Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Şu doktorum programında bir bayan çıkmıştı zumba yapıyordu , onunla mı yapıyosun? Ben de leslie ile yürüyüş yapıyorum da daha çok kalori yakmak istiyorum daha çok hareketli şeyler istiyorum.

youtube a zumba yazdim bi çok video var onlarla beraber yapiyorum, zaten video sureleri 12 dakika falan ayni sure arkadasta oluyorlar bana :)) yoksa tek sIkIcI :))

cnm çok tebrik ederim öncelikle ve evet o videoyu pc ye indirdim bencede çok iyi :)

Şu doktorum programında bir bayan çıkmıştı zumba yapıyordu , onunla mı yapıyosun? Ben de leslie ile yürüyüş yapıyorum da daha çok kalori yakmak istiyorum daha çok hareketli şeyler istiyorum.

cnm leslie nin 32dk lık walk and kick programı var bir de tiffany rothe diye arattır 10dk lık videoları var hangisini uygun bulursan 3 kere yapmanı öneriyo zorlanırsan bir kere yap zamanla 2 sora üçe çıkar izlerken çok kolay gibi gözüküo ama uyguladıktan sora 3liim dedim her yanım tutuldu etkili yani

Son düzenleme:
sabah kalkar kalmaz 1 bardak ılık suya 1 tk elma sirkesi, 1 çk bal koyup içtim. (30 kal.)
öğlen – ½ porsiyon patlıcan + kırmızı biber turşusu + ½ porsiyon taze fasülye + ½ kase marul salata + 2-3 yk. yoğurt= yaklaşık 300 kal.
ara – 1 yeşil elma (60 kal.)
ara – 1 kepekli bisküvi + Lipton Yemek sonrası çay = 30 kal.

akşam - Kırmızı mercimek çorbası (190 kal.) + 1 dilim kepekli ekmek (60 kal.)
Ara - 300 ml. Ayran (150 kal.)
Bugünkü toplam = 800 kalori

Bugün böyle az kalori ile tamamladım. Dün kilo almıştım , hem de bu hafta zayıflayamadım o yüzden.

su yemek porsiyonlarini nasil ayarliyorsunuz
mesela ne kadar bi salata, bi sebze yemegi ya da pilav, makarna 1 porsiyon yapiyo?

Leslie'nin bu 32 dk.lık videosu youtube'da mı yine ? iş yerinde olduğum için şuan bakamıyorum

Öglen akşam sadece salata ve yoğurt ve aralarda meyve ile nasıl diyet yapılır ki 1 hafta boyunca ?
Hiç et yok.
Bu sebze ve meyve diyeti olmuş. Uygulanması mümkün mü acaba?
Ben acıkırım gibime geliyor gün içinde. Ama meyve olunca hatta hurma olursa belki bastırabilir açlığımı...
Acaba kim verdi bu diyet önerisini ?

su yemek porsiyonlarini nasil ayarliyorsunuz
mesela ne kadar bi salata, bi sebze yemegi ya da pilav, makarna 1 porsiyon yapiyo?

Göz kararı hesaplıyorum ben. Bazen fazladan hesaplıyorum.
Bir porsiyon 8 yk. gibi düşünüyorum. Tabağın yarısını yediysem 1/2 porsiyon gibi...
makarna 1 tabak gibi düşün öyle hesapla. ya da 8-9 yk. gibi düşün 1 porsiyonu.

zayiflama fikri guzelde bu çok sagliksiz ama sebzede hiç kalori yok evet kilo verilir ama ne kadar saglikli verilebilir bu sekilde?
ben her gun bu kurallari uygulamaya calisiyorum her seyden ama az, canim ne istersede yiyorum ve 1000-1100 kaloriyi zor buluyorum
Dengeli Beslenme
kolay gelsin :))
su porsiyon hesaplama isini nasil yapiyorsun yaaaa?

tesekkur ederim bende goz karari yapiyorum ama dogru yaptigimdan cokta emin degilim hep fazla fazla yaziyorum kalorilerimi :))

tesekkur ederim bende goz karari yapiyorum ama dogru yaptigimdan cokta emin degilim hep fazla fazla yaziyorum kalorilerimi :))

