kalbim kırılmadan bir günüm olsa nasıl olurdu? bir gün öğrenebilecek miyim?

Bir sure aramayin bakalim neler olacak.
Denemediginiz zaten tek bu kalmis.
Hem ikinizinde biraz siniri yatisir.
Bir lafinda ben uzulmek istemiyorum artik demis yani sizi dusunuyor ama sevgisini yanlis ifade ediyor.
Degismesi zor ama belki gorusmeyince biraz kendisiyle hesaplasir.

Neden elinizdeki avucunuzdakini gorumcenize verdiniz? Su hayatta kimse icin fedakarlık iyilik yapmamak lazım ben su genc yasımda ogrendim malesef. Bak seninde cocuğun varmis soyle dusun senin cocuğuna yapmiycagin reva gormuycegin seyi baban sana yapıyosa onu baba olarak gormek zorunda degilsin. Sil gitsin. Demesi kolay biliyorum ama benimde seninki kadar olmasada hatta yuzde biri kötülükte bi babam var. Aynı seninki gibi cömert eli bol falan hatta evlenirken ev aldı benim üstüme eşyamı falanda aldı ama her Allah'ın gunu huzursuzluk Nisan'da salona girerken, düğünümden 5 gun once iftar sofrasında her zaman her ozel günümde beni ağlatip burnumdan getirmiştir. Bizim birbirimizi silmemizi gerektiricek kadar kotu bi durumumuz yok ama İnan özlemiyorum görüşmek konuşmak istemiyorum ki cok sukur farklı sehirlerdeyiz. Ama bilsem ki beni siler istemediği bişeyi yaptıgım icin ve o sey beni ailemi mutlu edicekse düşünmeden yapardım. O eve esya alınınca silicek mı seni, o zaman hic düşünme al! Tasınınca evlâtlıktan red mı edicek kendisi bilir! Doğumuma bi hafta kaldı anne sayılırmiyim bilmiyorum ama eminim cocuğumun hayatına isteklerini saygı duyucam onu asla uzmuycem boyle normal isteklerinden ötürü. Ayrıca cömertte olucam parami sakinmiycam yemiycem yediricem bunlar her anne babanın yapması gereken seyler lütfen bunun icin kendini borçlu hissetme. Off vallaha icim daraldı ama çözüm senin elinde bence kocanı evini aileni dusun azıcık cesaretli ol. Babanda silerse silsin kendisi bilir

önümüzdeki günlerde arar hiç ses etme

ay okurken ben bunladım vallahi.. sizin yaşadıklarınızı hayal bile edemiyorum... burdan konuşmak kolay ama ben olsam sanırım resti çekerdim... babanın evlat üzerinde hakkı varsa, evladında anne,baba üzerinde hakkı var... büyüttüm okuttum diye size her türlü psikolojik şiddeti hak görüyor.. iyi bir babayım diyede övünüyordur Allah bilir.... ne diyeyim Allah yardımcınız olsun..çok üzüldüm gerçekten...

evet canım çoook övünür kızları ile damatları ile kendi ile herşeyi ile sürekli övünür.. bu huyundan etrafında insan kalmadı.. sıkıyor insanları.. ama anlamıyor.. çünkü ona göre herkes hatalı..

canım eşimin babası hayatta değil 3 kız kardeşi var.. evlenirken kız tarafının yapması gerekeni yaptık.. rahatsız değilim.. ben evlenirken herşeyin yarım yamalak ve üzüntülü oldu.. o kızın da öyle olmasın istedim..
silmek değilse de minimum düzeyde görüşmeyi zaten bugün telefonda kendi teklif etti.. onu "hasta" ediyormuşum.. bıkmış benden.. "tamam" dedim.. çok bozuldu isterdi ki ağlayayım özür dileyeyim.. ama bu sefer olmayacak.. minimumda tutacağım ilişkiyi.. güleryüz göremeyecek artık resmi olacağım.. nasıl olacak ben de bilmiyorum.. eşimle durumumuzu biraz düzeltip kiraya çıkacağız.. allah yardımcı olur inşallah.. ilk kez biraz umutluyum iyi olacağıma dair..

