Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

aynı şey bende de var .. yakın zamanda sözleneceğim ve hala yeme peşindeyim.. moralim bozuk benimde .. yani bi de vermem kilo az falan diyorum ama hiç icraat yok.. 300-400 gram gram veriyorum ama biraz hızlanmam lazım. Akşam yoğurt mu yesem bende

ben de ayda 5 kilo vermek istiyorum yaklaşık günde kaç kalori almalıyım sizce?

Ben günlük 1000-1200 kalori arası alıyorum. Egzersiz de yapıyorum. Ama kaçamak da yaptığım günler oluyor tabi o zaman da egzersizi artırıyorum. Ben biraz az kalori almış olabilirim ama...

Moral bozmak yok ! Akşam da yoğurt salata yersen süper olur. Ben hiç öyle yoğurt salata yiyerek denemedim. Yoğurdun üzerine de kırmızı pul biber dök.

Yoğurdun üzerine pul biber at ye... Akşamları erken saatte ve az yenilince çok güzel kilo veriliyor.

Bugün hiçbişeyi dengeleyemediğim nadir günlerden biri oldu. Belki de 2 aydır ilk defa. Kaçamak yapsam bile egzersiz ile dengelerdim , bugün hiç egzersiz yapacak halim de yok !
Akşam menüm de et döner ama ekmeksiz. 1/2 porsiyon mercimek çorbası
Ama hala aç hissediyorum kendimi
Belki ayran da içerim birazdan...
Tansiyonum düşük sanırım bugün ondan oldu. Malum günümdeyim.

Ekmeksiz et dönerin kalorisini bileniniz var mı ?

birkaç güne toparlarsın bencede bozulmasın moralin arada oluyo hepimize öle...

hımm hayırlı olsun sözüne kadar istediğin kiloya düşersin inş...

ben de ayda 5 kilo vermek istiyorum yaklaşık günde kaç kalori almalıyım sizce?

hoşgeldin canım.sayfanın başında araçlar bölümünden kalori ihtiyacını hesaplayabilirsin..kolay gelsin..

bikaç güne toparlarsın sen...

ıspanak metabolizmayı hızlanırıdyormuş..yoğurtla birlikte yiyebilirsin..hem de barsaklarını çalıştırmış olur:)) bi taşla 2 kuş..

100 gram et döner...210 kalori canım..

kızlar epeydir buralara uğrayamadım..biraz işlerim vardı.antalyadaydım.döndüm işe başladım..işyerimde internete ağır bi filtre koymuşlar..kadınlar kulübüne giremiyorum..böyle akşamdan akşama görüşelim inşallah..

Hoşgeldin hepbera'cım. Ben de nerede hepbera diye merak etmiştim.
Teşekkürler yanıt için. Nerden buldun bu ekmeksiz dönerin kalori hesabını?
Ben insafsızca 400 kalori yazmıştım. Çünkü ekmeklisine 800-900 kalori yazan vardı internette.

Kızlar aşağıdaki ender saraç'ın (ender saraçın olduğuna emin değilim , herhangi bir siteden aldım) simit diyetine ne diyorsunuz?
Bunu duyanınız veya uygulayanınız var mı ?
Belki sadece 5 gün uygulayabilirim. Bugün o kadar canım simit çekti ki sabah almadığıma bin pişman oldum. 5 günlük simit diyeti yapsam da tüm hücrelerim simide doysa mı ki diyorum :)
Hem de haftada 3-6 kilo vermek ne demek ya!

