kalbim kırılmadan bir günüm olsa nasıl olurdu? bir gün öğrenebilecek miyim?

Kalan esyalarida babaniza ablaniza bi kac parca alip almak istemediklerini sorduktn sonra bir antikaciya satin bu asamada babaniza satis meblasini bir vakfa babanneniz adina hayir icin bagislayabileceginizi yok babaniz arzu ederse esyalari ona verebileceginizi soyleyin.ona fikir sormayin tercih edebilecegi siklar sunun mumkuns iki sik..ve evinizi istediginiz gibi boyatin esyanizi alin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Planladiginiz su kucuk kutlama dugun isini babaniza soylemeyin bile bence arkadaslarinizla yaptiginizi ve soz hakki olmadigini bilsin.niye yaptiginizi sorarsada bazi sebeplerden dugununuzd mutlu olamadiginizi soyleyin.ama fazla bir izahat yapmayin.hatta yeni dugun fotolarinizi yeni dekorasyonda kullanin.babannenm buevd yasamami isterdi ama istedigim sekilde yasamami isterdi diye izahatinizi en basta yaparsiniz zaten.ve fark edin kiziniz babaniza hayran,kendi babasi ya da annesine degil.ona daha cok ilgi gosterin esinizi ornek almasini saglayabilirseniz buda babanizin her nesli etkisi altina alacak bir kudreti olmadigini anlamasini sglar bence.vee

En son olarak o zirt pirt cat kapi gelmelere surekli aranmalara evdeyken bornozla acip.musait olmadiginizi utanarak soyleyip,aradiginda ben isim bitince sizi ararim diyip azaltmaya bakin.ama esler ittifakini mutlaka saglayin mutlaka.bir liste hazirlayin esinize gostermeden tabi bu taktikleri 3ay uygulayin besinci ay evin dekorasyonuna baslayin.yemin ederim cok streslendim bende yazdim okadar kusura bakmayin..babaniz hastalanmasin elden ahaktan dusmesin tabiki ama bilemezsiniz evd bakimi yapilamayan ozel bakim gerektiren nice hastalik var Allah korusun o kadar buyuk konusmayin.oyle bir durum olursa o zaman bakarsiniz.Nolur basarin olurmu yoksa esiniz de pes derse cok uzulursunuz

Hayat çok kısa maalesef. Ve herkese tek bir şans veriliyor. O kendine sunulan şansı nasıl padişah gibi değerlendiriyorsa siz de öyle yapın. Yaşamınızın kıymetini bilin. Nasıl kurtulmanız gerektiğini siz daha iyi bilirsiniz. Uygulayın korkmayın. Bu sebeple hasta veya mutsuz olacaksa da olsun. Kendi hayatınızı yaşayın. Kimseyi mutlu etmek adına mutsuz olmayın derim ben

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Diger 6sayfayi okumaya yuregim dayanmadi... o kadar benzer seyler yasadim ki bi ucuncu hikayenin daha cikmasindan korktum...

Ozetle, sizin babalar disinda annede teselliyi bulmaniza hem sevindim hem imrendim... bizde maalesef ikisi de ayni. Hem gozunden bile cok sakinirlar beni, hem de eziyet ustune eziyet. Biri kovar digeri sakinlestirir. Sonra digeri nankorlukle suclar oburu kiza haksizlik ediyorsun der. Kendi dillerinden bi tek birbiri anliyor, haliyle iyi geciniyorlar ve disariya karsi da cok mutlu neseli bir aile imaji verilmis oluyor,
fakat cocuklarin basarilariyla ovunurken tatmin olmayan beklentileri...? Herbir alan benimicin ayri bir iskenceydi. Sporlar, sampiyonalar, konserler... ne yapsam tatmin olmazlardi, onlara hic yetemedim.
Hirslari veya baska birini rakip gosterme durumlari yoktu. Ben hep kotu veya eksiktim, daha iyisini yapabilmek elimdeydi ve bunu basaramadigim her aninin tek suclusu bendim.
Onlara laik bir evlat olmak icin didindim durdum. Her bir lafi literaturden hafizalardan silmek icin daha cok caba gosterdim.
Ilgi derlerdi gider babamin yastigini kabartirdim, temizlik derlerdi evdeki kadinin pesine temiz yeri tekrar tekrar silerdim. Fakat dershanelere hic odetmedigim paralar icin takdir edilmeyi gectim zekayi kimden aldigimin tartismasina tutustuklari vakit yastigima kapanip aglardim..
sirf bu duyguyu anlasinlar gercek bir hayal kirikligini tatsinlar diye girmedigim sinavlar icin yemedigim laf kalmamisti bin pisman ettiler..
Cocukluk iste, belki benzer duygular yasarlarsa empati yaparlar diye dusunmustum... yine kendime ettim.