önümüzdeki günlerde arar hiç ses etme

canım çoktan 3 kere aradı.. ağzımı arıyor hani görüşmeyelim dedik ama barışsak mı gibi.. bahaneler buluyor vazgeçtim yarın gelin dedi.. hayır baba gelmeyeceğiz.. dedim çok bozuldu.. gerisi ne olur bilmiyorum.. ok yaydan çıktı.. ilk kez evine çağırdı ve hayır cevabı aldı..

bugün onun gibi harika bir babanın çocuğu olarak sinir hastası olmayı becermişsem suçu kendimde aramamı söyledi..

kalp krizi geçirdiğinde hepimizi suçlamış herkese resmen "bunlar yaptı" diyip bizi küçük düşürmüştü..

haklısın.. ana baba da olsa bazıları öyle güzel kendilerini kenara çekip izliyorlarki çocuklarının üzüntüsünü.. şaşıyorum..

sevgi yetmiyor karakter bozuksa ana baba olunmuyor işte..

bugün yaşanan fırtınayı duyan bilen annem..

kızım ne halde acaba diyip aramadı bile..

işte öyle çeker kendini mevzudan..

üzmez kendini..

allahım kızımın canı sıkkın olsa dünyaları yıkarım ona koşarım ben..

misafir ağırlıyor bu gece..

aynı babam yav akrabalıkmı var yoksayada ruh ikizi:26:iyi yapmışsın

artık anneniz içinde normal geliyor sanırım bunlar.. yada kurtuluşu takmamakta bulmuş..babanızın ben gerçekten ciddi anlamda sorunlu olduğunu düşünüyorum affınıza sığınarak.. ciddi psikolojik sorunları var.. ve sizinde psikolojinizi bozmuş.. benim babamda ben çok küçükken öldü.. ölmeseydi inanın aynı durumu bende yaşardım.. bunu bildiğimden hiç aramadım onu.canım annem hem bana hemde üç abimi okuttu büyüttü evlendirdi.. hala ben bişey yapamadım size diye ağlar.. her insan anne baba olamıyor malesef..ama en azından kızınız çok şanslı.. anne baba olmanın bilincinde olan bi ailesi var..

Bence Hayata bakış acini değiştirmeden mutlu olamiycaksin sen arkadasım kız tarafının yapması gerekeni neden esın yaptı ki sonuçta babası degil ABİSİ. Arada buyuk fark var. Herkese iyilik yaparak ancak kendini yıpratırsın. Cok cok iyi bi insan oldugun belli ama boyle giderse üzülen taraf hep sen olucaksin simdi olsaydı paraniz elinizde ne guzel babanda resti çekmişken çıkardın kendi evine alırdın esyanida. Bide yani kayınpederin yokmuş esın abisi olarak kız tarafının yapması gereken herseyi yapmış geride iki kardeş daha var bide sizin kızınız.E Nolucak 4 kız evlendirmiş gibi mı olucaksiniz. Doğmuş büyümüş hazır piyangodan 3 kız daha çıkmış basınıza. Bence kendi ailen ve kızına odaklanmalisin. Birikiminide bunlar icin kullanmalısın

babaları hayatta değil.. annelerinin de hiç imkanı yok.. belki haklısın ama bana da iyi geldi o kıza yardımcı olmak.. kenarda 3 kuruşumuz vardı onu verdik öyle büyük birşey değil ama o kadar vardı.. yine biriktireceğiz yine çıkacağız bu evden kararlıyız.. zaten hemen olması zor olur herkes için.. görüşmeme durumu bir otursun.. sıra kira olayına gelecek..

bi de başka evlendirecek kardeş yok canım biri evli diğerinin babası var çok şükür.. sadece kızımız var artık.. kısmetse artık herşeyimiz ona..

ama doğru söylüyorsun bazen iyiyliğin dozunu ayarlamalı insan..

