Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
merhaba.
ekmekleri kizartinca kalorisi dusmuyormus malesef, sadece suyu cekiliyomus, tv'de bi diyetisyen soylemisti. hos her kafadan ayri bi ses cikiyo kime inancamizi bilmiyoruz o ayri konu....

ekmek kızarınca kl düşmez evet, ama gl endeksi düşer . buda diyette terçih sebebidir .

dün ben de dayanamayıp sabahın köründe 3 dilim kek yedim..akşama yağsız menemene talim ettim

Yagsız menemeni merak ettim.Malum artık domatesler biraz da olsa lezzetli olucak hem kalorisi de düşüktür.Nasıl yapılıyor ?

abla 62,7 bazen 62,5 cikiyorum bi öyle bi öyle belli degil, abla ben ocak sonunda basladim diyete yani tam 2,5 aydir elde var sifir anca bir kilo falan verdim

Son düzenleme:
günaydın kızlar 3 gündür bu yöntemi deniyorum kendimi frenlememde bayağı işe yarıyo inş hepimiz en kısa zamanda kurtuluruz fazlalılardan...

hala 80' in altına inemedim yaaaaaaaaa,79,900 ü göreyim artık gerisi gelecekmiş gibi geliyor,Maddonnamiss sen ne alemsin abacım?de bakem

kuzucum ne zamandır girmedim ama sayfayı kontrol ediyorum...ben canım şükür 79.500 gördüm ama bu hafta çikolata falan yedim...hem de afiyetle..evet canım ben de senin gibi hissediyorum diyorum ki Allahım nolur bir 79'u göreyim ve gerisinide daha dikkatli olacağım diyorum ve şüür gördüm ...inşallah sen de hemencicik sen de görürüsün

selam canlar...ne zamandır şu bahar yorgunluğu var üzerimde ve bir de bir kitaba takıldım kaldım şiddetle tavsşye ederim ismi "yemin" gerilim severler için..
buarada kızlar biliyorum ben çok tembelim buraya menülerimi yazmıyorum üşeniyorummm bir de uzun süre bilgisayara bakınca başım ağrıyor of aman bahanelere bakP

neyse bugün 79. 500 görüm keyfim yerine geldi ve menümü yazmak içinde bir 15 dakikam var afiyet olsunn.......

sabah:
Salatalık (hıyar) 66 GRAM 7.92
Domates 79 GRAM 14.0438
Tereyağ 5 GRAM 35.85
Zeytin (yeşil) 22 GRAM 31.68
Zeytin (Siyah) 6 GRAM 12.42
pınar light karper 1 12.5 gr 20.3
Labne Peyniri 10 GRAM 20
Wasa Original 2 DİLİM 70
ara:
üzgünümmmm regli olacağım canım çektiiii
Çokoprens 1 PAKET(30GR) 153

öğle:
diyet kola (250ml) 1 büyük bardak 2
Domates 1 ADET 14
Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 2 adet 120 (babam meşhur bir köfteci ve ciğer ustasıııı hımmmmmmmmmmm)

ara:
Çilek 100 gr

akşammı henüz bilmiyorummmm ama yazarımm

gunaydınlarr dıyecegım ama tunaydınlaarrrr =)

Sabah kalkamadıgım ıcın oglenle bırlestırıyorum kahvaltımı.

1 bardak sirkeli su
1 lıght sandvıc ekmegıne sucuklu kasarlı tost.

Tost bıraz agır ama canım cooook cektııııı

merhaba hanımlarrr.
doğum sonrası kilolarımdan ötürü jinekoloğumdan yediğim amansız fırçaların ardından, kalori sayma yöntemi sayesinde 1,5 ayda yaklaşık 7 kilo vermiştim geçen kış...ama sonrasında tembel insanoğlu örneği olarak, diyeti de sporu da bıraktım bi acaip oldu vücudum...
pazartesi itibariyle kalori sayımına tekrar başlamaya karar verdim, beni de alırsınız aranıza artık:)))
şu an tahmini 62 kiloyum, boy 1.73...şööyle bi 59u görsem bana yeter aslında...
herkeslere kolay gelsin:)

neyse..bugünün karbonhidrat günü olmuş:))yarını da protein yaparsın olur biter..makarnayı özlemiştin..afiyet olsun...

