Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
kızlar ben 58 kilo falanım ama boyumda 1.65 normalsin diyolar. ama ben 5 kg daha vermek istiyorum. ne yapsam veremiyorum yaa :KK43: sporda yapıyorum azda yiyorum ama olmuyor ! önerisi olan var mı?_???

merhaba
bende 1,65im 57-58 olmak istiyorum
bence hiç zorlama kendini çok zayıf olmakta iyi bişey değil bence
ideal kilo 57 çıkıyor bende netten hesaplattım

merhaba kızlar :KK3:
bende yaklaşık 3 aydır diyetteyim
diyet demekte doğrumu bilmiyorum
sağlıklı beslenmeye çalışıyorum diyelim
ilk başta çok kısmadım kilo vermem durunca bişeyler yaparım diye
kaplumbağa hızında az az verdim kiloları
kalıcı olsun diyede çokta şikayetçi olmadım durumdan
ama artık kilo vermem durdu
diyet gruplarından birini takip ediyorum
bu hafta çok dikkat etmiş olmama rağmen kilo aldım
sanırım monoton yeme düzeninden sıkıldı vücudum
bende artık değişiklik yapma düşüncesiyle nesfit yemeye karar verdim
ayrıca netten bi siteden kalori hesaplaması yapıyorum
almam gereken kalori ile hedefime ulaşmam için almam gereken kalori siteden siteye değişiyor
ama ortalama 1300ü geçmezsem sanırım başarılı olurum
bugün şuana kadar 766 kalori almış bulunmaktayım
umarım aktif bir topiktir ve birbirimize yardımcı olarak bişeyleri başarırız

ticked ımı düzeltemedim ama size bir haberim vaaaar,bu sabah itibariyle tam 8 kilo ile vedalaşmış bulunuyorum,inşallah haftaya 80 li kilolarıma veda etmiş 70 li kilolarıma merhaba demiş olacağım,daha önce iki kez 79 oldum,birinde 1 ayda redüctil ile ki bana öteki ay fazlasıyla ve depresyonla geri döndü kilocuklarım,diğerinde de anneciğimin hastalığında üzüntümden,herşey düzelince onuda mutluluktan geri aldım,şimdi ilk kez SİZİN SAYENİZDE aç kalmadan, şaşkınlıkla ve sindirerek hedefime ulaşıyorum,sizleri çok seviyorum yol arkadaşlarım

ay bebeğim seni nasıl anlıyorum bir bilsen ben de 4 yıldır 70li rakamları göremüyorum inşallah bu hafta sonu dedim biraz önce anneme
eneslihancım umarım birlikte istediğimiz gibi veririz ve o zorla verdiğimiz kiloları sonsuza kadar almayız .canım aynı kilodayız ben spor yapmıyorum ama bugün bisikleti kurdumkendimiçok yormadan sporumu yapacağım bir de ben sebze+et ağırlıklı besleniyorum karbonhidrat olarak kepek makarna ve wasa ya dapirinç lapasını tercih ediyorumç allahım senin adına nasıl sevindim çünkü ben hiiç ihtimal vermiyordum hele yanımda millet kilo muhabbeti açınca kaçıyor.renkli renkli giyindiklerinde sadece yorumlarda bulunmaktan sıkılıyordumm çünkü kiloluykan renkli bile abes kaçıyor.hadi bebiş ha gayret:KK55::KK55:hız kesmek yok:KK16::KK16:

