Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
2 kere göndermisimde düzelttim

Son düzenleme:

Tebrik ederim, dogru yoldasin arkadasim!
Zayiflama haplari, sulari bende cok denedim kucukken, 1 sene boyunca migde sorunlari yasamistim daha 12 yasindaydim dusun... Tovbe dedim boyle sacmaliklara!
Her aksam menulerini yazabilirsin buraya, kalori sepetinde hesapliyoruz yediklerimizi, cok pratik bir site.
Diyetinde ve okulunda basarilar dilerim

çikolata diye tutuştuğum günler oluyo canım..diyetini görmemiştim hangi marka bende alıyım çok canım isteyince bir parça atarım ağzıma

Ben diyet te olsa tavsiye etmiyorum. Bu çikolataların minik olanı varsa ondan yiyin. Ülkerin mavi-yeşil ürünlerinde olan çikolata bu. Ama tadı çok güzel :26: Arkadaş da aldı hepsini yiyesimiz geldi! Yağ oranı yüksekmiş sonuçta şekersiz ama yağ alıyorsun bir yandan. Kalorisi de çok da az değil bence. Ama çok krize girerseniz ağza bir kırık atılabilir. (1 kırık = 32 kal.)

Dün hep ara yapmışsın öğle yemeği yok. Ama ben beğendim.
Ne zamandan beri 2 kilo vermişsin?

Şok diyetlerle verilen kilolar geri alınıyor dimi ? Sonrasında çok yendiği için mi alınıyor acaba? Yoksa normal yemeye dönünce vücud yine de şaşırıp kilo mu alıyor ? Sen niye aldın kiloyu sonrasında ?

Çok da sorun değil ama bence öğleden sonra bir ara yap 1 meyve ile. Akşam da ya biber dolmayı ya da şehriye çorbasını çıkar(ikisi de karbonhidrat oluyor çünkü) . Onun yerine pul biberli yoğurt ye bence.

Tebriklerrrrr

slm kızlar nasılsınız...ben ctesiden beri ipin ucunu ii kaçırmıştım buraya yazmaya yüzüm olmadı birazda iş yoğunlu falan...ama dünden beri yine kontrolü elime aldım bakalım...

Merhaba kızlar,
Bugün sabah tartıda sadece 100 gramcık az gelmişim :44:
Halbuki dün az yedim. Size dünkü menümü yazayım yorumlarınızı bekliyorum.

sabah – aç karna 1 bardak ılık ballı sirkeli su (30 kal.)
işe geldikten sonra – 1 yarım yağlı peynirle domatesli kepek ekmekli tost (ekmek= 80 kal. + peynir = 50 kal.) = 130 kal.
öğlen – 2 baget but (100 kal.) + patlıcan salatası (180 kal.) + 2 kırmızı biber turşusu(50 kal.) + marul salata(10 kal.) + 2 lokma kadayıf(40 kal.) = 380 kal.
19:45 - Sütaş light yoğurt 125 gr.lık (70 kal.) + pul biberli
20:00 – mavi –yeşil sütlü çikolata + 2 kırık (64 kal.)
23:00 civarı – 1 bardak ılık ballı sirkeli su (30 kal.)

toplamda = 705 kal. oldu

Egzersiz yapmadım ama öğlen ve akşam 20 dk.lık yürüyüşler yaptım.

Son düzenleme:
mrblar zaman zaman burayı takip edip sorular soruyorum sizlerden fikir almaya çalışıyorum yine fikre ihtiyacım var kfleks tüketmeye başladım bugün öğünlerimi belirledim aralrımı doldurdum falan kalorilerini hesapladım ağzım boş kalmayacak şekilde listem dolu olmasına rağmen kalori sepetinde kalorileri hesapladığımda 700ü bulmadı bile, peki bu sağlıksız mı olur illaki 1000 ya da 1200e tamamlamak için bişeler eklemeli miyim sizce?

Kalorileri artirip, hergun 30dk tempolu yuruyus ardindan evde bi kac egzersiz yaparsan, senden iyisi yok

Kolay gelsin canim benim

Evet canım genelde öyle yapıyorum.
Ama kalorilerimi artırmaya korkuyorum doğrusu..
Çünkü egzersizi hergün yapamıorum. Ben fazla mesailere de kaldığım için.
Yine de yapmaya çalışıyorum işte elimden geldiğince.
Öğlenleri mutlaka yürürüm.
Şurda birkaç kilom daha kaldı aslında.

