Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ok canm jarnnanam benim yüriycimm emme 45 dk yane 3mil 10000 adımı gecermiki:44::44:
bir adım 40cm ise 3mil. 1..6 km ise uff hesaplayamıycimm yokmu matematikçi falan

5600 adım falan yapar kanımca o da tandırı eritmeye yeter yaa alt tarafı 3 kibrit kutucuk birşey.bir de üstüne bol limonlu suyunu da içersin bebeişim ohh mis eser kalmaz tandırdan

tabi yaaa ben bunu nasıl düşünemedim hahaaayani yutmazsak niye sorun olsun ki değil mi(çok pis tekme tokat yiciiiiz gibi bacım)

sabah:2 yumurtadan omlet
5 zeytin
peynir
ceviz-kayısı
domates

spor:1saat 20 dakika yürüyüş
20 dakika aerobik hareket

benim çenemdeki şu enerji seninki gibi kinetik enerjiye dönüşse Allah'tan başka bişicil istemem yaabacaklarını sigortalatsana sen mazallah nazar falan deyicikk yaaa

cnm yaa .. daha çok yiyince bende gr düşmüyor.
bu bile çok geldi gözüme..
2 ay oldu başlayalı.
4 kg verdim daha.
ne bileyim .hata mı yapıyorum anlamadım

canım geçen gün de dedik sana az yiyorsunnnn

hah bak ne güzel demişsin

cnm yaa .. daha çok yiyince bende gr düşmüyor.
bu bile çok geldi gözüme..
2 ay oldu başlayalı.
4 kg verdim daha.
ne bileyim .hata mı yapıyorum anlamadım

canım ufak detaylar var belkı onlarımı gozden kacırıyosun.gun boyu taze sıkılmıs lımonlu su yesıl cay ve dıger bıtkı caylarını ıcmek gıbı,bol yesıllık tuketmek gıbı,kabız olmamaya calısmak gıbı

bak sen sımdı yalasak bısey olurmu dıyınce benım aklıma brownıyı ısırıp cıgneyıp cıgneyıp tadını ıyıce alıp yutmamak geldıolmamı

Hahaha yerlere yatim bence ikiside iyi fikir önce yalayalim baktik özencimiz gelmedi cigner tükürürüz...HARIKASINIZ YAW::
Karnim agriyor gülmekten...

Bende anca spordan geldim sicak bir dusun ardindan yeni oturdum kahvaltiya.
Bu gün yine 6,5 kilometre yürümüsüm yaw. Ohhh iyi geldi insallah yaglarada iyi gelmistir...

1. ögün
1 avuc ici kasar ve beyaz peynir karisik
1 yumurta aslinda iki taneydi kizim 1 ni hüpletti...
1 yer lahanasi yaziyor türkcesi (Kohlrabi) Bu da resmi
Ben hep turp diye yaziyordum asil ismi buymus
1 kasik cörek otu bir kasik keten tohumu
2 kapsül omega3 takviye
1 kapsül vitamin C takviye
1 bardak türk kahvesi Sütlü (tatlandiricili :26:)

limonlu su 1,5 lt içiyorum.
ama az yemek olabilir,daha dikkat edicem.
Ceylinin sopası var sonunda bide:)))

Benim metabolizma senelerdir sapıtmış durumda.
Hamilelikte 92 kg ya çıktım ve bu zamana kada ( 14 senedir) ne kadar saçma sapan diyet varsa,ne kadar zayıflama ilacı varsa hepsini denedim.
Belki de o yüzden vücudum ancak düzene giriyor.

YA DA bu sadece kendimi avutmamıdır allahım..