merhaba kızlar :KK3:
bende yaklaşık 3 aydır diyetteyim
diyet demekte doğrumu bilmiyorum
sağlıklı beslenmeye çalışıyorum diyelim
ilk başta çok kısmadım kilo vermem durunca bişeyler yaparım diye
kaplumbağa hızında az az verdim kiloları
kalıcı olsun diyede çokta şikayetçi olmadım durumdan
ama artık kilo vermem durdu
diyet gruplarından birini takip ediyorum
bu hafta çok dikkat etmiş olmama rağmen kilo aldım
sanırım monoton yeme düzeninden sıkıldı vücudum
bende artık değişiklik yapma düşüncesiyle nesfit yemeye karar verdim
ayrıca netten bi siteden kalori hesaplaması yapıyorum
almam gereken kalori ile hedefime ulaşmam için almam gereken kalori siteden siteye değişiyor
ama ortalama 1300ü geçmezsem sanırım başarılı olurum
bugün şuana kadar 766 kalori almış bulunmaktayım
umarım aktif bir topiktir ve birbirimize yardımcı olarak bişeyleri başarırız
evet canım vücudumuz enteresan bir mekanizma monotonluğu kır :nazar::nazar: bzen vücudu şımartmalıyız ben yıllardırdiyet diye bir çok şeyyaptım bazen bilerk bir doktorla bazen kafama göre amaen iyisi kendini tanımak sana başarılaristedğin kiloya sağlıkla kavuşman dileğiyle:KK56::KK56:

bende dikkat etmeme rağmen bu aralar çok şişim kendimi kilo almş şiş hissediyorum regl dönemi yaklaşıyor ondan olabilirmi

dünkü menüm.........
sabah:
1 dilim kepek ekmek
kk peynir
öğle:
1 tabak barbunya
yarım tabak ankara tava
ayran
saat 5:
1 sütaş yovita çilekli
akşam:
ızgara tavuk
light kola
saat 8:
1 portakal

ortalama kalori:1100 civarı

bozma moralini arada olur öyle şeyler.. Kızlar bende dayanamadım tartıldım 57.8le başladığım serüven 57.4 ile devam ediyor.. 4-5 gün kadar giremeyeceğim size bol kilo vermeler :)

kilo bildirimi ile ilgili en son yazdığım mesaj buydu bugün itibariyle 57.1 gelmekteyim :) 300-400 gram gram veriyorum .. Ben tatlı çok yediğim için yavaş gidiyor kaçamak yapmayanlar daha hızlı verebilir :)

ay bebeğim seni nasıl anlıyorum bir bilsen ben de 4 yıldır 70li rakamları göremüyorum inşallah bu hafta sonu dedim biraz önce anneme
eneslihancım umarım birlikte istediğimiz gibi veririz ve o zorla verdiğimiz kiloları sonsuza kadar almayız .canım aynı kilodayız ben spor yapmıyorum ama bugün bisikleti kurdumkendimiçok yormadan sporumu yapacağım bir de ben sebze+et ağırlıklı besleniyorum karbonhidrat olarak kepek makarna ve wasa ya dapirinç lapasını tercih ediyorumç allahım senin adına nasıl sevindim çünkü ben hiiç ihtimal vermiyordum hele yanımda millet kilo muhabbeti açınca kaçıyor.renkli renkli giyindiklerinde sadece yorumlarda bulunmaktan sıkılıyordumm çünkü kiloluykan renkli bile abes kaçıyor.hadi bebiş ha gayret:KK55::KK55:hız kesmek yok:KK16::KK16:

yaa bu sene vitrinler cıvıl cıvıl mercanlar,su yeşilleri turuncular sarılar...siyah giysilerden gına geldi artık.yaaa maddonnamissciğim bende kendime inanamıyorum :KK16: hedefimi yükselttim şimdi hedefim temmuz 1 e kadar 6o lı rakamları görmek inşallah,hadi birlikte arkadaşım,bana bilgi ver sık sık buradan,havalar güzelleşti yürüyelim fırsat buldukça,sebzeyle aranın güzel olması ne güzel benim hiç yok,genelde et ve karbonhidratla dolduruyorum kalori sınırımı ,bisiklet bana çok sıkıcı geliyor buradan bir arkadaş leslie yi önermişti yürüyemediğim gün açıyorum netten odadakileri kovalıyorum 20 dk kadar evde koşu yapıyorum :)iyi terletiyo haa bide termal şortlardan aldım bi tane şiddetle tavsiye ederim arkadaşım etkilerine inanamazsın