ENDER SARAÇ SİMİT DİYETİ
Hedef: 1 haftada 3-6 kilo
Günlük Kalori: 900 Kcal
En fazla 7 gün boyunca uygulanması gereken bu diyet, simitin yanı sıra et, tavuk gibi protein ağırlıklı besinler de içeriyor. Bu diyette sabah kahvaltısı bir hafta boyunca aynı.
Bu diyetin günlük menüleri:
1.gün:
Sabah: – ½ simit, çay, kahve diyet içecekler = 150 kal.
Öğle: – 1 simit, yağsız salata (1 kase salata) = 330 kal.
Akşam: – ½ tavuk, 1 kase salata (yağsız) = 90 kal.
2.gün:
Sabah: – ½ simit, çay, kahve diyet içecekler
Öğle: – 1 simit, yağsız salata (1 kase)
Akşam: – ½ tavuk, 1 kase salata (yağsız)
3.gün:
Öğle: – 1 simit, yağsız salata (1 kase)
Akşam: – 10 köfte (ekmeksiz yapılacak, yağsız kıymadan, baharat olabilir)
4.gün:
Öğle: – 1 simit, 1 kase salata
Akşam: – 10 köfte (ekmeksiz yapılacak, yağsız kıymadan, baharat olabilir)
5.gün:
Öğle: – 1 simit, 1 bardak ayran
Akşam: – 8 adet kuzu pirzola, 1 kase salata
6.gün:
Öğle: – 1 tabak makarna (domatesli) 1 kase salata
Akşam: – 8 adet kuzu pirzola, 1 kase salata
7.gün:
Öğle: – Tavuklu domatesli makarna (1 tabak olacak, içine 1 tatlı kaşığı yağ konacak) Akşam: – 3 adet bonfile veya balık ızgara veya teflonda, 1 kase salata
ender saraç

kizlar kalori sayimi icin hangi siteyi kullaniyorsunuz ve gunde kac kalori aliyorsunuz..ben 3 yil once bu yontemle verdim.galiba yaptigim en iyi diyetti hic biseyden mahrum kalmiyordum hesaplar sayesinde.ama o siteyi bulamiyorum buldukalrim ayrintili degil hic :44:

kalori sepetinden buldum rüzgarcım..hoşbulduk canım..

ara öğün yok..en azından benim için zor bi diyet..ayrıca kalori düşük..şok diyet gibi duruyor..inşallah metabolizmayı durdurmaz...sen bilirsin..kalori sayarken de hergün sabah yarım simit yiyebilirsin..öğleyi ve akşamı ayarladıktan sonra 1 simit bile yenilebilir aslında..değil mi

rumuzuna bayıldımhoşgeldin ohcanımadeğsin yüzsüzyalancı

Son düzenleme:
ay rumuzuna gülmekten sitenin adını vermeyi unuttum.kalori sepeti canım yaa

Son düzenleme:
menü yazamadım ne zamandır...işte 3 günlük...
önceki günkü menüm...
sabah:
1 dilim kepekli ekmek
1 haşlanmış yumurta
1 kk peynir
domates,biber,taze nane,semizotu
ara:
1 portakal
öğle:
1 tabak bulgur pilavı
yağsız salata
ara:
1 danone activia çilekli
akşam:
2 haşlanmış yumurta
1 bardak fanta

ortalama kalori:964...
birazdan 1 bardak süt içerim..1000i geçer..
dünkü menüm....
sabah:
1 haşlanmış yumurta
1 su bardağı yy süt
1 tatlı kaşığı sütün içine bal
1 üçgen peynir
2 dilim ekmek
ara:
1 portakal
ara:
10-15 yeşil erik
akşam:
1 ızgara tavuk but
yarım tabak kabak yemeği
light kola
ara:
7-8 leblebi
ortalama kalori:800
çok az oldu ama canım bişey istemiyor..bugünlük benden bu kadaaaaaarrr
bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
1 danone activia
öğle:
1 porsiyon tas kebabı
1 kase çilekli komposto
saat 5:
1 elma
akşam:
1 tabak yoğurtlu ıspanak(yağsız pişirdim)
3-4 çatal kabak yemeği
saat 9:
1 su bardağı yy tarçınlı süt
ortalama kalori:1113

bu sayfayı ben doldurmuşum..neyse epeydir yazamamıştım.ona sayın artık

selamm nasılsınız?
ben hala 67 lerde geziniyorumm inmiyor tartı
diyette yapamıyorum sadece dikkat etmeye çalışıyorum ama onunlada olmuyor
hiç bişeye inancımda kalmadı artık..

