Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydın kızlar:KK16::KK16:

bu halin bana hypoglisemiyi düşündürdü..reaktif hypoglisemiyi araştır istersen.bende de aynı sıkıntı var.mesela akşam 6 dan sonra yemeyi kesemiyorum.gün içinde 2-3 saatte bir bişeyler yemem lazım.tahlil yaptırdım.dr ilaç başladı.ama içmiyorum:KK43:şimdilik başetmeye çalışıyorum.Allah yardımcın olsun canım..

..

Tünaydın :)

Canım hypoglisemi varsa mutlaka ilaç kullanılmalı. Hormonla ilgli olduğu için o türlü şeyleri geçiştirme ile olmuyor. Bende de hipotriodi çıktı. İlaç kullanıyorum. Kullandıkça kilo vermem de farkediyor.
Sen de o ilaç olayını düşün.

Tünaydın :)

Canım hypoglisemi varsa mutlaka ilaç kullanılmalı. Hormonla ilgli olduğu için o türlü şeyleri geçiştirme ile olmuyor. Bende de hipotriodi çıktı. İlaç kullanıyorum. Kullandıkça kilo vermem de farkediyor.
Sen de o ilaç olayını düşün.

haklısın ama ilaç halsizlik yapıyor..bana 1000 mg lık yazmışlardı.içince serildim kaldım..ertesi gün yarını sabah içeyim yarısını akşam diye düşünüp ikiye böldüm içtim..durum yine aynı..dr a söyledim..evet halsizlik yapar dedi.çözüm yok..içeceksin diyor..tarçınla..kromla falan idare ediyorum..çünkü hergün işe geliyorum..akşam ev işleri..zor be gülüm..sağolasın..

sporumu yaptim oh kus gibi hafifim. bu aralar yine durdu kilo vermem. yine su malum durum regllll :KK43: bu sefer vaktinde olcak gibi bakalim.

haklısın ama ilaç halsizlik yapıyor..bana 1000 mg lık yazmışlardı.içince serildim kaldım..ertesi gün yarını sabah içeyim yarısını akşam diye düşünüp ikiye böldüm içtim..durum yine aynı..dr a söyledim..evet halsizlik yapar dedi.çözüm yok..içeceksin diyor..tarçınla..kromla falan idare ediyorum..çünkü hergün işe geliyorum..akşam ev işleri..zor be gülüm..sağolasın..

Canım ya, Allah acil şifalar versin.

arkadaşlar kaç kalori 1 kiloya denk geliyo ya da böle bir karşılık var mı acaba

günaydın kızlar:KK16::KK16:

akşam yemeden olmaz canım..salata.çorba.yoğurt..öğün atlama bence..makarna yemek istediğini yazmışsın..ben kepekli makarnayı haşlıyorum.domatesi rendeliyorum.içine 1-2 yaprak fesleğen..1-2 yaprak nane doğruyorum hatta..tatlandırsın diye..makarnaya döküp yoğurtla ya da kuru peynirle yiyorum.yağsız ve kepekli olğu için kalorisi azalmış oluyor..dene istersen...
Şu kepekli makarnayı hiç sevmiyorum ben :KK50: Zamanında yerim diye okadar almısım kı eve öylece duruyor.Ama yemeğe çalışayım yinede.Yarın güzel bir makarna yapayım sadece onu yiyeyim akşam.

Mercimek çorbasının kalorisi fazla olsa da sonuç itibariyle çorba olduğu için bağırsakları çalıştırır yine de faydasını görürsün. Ben öyle çok kalori almadığım zamanlarda yiyorum. Ama kalorisini de bilelim ona göre tedbirimizi alalım dimi :)
Bir de doyurucu oluyor mercimek çorbası, sonuçta o özellik de her zaman iyidir.
Mesela çikolatanın kalorisi yüksek ama biraz sonra hemen acıktırıyor.
Ama şu var ki akşamları sebze yemeği yenildiğinde de kilo veriliyor. Yani sebzeye devam :KK66:

Ben de bu sabah her zamanki gibi sirkeli ballı suyumu içtim. (bal az da olsa muhakkak koyuyorum, zayıflıycam diye midemi mahvetmeyeyim dimi )
Trioid ilacımı da içtim.
1 saat kadar sonra da; 1 ince dilim kepekli ekmek ve az da yağsız peynirimi yedim.

Mercimek çorbasını seviyorum bide.Bıraz daha az yogun yapabılırım ama benimki bildiğin mercimek lapası gibi oluyor :KK9:
Sebzeye devam sanırım..Bu sıra canım acayip az yaglı ıspanaklı yumurta istiyor bide.Haftasonu yapıvereyimde yiyim :))

Birde sabahları bu sirkeli suyu içiyorum da (zorla ) ne işe yaradığını bilmiyorum :KK1: niye içiyoruz bunu ??