canım ilk kez itiraf ediyorum bunu ama boğaziçini kazandığım güne lanet ettirdi bana.. 2001de kazandım.. 13 senedir her ufak ya da büyük kavgada yüzüme okulumu vurdu.. "bü kazanmakla adam olunmuyor" "iyiki bi bü lisin ... kalktı senin iyice" gibi.. babam üni.den atılmış başarısızlıktan.. kendi de söyler yapamadım der.. ben 2 tane de yüksek lisans yaptım 1.likle bitirdim.. tüm bunların yanında hala benimle yarıştırır kendini.. ben utanıyorum o kendiyle beni kıyasladıkça.. ne gerek var.. kompleksli bir insan bu net.. maalesef kızlarının başarısını bile kıskanıyor.. ablam çok iyi noktalara geldi işinde.. 32 yaşında hakkıyla müdür koltuğunda oturuyor.. her fırsatta onu da aşağılar.. "her işe koşuyor ya enayiyi buldular bırakmıyorlar" der.. patronu ablama "araba" hediye etti.. daha ne diyeyim.. öyle başarıları var şirkette.. arabayı geri versin istemez otobüsle gider gelir dedi patronunu arayıp.. rezil etti ablamı.. yani diyeceğim allah herkese aklı fikri yerinde ana baba versin.. çok sevmeseler de olur.. keşke gariban cahil okutmayan bir babam olsaydı da "evladım" deseydi bana..

yerinizde taş olsa çatlardı vallahi iyi sabretmişsiniz..eskiden üniversiteyi kazanmak çok daha zordu şimdi öyle değil ,şimdi üniversiteler öğrenciyi kapmak için yarışıyorlar.. o yüzden üniversite kazanmanın en zor olduğu yıllarda türkiyenin en iyi üniversitesini kazanmışsınız kendinizle gurur duysanız hakkınız.. başka babalar olsa övüne övüne bitiremez herhalde.. ama babanınz dediğiniz gibi başarınızı resmen kıskanıyor.. belkide sizi kendine muhtaç görmek istiyordur ,bilmiyorum..size yaptığı herşeyi burnunuzdan fitil fitil getirmiş anladım kadarıyla... ama Allah sabır versin..umarım biran önce kendi özgürlüğünüzü kazanırsınız... birde lütfen artık babam diye çok fazla yüz vermeyin.. o size kıra kıra paramparça etmiş birazda siz çekin restinizi... ayrı tatilinize gidin imkanınız varsa..zaten bütün sene dipdibeymişsiniz bari yazın aynı evde olmayın.. ay vallahi çat diye çatlıcam çok sinir oldum babanıza

muhtaç olmamızı istiyor.. evet.. kesinlikle bu.. muhtaç olmazsak çeker gideriz yalnız kalır diye korkuyor..
sürekli terkedilme yalnız kalma yalnız ölme gibi korkuları var..
eşimle kiralık evlere bakmaya başladık..
onun evinde oturduğumuz sürece hep tepemizden bakacak bu net..
belki öylesi onu çok incitse de ona da bana da daha hayırlı olur..
bilmiyorum, korkuyorum.. ama ok yaydan çıktı benim için..

Yazını dün gördüm. Bu tarz bir konu açıcaktım daha dün çok sinirliydim öfkeliydim. Senin yazını gördüm birden hüngür hüngür ağladım.Sonra eşime okuttum. Sen mi yazdın dedi bana. :)

Eşim yurtdışında çalışıyor. Ailem farklı şehirde yaşıyor. Ama babam devamlı dibimde. Sık sık İstanbul'da işim var bahanesiyle atlar uçağa gelir İzmir'den. Beni hiç yalnız bırakmaz. Çok güçlü bi karakter. En akıllı o, en yakışıklı o, en zengin o, en mükemmel o işte. Beni ezerek büyüttü bunlarla. Kendi gibi olmam için devamlı tenkit hakaret kavgalarla büyüdüm.

10 gündür falan İzmir'de yanlarındaydım. Evleri yazlık bi yerde, tatil yapiyim denize giriyim diye gittim. Burnumdan geldi. 10 günde 2 defa denize girdim sadece keyfim kaçtı. Hep bir odaya kapanıp ağladım. Ergen gibi. 26 yaşımdayım ben ya. Ergen yaşları geçeli çok oldu :)En ufak şeyde bağırmak çağırmak. Her hareketi panikli koşturmalı. Salaaaaak şunun ucunun tutsana aptaaal. Sen bi bok olmadın olmicaksın. İtü mezunuyum, doktoramı yapıyorum bu arada. Ama yaptığım her şeyi saçma bulduğu gibi bunları da öyle buluyor. Kıyafetlerimi çirkin ve ucuz bulur. Pahalı şeyler giymemi ister.