Daha iyi işte. Bazen porsiyonların gramı yazan siteler vs. var.
Ben google'dan her seferinde arattırıp göz kararı birşeyler yazıyorum işte.
Fazladan yazınca hem daha az yemiş oluyorsun :)

ben çook nohut yiyen birisiyim akşam 9 gibi acıkınca 2 tabak yiyorm kilo alır mıyıımmm???;

ben çook nohut yiyen birisiyim akşam 9 gibi acıkınca 2 tabak yiyorm kilo alır mıyıımmm???;

Nohut yemeği PORSİYON 425 kalori yapıyor. Tamam içinde protein de var ama kalorisi çok fazla. Bence 1 tabak ye canım. Hem de akşamları yiyormuşsun. Yatıncaya kadar sindiremezsin. Erken vakitte 1 tabak yiyebilirsin.

kızlar merhaba bısı sorucam sız bu seklde hakkaten kg verebılıomusnuz
yanı tamam 2 dılım borek dıyelımkı 500 kalorı baskada seyler yedık pılav 1 porsıyon ıste salata su bu oldu 1000 1200
tamam sınırı gecmedı ama yanı dıyete aykırı seyler yıosunuz
kalorılerı azda olsa vucuda yag un seker alıosunuz
bu dogrumu

ben ac gezıorm salata corma ygrt yemekten 1 aydr geberdım za zor 2 3 kg verdım sızın gbı ysem asla kg veremem gbıme gelıo

Çok güzel sorular :)
Ben hepsini deniyorum..
Pasta, börek, çörek, makarna, pirinç pilavı , patates kendime yasaklıyorum. Ya da çok az yiyorum (2-3 yk. felan)
çikolata, şerbetli tatlı tarzı şeyler tamamen yasak...
Arada kaçamaklar tabiki oluyor o ayrı...

Ama karbonhidratı hiçbir zaman sıfırlamıyorum. Herşeyden dengeli yemeye çalışıyorum. Meyveyi mesela bu aralar azalttım.

Ben şahsen böreği bilmem de şekerli tatlı şeyler yediğimde kesin kilo alıyorum o günü az kalori ile tamamlasam da...

Mesela benim bir günüm vardı. Sabah 1/2 simit yedim. öğlen sadece sütlü tatlı akşam da sebze yemeği yemiştim sanırım ve kilo vermiştim.
Bu menüyü de sürekli yaparsan sağlıksız olur. Kalori diyeti böyle arada kaçamak yapanlar için iyi oluyor işte...
Kaçamak yaptığın öğünü dengeliyosun.

Sana önerim sürekli az yemekten vazgeç. Çünkü tektip şeyler yiyip de sürekli az yersen de kilo veremiyosun, bünye alışıyor.
Mesela ben kuru yemişlerin kalorisini bildiğim için avuç avuç yemiyorum taneyle yiyorum. Bu türlü şeylere kalori hesabı iyi oluyor.
Ama yine de daha bilinçli olmak lazım. Çünkü bazen günü az kalorili kapatsan bile bence kilo alınıyor...

oncelıkle tesekkuredrım cevbın ıcın cnku sızı takıp edıorm dondrmalar falan fılan havada ucuo bn azıma surmuyorum 1 2 kez anca yedım

sanırım ben cok az kalorı alıorm ornek bı gunumu paylasıyım mesela

sabah fıks 2 dılım uno denge lıght ekmek
kk lıght peynır
3 4 zeytın
domates
salatalık
2 gunde bır yumurta

bazen oglen yapamıorm cok gec yatıorm gec kalkıorm

spor yapıorm 1 saat arkasından lıght sut 1 elma

sonra ıste 3 bısı atıorz azıma leblebı falan zeytın yada

aksamda 2 haftadr kapuska yıorm kalorısı az dıe ıcınde 1 kasık yag var

yanında kofte tavuk ta yıorm haftada en az 2 kez
her aksam lıght yogrt gece de meyve yıorm

