Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugun 2 kez gittiysen,hala ne diye ugrasıyon,wc için önerilere açığım felan,ishal olmak için öneri mi istiyon yoksam

limonlu suyu ben de içmiyorum hiç:44:

arkadaslar bu greyfurtu söyleyen baslatan benim...yanlis anlasilmakta istemiyorum...simdiden yanlis anlasildiysamda özür diliyorum herkesten..yazimi okuyanlar bastan beri emin oolma duygumu görmüslerdir...ve ne kadar dikkatli bilincli sekilde yaptigimida!!

ama lütfen 2 önemli olay var...birincisi eger belirli ilaclari kullaniyorsaniz greyfurttan uzak durun cünki belirli ilaclarda tehlikeli..eminim canan hocada bu hususu düsünerek greyfurta girmemistir bile...cünki bizim insanimiz vur deyince öldürür olayi...yoksa canan hoca benden hepimizden daha fazla bilir greyfurtu yada diger her yiyecegi!!!

ama ilaclarla etki gösterdigi icin yanina bile yaklasmamasi konuya hic girmemesi noormaldir ZANNIMCA!! ve bende onun yerinde olsaydim sorumluluk sahibi prof olarak girmezdim konuya zaten...bizde birseyi vur deyince öldürülür...yada; BANA BIRSEY OLMAZ CANIM düsünceci hakimdir genelde toplulumuzda...

ben hic bir ilac kullanmadigim icin kullaniyorum sabahlari ac karna yarim greyfurt yiyorum...devamindada karatay kahvaltimi yapiyorum...greyfurt kalmamissa eger saf suyu var yarim bardak iciyorum suyunu omega 3 ile...ama asla abartmiyorum...toplasaniz benim kullandigim 1,5 greyfurtu gecmez asla..yada yarim su bardagiNI GECMEZ!

2 ci püf nokta ise evet greyfurtun glisemik indeksi diger meyvelerden cok düsük yani 25...evet greyuft insulin direncini kiriyor bu yüzden kilo vermeye yardimci etkisi büyük!! ama abartildigi takdirde iyi degildir ...yani hersey dozunda diyorum..bazi arkadaslar yarim litreden bahdesiyor yada daha fazlasindan bahsetmisler...abartmadan bence yapmak daha uygundur...

ayrica basimizdan gecen yasadigimiz bir hadiseyi kisaca anlatmak istiyorum...herseyfin fazlasi zarardir...esim oturup 1 kasa portakal yiyor 20 li yaslarin basinda...2 saatin cinde bitiyor artik nasil yediyse!! kasa ne kadar büyük bilmiyorum ama hemen sonrasinda C VITAMINI ZEHIRLENMESINDEN HASTANELIK OLUYOR!! yani greyfut yada portakal yada artik her neyse,herseyin fazlasi zarardir..

basit dedigimiz bir asprini bile bir anda fazla alirsak zarardir zehirler..her seyin fazlasi zarardir.yanlis anlasilmamak dilegiyle!! herkese sevgiler arkadaslar..ve saglikli sekilde kilo vermeler:)))

arkadaşlar dikkatinizi çekerim ,bu saphiranın diyete tam uymuş hali oluyor

aynen yoğurt,yumurta,tavuk olayını çözdüm bende ama sirkeyi deniyorum bakalım ne olacak elma sirkesi yapıyorum ilk denemem olacak her gün bakıyorum kavanoza :)) gözüm gibi

Yoğurt ve süt olayını ben de çözdüm ama yumurta ve tavuk konusunda hala başarısızım.
Sen nasıl çözdün acaba bu konuyu. Nerde oturuyorsun, nerden alıyosun.
Ben İstanbul Anadolu yakasindayim. Güvenilir koy yumurtası alabileceğim bir yer bulamadım.

bugun 2 kez gittiysen,hala ne diye ugrasıyon,wc için önerilere açığım felan,ishal olmak için öneri mi istiyon yoksam

limonlu suyu ben de içmiyorum hiç:44:

bugun degıl yarın sabah tartı oncesı ıcın onerı ıstedım ayrıca ıshal olsam hıcte fena olmaz bence mahsuru yok yanı

sağol canım uyarın ıçınben ınternette buldugum dıyetı paylastım,bu şekilde bir dıyet varmıs demek ıstedım,tam böyle yapacagım veya gunde yarım lıtre suyunu içecegim demedim:44:

sadece sabahları posasıyla beraber yarım greyfurt yemeyı dusunuyorum ben.canan hoca meyve suları ıcın 1 kahve fıncanını geçmesin diyor,ayrıca gunde bır meyveye ızın verıyor orta boy elma veya portakal gibi.bunların yerıne yarım greyfurt uygun olur dıye dusunuyorum,zaten burçin sordu ,yakında cevap gelir bu konuda.