Annemle seviyeli bir ilişkimiz var yazmışsın. Bu anneler bu tip babaların korkusundan kızlarına taraf gözükmemek için uzak duruyorlar bence. Annemle hiç sohbet etmeyiz. Telefon eder nasılsın iyi misin ne yedin, hava soğuk üşüme. Ayrıntı olmaz. Çok resmiyiz. Babam beni bi arar uzaktayken 1 saati geçer muhabbeti. Çok konuşur benimle. Derdi gücü benim. Kurtulamıyorum.

10 günde evlerinden nasıl kaçtığımı bilemedim. Nasıl kurtulucam bu adamdan gerçekten bilmiyorum. Bir gün aricam sizinle artık görüşmek istemiyorum dicem ve o olucak. Komple ilişkimi kesmem lazım. Ama ben babamı seviyorum da galiba. Nasıl böyle bir şey derim. Belki de sevmiyorum bilmiyorum. Resmen ölsün diye dua ediyorum artık. Zaten 2 kere kalp krizi geçirdi, çok hasta. Bir dolu ilaç içiyor, ufacık şeyde hastanelik oluyor. Annem arayıp hastanedeyiz dediğinde hiç üzülmüyorum korkmuyorum. Böyle tuhaf bir sevinç oluyor içimde. Kızıyorum kendime sonra. Ama başka çarem yok benim bu tatilde aladım. Eve geldim dün. Akşam telefon etti, ya kapamak bilmiyor. Her şeyi öğretmek istiyor, ama hep küçümseyerek hep eleştirerek. Ben tenkit hakaret dinlemekten çok yoruldum.

Akşam eşime yazını gönderince o da böyle tuhaf oldu. Gideceğimiz tatillere kalacağımız otellere alacağımız eve bile burnunu soktuğu için da çok mutsuz ama susuyor. Neden çünkü biz bilmeyiz. Hele eşim köylü çocuğu olduğundan daha da bilmez. :)

Valla konu açıcaktım sana boşalıverdim ben de:)

paylaştığın için teşekkür ederim arkadaşım.. okurken yazdıklarını benim de tüylerim diken diken oldu..

halbuki ben babamı türünün tek örneği olarak kabullenmiştim.. demekki ruh eşi varmış babamın, baban..

ne yapacağız bilmiyorum.. henüz bebeğin yok sanırım.. bebekten sonra daha da dibimde daha da sorunluyuz

artık diline dolayacağı bir de "anneliğim" var ki en sinir bozucusu..

"görüşmeyelim" demenin hayaliyle yazmıştım, ertesi sabah babam aradı "görüşmeyelim" dedi..

detayları okumuşsundur önceki mesajlarda..

şimdi şoktayım.. hafif mutlu biraz tedirgin..

ya barışırsa diye korkuyorum ki ilk günden barışma çabaları başladı..

allah yardımcın olsun senin de.. ama küçücük tavsiyem sana canım bebekten önce bazı şeylere karar ver..

annen gelecek yardıma baban "dede" olup daha bir palazlanacak.. o zaman çok geç oluyor.. lohusa lohusa inan hiç çekilmez oluyor..

bari sen benden daha akıllı davran.. sen benim yaşıma geldiğinde hala benim gibi bizim gibi olma..

sevgiler kader ortağım.. :)

