Kanser Hastası Baba, Taşınalım Diye Tutturan Vicdansız Eş ve Geldiğimiz Nokta

Allah gerçekten eşinize merhamet versin hastalık bile tanımayan bi adam.. şu durumda bi de onu idare ediyosunuz. Bende o kadar yaşanmışlık birikmişlik bezmişlik var ki Rabbim düşmanıma bile vermesin ama böyle bi şey başıma gelseydi dinlemez ailemin yanında olurdum. Sizin aileniz mi sanki geçinmenize engel.. öyle olsaydı eşiniz babanızdan evlilik terapisti için sizi ikna etmesini istemezdi. Allah kolaylıklar versin size. Babanıza şifalar diliyorum en acilinden. O kocanızı da Allah ıslah etsin.

Bu arada hastalık kaçıncı evrede iyileşme ihtimali yüksektir inşallah

Ailelerden biraz uzaklaşsanız daha mı iyi olur ki?
Haftda 2 ben gidiyorum, haftada 2 ailem geliyor demişsiniz, haftada 2 de eşinizin ailesi gelse ya da siz gitseniz 6 gün ailelerle bir arada olmuş oluyorsunuz.
Babanız hasta diye haftada 1 ziyarete eşinizle gitseniz, diğer günler de eşinizle program yapsanız belki evliliğinize şans vermiş olabilir misiniz acaba?

Amın Allah razı olsun. Babamın hastalığı 4. Evredeydı. Kemoterapi ile atlattı. Sımdı yenıden nüksetti.

Haklısınız normal şartlarda olması gereken bu. Ama ben taşınalı bır ay oldu. Henuz zor yenı ve annem babam torunları için ağlıyor. 1,5 yaşında bır kızım var. Onun hasretine dayanamıyorlar ve daha yenı oldugundan sık geliyorlar. Bu bır alışma süreci. Bıraz alısıp rahatlayınca bu kadar olmaz dıye dusunuyorum

Bırde ben annemlerın üst katında iken annemler üç senelik evlılıgımde toplasanız on kere gelmıslerdır o da hafta içleri ve arayarak musait mısınız dıye sorarak. Ve eşime bunu boyle soyleyınce, yanı aılem sana ne yaptı gelmıyorlar bıle, neden uzaklaştırmaya calısıyorsun benı dedıgımde taşınmadan evvel, bana benım ailenle sorunum yok. Onları seviyorum. Benım derdım bellı. Taşınalım ıstedıklerı kadar gelsınler gitsinler kalsınlar. Bu sekılde daha cok gelecekler buradayken gelmıyorlar bıle demıstı.
Sanırım bıraz da asıl derdının aılem olup olmadıgını, bu soyledıgınde ne kadar samımı oldugunu görebilmek adına aılem sık gelıyor.

Yoksa bende şaşkınlık içindeyim benım aılem cok evden cıkmayan ınsanlardan haftada nasıl ıkıkere gelebıldıler dıye.

İşte babası vefat etmiş durumda ya onu. Üzerinden örnek vermesi rahat ve kolay oluyor.
E annesi de olsa aynı. Anası kanser olacak. Bu anakuzusu da onu bırakıp gidecek. Kesinlikle alır yanına. Bak sana şimdiden söyleyeyim. Sana da bak diye baskı yapar. Eşin çok itici biri. Çocuk gibi. Anam da anam . Ailem de ailem.

Aslında yukarıda bir arkadaş yazmış. Siz de ailenizle iç içesiniz ama işte sizin hastanız var. Yani bir bahaneniz var. Eşinin sorunu gerçekten geçinmekse ailene tek laf etmeycektir zaten.

Ben de zamanında kanser babamla eşim yüzünden ilgilenemedim.
Hiç vicdan azabım dinmedi.
Hayatımın en büyük hatası babam kanserken evlenmekti.
Daha büyük hatası da ailesinde ve kendinde hiç hastalık görmemiş bencil biriyle evlenmek...
Şimdi babam yok ve eşim hatalarını fark etti ama ne fayda......
Canım babam.........

