Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

geçmiş olsun ablacım anladığım kadarıyla şu anda insülin direnci var ama daha şeker hastası olacak kadar değil demi? kilo vermekle o kadar iyi yapıyosun ki aman çok dikkat et diyabet başa bela

geçmiş olsun ablacım anladığım kadarıyla şu anda insülin direnci var ama daha şeker hastası olacak kadar değil demi? kilo vermekle o kadar iyi yapıyosun ki aman çok dikkat et diyabet başa bela

İnsallah canim. Gecmis olsun. Aman dikkat et seker olaylarina hic girme. Tahlil sonuclari iyi ciksa da tedbirli davran. Heralde hastalik boyutunda degil dimi seninki?

Tebrik ederim canim. Ben bu hafta 1000 kalori civarinda alsam da cok kilo veremedim. Egzersiz sart bana!

egzersiz kadar iyi incelten bişey yok yaa ben bunu anladım sadece diyetle ağırlık kaybı oluyo tabiki hatta egzersizden daha önce diyet lazım kilo vermek için ama sporu ekıleyince acayip sıkılastırıyo

çok kıstıgın için vücudun dirence geçmiş olmasın?

Ben de aranıza katılmak istiyorum. eger kabul ederseniz:) Bu sabah itibari ile 73,100 gr çıktım tartıda. 27 yasına kadar 47 kilo idim. Su an 36 hatta 37'ye yaşına yaklaştım. Universiteyi bitirdikten sonra işe girdim ve gecen yıl nisan ayına kadar yaklaşık 10 yıl bu işte çalıştım stres vb. seylerden dolayıda bugune kadar kilo aldım. İradem zayıf bazen cok guzel kilo verdim 1 ay surdu sonra gene aldım. anladım ki bir destekciye ihtiyac var su an isim olmadıgı icin de doktorlara para veremiyorum ve sgk ile de surunmek istemiyorum. bir kac yıldır da bu siteyi takip ediyorum bazen gaza gelip okuduklarımla irademe hakim olup zayıflıyorum bazen de psikolojime yenik dusup 2 katını alıyorum.

cok dyet var zamanın da denedim de fakat diyete uymak mumkun degil omrumuz boyunca en mantıklısı bana kaloriye dikkat etmek gibi geldi o yuzden aranıza katıldım. Bence diyet grupları arasında kaloriye takip yontemini kullananlar diye de bir grup olsun.

Sevgiler.

Not: bugun sabah tartıldığımda 73 kg cıktım tartıda:)

Son düzenleme:

Supersin!!
Tavsiyelerin icin cok tsk ederim canim edebiyatci hocam
Inan hic yanlis anlamadim seni, iyi niyetli oldugun besbelli canim benim, cok sagol
Staj ile cok zorlaniyorum acikcasi, yarindan itibaren dediklerini uygulayicam insallah

Rabbim şifanı versin inşallah..sporla diyetle..asıl bakalım..inşallah vereceksin hepsini.....

Amin cok tsk ederim ablacim

Harika bir yazi olmus!!
En cok su kahkaha konusu tam benlikmis

çıtır hallerini de koycan dimi o albüme:)

Insallah tatlim benim, hatta basari oykusu bile yazarim o gazla

Harikasinnnnnnnnn

Aramiza hosgeldin :)
SIk sIk gel, inan motivasyon icin birebir

hoşgeldin canım..sayı arttıkça irade artsr destek artar:)

çok kıstıgın için vücudun dirence geçmiş olmasın?

Olabilir, artik vucud alismis olabilir az yemeye. Yarin sabah tartiya bakalim..
Aksam yogurt ve diyet cikolatadan ( cikolatanin da diyeti mi olurmus) kirik aldim.

Aramiza hosgeldin,
Bu yontem guzel ama yine de ne yedigine de dikkat etmek gerekiyor bence,
Kolay gelsin..

