum.4 haftada 7 kilo kaybım oldu.Diyetinize harfiyen uyduğum için kas kaybı olduğuna inanmıyorum ama yine de size sormak istedim.Hocam hızlı ve sağlıksız bir kayıp mı?İlaç sektörünün aldatıcı olduğuna her zaman inanan biri olarak tüm medyayı karşınıza almak pahasına doğrularınızdan ve iş ahlakınızdan ödün vermeyip bizi uyarmanız paha biçilemez.ayrıca kadınlar kulübünde karatay diyeti deneyimlerimiz adı altında başarılı devam ettirdiğimiz bir topiğimiz var.Tüm arkadaşlarım adına tekrar teşekkür ederim ve sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.

07.01.2012 10:KK57:00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

İyi hissettiğiniye çok sevindim. Kas kaybı kolay kolay olmaz. Protein aldığınız ve hareket ettiğiniz, yol yürüdüğünüz için korkmayın. Başlangıçta hızlı gibi görünse de, bir kaç kilo, sağlıklı beslendiğiniz için vücutta selerden beri birikmiş suların gitmesi oluyor. Aynı şekilde devam etmelisiniz. Dinç hissettiğinize görei iyi yollardasınız. Kadınlar kulübüne sevgiler. Yaşadıklarını kullanabilirmiyim, ileri de., izin verirseniz.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
bende merak ettim kim ola ki soruyu soran :44:

tşk ederim idealistcim:KK16:
inş haftaya yine vericem, çünkü bi hafta verip bi hafta alıyorum ve ayda 1-1,5 kilo gidiyo ancak.
aslında sağlıklı olan bu ama sabırsızlanıyo insan.

canım niye bir hafta alıp bir hafta veriyorsun kaçamak mı var? ondan mı?

herkese günaaaayyyyydıııınnnnnnnn
rumuz:leylak70
başlangıç kg:71
geçen hafta:68,5
bu hafta: 67.1
fark :1.4
toplam fark:3.9
beden:üst 40 alt 44
spor:bu hafta yok hastaydım
boy:165
hedef:60

çok mutluyum çok:KK16:

Kızlar geçmişi okuyup dayanamayıp herbirşeye cevap yazayım diye uğraşırken kendimi unutmuşum ayy sanırım önce menü kilo vs... yazıp sonra geçmişi okuyup gelmek daha mantıklı olacak yoksa bi bakıyorum zaman geçmiş herşey birikmiş neyse önce kilomm

geçen hafta 59.6 çıkmıştım
bu hafta 59.5 çıktım bunca kaçamağa rağmen spor sanırım bu -100 de büyük rol oynuyor tabi bu sonuç çok hoşuma gitmedi ama hakettiğim bir sonuç oldu haftaya tek lokma kaçamak yapmadan geçirmeyi planlıyorum
spor: dün günü 7099 adımla kapattım 3877 adımı hızlı tempo= 31 dk

bu sabah kahvaltım:
1 yumurtadan omlet
zeytin,peynir
ceviz,1 kırmızı erik
1 bardak süt

ogleye kadar bildirim yaparsaniz sevinirim oglen isyerimize gitmem lazim

saphira

eski bir masal

profit

papadiya

sekerkiz67

gamzeed

gozleme

yosun30

sizi bekliyorum canlarim

tepriler canım senin adına çooook sevindim canım spor yazmamışsın yaptınmı merak ettim

canan hoca 2 saat yürü demişti ben de elimden geldiği kadar yürüyorum öğle tatilinde, servisten inince, evde koşu bandında (dün 1 saat yürüdüm, önceki gün 40 dk)
bu hafta daha erken kalkıyorum, erken yatıyorum odamdan TV yi attım, günde 2-3 kere 5 kat merdiven çıkıp iniyorum (iş yerinde) en çok da bu yoruyor beni nefes nefese kalıyorum, bol su içiyorum ve bitki çayı (azalttım), bu hafta kaçamklarım azdı tatlı olarak sadece küçük 1 çikolatalı puding yedim...
daha regl olmadım, ödem tutun bir hormon ilacı alıyorum regl söktürsün diye (3 gün içinde bitecek çok şükür),
düşmanı da daha yeni denize döktüm yani tartıldıktan sonra demekki daha çok verdim aslında... o yüzden en iyisi mezura ile ölçü almak tatı yanıltıcı...

canım tebrikler :KK16:

YEŞİL ÇAY (1/Nisan/2011)

Yeşil çayın kanser riskini azalttığına dair çok şey söylendi.Japonya yeşil çay tüketiminde birinci sırada, ancak dünyadaki en yüksek mide kanseri oranına sahip.
Aşağıda yeşil çayla ilgili bir araştırma yer almakta:
------------------------------------------------------------------------------------------
26.000 sağlıklı Japon'un diyet alışkanlıkları 7 yıl boyunca izlenmiş.Bu süre içinde 26.000 denekten 400 'ü mide kanserine yakalanmış.Bu izlenme sırasında mide kanserine yakalananlarda yeşil çay tüketiminin bir faydası görülmemiş, hatta günde 5 bardaktan fazla yeşil çay içenlerde kansere yakalanma ya da kanserin ilerlemesi %40 oranında artmış.

fazla içen arkadaslar vardı kızlar dikkkat edelim bide demlele sürese 5dk olmalıymıs

zaten bekliyordum yeşilçay çok iyi çok iyi dediklerinde çıkar bundan da bir bkluk diye nedense hiç şaşırmadım, ben sadece yeşil çay içmeye karar vermiştim ama anlaşılan hayal oldu en iyisi biberiyeyle dönüşümlü içmek :KK16: sağol pepeti

mattika sağolasın tarif içinn haftaya yapayım teşekkürlerrr

bende merak ettim kim ola ki soruyu soran :44:

canım niye bir hafta alıp bir hafta veriyorsun kaçamak mı var? ondan mı?
petuş janiii duymasın canım bunu geçen hafta sormuştu burdada söylemişti bizden bahsetiğini hocanın selamı var
diye sen kaçırmısın hehal

ben gideyrum kızlarr yürüyem de gelem kilo veren vermeyip direnen tüm hatunları canı gönülden kutlarımm hepimiz için kaçamaksız yepyeni bol sporlu süper bir hafta başlasın inşallah yürüyüş dönüşü görüşmek üzere :KK55: kıpır kıpır kalınnnn

herkese günaaaayyyyydıııınnnnnnnn
rumuz:leylak70
başlangıç kg:71
geçen hafta:68,5
bu hafta: 67.1
fark :1.4
toplam fark:3.9
beden:üst 40 alt 44
spor:bu hafta yok hastaydım
boy:165
hedef:60

çok mutluyum çok:KK16: