Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

sen var ya..yarama tuz bastın şimdi..dondurmada hayvansal katki maddesi olabileceğini düşünmemiştim..dondurmamı hemen değiştireyim..

ben çok kötü bişi yaptım bugün woopper menü yedim 1112 pişmanım

olsun canım yaa..gençlikte olur böyle hatalarakşamı ya da yarını hafif yersin hallolur..

dün yediklerim

meyveli yogurt 80kcal saat 12
1 degisik ekmek cesidi 208cal saat 10
Kasar 125cal saat 10
1 un kurabiyesi 65 aksam 6
3 kuru pasta 225 aksam 6
1 elma 60 aksam ´8
patatesli kol böregi (kendim yaptim!!!!!!) 400 kcal aksam 6
bu kadar toplam 1163

günde 1200cal gecmiyorum ama kilo veremiyorum ben takildim kaldim 62,5-62,7 tarti bi öyle bi öyle gösteriyo

napicam ben simdi

sabah:

ekmek
kaşar

saat 12:
meyveli yoğurt

akşam 6:
un kurabiyesi
kuru pasta
kol böreği

saat 8:
elma

daha açık şekliyle liste böyle..şimdiii..burdaki hata belli gülüm..sulu yemek yok..karbonhidrat çok..protein az..12 den akşam 6 ya kadar bişey yok..yeme şeklin düzensiz..tüm bunlar metabolizmanı durdurur..ne kilo alırsın ne verirsin..toplam kalorinin ne kadar olduğu şu listede en az önemli olan şey..sabah için kaşarı çıkar yarım yağlı peynir al.yanında domates..salatalık..maydanoz olsun..meyveli yoğurt yerine yine yarım yağlı sade yoğurt olabilir..saat 3-4 gibi ara öğün ya da çorba gibi bişey yiyebilirsin..akşam tabi sulu yemek önemli..ayrıca 1 fincan bitki çayı ve bol su içmek önemli..Allah yardımcın olsun canımcım..

Son düzenleme:

Benim biraz acelem var titto'cum :) Haziran başına kadar 8 kilo daha vermem lazım. Şuanda 58 küsürlerdeyim. Ben genelde küsürleri atıyorum :) Memlekete gideceğim için fazladan vereyim diye hedefim 8 kilo. Ben hipotrioid hastası çıktım, ilaç da kullanıyorum bir yandan. Metabolizmamı artırıcı şeyler yapıyorum. Spor mutlaka yapıyorum. Ben de arada kaçamak yapıyorum ama yine de çok abartılı olmuyor bir şekilde telafi ediyorum.

hoşgeldin ebrucum..sayfa başında araçlar bölümü var..oradan hesaplayabilirsin..

Orada ve diğer başka yerlerde bana çok yazıyor ya. 1600 küsür çıktı. Ben günlük maksimum 1200 alıyorum. 1000 kalori felan aldığımda ancak kilo verebiliyorum. Benim heralde metabolizmam yavaş

Ben birkaç defa merdiven çıkıcak oldum, bacaklarım ağrıdı. Normalde spor yapıyorum halbuki günlük. Mekik bile çekiyorum öyle acı hissetmedim. O yüzden merdiven konusunda kendimi zorlamıyorum. Bir de ben genelde 1200 kalori alıyorum. 1200'ün altına düştüğümde gözle görülür şekilde kilo veriyorum o gün. Bana çok geliyor 1400-1500 kalori.

Ben de bu dondurma külübündenim :) Diyetini yapamayacağım şey :) yemek yemem yine de dondurmamı yerim :)

Akşam çupra var salatayla
yarın da 1000 kalori alırım artık

Levrek yiyin balık yiyecekseniz akşam. Kalorisi en düşük balık. Akşam sadece levrek yiyince kilo veriyorum ben. Çupra ona göre baya yağlı bir balık.

Bugun kendı kendıme nazar değdirdim ve öğlen baya yüklü yedim

Sabah kepek ekmegıne lıght peynırlı tost.
Öğlen :18: bır porsıyon etlı patlıcan yemeği + 1 tabak bulgur pılavı + cacık
Aksam henuz bişey yemedim yemesem daha iyi sanırım.

1 saat sporumu yapıp geldım ama şimdi

Fırında tavuk deyip geçmeyeceksiniz. 1 porsiyonu 400 kalori imiş. Bugün onu yedim diye akşam ne yesem diye kara kara düşünüyorum.
Şimdiye kadar yaklaşık 1050 kalori almışım.
Akşam da çorba + salata yemeyi düşünüyorum ama mercimek çorbası da 386 kalori diyor. Salata felan derken 500 kaloriyi bulur o
Domates çorbası da 189 kalori imiş. Onu da içmek istemiyorum salçadan yaparlar şimdi. (Dışardan yiyecem de bugün )

Bugünü 1500 kalori ile tamamladım kızlar. Benim için çok. Bir de bugün spor da yapamıycam. Yarın tartıda bakalım kaç gelicem.

dogru söze ne denir .

pat diye atladım kusruma bakmayın . selamlar .
ablam ben hiç kl. hesapladım diyet hayatım boyunca:)
merak ettim yedigimiz karışık yemeklerin kl nasıl hesaplanıyor . ?neta baktım ama ana yiyceklerin kl var .

Son düzenleme:
arkadaşlar ben 2 gündür akşam 10 oldumu acaip acıkıorum ama gün içinde spor yapmadığım ve zaten 1200-1300 arası kalori aldığım için tutuorum kendimi ama zor tutuom yaaaaaaaaaaaaaa ne etcem hafta başında beri 3 saatte bir acıkıorum o yüzden 6-7 arası akşam yemeği yiyince 10 gibi tekrar acıkıorum

Son düzenleme:

cnm sen bu kalorilere nerden bakıosun? mercimek çorbası 386 olurmu hiç ayol domates çorbası da çok fazla yazmışsın çorbalar bile bu kadar kalorili olursa açlıktan ölmemiz lazım dışardan yicem demişsin gerçi ama yine de çok geldi bana

Cesitli sitelerden bakiyorum. Mercimek zaten kalorili birsey. Bunlar 1 porsiyon seklinde hesaplaniyor. Mercimek corbasi kac kalori diye arattir bir suru site karsina cikicak

cnm ben kalori sepetini kullanıorum düzenli olarak 1.5 kilo verdim günde 500 kalori kısıtlıorum bu hesaba göre ayda 2 kilo falan gitcek ama dediğim gibi senin verdiğin rakamlar fazla oraya göre bi çorbanın bu kadar çok kalorili olacağını sanmıorum ben gerçi fazla hesaplamak iyidir o da ayrı konu

Canım kuru erik veya yarım ceviz felan at ağzına. Hatta kuru erik'in arasına çeyrek ceviz koy ye, bastırır açlığnı :)
Ya da çok acıktıysan tarçınlı süt iç. (tarçın da metabolizmayı hızlandırıyor o bakımdan)

İyiymiş bu site ama kalorisini daha düşük hesapladı mercimek çorbası=270 dedi. Domates çorbasına da 161 demiş ama ben kaşarlı domates çorbası diye arattırmıştım. Benim kalori hesabıma göre çok fark yok domates çorbasında. Ama mercimek çorbası epey fark var.
Bir de kaseden kaseye değişir tabi :) Benim dışarda yediğim baya bir doyurucu kase oluyor.
Fazladan hesap etmek iyidir :) Dün epey fazla yedim diye üzülmüştüm , aman kilo alacam vs. demiştim ama bugün yine kilo vermişim (400 gramcık). Ama ben dün ara ara yürüdüm ve ondan önceki gün spor yapmıştım biraz ona bağlıyorum.
Bazen enerji yakımı sonradan çıkıyor sonucu..
Vücudumuz bazen bize oyun oynayabiliyor :)

Bende aksamları mercımek corbası salata ve yogurt yıyorum dıye sevınıyodum
Kolayıma gelıyor cunku koca tencere yap 3 gün iç iç dur :))
2 gunde bir pırasa,ıspanak kabak kereviz yapayım onları yıyeyım barı.
Ama canım cok domatesli makarna istiyor benim.Bu isteği bastırmam lazım acilennn.

