Kanser Hastası Baba, Taşınalım Diye Tutturan Vicdansız Eş ve Geldiğimiz Nokta

Yüce Allah'ım babanıza acil şifalar versin öncelikle, size önereceğim istanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz psikolojik danışmanlık merkezleri var.
153 arayın yanlış hatırlamıyorsam Selen Sarıoğlu evlilik terapisti, en son Ataşehir pdm de diye biliyorum, kendisine gitmedim ama iyi diye biliyorum.
Ama öncelikle bi tatile çıkın ailenizle güzel keyifli vakit geçirin, eve döndüğünüzde randevu alın.
Bu arada eşinizde yalnız kaldığında ailesinin kıymetini daha iyi anlar, belkide kendisini sorgular kimbilir??

Amin tesekkur ederim sagolun. İzin vermiyormuş mübarek adam gitmeme. Hala izin vermiş olma, ego yarıştırmak derdınde. Yarın saat 12de almıs randevu bır uzmandan ama bakalım hayırlısı

Canim özür dilerim maksadim bütün umutlarini yerle bir etmek degildi uzaktan oyle gördüm
şöyle ki asıl olan sen neyi nasil hissettigin şöyle söyleyeyim senin içinde hala kocanın aşkı sevgisi varsa gözünden gönlünden düşmemişse bir umut elbet vardır

Ben o konuyu hatirliyorum o zaman da boyle ustu kapali yazmistiniz ama daha sonra okudukca anladik ki siz adami cok ezmissiniz zamaninda.Tamam ailenizde saglik sorunlari olabilir ama uzunca birsure adami bunalttmissiniz eski yorumlarinizda okumustum.Nitekim babaniza allah acil sifalar versin ancak bu mevzunun sizin bu duruma gelmenizde etkisi yok sizin kendi davranis ve tutumunuzu elestirip bi dusunmeniz lazim.Okuyan herkes detay vermediginiz icin adami kotuluyor ancak siz de biliyosunuz ki oldukca bencilce ve sadece kendi ailenizi dusunuyorsunuz.Esinin ailesini kucumseyip adami bolca ezdiniz.Tavsiyem bosanin adam da kurtulsun siz de kurtulun.

Evet var ve bende bunun hatrına şans verip duruyorum.

Benden hangı detay istendi de vermedım acaba.? Benı baska bırı ıle karıştırıyor olabılır mısınız? Ben kımseyı ezmedım zira. Bana evlenmeden evvel vaatlerde bulunup, söz veren, sözünü çiğneyen kendisi. Hiçe saydığımı söylediğiniz ailesi ise bana türlü hakaretler etmelerine, sureklı yarıs halınde olmalarına ragmen Türkiye genelindeki gelinlerinin ekserisinin verecegı tepkinin zerresini vermemıs bırı olarak bence haksızlık ediyorsunuz. Ben asla bana nasıl hakaret edersınız demedım annesıne ablasına. Yuzume, gozume baka baka ne biçim karısın dendi, bebeğimi uyuttuğum için eşimi kapıdan uğurlayamadım diye ama ben gözlerim dolmasına boğazıma koca bir yumru oturmasına ragmen sesimi çıkarmamıstım. Bu durumda hiçe sayılan, ezilen o taraf mı oluyor.?

Peki

Ne yaşadınız kım haklı kim haksız bilmiyorum ama eşiniz önemli bir adım atmış değerlendirin bence. Bu platformda ben dahil pek çok insan eşini danışmana götürmeye ikna edemiyor sizin eşiniz kendisi bulmuş siz de eğer evliliginiz için bir adım atacaksanız bu konuyu ciddiye alın derim.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Evet bu bile kendinde de hataların olduğunu kabul etmesini ve düzeltmek istediğini gösterir diye yorumluyorum bu adımını. Yarın 12 de randevumuz var. Gelişmeleri yazarım Insallah

babanızın ihtiyacı olan şey moral.. siz kendi içinizde ne yaparsanız yapın ama bence o adama daha fazla sorun yansıtmayın..