Kizlar ben mutlaka her sabah 1 tane yiyordum. Arastirdim faydalarini buldum buyrun;
Eki Görüntüle 324576
Vitamini bol, kalorisi az harika bir sebze: ALABAŞ

Evet, bu harika sebzenin adı alabaş. İngilizcesi kohlrabi... Vitamin ve minerali bol, kalorisi ise az olduğu için dengeli beslenmede ideal bir gıda olarak kabul edilen alabaş, içerdiği vitamin ve minerallerle astım, kanser, katarakt, yüksek tansiyon, böbrek taşı, gözde leke, sinir sistemi hastalıkları ve felce iyi gelmektedir.
Bol lifli bir yapıya sahip olan alabaş; A, B1, B2, B3, B6 ve C vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Ayrıca bol miktarda selenyum, demir, fosfor, kalsiyum, sodyum ve potasyum içermektedir.

Faydaları
Başta söylediğimiz gibi insan sağlığı açısından çok önemli etkilere sahip olan alabaşın faydalarını sayacak olursak özetle şunları söyleyebiliriz:
* Aynı familyadaki diğer sebzeler gibi, bedenin bazı kanser hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirir: Bu kanser türleri arasında akciğer ve kalınbağırsak kanserleri sayılabilir.
* İçeriğindeki antioksidan maddelerle kalp hastalığına yakalanma, felç geçirme ve katarakt illetine tutulma risklerini de önemli ölçülerde azaltır.
* İçerdiği yüksek oranda demir ve folik asidiyle, kansızlığı ve ayrıca hamile kadınların spina bifida (omurganın bir yanının açık olması) hastalığı taşıyan çocuk doğurma rizikosunu en aza indirir.
* Bol miktarda potasyum ihtiva ettiği için, yüksek tansiyonu düşürür.
* Ayrıca, böbrek ve safra kesesinden taş düşürmede, ses kısıklığında, bademcik enfeksiyonunda, romatizma rahatsızlıklarının hafifletilmesinde ve emzikli kadınlarda süt gelişini artırmada yararlıdır. Ayrıca sıkılarak elde edilmiş alabaş suyu, öksürüğe ve bronşite iyi gelir.

Avrupa’da çok tüketiliyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Baklaya, Orta ve Kuzey Avrupa ile Amerika’da yaygın olarak yetiştirilen alabaşın, Türkiye’de, özellikle Karadeniz ve Marmara bölgelerinde de başarı ile üretildiğini belirtiyor.
Dengeli beslenme için ideal olması sebebiyle İngiltere, Almanya, Belçika ve Hollanda’da bolca tüketilen alabaşın yaprakları salata şeklinde, yumrusu ise çiğ veya pişirilerek, ya da konservesi yapılarak yeniyor.
Şekli ve tadı biraz şalgama, biraz da turba benzeyen alabaşın yumruları genellikle açık yeşil ve eflatun renginde oluyor. Yumruların büyüklüğü ise 300 gram ile 1 kg arasında değişiyor. Ekildikten sonra, ortalama 45 ile 65 gün arasında hasat edilecek büyüklüğe ulaşan alabaştan, dekar başına 4-8 ton verim alınabiliyor.
Dikkat: Turpgiller familyasındaki diğer sebzeler gibi, alabaş da bedenin iyot emilimini azaltabiliyor. Haftada 3-4 kezden daha sık yiyen kişilerin, iyotça zengin besinler ve iyotlu tuz almalarında yarar vardır. Özellikle içme suyunun az iyot içerdiği yörelerde bu durum dikkate alınmalıdır

aa çok sevindim sonuçlara ikizlere selambende 5'ten sonra yüricimm ama hamlamış her yerim egzersiz yaparken yürürken savruluyorum resmenözlemişim seni yaa süt ineciğimm
bende özledimm afrika kaplumbağam :) ısınmayı dene önce hamlık olmazzz ikizlerinde selamı var onlara hediye alıcam yakında ikizlere takke en dantellisinden sonuçlar iyi çıktı malum ödüllendirmek gerek hehe

hoşbuldummm ceylinimmm menüde harikaymış ohh afiyet olsun enerji olsun aybalamm
bak sen sımdı yalasak bısey olurmu dıyınce benım aklıma brownıyı ısırıp cıgneyıp cıgneyıp tadını ıyıce alıp yutmamak geldıolmamı