Yagsız menemeni merak ettim.Malum artık domatesler biraz da olsa lezzetli olucak hem kalorisi de düşüktür.Nasıl yapılıyor ?

diyete başladığımdan beri akşam yemeklerini yağsız yiyorum..menemen mesela..2 domates,2 biber,1 soğan,biraz kıyma..hepsini tencereye koyuyorum.kısık ateşte önce suyunu bırakıyor..sonra çekiyor..üstüne 1 yumurta kırıyorum.tuz atıyorum.ya da mantar kavurma...200 gram mantarı doğruyorum,1 soğan,2 domates,2 biber..yine tencereye atıyorum bunları..suyunu çekince tuz atıyorum.ayranla ya da yoğurtla güzel oluyor..aynı tarifi kabakla,patlıcanla,bezelyeyle de yapıyorum..diyete başladığımdan beri hiç haşlama sebze yemedim..bunlar varken ne gerek var haşlamaya..

abla 62,7 bazen 62,5 cikiyorum bi öyle bi öyle belli degil, abla ben ocak sonunda basladim diyete yani tam 2,5 aydir elde var sifir anca bir kilo falan verdim

anladım canım..sen günlük yediklerini saatleriyle yaz..arkadaşlarla yorum yaparız..bi çözüm buluruz inşallah..sıkma canını...

günaydın kızlar 3 gündür bu yöntemi deniyorum kendimi frenlememde bayağı işe yarıyo inş hepimiz en kısa zamanda kurtuluruz fazlalılardan...

amiiiiinnnn canım..hoşgeldin aramıza...

çok kilolu değilmişsin zaten...hoşgeldin..

dün yediklerim

saat 9
1dilim kepekli ekmek
sürme peynir
domates

saat 11.30

1 yogurt meyveli 100cal

ara
2 susamli cerez 70cal

saat 17.00

1 lahmacun
1ayran

saat 20.00

1 un kurabiyesi
1 elma

bugün

saat 11.30
kahvalti ve ögle beraber

sucuk, yumurta

2dilim ekmek
bol yesillik

saat 12.20
1 kahve

saat 17.45
kücük meze tabagi yaninda az pide
1 sigara böregi

saat 21.00
1 meyveli yogurt 90cal

arkadaşlar günaydın
ya ben ilk hafta 1 kilo verdim hatta bikaç yüz gram daha verdim ama 15 gün oldu tık yok arada 1300-1500 kalori aldığım günler oldu ama genel ortalama 1100-1200 karbo ağırlıklı besleniorum ondan mı acaba? e öyleyse kalori saymanın bi anlamı yokki bildiğin diyet yapmış olcaz dimi? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Şu sıralar vucudunun kılo vermeye en cok dırenclı zamanında olabılırsın.Bazen oyle oluyor kı 3-4 hafta veremeyip sonra patır pıtır gidiyor kılolarr.Spor yapıyor musun ?

günaydın kızlar bu sabah
menemen, 1 zeytin, çeyrek bazlama, 1/4 kk peynir ve az şekerli çayla kahvaltımı yaptım toplam 286 kalori..

tatlımvücudun direnç gösteriyor olabilir bir de yediklerini bir kez daha gözden geçirmeni isterimmmm

cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar bundan öncede aylarca 65de kaldım arada bir 64ü görüodum ama tık yine 65 bazen 66 bu arada gittim geldim şimdi 64 oturdu çok şükür spora gelince bi yapıom bi yapmıom düzenim yok ama bugün ciddi anlamda bi programa girmem gerektiğini anladım çünkü karbonhidrat ağırlıklı besleniorum vejetaryen olduğum için et yemiorum şu yaz iyice bi gelsin de bol domat meyve falan daha rahat ederim gönül isterdiki yaz gelmeden fit oliim ama sanırım ben yazın becercem bu doğru beslenmeyi diceksiniz ki e tekrar kış gelince nolcak valla abartmadığım sürece kilomu sabit tutabiliorum tek sıkıntım kilo veremiom bundan 2 yıl kadr önce 10 kilo vermiştim belkide 3 yıl omuştur çünkü 2 yıl kilomu korudum tabi şimdi yaş oldu 33 3 yılda bile nasıl farkedio metabolizma 3 yıl öncesine göre şuan hareketsiz bi yaşam sürmem de cabası neyse çok uzun ettim gözlerinizi yormiim

bugün yediklerim

2bardak yesil cay

saat 10.30 kahvalti
1 kepekli ekmek
domates, turp, taze sogan
peynir

saat 11.30 bir bardak süt bal ile
1 un kurabiyesi

saat 15.15

tavuk sote, sebze, yogurt nane ve pulbiber ile

saat 17.45
sütlü tatli yaptim ondan yedim

Canim ayni sey bende de oldu. Ilk hafta birden verdim sonra durmustu. Hergun mutlaka spor yap . Bir de kalori hesabi yaparken de karbonhidratlara dikkat etmek gerekiyor. Ben sahsen makarna pilav patates tarzi seylerden uzak durmaya calisiyorum.

günaydın kızlar

sulu yemek ekle canım menüne..hiç değilse 1 öğün olsun..mümkünse akşam yemeği sulu olsun..

çok fazla karbonhidrat var(
un kurabiyesi bitmedi mi hala:))

mantar seviyorsan eğer..protein içeren bi sebze..bir deee...akşam öğününde 1 kase mercimek çorbası...ya da kuru baklagil yemeği..bunlar da protein içerir..sabah ve öğle karbonhidrat yesen de akşam mantar ya da baklagil ye..yiyebiliyorsan yumurta salatası da olur..yine aklıma geldikçe ekleyeyim..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…