yalnız sabahları muz yıyen arkadaslar ustune bır de greyfurt yemesınler bence,2 meyve şekeri alınmıs oluyor bu durumda

ciddi mi, nerde besliyosun, çok iyi ya

herşey kardeşimin civciv merakından başladı 2civciv almış biraz büyüyünce bakamayacağını anladı benim oturduğum yer müsait diye bana verdi ama civcivler horoz çıktı eşimdegitti 2tavuk aldı veeeebir tanesi bugün yumurtladı ya bacılar sarıyer tarabyada tavuk besliyorum

icimi rahatallati yazin inan...:)) tesekürler canim sanirim ben yanlis okudum yazini..:))...biz bilincli karataycilariz zaten bizi digererinden ayiran noktada bu...yiyecegimiz seyler saglikli seylerdir hep ve miktarini ayarlayarak yer yada iceriz...bende bu bilincle zaten asla abartmadim bu greyfurt olayinida..cok memnunum suanki durumdan ve gidisattan....ve günde yenen bir greyfurtunda ben bir zazarini görmedim sahsen...

ben ne yemekleer yedim zamaninda hamurlar sekerler pastalar börekler yeri geldi catlayana kadar yedigimi bilirim vs.vs.midem zafiyet gecirecek durumlarda yedimde birsey olmadida cok sükür...zamaninda litrelerce cola ictim onun asiti birsey yapmadida, simdi saglikli sekilde bilinclice 1 greyfurttanda birsey olacagini sanmiyorum zaten..aksine yararini görüyor ve yasiyorum..INSALAHTA DEVAM EDER ve sizlerlede paylasirim...:)) sevgiler...

hayır yanlış anlamadım merak etmene güel aramızda bir doktor olması,artık her kafamıza takılanı sorarız sana

gretfurt ve ilaç konusu önemli tabiii,grip ilaçlarıyla bile etkileşime girebiliyorrmus,ya da ilacın etkisini arttırıyormus,en güzeli düzenli ilaç alanlar hıc kullanmasın daha iyi doktorlarına danışmadan

1 brd fazla tabıı,hatta 1 geryfurtta fazla olur kanımca,bugun 3 tane aldım 1,5 kg geldi,yarım greyfurt 250 gr gibi oluyor bu durumda:26:1 porsiyon eder sanırım

amın loxıcım.ha bu arada yarın lısteyı kım yapıyo hayattanazıcık mı?kendısını ben goremedım bugun sanırım

2 tavuk günde 2 yumurtaya yetişemez sanırım ama çok güzel bişey ya, allah bereketini artırsın yumurtalarının

Gecen pazarda gordum tavuk dedim siz kesiyormusunuz ben koy tavugu almak istiyorum yok dedi alip siz keseceksiniz dedim nasil yaniii bu koy tavugu yemek hayal koy tavugu yok diye tavuk yiyemez olduk allahtan yumurtasini buluyorum pazarda.

Masallah ne yazmissiniz oku oku btmiyor...
Canim 1,5 saat yürüüs tebrikler ilerleme var...

Canim yazi yazdigin kutucugun altindalar gözüne gözüne giriyorlar yazi yazarken tavanami bakiyon kiz...Önce yazida yerlestirmek istedigin yere tikla sonra hangini istiyorsan onun üzerine tikla...Hadi bakem gözünü iyi ac...

hafızana hayranımm loxiiii
aşure içimde kaldıı hepiciğinizz yedinizz bi benn yiyemedimmm zatennn gariban kaldımmm gurbett ellerdeee
yaaaaaaaaaaa bende yemedim direndim...Hemde en sevdigim tatli...kayinvalidem yapti hatta asüre partisi bile verdi evde ben katilmadim..

artık organik yumurtamı kendim imal ediyorum bu gün tavuğum yumurtladı
Süper valla özendim sana. benimkide diyordu zaten sen yakinda tavuk falan alirsin diye...Balkonda olurmu ki acepp.arada onlari tasmayla disari cikarsam otlasalar falan...Almanlar sok olurdu heralde
arkadaşlar dikkatinizi çekerim ,bu saphiranın diyete tam uymuş hali oluyor
ahada valaha götürmüs mali kiz bu...

2.ögün
10-12 firinda hamsi
limonlu-zeytin yagli salata
1 avuc ici helva...hmmm lezetliydi ama hala icimi yakiyor...

sivi:3 litre su

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…