Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
kızlar dün shovtadaki magazin programında safiye soymanın kısırla zayıfladığını söylüyodu izleyen oldu mu acaba ben kaçırdım merak ediyorum birde tatlı seven arkadaşlar tatlıyı sabah yerseniz bemce etkilemiyor ben şuan adetim diye ara verdim inş pazartesi dönüyorum tekrar birde akşam yemeğinde ne zaman tavuk balık veya et yiyyeyim sabah tartıda daha az çıkıyorum bu kısır işini ben haftalık hesaplıcam yapıp daloba koycam sonra o kısırı 7 diye bölüp gün içinde küçük bir kase yiyip üstüne bol su iççem

hg hepbera ben topikte yeniyim ama ciddi bende alışmışım seni görmeye yokluğun hissettirdi kendini....

safiye soyman zayıflamışmı geçen bi tv de kanal değişirken gördüm aynı gibiydi...

tatli bisey yememeye karar verdim daha dogrusu günde sadece bi parca bisey

bir kaç gundur uzak kaldim, misafirim vardi nete pek giremedim, haliyle misafir olunca yemekler yapiliyor kilolar aliniyor bir guzel. tekrar kaybettigim kilolardan baslamak çok uzucu. neyse ki bu sabah 57.700 olmus bi kaç gun onceki kiloma az kaldi 57.400 um bir gunde 58.400 e ciktim nasil basardiysam artik. mayis sonuna kadar 55 i gorcem insallah ... 1. hedefim. sonrada ("u gordummu sabitliycem. yalniz kizlar bir sitede okuduklarim canimi çok sIkTi? verilen kilolarin hep geri alindigindan asla korunamayacagindan soz ediyor bulursam sizinlede paylasirim. bir diyetisyen varsa aramizda bu konunun aydinlatilmasinda yardimci olabilir mi?

herkese kolay gelsin ...

Evet ben çok çok canımi isterse sabah veya öğleden sonraki arada yiyorum. Akşam da hafif bişey yiyorum.
O akşam tavuk, balık, et yediğimde zayıflama işini ben de yaşıyorum. Ben bir de çorba + salata veya sırf sebze yemeği (4-5 kaşık) yediğimde de zayıflıyorum.
Kısaca akşam hafif yiyince zayıflıyorum ertesi güne.

Ya nasıl verilen kilolar alınıyormuş ? Korunamıyormuş? O zaman herkes bir kere kilo alınca ömür boyu kilolu mu oluyor?
Bana saçma geldi. Hızlı verilen kilolar alınıyor kastetmiş olmasın?

bu kiloyu ne kadar zamanda verdiniz ben 1 yıl önce 2 ayda 7 kilo vermiştim ama nedense şimdi çok zor geliyor 2 kilo verdim ve kaldım

2 ayda verdim. İlk ay 7 kilosu, sonraki ay 5 kilosu gitti. Bir 5 kilo daha verirsem süper olacak.

Son düzenleme:
süpersin ilk ay çok iyi gitmiş kaç kalori alıyosun sporda yapıyormusun

Hatta ilk hafta 3 kilo gitti diyebilirim. Sanırım çikolatayı ve akşamki pasta yemelerini kesince , bir de tuzu azaltmışdım sanırım su da vermiş olabilirim ilk hafta.
O biraz ekstrem bir durum oldu.
Evet hergün egzersiz yaptım. Mesaiden geç geldiğimde bile yaptım.
1400 aldığım zamanlar da oldu ama başta (sanırım ilk ay) kalori sayımı yapmamıştım. Ama şimdilerde sorarsan 1000-1200 arası değişiyor.

diyeti bi düzene oturtmak zaman alıyor canım..geçen yaz tatilde oteldeyken 2 haftada 5 kilo alarak dönmüştüm geriyeşimdi tabağıma, hani bal dökseler..ı..ıh..canım istemiyor..3 gündür antalyadaydım..yemek siparişi verirken bile.."ekmek olmasın..kola istemiyorum..ayran alayım" der olmuşum..eşim şaşkınlıkla karşıladı:)senin ihtiyacın olan şey de sadece zaman canım..bekle ve gör..inşallah patır patır gidecek o kilolar..

sağolasın..senin canın cidden simit çekmiş be gülümen azından modifiye ederek 1 hafta yap..simite doyarsın..kilo vermesen bile, en azından almazsın..