gec yattgım ıcın acıkıorm

cnm nacizane yorumum aç gezdiğin için zor kilo veriosundur vücut kıtlıktan dolayı enerji olarak kullanabileceği fırsatları değerlendiriodur bunun dışında bende ay başından beri kilo veremedim nedeni ise senin dediğinle orantılı yani kalori miktarını aşmadığım halde karbonhidrata abandığım için veremedim tabiki hiç yememk olmaz ancak herkesin kilo başına günlük alması gereken bi karbonhidrat miktarı var bunu aşınca noluo bedenin başlıca enerji kaynağı karbonhidrat olduğu için az kaloride olsak fazlasını saklıo hee kilo almıoruz belki ama yeterinde enerji depoldığımız için veremioruz da ayrıca düzenli spor yapılmazsa kalori sayarak hızlı kilo vermek mümkün değil 1 kilo kimi yerde 7000 kimi yerde 9000 kaloriye denk geldiği yazıo mantıken hareketsiz bi yaşamda 1200 kalorilik bi diyetle ayda en fazla 2 kilo verilir velhasıl kelam düşük karbonhidratlı bol sporlu geçmeli günlerimiz he ilerde belki artık neyin kaç kalori olduğunu bildiğimizden en azından kilomuzu korumak için kalori saymaya devam ederiz sporu bıraksak da yine de haftada bikaç gün yürüyüş iyidir

bir de emziren anneler hızlı kilo verio o bakımdan emzirmeyi bırakmamak da fayda var

sanada cok tesekkuredrım
ama ben ac kalmasam saldrcam yanı benım doyma sınırım normal ınsan gbı degıl
o yuzden acım belkıde

ya ben proteyın alırken bıle tereddut edıorm aslında

gunluk aldgım tek karbonhıdrat sabahkı 2 dılım lıght ekmek

bı kez bı catal pılav bı catal makarna 1 lokma borek yemıstım bı cımdık

ama bu pazar gozum ole bı dondukı magnum 1 dılım borek 6 7 tanae tuzlu kurabıye yedım

1 aydr ılk kacamagımdı sporda yapıorm ama bılmıorm ya yasımda 24 acaba yaslımıyım metabolızmammı calısmıo

:)

bıde wermek ıstedgım kılo cok degıl onunda etkısı olurmu
yanı boyum 170 60 tım 50 olmk ıstıorm gobek ve yan larım var sadce sımdı daha azda olsa

Leslie'nin bu 32 dk.lık videosu youtube'da mı yine ? iş yerinde olduğum için şuan bakamıyorum
lelienin videolarına burdan ulaşabilirsiniz cnm

http://forum.bedenegitimi.gen.tr/leslie-sansone-yuru-ve-incel-programi-t9096.html?

sabahları bir dilim de olsa karonhidratınızı alıosunuz yoğurttan protein salata ve meyve de var ayrıca şeker ihtiyacı için hurma he kolay bi diyet olmadığı söylendi zaten bu yüzden spor yapmayın dendi birde bu sadece bir haftalık bi diyet yani sürekli yapılcak bişey değil kilo vermeniz durduğunda yapılan bi çok sağlıksız diyetten iyi yanı sıra ben zaten kahvaltıma yumurta ekliorum salatama yağ akşam yemeğime de sebze ekledim yani bu kadar sıkıya bende gelemem
etle ilgili olaya gelince korkmayın arkadaşlar etsiz yaşanmaz sanıo herkes ama ben vejetaryenim yani zaten et yemiorum ve belli aralklarla doktora giderim rahatsız olmasamda malum et yemezsen b12 eksik şu eksik yok gerizekalı olursun hafızan zayıflar bi sürü laf :) en son bikaç ay önce gittim doktora b12 demir calsium kollesterol aklınza ne geliosa baktıorum sırf bu endişelere cvp olsun die çünkü bnm annemde biraz evhamlıdır sonuç= tüm değerlerim normal çok sağlıklısın der doktor hatta fazla et tüketiminin asıl sağlıksız olduğu söylenir eskiden gut hastalığı zengin hastalığı denirmiş biçok padişah bu hastalıktan muzdarip olmuş
ama tabi bu bnm yaşam biçimim herkese ve seçimlere saygım sonsuzdur :)
diyeti veren adamın adını hatırlamıorum bu sabah kanal d de doktorum programında izledim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…