Sonra birgun hakikaten hatanin kendimde olduguna karar verdim. Fakat daha fazlasini yapamama degil, onlara bu izni verenin ben oldugum ve onlar hakliymiscasina davrandigimi o duygularinin pekistigini farkettigim icin...
Birgun hayatimin kontrolunu almaya karar verdim ve resti cektim. Zaten onceden de hayirsiz evlattim ne degisirdi ki onlar icin? Fakat benim icin cok sey degismisti. Tabi bu surecte ac da kaldim, yine de gik demedim, kimse bilmedi.
Onlar da hatalarini mi anladilar yoksa yaslilik mi bilmiyorum zamanla aramizdaki buzlar eridi. Eskisi gibi birdaha davranmadilar... daha sonra herhangi birsey dediklerinde de sakinlestiklerinde dahi geri adim atmadim fakat beklemedigim halde bu yastan sonra ozur bile dilediler...
simdi bi ileri bi geri , gecinip gidiyoruz...

Kocan da sabirli adammis vesselam. Anneniz babanız yasli sayilmazlar.
Baska bir yere tayin isteyin. Olayı niye bu kadar dramatiklestirmissiniz cok tuhaf.
Cocuklarindan ayri uzak yasayan milyon tane insan var.

Seda diyerek başlım benden küçüksün neden kendine babanın yaptıklarını reva görüyosun canım herşey senin elinde cık git allah aşkına o evden bune ya böyle hayatmı olur babanın yaptıgi tam bi işkence yazık günah bir ömür böyle yaşanırmı canim kardeşim cocuguna yazık eşine yazık başka şehre taşin eger saglıgını düşünüyosan bunu yap biran önce sinir hastası etmiş baban seni az cok benimde babam böyle ama minet borcum yok benim ne yedirdi ne giydirdi ne okuttu ne zaman yanına gitsem aglamadan eve dönmem senede üç dört kere gidiyorum artik yanına oda annem icin yoksa onuda gitme gitmem arkadaşım beni yerde yere vuran acimadan küfür hakaret eden bi adamın yanına gitmem babaymiş böyle babalık olmaz cek git gülüm cek git arkana bile bakma al esini cocugunu bu streslerden sinirlerden kurtar kendini sen kimseye bişey yapmadınki sen gittikten sonra baban düşünsün artık gerisini hayat seni ve onu senden başkası kurtaramaz

yemişim öyle evi bacım kocandaki sabra da hayran kaldım 31 yaşındasın çık ve nefes al başka eve baban senin korkularının üzerine oynuyor... kimse kusura bakmasında ana baba da bir yere kadar sen kendi aileni kurmuşsun pardon kurmayı becerememişsin çok sinirlendim sinirim sana değil seni bu kadar xsindiren babana..çık evden en fazla bir sene daha dışardan dırdır eder ama sen enfes alırsın... psikolojin bozuluyor evladına hayrın kalmayacak o çocuğuda yakacaksın kendini ve kocanı yaktın madem evladına acı kardeşim lütfen hiç bir açıklama yapma çık o evden..hatta şehirden ayrıl.