BMR (Vücud Kütle İndeksi) :1435.5
İhtiyaç Duyulan günlük Kalori:1722.6
araçlar kısmından hesapladım ama anlamadım yani ne kadar alırsam kilo verebilirim

her 5000-7000 kalori kaybında 1 kilo veriliyormuş canım..bundan yola çıkarak şöyle hesaplıyorum ben..1722 yerine 1500 kalori alsan..günde 200 kalori eksiltmişsin demektir..bu da yaklaşık ayda 1 kilo eder..

ben de arkadaşa katılıyorum..geri alınan kilolar bence de hızlı verilenlerdir..

bugünkü menüm.........
sabah:
1 dilim tam buğday unlu ekmek
1 danone activia çilekli
öğle:
5-6 kaşık cacık
2-3 çatal türlü
yarım porsiyon fırın makarna
saat 4:
1 elma
akşam:
1 tabak sarımsaklı yoğurtlu ıspanak yemeği

şimdilik böyle...

mesaj tekrarı....................

Son düzenleme:
hepbera abla senin menülerinin isyerinde ciktisini aldim :) almanlar görse bu kiz kafayi yemis dicekler :) not tutup duruyrm ne yedim ne ictim diye

hadi ben bi menümü yazayim

saat 9
1 kahve

saat 10
tam bugday ekmeyi 140cal
sürme penyir 40cal

ara saat 11.30 da 1 tane lokum oda 70cal diyelim

ögle 12.30
1 elma 60cal

saat 13.40
light yogurt 110cal

ara saat 17.00
1 lokum 70cal

18.00 bikac leblebi attim agzima

aksam 19.00
mantar sote 100 cal diyorum
yarim bardak light yogurt 60cal
2 catal makarna yedim

bu saatten sonra bisey yemicem artik insallah

simdilik 700 diyelim
bugün biraz elma suyu ictim bunla beraber 900 diyelim

böyle kapatayim ben bugünü

selam kızlaar ne zamandır uzun soluklu siteyi takip edemiyorum ama buraya da geçmişi okumadan gelmiyorum öncelikle tüm kilo verenleri tebrik ediyorum ve aramıza katılanlara da başarılar diyor her zaman destek olacağımı bildiriyorum.

geçen atıp savurmuşum salata yicem diyeee, nerde???salatayı yapıp okula götürüp getirdim:)aman üzmüyorum kendimi ama artık yavaşlayınca kilo vermem ben de salata ile ömür geçirmektense 1000 kaloriyi aşmamaya karar verdim. nitekim gezimizde ertelendi. okulda şuaralar işler yoğun 19 Mayıs faaliyetindeyiz. ben de ileriki hafttalarda olacağı için daha mutluyum elbisemi giyer fırıl fırıl giderim:))
bu da benim son halim iş kıyafetlerimle:)) beğenecek misiniz acaba??unutmadan hala 78 kiloyum

senin tartı yanlış falan tartıyor bence :) ya da boyun çoook uzun :) çünkü 78 kiloyu hiç ama hiç göstermiyorsun maşallah maşallah..

Kızlar çok hırslandım okulumdaki herkes zayıflıyor ben yeme peşlerinde koşuyorum :) bu ayın bitmesine yarından itibaren 28 gün var.. tam tamına 4 hafta .. bu 4 haftayı çok ama çok iyi değerlendirmem lazım. Bir günümü bile aksatmayacağım inşallah.. patlasam da çatlasam da yemeyeceğim !

bugünde çok kaçamak yapmadım şükür.. Hatta okulumuzda kepek ekmeğine yağsız tost yapılıyormuş bugün keşfettim.. Allah'ın bir nimeti :)

maşşalah..maşşalah...bir de 69 lara insen afet olcan kız...

Canim benim simit krizim gecti. Oyle 1 hafta kilo vermeden gecircek luksum yok, zaman geri isliyor 1 ayim kaldi tatile. Azimliyim vercem 5 kiloyu 1 ayda (insallah tabi)

Hosgeldin. Hic 78 kilo gibi durmuyorsun. Boyunkac ki?

1 ayda 5 kilo mu verceninşallah verirsin..zaten senin kilon az..vermesen bile eminim inceciksindir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…