Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Canım 1 dilim kepekli ekmek 60 kalori - 1 kepek ekmek derken daha mı çok ?
Bir de kahve şekersiz ise kalorisiz oluyor.

canim, benim kahveler hep hem sekerli hem sütlü oluyor :) icemiyorum yoksa.

ekmekte söyle diyeyim ben yurtdisindayim burda öyle cesit cesit ekmekler var ama ekmek derken böyle simit gibi kücük kücük yapiyorlar sandvic tarzinda onlarin bitanesi 200cal falan oluyor.

normal kepekli ekmek alipta bir dilim yeseydim bu kadar degil.

Seviyosan mesela yok da , kepekli ekmek yerine bu kadar kaloriye ben başka şey yerdim :)
Yani hakkımı ona kullanırdım :)))
Ama tok tutuyordur ondan iyi oluyordur tabi, o da ayrı bir konu.
Ben incecik bir kepekli ekmek yiyorum sabah kahvaltıda. Onu da tost makinasında kızartıyorum iyice kalorisi düşüyormuş. 40-60 kal. arası bişi oluyor yani. Yanına da 1 kibrit kutusu yarım yağlı peynir mis gibi bir kahvaltı oluyor :)

Bu arada tatlandırıcı kullanabilirsin kahven için. Şeker yükleme kendine boşuna. Bir de günde 2 bardaktan fazla da kahve içmeyi önermiyorlar.

dogru haklisin tatlandirici kullanayim, 2 bardaktan fazla icmiyorum, bazen 1 bardak falan hafta sonlari hic icmiyorum. is yerinde böyle oluyor malesef. canim bende öyle yapiyrm hafta sonlari tam tahilli ekmek aliyorum burda baya koyu oluyor rengi ondan iki dilim kesip kizartiyorum öyle yiyorum. ama is yerinde böyle bi imkanim yok bazen baget tarzi bu koyu ekmeklerden getiriyrm iste is yerine bagetin kücük olani 137cal imis bi tanesi, ee bu ondan biraz büyük ve tok tutuyor 200 iste :)

öyle iste canim ama önerilerin icin tesekkürler

teşekkür ederim..sen kaç kiloydun suzn..yeni başladın değil mi diyete..

Toplam kaloriyi niye artırıyoruz hepbera'cım?
1000 kal.ile tamamlasın günü işte ne güzel :)

başlangıç için 1000 kalori az olur diye öyle yazdım..az kalori almak herzaman için ideal değil.ben de 1000 kalori civarı alıyorum ama haftaya artıracağım..2-3 haftadır kilom takıldı yine..az kalori metabolizmayı durduruyor..aslında metabolizma hızına göre kalori almak lazım..ama acele diyoruz ben de dahilim bu duruma:)

dünkü menüm.......
sabah:
3 dilim kek
öğle:
4 kaşık yoğurt
yayla çorbası
saat 5:
1 sütaş yovita çilekli
akşam:
2 köfte kadar kıymayla
2 domates.soğan.1 yumurta(menemen yaptım)
light kola
saat 8:
1 magnum mini

ortalama kalori:1085

sonrasında leblebi yedim biraz..1100 olmuştur kalori..

Son düzenleme:
zeytin yaprağıda yağ yakmaya yardımcıymış suda demleniyormuş ben aldım deneyecem

zeytin yaprağıda yağ yakmaya yardımcıymış suda demleniyormuş ben aldım deneyecem

Son düzenleme:

filiz sabah arabada best fm dinliyordum..sunucu çok hoş bi adam:)zayıflayalım diye her otu demleyip içer olduk diyordu..gülmüştüm..5i bi arada..3ü bi arada..habire bişeyler içiyoruz değil migeçen gün bu sitede 3 elma 1 limon tarçın..vs..kaynatın için diyordu.yaptım dolaba koydum..soğuk içeyim diye..eşim gazoz zannedip 1 yudum almışo ne iğren bişey öyle yaa diyor..kuscaktım az kalsın diyor