çikolata diye tutuştuğum günler oluyo canım..diyetini görmemiştim hangi marka bende alıyım çok canım isteyince bir parça atarım ağzıma

Takip edeceğim.Dediğim gibi irade sahibi bir insan değilim en azından son yıllardır boyle oldum. Fakat bazen tacın bal çayı, bazen de zeytin yapragı biberiye otu karısımı çayı denedim. Inanın ki zaman zaman olsa bile bunlar baya iyi geldi. Bu arada ben arkeolojik kazılara katılıyorum gecen yıl elimde 1 siseye yakın solgarın bir lifi vardı ismini soyleyemnem fakat kazıda bana bagırsak duzenlemede iyi geldi. Senelerce kazılara katıldım her yaz baska sehrin sularından bagırsak duzensizliği yasamıstım. gecen yıl ee para yok pul yok kazıya gittim elim deki kalan kapsulleri denedim. sbah ac karnına 2 adet ictim. 2 ay kalan sise goturdu beni. bagırsagım duzeldi fakat istanbula dondum, is stresi derken icmedim bunu sonra Mehmet Oz'un home tv de dinledim lif almak gerekiyormus bu kapsullerde lifti. neyse simdi atılırım reklam amaclı uyelik diye fakat adımı adresimi vereyim Solgar'da calismiyorum. Kısacası cok yol denedim. Fakat en mantıklı zayıflamanın her besinin dogru oranda tuketilmesinden ve mumkun oldugunca hareket yapmaktan gectiğini ogrendim. Dıs takviyelerinde vitamin olarak gerekli oldugunu gordum. Cunku yediğimiz besinlerin cogu sizde biliyorsunuz hormon adı altın da geciyor.

sonuc olarak bende kilolarından muzdarip 40'ına merdiven dayamıs, tahlilleri doktorda dogru cıkmıs fakat sorunu stresten yemek olan su an icin issiz ve doktora yapmaya calisan bir ogrenciyim.

Karar verdim Kadinlar Kulubu ile zayıflayacagım.

az yemek canım..bu işin diyet hapları ek besinlerle şunla bunla ilgisi yok..o kiloları nasıl aldık çok yiyerek o zaman az yiyerek de vericez inşşalllaaahh:)) hergün bak bişeyler yaz buraya kalori sepetinden yediklerinin kalorisini hesapla yaz hem daha iyi görüyosun orda toplu şekilde..insanı çok motive ediyo

dün yediklerim
sabah= 1 dilim kepek ekmeği lor domates salatalı
ara = 200 kalorilik bitter çikolata
ara= 1 dilim kepek ekmeği 1 parça keçi peyniri
ara = ev keki 200 kalorilik
ara= 1 kivi
akşam= 1 dilim kepek ekmeği 1 tabak taze fasülye
1 kase yoğurt salata yarım bardak sade gazoz
1000 kalori ile kapattım bu sabah fazla olan 2 kilomu göndermişim inş bundan sonra vermeye başlarım

SABAH
[1]Patates (kızarmış) 20 gr 56

2]organik tam buğday ekmek (istanbul halk ekmek) 0.1 100 gr 26.33

[3]organik tam buğday ekmek (istanbul halk ekmek) 0.3 100 gr 78.99

[4]Menemen 1.5 PORSİYON 268.5

[5]çeçil peyniri 0.2 100 gr 28.6
TOPLAM:458.42KAL.

hoşgeldin bende yeniyim daha 1 hafta olmadı
senin kilon benim geçen seneki canıma tak eden kilom azmettim 10 kilo vedim şoklarla(tavsiye edilmez) 6 kilosunu geri aldım şimdide acelem yok yavaş yavaş vermeye çalışıyorum.Sende öyle yap yavaş olsun kalıcı olsun
şu anda 66,6 kiloyum bende desteksiz kilo veremiyorum.

Dünkü yediklerimi telafi için meyve detoksu yapıcaktım vazgeçtim şok sayılır onlarda kalori düşürüp dengelicem inşallah
sabah ılık suyla güne başladım
10 dakikalık hızlıca en uzak markete gittim evi toparladım
saat 10:00
1 dilim ekmek65
kk ezine peyniri84
çeyrekten az fazla porsiyon patatesli yumurta 72
1 tatlı kaşığı vişne reçeli27
1 salatalık11
1 zeytin8
toplam 267 kal

öğlen de
1 adet (yarım porsiyon)biber dolma (etsiz sıvıyağlı)132
2 kaşık az yağlı yoğurt24
1 kase şehriye çorba115

akşam da
1 adet biber dolma132
1 kase şehriye çorba115
toplam 786 kal
öğlen ve akşam menülerimi yorumlarsanız düzeltebilir değiştirebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…