Ben de babamı türünün tek örneği sanıyordum. Çok kişiye anlatmam. Bazı yakın arkadaşlarımla paylaşırım konuyu. Onun dışında kapalı kutu gibiyim zaten. Ama kime anlatsam ağzı açık kalır olayları. Çünkü dışarıdan mükemmel bir aileyiz biz. hani en başta yazmışsın ya "bu hikaye ne alkolik ne dayakçı ne işsiz ne saptanmış psikolojik bozukluğu olmayan okumuş gezmiş görmüş yakışıklı maddi durumu iyi olan "kızlarıma adadım hayatımı onlar benim herşeyim" diyen bir babanın beni nasıl her gün mutsuz ettiğinin hikayesi.." diye... Okumaya başladığımda beni en çok bu cümle çekti. Babam çok kültürlü bir adam. Parası pulu var. Daha gencecik yaşında gitmediği ülke kalmamış. Emekli oldu gitti çeşme'de kendine villa aldı orda yaşıyor. Evinin önünde 2 arabası var. Bana üniversiteye başladığım gün araba aldı. Bitirdim arabamı değiştirdi. Dışarıdan nasıl gözüktüğümüzü düşünebiliyor musun? Maddi durumu kötü amcam var. Ailece görüşmüyoruz ama ben kızıyla arkadaş gibiyim sık sık buluşurum tabi akraba olduğu için anlatamıyorum iç yüzümüzü. Hep maddi sorunlar alkol kumar gibi baba problemlerini anlatıyor bana. Borç içindeler ağlıyor. Evlenemiyor. Hep bana diyor ki ne güzel arkanda dağ gibi baban senin sırtın yere gelmez. Çok şanslısın kıymetini bil bu hayatının diyor. O zaman gözlerim dolu dolu oluyor. Ona acıyıp ağladığımı sanıyor. Babam belki dağ gibi ama ben kum tanesi kadarım beni eze eze o kadar yaptı.

Boğaziçinde okudum demişsin. Benim de çekemez okulumu nedense. Hep ezer akademik hayatı. Hocalar proflar falan gerizekalıymış. Benimki de üniversiteye kayıt olmuş zamanında marmaraya. Ama gözünde yokmuş okumak. İşe atılmış. Hep bununla övünür. Ben okumadan sizin o proflardan zenginim. Üniversitede çalışıyorum asistan olarak, doktora yapıyorum. Salaklar üniversitede kalır. Piyasada iş bulamayan oralarda sürünür. Bak herkes paranın gözüne vurdu. Ya baba ben mutlu olduğum gibi yaşamak istiyorum parada pulda gözüm yok inan. Herkes zengin olmak zorunda mı? Herkes senin gibi olmak zorunda mı? Tek doğru senin yaşantın mı?

Senin yazdığın detayları az önce okudum. Umarım kalıcı olur. Bizim aramızda hiç öyle bir konuşma geçmedi şimdiye kadar. Ama yapamam sanırım. Ben çok bağımlıyım galiba ona. Beni böyle yaptı işte..

Eşim çok etkilenmiş gerçekten yazından. O şimdi dubai'de çalışıyor. Bir süredir ayrı kalmak zorunda kaldık. Kısa bir süre çalışıp biraz durumumuzu rahatlatıp dönecekti. Ama dönemedi. Orda çok güzel düzenini kurdu. İşi bırak gel diyordu uzun zamandır bana. Ama bu kadar emeğimi çöpe atıp nasıl giderim ki. Dün senin yazını gösterdiğimden beri belki 100 kere asla Türkiye'ye dönmem lütfen dubai'de yaşayalım yazmış :) Ama ben orda çalışamazsam depresyona falan girerim :)

Bebek için daha var bize. Daha evliliği bile oturtamadık baksana bir orda bir burda. Babamı henüz dede yapmayı düşünmüyorum :) O da pek istemiyor zaten. Siz daha çocuksunuz sen bebek yapsan ölür o 2 güne diyip duruyor. Senin anlattığın gibi de dibimden gitmez bebek olursa. Kaynanalık yapar :)))

Akıllı davran demişsin. Ne yapılır ki. Baba bu yani. Ne biliyim düşünüyorum ortada yaptığı elle tutulur bir şerefsizlik, namussuzluk kötülük yok. İçkisi kumarı aldatması yok. Sadece içten içe benim psikolojimi yiyip bitiriyor. Ve kendi bile bunun farkında değil belki. Babamı ne yapayım. Ne yapmam akıllılık olur inan bilmiyorum. Belki de bizim de aramızdaki kavgalar artınca şiddetlenince o görüşmeyelim dicek bana.