Evet ama ben benı bu duruma düşürdün, aılemın en ıhtıyacı olan zamanda tek kız evlat, en buyuk evlat olmama ragmen evlatlık vazıfemı yapmama engel oldun da, aılenın hizmete ıhtıyacı varsa hızmetcı tutsunlar dedın ya, sakın ola kı aılenın her hangı bırının basına bısey gelır de bakılacak durumda olurlarsa kapımın eşiğine getirme, ben anama babama hızmet edemeyip, senın bana hakaret eden, benı ezen anana bacına bakmayı benden asla bekleyemezsın, sende o zaman bakıcı tutarsın dedım.

Ohhhh iyi demişsin. O ne dedi peki?

Ah canım Allah sabır versın, rahmet eylesin.
Benımde hatam aynıydı. Kanser ıken son evrede oldugunu ogrendıgımızde bana senın evlendıgını görsem, sen kız evlatsın içim rahat olacak dedıgı ıcın evlendim. Bunu kendıne dıyemıyorum suan kendını suçlamasın bunun için dıye.

Ohhhh iyi demişsin. O ne dedi peki?
Ben bakarım ben ederım dedı. Sen işe gidiyorsun adam dedım. Sen işe gidiyorsun bakan benım ama mıllet oğlu bakıyor sanacak oyle dıyecek. Yok öyle yağma. Benım evımde kımseye bakamazsın, artık ev mi açarsın, ne yaparsın benı bağlamaz. Anam babam evlatları varken bakıcı hızmetcı eline kalacaklarsa, senın anan da kalacak dedım. Benım aılem daha az degerli degıl senınkılerden dedım. Sustu sonra.

Oh valla çok iyi etmişsin helal olsun. Anlasın pabucun pahalı olduğunu. Yarın öbür gün anası hasta olunca gene sana duygu sömürüsü yapacak. Demedi deme.

Ben de aynen bu yorumu yapmistim

Bu bes para etmez adam icin kanserli babami birakmazdim

O yaman sadece vicdansiz demistim simdi bu konuya bakinca 5 para etmez oldugunu gonul rahatligiyla yaziyorum

Konu sahibesi gidin ailenizin yanina onlari bu insan icin yalniz birakmayin , bu adam da ne hali varsa gorsun.

Helal

Oh valla çok iyi etmişsin helal olsun. Anlasın pabucun pahalı olduğunu. Yarın öbür gün anası hasta olunca gene sana duygu sömürüsü yapacak. Demedi deme.

Yazıklar olsun aılesıne de kendısıne de ki bana boyle cumleler kurdurdu. Aklı varsa yapmaz

Bırakmam zaten. Bunlar son çırpınışlar. Keşkesiz belkisiz pişmanlık yaşamadan bır karar vermek adına attığım son adımlar.

Normali yapmaması ama bu adamdan beklenir. Yapmazsan gene huzursuzluk. Ben senin konunu ilk okuduğumdan beri eşin çok itici geliyor bana. Bir senin eşin bir de zeytin tanesi diye bir üye vardı yanlış hatırlamıyorsam onun eşi. Bu kadar bencil, anacı, aileci, kıymet bilmez...

Bitmiş bir evliliği ne danışman ne başka birisinin anlatmasıyla harika bir evliliğimiz olacağını sanmıyorum boşa para zaman ve gergin saatler vede havada kalan boş sohbetler...

Böyle kocaları atarsa hayatından işte en büyük iyiliği yapmış olur kişi kendisine ...

Bilmiyorum ya yarın 12'de randevu almıs bır danışmandan eşim. Bana bır cok danışan adı gonderdı. Ugrasamam sen bak dedım. Bakalım danışman ne dıyecek.

Bitmiş bir evliliği ne danışman ne başka birisinin anlatmasıyla harika bir evliliğimiz olacağını sanmıyorum boşa para zaman ve gergin saatler vede havada kalan boş sohbetler...

Öyle mi diyorsunuz? Bıtmıs bır evlılık gıbı mı gorunuyor sıze? Hıc umut yok mu? 1,5 yasında kızım var ya ;(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…