Önemli olan aslında bundan sonrasında kilomu korumak...

Olay kfleks olunca birşey diyemiycem.
Sen deseydin ki peynir kepekli ekmek domates çorba et yiyorum ama 700'ü geçmiyor, ben de öyle besleniyorum deneyebilirsin derdim. Ama kfleks'leri pek sağlıklı bulmuyorum. Yani o konuda pek bilgim yok.
Ama kalori günlük 700'ü sürekli geçmezse de sağlıksız olur onu da biliyorum..

Cok az yiyorsun be canim ve 705 cok az
Aksamlari sadece yogurt ve cikolatayla gecistirme.
Yesil cay icebilirsin, gercekten metabolizmayi hizlandiriyor.
Ama spora sozum yok

Menunu yazarsan yardimci olabiliriz

Aynen canim, zaten sunun surasinda ne kalmis ki :)
Kalorileri artirmaktan korkma, dene 1-2 gun bence

sabah 1 şekerli yarı sütlü kahve 90kl

ara 1 ceviz 2 kuru kayısı 85kl
öğlen kfleks 156
ara 2 salatalık 22
ara 1 avuç leblebi 50
akşam kfleks 156
gece 200 gr çilek 74
leblebi ve çileği fazladan hesapladım belki canım ister yerim diye bu hali bile 650 kl hesabı kalori sepetinden yaptım

Son düzenleme:
Cok az yiyorsun be canim ve 705 cok az
Aksamlari sadece yogurt ve cikolatayla gecistirme.
Yesil cay icebilirsin, gercekten metabolizmayi hizlandiriyor.
Ama spora sozum yok

Geçen hafta 700-800 kalori civarı aldım günlük ve egzersiz yapmıştım hergün ve 1.7 kilo vermiştim.
Bu hafta da sadece az kalori aldım ama egzersiz yapamadım eve gidince. Şu haftasonu kaçamağı olmasaymış yine de daha fazla verecekmişim bu hafta ama o kaçamağı dengelemek için canım çıktı. Alt tarafı 2 dilim pasta yaaa, millet yediği zaman neler yiyor !
Bir arkadaş diyeti bozdu benim 4 katım yemek yedi bir oturuşta. Benim kaçamak dediklerim bile nasıl az yani...
Neyse memlekete gidince zaten değişecek yeme düzenim...

Yeşil çayı da ben diğer bitki çaylarımın içine katarak içiyorum.
Sağol canım fikirlerin için.

Aynen canim, zaten sunun surasinda ne kalmis ki :)
Kalorileri artirmaktan korkma, dene 1-2 gun bence

Tamam deniycem canım. Beslenme düzenimi değiştircem en azından.
Atıştırmaları azalttım onu biraz artırabilirim belki.

Bana sabah akşam kfleks yemek sağlıksız geldi.
Tam da bilmiyorum içeriklerini ama...

tşkler cnm o zaman akşamdan önce elma-çilek yerim 100 kalde onlar olsun akşamda çorba yerim yanındada pulbiberli yoğurt(enfesss)
öğleyi birazdan yerim akşamda çorba-yoğurt(2 kş)

Bugünkü yediklerimi yazayım:

sabah – aç karna 1 bardak ılık ballı sirkeli su (30 kal.)
işe gelince – 1/3 dilim kek (80 kal.)
öğlen – Et döner (pilavsız) (210 kal.)+ tarhana çorbası (290 kal.) + marul salatası (10 kal.) + tombul biber = 510 kal.
Şimdiye kadar 600 kal.

Asılnda et döner felan 100 gr. yoktu da ben fazladan hesapladım.
Kızlar tarhana çorbasının kalorisi çok fazlaymış Et dönerden bile fazla yani. Kalorisi yüksek olduğunu biliyordum da içime sulu çorba girsin, katı şeyler yemeyeyim dedim.

Bu arada karnım acayip şiş yaaaa.. Neden böyle oluyor anlamadım. Özel günlerim de geçti ondan da değil yani..

aynen yaa tarhana corbasinda e kalori varmis oyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…