Canım,baban huysuz,kimi yumuşak görüyorsa onu eziyor onu anladım da seni anlayamadım.30 unu devirmişsin,evlenmiş çoluk çocuk sahibi olmuşsun ne diye bu kadar siniyorsun.Bak aynı şeyleri ablana yapamıyor bunu hiç düşündünmü.Yani senin ruhsal sağlığından daha mı iyi.Git uzakta bir ev tut,kendi gönlünce daya döşe.Sen onun verdiği evde,onun şartlarında oturursan,ona bağımlı olursun,herşeyi yapmaya söylemeye hak sahibi olur.Gerçekten neden başka eve çıkmıyorsun.O eve de gelir diye birşey yok.Bu kadar karışamaz.Bunu niye kırdın bu benim yapamaz.Diyorsun ki,nevresimimi bile eşim aldı.Ama zaten eşyalı bir eve gitmişsiniz.Senin ailenin evi.Eşinde nevresimini alıversin.Anlayamadığım bu ezilmeye,aşağılanmaya eşin nasıl razı geliyor.
Çok basit evden çıkacaksın.Kendi düzenini kuracaksın,araya da mesafe koyacaksın.Bak eskisi gibi yapabiliyor mu?

Belki siz ayrı bir aileniz olduğunu fark etmemişsinizdir, o yüzden yaşıyorsunuzdur bunları?

Artık birlikte karar almanız gereken çekirdek bir aileniz var ama hayatınızın her an'ı babadan geçiyor.

evet çok sindirdi beni hepimizi.. normal hayatımda böyle değilim.. ama babama karşı gelemiyorum çok..
çok kavgalar ettik.. aslında her yaptığı yanlışı söylüyorum ve tartışıyoruz bundan sebep sürekli kavga hali ve yoruldum mutsuzum.. çünkü değişmiyor her yapmak istediğim şey için en basit şey için günlerce tartışmaktan yoruldum.. yapıyorum sonunda ama helak olduktan sonra..
evi ufak ufak değiştirdim.. yalvar yakar sattırdım babama bazı şeyleri.. ama hep bahanelerle.. kızıma oda yaparken sattırabildim ya da başka bahanelerle.. hepsi sancılı ve uzun mevzulara dönüşerek..
babamı ne kadar anlatsam da tanıtamam size.. "klinik vaka" denebilir.. literatüre geçer bile denebilir..
iyi olduğu zamanlarda vardır.. hatta sık sık.. çok sevmese bizi herşey farklı olurdu.. iyi bir baba aslında ama karakteri çok değişken..
evi boyatırken bile kendi seçtiği renk oldu.. ben fikrimi söylemeye çalıştığımda ağzına geleni söyledi..
babam "fikir" duymaktan nefret ediyor.. kimseye saygısı yok.. ona göre herkes "aptal" ve onun aklına "muhtaç"..
ablam da onun evinde oturuyor.. ona ev aldı.. yani kendine.. ama onlar oturuyor.. onlara da elinden gelen müdahaleyi yaptı ama eşya konusunda çok fazla yapamadı.. hiç istemedikleri eski bir saati gözlerinin içine baka baka taktı duvarlarına.. laf ettiklerinde "1 saat için ne bu rahatsızlıklık ne bu tavır" diye çıkıştı..
"ailenin eşyaları bu kadar batıyorsa sana ben daha ne diyeyim" en fiks cümlesidir..

haklısınız ne deseniz.. ama inanın benimle 1 gün geçirseniz daha iyi anlarsınız beni.. ya da nasıl bir aile olduğumuzu tam bilseniz gitmede ki zorluğumu anlarsınız.. ama tabiki hiçbiri çektiklerime hala katlanıp idare etme çabamı açıklamıyor..