kilo bildirimi ile ilgili en son yazdığım mesaj buydu bugün itibariyle 57.1 gelmekteyim :) 300-400 gram gram veriyorum .. Ben tatlı çok yediğim için yavaş gidiyor kaçamak yapmayanlar daha hızlı verebilir :)

bence gayet iyi, benim sloganımdır '' Azdan Az; Çoktan Çok gider,sen bakma bize,seninle aramızda 30 kiloya yakın fark var,benim haftada verdiğim 1 kilo senin 100 gramına eşit,az az git ki yaz başında eşit görünelim :KK70:

bence gayet iyi, benim sloganımdır '' Azdan Az; Çoktan Çok gider,sen bakma bize,seninle aramızda 30 kiloya yakın fark var,benim haftada verdiğim 1 kilo senin 100 gramına eşit,az az git ki yaz başında eşit görünelim :KK70:

az az gidiyor zaten gram gram :) inşallah kilo vermeye uğraşan herkes istediği kiloya ulaşır, verdiği kiloları da bir daha almaz Rabbim yardımcımız olsun ..

yaa bu sene vitrinler cıvıl cıvıl mercanlar,su yeşilleri turuncular sarılar...siyah giysilerden gına geldi artık.yaaa maddonnamissciğim bende kendime inanamıyorum :KK16: hedefimi yükselttim şimdi hedefim temmuz 1 e kadar 6o lı rakamları görmek inşallah,hadi birlikte arkadaşım,bana bilgi ver sık sık buradan,havalar güzelleşti yürüyelim fırsat buldukça,sebzeyle aranın güzel olması ne güzel benim hiç yok,genelde et ve karbonhidratla dolduruyorum kalori sınırımı ,bisiklet bana çok sıkıcı geliyor buradan bir arkadaş leslie yi önermişti yürüyemediğim gün açıyorum netten odadakileri kovalıyorum 20 dk kadar evde koşu yapıyorum :)iyi terletiyo haa bide termal şortlardan aldım bi tane şiddetle tavsiye ederim arkadaşım etkilerine inanamazsın

evet canım o vitrinler yok mu o vitrinler...ah ben de kırmızı pantolon aldımmmmmm ayyyy napim ama:)) canım bugün bi öğrencim durmak yok devam edin hocam diyince acayip mutlu oldummm.. evet canım ben arada kaçamaklar yapıyorummm inan onları da yapmayınca moralim bozuluyor :KK43:(

ben karbonhidratları öğle 15.00 kadar tüketiyorum
et ile yoğurt yemiyorum
makarna ile yağ , yoğurt ve et yemiyorum
akşam 18.00dan sonra kalorimi aşmadıysam süt içiyorum aştıysam hiçbir şey içmiyorum
light ürünler tercihim
ekmek yerine wasa yiyorum gram grm ölçüyorum "lesli " bende de vardı ama bil şimdi tamire gitti ben de abimden yazabiliyorum.

bir de ben dersi genellikle ayakta anlatıyorum ve lisede her an bir hareket var ...
umarım canım beklentilerimiz gerçekleşir

Sabah tabiki nesfit yarım yaglı sütle.
Ara ögünde 1 havuç
Oglen susuz 4 kasık kurufasulye 2 kasıkta pılav
Ogleden sonra 2 kuru kayısı 3-4 cubuk kraker
Aksam (saat 5te yemek yıyorum) kopkoyu mercımek corbası,1 kase yogurt,3 zeytin.

1 kupa yesıl cay,1 kupa form çayı.
2,5 lıtre su.
1 saat tempolu yürüyüş.
15 dakıkada bel,iç bacak,gogus hareketi.
2 haftada umarım 70 i görebilirim.Annemleri şaşırtmak istiyorum

günaydın kızlar...
dünkü menüm....
sabah:
1 haşlanmış yumurta
1 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı bal(süte ekledim)
öğle:
1 tabak et sote
saat 5:
1 sütaş yovita çilekli
akşam:
1 yumurtalı soğan kavurması
1 kase yy yoğurt
saat 7:
1 magnum mini
saat 9:
2 portakal

dünü protein günü yaptım..yapmaya çalıştım daha doğrusu.......ortalama kalori::1025
atıştırmalarla 1100ü bulmuştur sanırım:KK1:

Sabah tabiki nesfit yarım yaglı sütle.
Ara ögünde 1 havuç
Oglen susuz 4 kasık kurufasulye 2 kasıkta pılav
Ogleden sonra 2 kuru kayısı 3-4 cubuk kraker
Aksam (saat 5te yemek yıyorum) kopkoyu mercımek corbası,1 kase yogurt,3 zeytin.

