Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Ender saraç'ın zayıflama çayını öneririm sana. Eğer içersen tarifini veririm.
Bir de sabahları içmiyorsan aç karna ballı sirkeli ılık su içmeyi dene.

icerim tabi verirsen cok sevinirim. gercekten moralim cok bozuk 64,2 den 62,7ye indim bi ara 62,4üde gördüm ama ocak sonundan beri diyetteyim güya yani bu kadar az mi gider.

ya seni çok iyi anlıyorum duraklama dönemi insanın bütün şevki kırılıyor kafayı yememek elde değil :KK43:(,metabolizmayı hızlandırıcı bi şeyler mi denesek,5 i bir çay,zeytin yaprağı gibi acaba

bilmiyorum ki canim ya öyle yapalim bari aklima artik bisey gelmiyor ugras ugras kac aydir anca 2kilo vermisim hayret bisey hatta tam 2kilo bile degil of

icerim tabi verirsen cok sevinirim. gercekten moralim cok bozuk 64,2 den 62,7ye indim bi ara 62,4üde gördüm ama ocak sonundan beri diyetteyim güya yani bu kadar az mi gider.

Egzersiz yapıyor muydun?

Ender Saraç'ın zayıflama çayı:
Bir su bardağı için;
*1-2 adet avakado yaprağı,
*1 çay kaşığı yeşil çay,
*küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü,
*1 çay kaşığı rezene tohumu
sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.

Ben bunu akşamları demleyebiliyorum 2-3 bardak şeklinde içiyorum. Ara vermiştim bir ara sürekli içmek belki zararlı olabilir diye şimdi yine her akşam demliyorum yemekten sonra.

ya havalardan mıdır nedir bende doymak bilmiyorum,biri bana da dur desin yaaaaa,açımmmm 2 aydır diyet yapıyorum hiç açlık çekmediydim noluyoruz nisan mayıs ayları gevşer gönül yayları demişler ama benim irade yaylarım gevşemiş durumda

Ve sonunda memleketten döndüm.Hiç tartılmıycam cunku vucudum şiş adet olucam yarın.Ayak bileklerime varasıya kadar şiş.
Yarın tekrardan yaptıgım sıkı diyet ve spora dönüyorum inşallah.
Aranızdayım tekrardan yanniii:KK31:

ya havalardan mıdır nedir bende doymak bilmiyorum,biri bana da dur desin yaaaaa,açımmmm 2 aydır diyet yapıyorum hiç açlık çekmediydim noluyoruz nisan mayıs ayları gevşer gönül yayları demişler ama benim irade yaylarım gevşemiş durumda

aman diikkat geçen 2 gün aynını bende yaşadım bir an önce toparla kendini canımm...

aynen...üçgün salataya talimmmm
başka türlü kenidime dur diyemem hele de cmrtesi
gezi varrr Allahım sen benim ve arkadaşlarımın iradesine sabır güç ver

aynen...üçgün salataya talimmmm
başka türlü kenidime dur diyemem hele de cmrtesi
gezi varrr Allahım sen benim ve arkadaşlarımın iradesine sabır güç ver

3 gün nasıl salata yiyeceksin?
Gezide herkes güzel yiyecek getirirse az az tadarsın nefsini de kandırırsın :)

Benim de bu sabah canım acayip simit çekti ama almadım. Hala aklım simitte , alsamıydım diyorum kendime :44:
Bazen bu kadar insanın kendine yüklenmesi sonrasında daha çok yemesine yol açıyor çünkü.
Birkaç gündür benim de iştahım açık ama sürekli kendimi frenlemeye çalışıyorum :KK45:

3 gün nasıl salata yiyeceksin?
Gezide herkes güzel yiyecek getirirse az az tadarsın nefsini de kandırırsın :)

Benim de bu sabah canım acayip simit çekti ama almadım. Hala aklım simitte , alsamıydım diyorum kendime :44:
Bazen bu kadar insanın kendine yüklenmesi sonrasında daha çok yemesine yol açıyor çünkü.
Birkaç gündür benim de iştahım açık ama sürekli kendimi frenlemeye çalışıyorum :KK45:

ben valla canım çektiğinde alıyorum çünkü geçen öle canım çekti simidi almadım tüm gün yedimde yedim doymadım ertesi gün almıştım normale dönmüştüm :KK16:

ben valla canım çektiğinde alıyorum çünkü geçen öle canım çekti simidi almadım tüm gün yedimde yedim doymadım ertesi gün almıştım normale dönmüştüm :KK16:

Ben de genelde alırdım ama dün felan spor yapamadım akşam da kendime göre kaçırdım yemeği diye düşündüm. Yorgunum spor bugün de yapamıycam gibime geliyor. (zaten işten geç çıkıcam)
Yorgun olsam bile yapardım da bugünlerde yapamıycam biraz spor kendimi iyi hissetmiyorum.
Spor yapmadığım günler yememden kısmam gerekiyor malesef.

Hedefim 1 ayda 5 kilo daha vermek. Geçen ay verdim de bu ay nasıl olur bilemiyorum. Zayıfladıkça gücüm azalıyor gibime geliyor. :44:
Ya da bugünlerde böyleyim. Malum günümdeyim belki ondan...

Egzersiz yapıyor muydun?

Ender Saraç'ın zayıflama çayı:
Bir su bardağı için;
*1-2 adet avakado yaprağı,
*1 çay kaşığı yeşil çay,
*küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü,
*1 çay kaşığı rezene tohumu
sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.

Ben bunu akşamları demleyebiliyorum 2-3 bardak şeklinde içiyorum. Ara vermiştim bir ara sürekli içmek belki zararlı olabilir diye şimdi yine her akşam demliyorum yemekten sonra.

canim tarif icin cok tesekkür ederim, ben avusturyada yasiyorum misir püskülü burda bulabilirmiyim bilmiyorum. burda türkiyedeki aktarlardan yok. malesef. ama bakicam artik

merhaba? Bende dıyete baslamadan once cok arastırdım. Benım almam gereken 1600. Her gun 500 kalorı azaltın dıyorlar ama sadece mıdeye yuklenerek degıl? Sporda yaparak. 1450-1500 besınlerden alsan kalanıda sporla yapabılırsın. HA BIDE NE KADAR HIZLI KILO VERMEK ISTEDIGINE BAGLI AMA BU KADAR KALORI SENI YILDIRMAZ? HATTA KIMI ZAMAN TAMAMLAYAMAZSIN BILE...

bence uygun 1500 kalori ama daha sonra 1200 gibi ayaparsan iyi olur

ben de ayda 5 kilo vermek istiyorum yaklaşık günde kaç kalori almalıyım sizce?

of of cok yemeli bi haftasonu gecirdim :KK43:( pazar oglen yemekli aksamda caya misafirim vardi. hiç biseyin kalorisini dusunmeden yedim ve hesapbile yapmadim cunku baya bi gecti. pazarteside aksam yine misafir vardi onunlada gec vakit pasta falan yedim. dun aksamda biz misafirlikteydik, gunduzden dikkat etmedim, aksamda yedim offf. 4 gun boyuncada sporda yapamadim. cok kotu hissettim kendimi.ama bugun toparladim. simdiye kadar 750 kalori aldim, aksamda sadece yogurt ve meyve yiycem.birazoncede sporumu yaptim.bugun tartilmadimbile, moralim bozulmasin diye.bide adetim yakin sislik var.

X