Anlattıklarınızdan çıkardığım sonuçlar;
Bana kalırsa aslında sorun sizin 1800 tl kira veriyor olup sıkıntı yaşamanız değil,
ailenize manevi yardımcı oluyor oluşunuz değil. Asıl sorun eşinizi ailesinin biraz fazlaca
aile hayatınıza dahil oluşu ve pısırık / uyumlu sandığınız kocanın başkaları tarafından
kolayca dolduruşa gelebilmesi. neden ailesine cevap vermiyorsunuz, kendinizi savunmuyorsunuz.
Şunu diyebilirsiniz bende aynısını yaparsam onlardan ne farkım kalır? Ama maalesef öyle değil...
Bazı insanlara anladıkları dilden konuşmak şart ! Valla koca saçmalıklarına katlanıp taşınmışsınız.
ben olsam asla taşınmazdım ve ihtiyaç sahibi ailemi yanlız bırakmazdım. bir ömür bunun yükünü
taşımak zor olur. vicdanlı bir insan olduğunuz için bunu söyleme gereği duydum. Allah korusun,
Rabbim gecinden versin aileniz hayata gözlerini yummuş bile olsa ben bu kocada bir düzelme olacağını
sanmıyorum. çünkü sizi sorunlarınız anlattığınız kadarıyla sizin aileniz kaynaklı değil, eşinizin ailesi kaynaklı.
Bu yüzden bir an evvel gardınızı alın ve savunmaya geçin. ailenizin sağlığında koca ve ailesi size bunca hakaret edebiliyorlarsa, yarın bir gün aileniz göç ettiğinde hiç gözünüzün yaşına bakmazlar. Dahada ezildikçe ezilirsiniz.
Ama ben sizin kocada geçinme potansiyeli göremedim o da ayrı konu.. Allah yardımcınız olsun.

Oyleyse sakin bosanma.Boyle erkekler cok az..Aileyi takmamaya calis.Nasil ki ailesi tam olarak.?Tam sikinnti ne?Birkac ornek?

Bir saat da olsa babanlara gidersin o sorun degil.Isine uzak kalmis olabilir..Bu sorunlari yasamis biri olarak yaziyorum.

Haklilik payi olabilir.Konuyu tam bilmiyorum.Ustu kapali anlatnis cunku gercekten ben de bunu dusundum.Oyuzden adama cok saydirilmis gibi.
Eski konuyu da bilmiyorum.
Ancak bir yerde adam ailen cok istiyorsa hizmetci tutsun mu demis?Adam boyle demisse cokk ayip etmis.Oyle diyene cevabi da verilir.Ama bazi anlatmalarindan da iyi gibi.Mesela ailenle derdim yok sik sik gelsinler demis.Konu sahibi daha acik yazmali .

Son düzenleme:
Rabbim babanıza şifa versin benim babamda kanser şu bi gerçekli evlilik bi yerlerden catırdı vermeye başladıysa ve bişeyler yolunda gitmemeye başladıysa istediğiniz terapiste gidin fazla fayda vermeyeceğini düşünüyorum insanların duygularını bi başkası zor yönlendirir

Allah babana acil sifalar versin beni yanlis anlama yani gazliyormusum gibi anlama benim annemde kanser atlatti evimiz de onlara yakindir.Ameliyat doneminde hep onlardaydim karnim burnumdaydi ustelik esim bir gun de evimize gidelim demedi hep bana ve aileme destek oldu manevi olarak hatta kaynanam da ayni seninkiler gibi olsa bile o da destek oldu ne bileyim hastalik olaganustu bir seydir onun babasi da o durumda olabilirdi birakip gidebilecek miydi acaba?Aile danismanina gidin bir de masallah kimsenin yaninda aglamam demissiniz bu surecte hic aglamdiniz mi esinizin yaninda

O konuyu hatırlıyorum.
Ben sözünden caydıği için çok kızmış ödediği kiranın çokluğuna hak vermiştim.
Arada bir yerde kalmıştım bu yüzden.

Neyse ne siz üzerinize düşen fedakarlığı yapmışsınız sıra onda. Yapmaya da istekli görünüyor.
Terapi denemeden ayrılmaniza yazık olur bence de..

Inşallah sorunlarınız kısa zamanda çözüme kavuşur. Babanıza acil sifalar dilerim.

Amin sağolun. Haklısınız. Dediğiniz gibi hakedene hakkını vereceksin ama ben donup kalıyorum bu gibi durumlarda. Kulaklarım yanıyor ağlayasım geliyor. Ama öğreneceğim, öğretecekler öyle görünüyor.

Ben duzelecegını umuyorum ya, ya da oyle umuyorum. Kızım için... Aklı varsa ailesinin boyunduruğu altından çıkar. Yoksa bu devran böyle sürmeyecek.

Cok tesekkur ederim Allah razı olsun. Evet terapiyi denemek istiyorum bende. Ve ben babamla bunu konuştuğum esnada elizan terapi işine ne der baba dıye babama mesaj atmasını da bır işaret olarak goruyorum. Cunku bız daha once acaba terapiste gıtsek Mi dıye dahı konusmamıstık. Öyle olsaydı aklına geldi daha once konuştuğumuzdan derdim de işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…