Bu kadar benzer bir hikaye okuyacağımı inan tahmin edemezdim, sevgiler arkadaşım :)

ben de eşime okuttum yazını.. değil baban ailecek bulduk ruh eşlerimizi dedi:)
eşim inşaat mühendisi, dubaiye beraber gitmeyi istemişti zamanında.. ama "hayırlı" evlat bendeniz ailemi yalnız bırakmak istememiştim..

ben de asla babama "görüşmeyelim" diyemem.. hem sevgimden hem karakterimden ötürü.. ne olursa olsun bu hareketi yapan ben olamam..
o yaptı ama.. yıllarca onun gözünün içine bakan evladına bunu söyledi.. bugün belki yıllardır ilk kez konuşmadan 1 gün geçirdik..
annem "baban çok pişman çok üzgün" diyor.. tahmin ediyorum.. sevmediğini hiç iddia etmedim zaten..
ama artık son damla benim bardağıma damladı.. taştım..
anne olmasam daha dayanırdım ama kızımı düşünmek zorundayım.. daha kaç kez sinirle telefonu fırlatıp tam ağlayacakken "anne atttiii telefonu şakacıktan" diyip komik komik güleceğim ilgisini dağıtmak için.. yoruldum..
tabiki konuşacağız yine.. torununu görecek onu sorma bahanesiyle bugün eşimi aramış -normalde aramaz onu- yarın öbürgün gene yakınlaşmaya çalışacak.. küs ya da kavgalı olmak istemiyorum.. ama bana bir koz verdi.. "mesafeli" olabilme kozu..
artık ne istersem eşimle ne planlarsak sadece haberi olacak.. "izin" almadan onun alay ve eleştiri süzgecinde debelenmeden yapacağım istediklerimi..
eskisi gibi olmayacak hiç birşey.. bunu kendime borçluyum.. azıcık da olsa ailemi kendimi koruyabilmiş olmalıyım.. yoksa gözüm açık giderim ötesi yok..

bu arada hikayeyi benden dinlemeyen çevremiz bizi de hayran hayran izler.. nasıl bir baba alkışşş.. nasıl bir aile maşallah alkışşş...

"bebeğim olsa kaynanalık yapar" demişsin.. çok güldüm.. aynen öyle.. bazen babama "kaynanam gibisin" derim.. aynen öyledir.. allahtan kaynanam var da yok gibi biri.. annem zaten dünya yansa yemeği yaktı zanneder.. bi babam işte tüm acınası halimin mimarı..

bir dertleri var o kesin ama biz çözemeyiz canım.. anlıyorum çok güzel okumuşsun bunca emek bırakılıp dubai seçeneğin olamıyor ama yine de düşün.. bir noktadan sonra en önemli şey psikolojin.. anne oldum herşeyi bıraktım işimde en güzel noktada idim bıraktım.. bazen mutluluk nerede iyi bakmak lazım.. eşin seni kurtarmaya çalışıyor aynı benimki gibi.. sağolsunlar.. onlar en büyük şansımız.. türkiyeye gelse seni bu girdaptan çıkaramaz sadece seyirci olur.. sen babanı sevdiğin ve çektiğin sürece herkes seyirci olabilir..

akıllı davran derken naçizane seni düşündüm.. sonra 6 sene önceki sedayı düşündüm.. inan çok daha iyi idim.. belki o zaman farklı davransaydım şimdi yuvamda mutlu olabilirdim..

birden düşündüm de babalarımız tanışsaydı birbirleri hakkında ne düşünürlerdi???

ben hayatımı "konuşarak" kazanıyorum.. insanları "ikna" ederek.. "anlatarak" "kendimi uzun süreler dinleterek" ama babam her fırsatta "kelime hazinen dar senin kendini ifade edemiyorsun" der.. lisede sözelci imiş onunla aşık atamazmışım.. össde sözelde türkiye derecem var:) bazen babamla olan dialoglarımızı not almayı düşünüyorum.. başlığı da "babamla şizofrenik muhabbetlerimiz" olurdu sanırım..

çok düşündüm bugün olanları.. herşey bizde bitiyor.. artık onları "farklı" algılamalıyız.. başka çare yok.. hayatta herşeye sahip olmuşlar.. başarı, para, iş, ev, araba.. dünyayı gezmişler.. hayırlı evlatlarının başarılarını, mürüvvetlerini görmüşler.. ama yok olmamış.. içlerinde huzur yok.. bize de veremiyorlar.. sonuç.. kabulleniş.. ve kendimizi soyutlama.. görüşürken görmeme.. konuşurken duymama.. sevdiğimizden yapamıyoruz ama yapmalıyız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…