yaklaşık 2 yıldır diyet işleriyle ugraşmaktan sıkıldım sanırım eskisi gibi dikkat edemiyorum
3 gün diyet yapsam 4. gün bozuyorum

banucum kendin söylüyorsun..diyete dikkat edemiyorum artık diyorsun..sebep bu..daha ne olsun canım benim..hiçbişeye inancım kalmadı demişsin..öyle olmaz..önce kendine inancın tam olmalı..sen ne kilolardan ne kiloya indin değil mi..fotolarını gördüğümde "evrim geçirmiş gibi " demiştim:))onca kiloyu veren banu şu bikaç kiloyu da verir bence..bende de durum şöyle...çevremdekiler "oooooo çok zayıflamışsın..yeter artık" diyorlar..ben de "hımmm..ben artık zayıfım..şunu da yesem olur..bunu da yesem olur.."bi bakıyorum kilom uçmuş..topluyorum kendimi..napalım bu işler böyle canım..ama istediğimiz kiloya ininceye kadar vazgeçmek yok...

bikaç gün menü ver suzn.özellikle misafirliğe gidiyorsan ya da akşam 9 dan sonra ne yiyorsun..bi geniş özet alalım canımcım

neyse yarın bu saatlerde görüşürüz kızlar..size son bi önerim var..herkes yarın ne yiyeceğini bir gün önceden pişirsin.ayarlasın..sabah,öğle,akşam belli olsun..araları da belli olsun..bu önceden ayarladıklarınızın haricinde bişey yemeyin.ve bu yediklerinizin kalorisi lütfen 1000 kalorinin altına inmesin..bugün geçti..yarın akşam ertesi günün menülerini verenlerle işe başlayalım..ne dersiniz..

hosgeldin abla sen nerelerdesin ya sana alismisiz baya sen olmayinca forumun tadi tuzu yok. ya abla keske menülerim seninkiler gibi güzel olsalar sana gercekten cok imreniyorum ne yapsam olmuyor.tamam sayiyorum kalori ama sanirim sacma sapan seyleride yemekten gecemiyorum bunlari yiyecegime dogru düzgün senin dedigin gibi sicak sulu yemek yesem hadi süper olucak. pazar günü annemler geldi türkiyeden tatildeydiler kurupasta simit veeee cerez getirmis bunlari yedim 3gündür azar azar sayarak ama genede parmagim hep onlardaydi ama hadi diyelim bunlar 3gün icinde olanlar ya daha öncesi ozamanda veremiyordum. bilmiyrm abla tatliyi cikartmam gerek sanirim en büyük probelm belkide bu. bide masa basi isi olunca insanin belkide sikintidan bi ondan bi ondan fazla oluyor

Ben de biraz supheyle bakiyorum zaten o yuzden sizlerin de fikirlerini alayim dedim. Ozellikle senin fikrini.. Boyle tek tip diyetlere aslinda karsiyim ama bugun simit krizim de tutunca denesemmi dedim. Ben hem sabah simit yiyip hem de ogle yemegini normal yiyemem. Zaten sabah 1/2 ogle 1/2 simit seklinde yiyebilirm anca. Buna meyve de eklense guzel olur. Biraz modifiye etmek lazim bu diyeti kisaca :)

BMR (Vücud Kütle İndeksi) :1435.5
İhtiyaç Duyulan günlük Kalori:1722.6
araçlar kısmından hesapladım ama anlamadım yani ne kadar alırsam kilo verebilirim

bugün 62,9 kg ciktim artik napcagimi bilmiyorum hic birsey söylemiyorum. suskunum.
pazartesi 62,7 cikmistim ben kilo verecegime kilomu aliyorum ne, ne bicim is bu ya?

nluyor benim vücuduma?

pazartesi 1100 cal aldim
sali 1000aldim
dün 1300 falan almisim

yok olmicak böyle benim tatli yememem gerekiyor

yada kornflexs gibi seylermi yesem napsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…