1 kupa yesıl cay,1 kupa form çayı.
2,5 lıtre su.
1 saat tempolu yürüyüş.
15 dakıkada bel,iç bacak,gogus hareketi.
2 haftada umarım 70 i görebilirim.Annemleri şaşırtmak istiyorum

amanın:KK53:bu nedir böyle...bu nasıl bir tempo..nasıl bir azim..maşallah:nazar:

günaydın kızlar...
dünkü menüm....
sabah:
1 haşlanmış yumurta
1 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı bal(süte ekledim)
öğle:
1 tabak et sote
saat 5:
1 sütaş yovita çilekli
akşam:
1 yumurtalı soğan kavurması
1 kase yy yoğurt
saat 7:
1 magnum mini
saat 9:
2 portakal

dünü protein günü yaptım..yapmaya çalıştım daha doğrusu.......ortalama kalori::1025
atıştırmalarla 1100ü bulmuştur sanırım:KK1:

Günaydıııın her menünde magnum mini vaar dikkatimden kaçmadı bilesin,Dondurmaya dayanamayanlardan kulübüne hoşgeldin hepbera.menülerin süper,yumurtalı soğan kavurma nasıl bişey?menemenin domatessiz olanı mı?

dün yediklerim

meyveli yogurt 80kcal
1 degisik ekmek cesidi 208cal
Kasar 125cal
1 un kurabiyesi 65
3 kuru pasta 225
1 elma 60
patatesli kol böregi (kendim yaptim!!!!!!) 400 kcal
bu kadar toplam 1163

günde 1200cal gecmiyorum ama kilo veremiyorum ben takildim kaldim 62,5-62,7 tarti bi öyle bi öyle gösteriyo

napicam ben simdi

Günaydıııın her menünde magnum mini vaar dikkatimden kaçmadı bilesin,Dondurmaya dayanamayanlardan kulübüne hoşgeldin hepbera.menülerin süper,yumurtalı soğan kavurma nasıl bişey?menemenin domatessiz olanı mı?

:KK1:evet..bizim memlekette ona mıkla derler..çok severim kendilerini..dondurma kulübü:KK9:güzelmiş..hoşbuldum..yazın dondurma vazgeçilmez benim için..iyi ki mini var..

dün yediklerim

meyveli yogurt 80kcal
1 degisik ekmek cesidi 208cal
Kasar 125cal
1 un kurabiyesi 65
3 kuru pasta 225
1 elma 60
patatesli kol böregi (kendim yaptim!!!!!!) 400 kcal
bu kadar toplam 1163

günde 1200cal gecmiyorum ama kilo veremiyorum ben takildim kaldim 62,5-62,7 tarti bi öyle bi öyle gösteriyo

napicam ben simdi

suzicim bu menüyü yeniden yazsana..saatleriyle beraber..

Son düzenleme:
evet..bizim memlekette ona mıkla derler..çok severim kendilerini..dondurma kulübügüzelmiş..hoşbuldum..yazın dondurma vazgeçilmez benim için..iyi ki mini var..

yumurtali sogan kavurmayi bilirim de adina mikla dediklerini bilmiyodum. dondurmayi bende cok severim ama eve almiyorum.esimde seker yuksek cikti bu yasinda ( 33) :KK43: dikkat etmesi gerekiyo benimde ona destek olmam lazim.bide buradaki hazir dondurmalarin cogunun içinde hayvansal katki maddesi var onun için dogru durust dondurma yiyemiyoruz :KK43:

X