Mercimek çorbasını seviyorum bide.Bıraz daha az yogun yapabılırım ama benimki bildiğin mercimek lapası gibi oluyor :KK9:
Sebzeye devam sanırım..Bu sıra canım acayip az yaglı ıspanaklı yumurta istiyor bide.Haftasonu yapıvereyimde yiyim :))

Birde sabahları bu sirkeli suyu içiyorum da (zorla ) ne işe yaradığını bilmiyorum :KK1: niye içiyoruz bunu ??

Yaglari yaksin ve bizi tok tutsun diye. Ben aksamlari da yemekten 1 saat kadar sonra iciyorum yediklrimi eritsin diye

Arkadaşlar kackalori.org sitesinde böyle yazıyor. Kırmızı mercimek çorbası'nın kalorisi düşük. Mercimek çorbası dediği de yeşil mercimek olmasın ??

Mercimek Çorbası KASE 270 kal.
Erişteli Mercimek Çorbası PORSİYON 200 kal.
Kırmızı Mercimek Çorbası PORSİYON 183 kal.

Mercimek çorbası ile ilgili yanlış bilgi vermeyelim...
Benim siteden aldığım bu...
Sizce mercimek çorbası dediği yeşil mercimek midir?

ben şahsen kırmızı mercimek olarak hesaplatıorum cnm :KK70:

hepberacım bi sorun olduğunu sanmıorum cnm daha önce tiroid şeker vs baktırmıştım bütün değerler normal çıktı can sıkıntısından olabilir ya da bu ay erken mi adet olcam die düşünüorum çünkü tatlı abur cubur düşkünlüğüm yoktur bugün cnm tatlı çekti iyi uykuda uyuyamadım gece senin söylediğini de dikkate alcam tabi :) hergün böyle olmuorum çünkü

hala 80' in altına inemedim yaaaaaaaaa,79,900 ü göreyim artık gerisi gelecekmiş gibi geliyor,Maddonnamiss sen ne alemsin abacım?de bakem

bugün

saat 10 kahvalti

1 kepek ekmek 208cal
light sürme peynir 50cal
domates

ögle 12 de

somon baligi yaninda sebze ve patates 500 cal

ara saat 15.45
1 yogurt 108cal

aksam saat 18:30
yesil salata soslu 100cal

eve geldim ikicik kurabiye attim agzima dayanamdim mutlaka bi kücük cikolata yemeliyim yada kek veya kurabiye neyse

hepbera abla bugün yapabilmismiyim kahvede ictim 1000küsür olmustur. bugün isyeridne kantine gittim ögle orda yedim ögle genelde ben yemiyorm bugün denedim normalde eve gelince yiyorum oda sicak yemek olmuyor esim iste oldugundan yalniz kendime yemek yapmiyrm.

bugün

saat 10 kahvalti

1 kepek ekmek 208cal
light sürme peynir 50cal
domates

ögle 12 de

ara saat 15.45
1 yogurt 108cal

eve geldim ikicik kurabiye attim agzima dayanamdim mutlaka bi kücük cikolata yemeliyim yada kek veya kurabiye neyse

hepbera abla bugün yapabilmismiyim kahvede ictim 1000küsür olmustur. bugün isyeridne kantine gittim ögle orda yedim ögle genelde ben yemiyorm bugün denedim normalde eve gelince yiyorum oda sicak yemek olmuyor esim iste oldugundan yalniz kendime yemek yapmiyrm.

güzel olmuş canım..başarılı bi menü:nazar:akşam 2 değil 6 kurabiye yiyebilirdin..toplam kaloriyi artırmış olurdun..afiyet olsun..

tamam ablacigim begendigine sevindim

bide ögle is yerinde yemek yiyemezsem bunu aksammi yapsam? evde pisirip sulu yemek mi yesem nsl yapmaliyim, eger sabah iste kahvalti yapiyorsam öglen ne yemeliyim? aksam sulu yemek yersem

en iyisi ben bide senin menülerine bakayim sen basarilisin

bugün

saat 10 kahvalti

1 kepek ekmek 208cal
light sürme peynir 50cal
domates

ögle 12 de

ara saat 15.45
1 yogurt 108cal

Canım 1 dilim kepekli ekmek 60 kalori - 1 kepek ekmek derken daha mı çok ?
Bir de kahve şekersiz ise kalorisiz oluyor.

X