:
papadiya ve jarniiii totonuzdan yeni şeyler icat etmeyi bırakın yoksa osmanlı köteği geliyor az kaldııı koklayıp,yalamak,çiğneyip tükürmek gibi orjinal ve eziyet verici düşüncelerden acilen uzaklaşınnn eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyin burdaki eşşek ben oluyomm

ok canm jarnnanam benim yüriycimm emme 45 dk yane 3mil 10000 adımı gecermiki:44::44:
bir adım 40cm ise 3mil. 1..6 km ise uff hesaplayamıycimm yokmu matematikçi falan
yaw benim adım 55 santim bu durumda 55*.. ay bende hesaplayamıyorum loo hiç sevmedim matematiği zaten sevemedim ama adımsayarım sağolsun o hesaplıyor :) benim şu an 1890 adım olmuş karşılığı 1.02 km yazıyor

jarnimm jarnimm gene güldürüdn jarnimmm kız mıncırasım geliyo senii haberin olsunnn çatlağım patlağımmm kremalı çöreğimm şımarma hemen tekmeyi ve tokatı unutmadım ahanda geldiii

o nasıl bir turptur yaa zehirli sarmaşık gibin ben korkarım elleyemem onu sanki bacakları çıkıp kaçacakmış gibi yaa

burcın hala neyın tatlandırıcısı yaw emzık bırakamayan bebelere döndün ha
Ne desen haklisin arkadasim..Ama olmuyor sadece günde 1 kere kahve iciyorum oda aci aci iyk icemiyorum.
Ama Ahmet Aydin hocanin kitabini okuyorum simdide. Tatlandiricilar gercekten cok zararliymis.
Ilede kulanacaksaniz rafine edilmemis organik seker kulanin diyor.
Bende artik bu gün gidip alacam kara sekerden organik dükkanindan.
Bari 1 kasik onu atarim napayim ya.

o nasıl bir turptur yaa zehirli sarmaşık gibin ben korkarım elleyemem onu sanki bacakları çıkıp kaçacakmış gibi yaa

Denemeni tavsiye ederim acayip lezetli. Burada özelikle anaokularinin kahvaltida vazgecilmezlerinden.
Ben soyup soyup cocuklarin eline veriyorum havuc gibi yiyorlar hafif tatlimsi bir tadi var...

vurma abla vurma kıyma banasen bi kaçamak yap bak saçını başını nasıl yolucam senin

lo ikiz bacım ne ettin sen öyle soluk almadan yürünürmü o kadar ben nasıl geçeceğim şimcik seni dün yürüüdm bir saat iyi hoşta bugün olmuş 1saat 20 dk abooo ben daha hiç başlamadım neyse öğle menümü yazıp gidiyom ben odama bugün kimseler yok olduğu kadar yapayım dinlenip gene yaparım artık ne edem bu arada evet bencede bacaklarını sigortalat :)) bizde çenemizi sigortalatsak eyi olcek jarnimm :)) hehe
ahanda öğle menümm

Antalya usulü piyaz
ızgara tavuk
az yoğurt

petuş yürüyüşe gider piyazın verdiği gazla perfonmansımın artmasını umut ederekten yola koyuluyorum kızlarrrr şu an adım sayarım 1890 adım gösteriyor dönüşte çok daha güzel rakamlarla dönmek ümidiylennn görüşürüük bacılarımmmm öperimm gazla gazla elindeki sazla

burcıncım sekerın her turlusu ınsulın dırencının kırılmasına engel olur.bu yuzden hıc kullanmamak en ıyısı hoca meyvadakı sekerı bıle onaylamazken dıger sekerlerı duysa tuylerı dıken dıken olur herhalben 15 senedır cayımı sekersız ıcıyorum ama turk kahvesıne seker koymamaya bu dıyetle basladım ınan kahvenın tadını anca aldım alısılmıycak gıbı degıl yanı..tecrubemı paylasıyım dedım nacızane

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…