Son düzenleme:

onu bende denemiştim ılık fena olmuyo
aslında doğru sölüyorsun ama ben o çaylara inanmıyorum içmemde onlar sadece vücuttaki suyu atıyorlar sadece yeşil çay kullandım buda mantıklı geldi eşimin teyzesi kullandı ve zayıfladım diyor şekerede iyi geliyormuş

ekmekleri kizartinca kalorisi dusmuyormus malesef, sadece suyu cekiliyomus, tv'de bi diyetisyen soylemisti. hos her kafadan ayri bi ses cikiyo kime inancamizi bilmiyoruz o ayri konu....

o yuzden cogumuz haftada bir kilo veremiyoruz zaten. metabolizman hizli calisiyosa spor da yapiyosan oyle olur anca.

O zaman benim spor/egzersiz/yürüyüş yaptıklarımın faydası var. Artık sabah akşam öğlen ne zaman fırsat bulursam yürümeye çalışıyorum işe giderken felan da...
Metabolizmam yavaştı aslında ama spordu yok sirkeli su yok ceviz suyu derken hızlandırıyorum sanırım.

Evet ben bazen az kalori alıyorum belki 1000 kaloriyi bile bulmuyor bazı zamanlar , bazen de çoktan geçiyor. Az kalori alsam da aynı kiloyu veriyorum veya vermiyorum. Bu sıralar mesela hesaplar oldum iyice 1400 civarı oluyor günlük aldığım kalori ama yine de veriyorum kilo. Bir ara ama metabolizmam yavaştı. Demekki yeme biçimlerini sürekli değiştirmek lazım. Bu kalori hesabıyla zayıflamaya çok sevdim ben, insan kendini frenleyebiliyor bu sayede :)

ekmekleri kizartinca kalorisi dusmuyormus malesef, sadece suyu cekiliyomus, tv'de bi diyetisyen soylemisti. hos her kafadan ayri bi ses cikiyo kime inancamizi bilmiyoruz o ayri konu....

Ekmeği kızartınca düşmüyormuş diye ben de duydum ama kızarmış ekmek kalorisi yazarken internette düşük yazmışlar :)
Zaten ben sevdiğim için kızartıyorum, ona çok bakmıyorum.

Kızlaaar 3 tane baklava (420 kal.) yediiiim :26:
Ama çok güzel görünüyorlardı...
Akşam yemeğinde artık telafi edicem napim...

dün ben de dayanamayıp sabahın köründe 3 dilim kek yedim..akşama yağsız menemene talim ettim

dün ben de dayanamayıp sabahın köründe 3 dilim kek yedim..akşama yağsız menemene talim ettim

en azindan dengelemissin canim yaaa o da cok iyi bir sey ben bi türlü 1000 kaloriyi tutturamiyorum yatana kadar 1300ü buluyor, havalar da kötü yürüyüs olmuyor.. 1,5 ay zamanim ve vermem gereken 5 kilom var

en azindan dengelemissin canim yaaa o da cok iyi bir sey ben bi türlü 1000 kaloriyi tutturamiyorum yatana kadar 1300ü buluyor, havalar da kötü yürüyüs olmuyor.. 1,5 ay zamanim ve vermem gereken 5 kilom var

1300 kalori eğer yürürsen iyi. Ama spor yapman gerekiyor tabi.
Leslie ile yürü evde :) Ben öyle yapıyorum.
1,5 ayda 5 kilo çok değil, verebilirsin rahatça.

1 koca tabak domatesli kepekli makarna ve 2 bardak ayran :18:
Naptım ben:26:
Sabah 1 yumurta 1 dılım kepek ekmeği
Öğlen yarım hamburger.
Spora cıkıcak dermanım yok bugun hiç.
Hesaplamak bile istemiyorum kaloriyi:44:

Benim bugünkü yediklerimi düşünürsen aslılnda çok değil.
Hemen üzerine mide problemin yoksa 1 bardak ballı sirkeli su iç...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…