Sabahı yine 1 bardak sirkeli su ve nesfitle açtık bakalım
Aksama pırasa var.
Oglende okulda ne varsa yerim bıraz artık.

Mercimek çorbasının kalorisi fazla olsa da sonuç itibariyle çorba olduğu için bağırsakları çalıştırır yine de faydasını görürsün. Ben öyle çok kalori almadığım zamanlarda yiyorum. Ama kalorisini de bilelim ona göre tedbirimizi alalım dimi :)
Bir de doyurucu oluyor mercimek çorbası, sonuçta o özellik de her zaman iyidir.
Mesela çikolatanın kalorisi yüksek ama biraz sonra hemen acıktırıyor.
Ama şu var ki akşamları sebze yemeği yenildiğinde de kilo veriliyor. Yani sebzeye devam

Ben de bu sabah her zamanki gibi sirkeli ballı suyumu içtim. (bal az da olsa muhakkak koyuyorum, zayıflıycam diye midemi mahvetmeyeyim dimi )
Trioid ilacımı da içtim.
1 saat kadar sonra da; 1 ince dilim kepekli ekmek ve az da yağsız peynirimi yedim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kackalori.org sitesinde böyle yazıyor. Kırmızı mercimek çorbası'nın kalorisi düşük. Mercimek çorbası dediği de yeşil mercimek olmasın ??

Mercimek Çorbası KASE 270 kal.
Erişteli Mercimek Çorbası PORSİYON 200 kal.
Kırmızı Mercimek Çorbası PORSİYON 183 kal.

Mercimek çorbası ile ilgili yanlış bilgi vermeyelim...
Benim siteden aldığım bu...
Sizce mercimek çorbası dediği yeşil mercimek midir?

günaydın kızlar

akşam yemeden olmaz canım..salata.çorba.yoğurt..öğün atlama bence..makarna yemek istediğini yazmışsın..ben kepekli makarnayı haşlıyorum.domatesi rendeliyorum.içine 1-2 yaprak fesleğen..1-2 yaprak nane doğruyorum hatta..tatlandırsın diye..makarnaya döküp yoğurtla ya da kuru peynirle yiyorum.yağsız ve kepekli olğu için kalorisi azalmış oluyor..dene istersen...

kalori sepetinde var bacım..ama benim kendi uyduruk tariflerim var:)onları da tek tek malzeme girerek hesaplıyorum.sonra aynı sitedeki menülerim bölümüne kaydediyorum..öyle işte:))

bu halin bana hypoglisemiyi düşündürdü..reaktif hypoglisemiyi araştır istersen.bende de aynı sıkıntı var.mesela akşam 6 dan sonra yemeyi kesemiyorum.gün içinde 2-3 saatte bir bişeyler yemem lazım.tahlil yaptırdım.dr ilaç başladı.ama içmiyorumşimdilik başetmeye çalışıyorum.Allah yardımcın olsun canım..

içindekilere bi bak hepsinde olmuyor.

senin yurtdışında yaşadığını unutmuşum:))burdakilerde yok..

Son düzenleme:
dünkü menüm.......
sabah:
1 dilim kepek ekmek
kk peynir
1 su bardağı yy süt(içine 1 tatlı kaşığı bal)
öğle:
1 tabak tavuk sote
1 portakal
saat 5:
1 sütaş yovita çilekli
akşam:
yağsız kabak yemeği
1 kase yy yoğurt
1 magnum mini
saat 9:
2 portakal
yatarken:
1 su bardağı yy tarçınlı süt

ortalama kalori 1083........yine her zaman ki gibi atıştırmalarla 1100 olmuştur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…