seda bunları kayınpederin yapsa nasıl davranırdın:26:

siz iş bulsanız işinize yakınlık
ne bileyim kızınızın kreşine okuluna yakınlık
mahalleden sıkılmak
kızınız için ortamın güvenli olup olmaması
yadaa bahane bulmak zor en doğrusu değişikliğe ihtiyacımız var deyip daha yeni daha ferah bir ev
anladığım kadarıyla ne yaparsanız yapın babanız zaten söylenecek
bunu göze alın bunca kahır çekmektense

ablama da yapıyor ama ablam ve eniştem çalıştıkları için onlara gidemiyor.. çocukları da yok.. telefonda ablama da neler yapıyor ama ablam benim kadar üzüntü duymuyor.. annem gibi gamsızlığı ağır basıyor..
ailemin evi değil babaannemin evi idi canım.. eşyalı eve gittik ama eşim beyaz eşyayı yeniledi.. yatak odasını aldı.. babaannemin kendine göre 1 tenceresi 2 tabağı vardı bütün mutfak malz. aldı vs.. yani kız tarafının yapması gerekenleri de o yaptı düğünü de vs vs.. babam 1 kuruş harcamadı ben evlenirken.. sadece zaten 3 ay önce vefat etmiş olan babannemin bana verdiği evin anahtarını düğünde herkesin gözüne sokarak bize hediye etti.. bu ağırıma gidiyor..
ona kalsa nevresime bile gerek yoktu babaanneminkiler neyime yetmiyordu.. çöp kovası aldığımızda bile olay çıkardı.. "çöp de mi psikolojinizi bozuyordu o da mı batıyordu o da mı kötü enerji veriyordu siz gençlere" diye..
babam alttan alta yapar.. bi laf sokar sonuna canım kızım ekler.. böyle ağzını açamazsın küfür mü etti sevdi mi anlamazsın.. eşim izin vermeyip ne yapacaktı ki? ben babamı kıramam dedikten sonra.. ona direkt asla birşey söylemiyor hep bana.. onu 1 ya da 2 sefer anca kırmıştır..

seda bunları kayınpederin yapsa nasıl davranırdın:26:

çok düşündüm bunu.. rahmetli kayınpederim hayatta olsa böyle olsa?

muhtemelen eşim çekeceğiz derse birşey diyemezdim.. babanı sil diyemezdim.. ama babama olan bağım olmadığından daha fazla rahatsız olurdum.. ama sonuçta eşim karar verirdi tutumumuza..

bir durum bulabilsem hemen kullanacağım.. öyle bir ev ve muhitteyiz ki çamur atacak birşey yok.. kiraya gideceğimiz yer paramızın yeteceği yer buranın yanından geçemeyecek.. ama İŞ en büyük kozumuz.. eşim 1 saatlik mesafede çalışıyor.. şantiyesi değişirse mesela 4 saatte gidip geleceği tarzda o zaman muhtemelen yırtacağız:) bir de apartmanımızın yıkılıp tekrar yapılma durumu var 1-2 sene içinde.. o zaman zaten 2 sene kiraya çıkacağız o da bizi engelliyor.. şimdi eşya alsak bu eve göre sonra napıcaz.. geç kaldık..

anlattığınıza göre durumunuz pek iç karartıcı görünmüyor
ozaman biraz daha sabredin en azından ev yıkılıp yeni eviniz olunca yeni eşyalar alırsınız

babam çok paragözdür.. aşırı cimri.. sattırdıklarım oldu tabi parasına el sürmedim.. benim değil o para zaten.. ablam asla evinden sokmaz babannemin bir çöpünü dahi.. zaten evi küçük ve dolu.. anneme yalan söylettirdim "bunu ben istiyorum bizim eve götürelim diye" ona nice şeyler kakaladım:) ama bunlar hep kavga hep dövüş ile.. bir perde almak için babamın küslüğünü çekmek.. bi de babam "yazdım bunu kenara" diyen tiplerden.. en basit şeyde acısını çıkarır bol bol.. yani burnumdan gelene kadar durmaz.. "sen misin halıyı istemeyen bak gör" diyor herhalde.. en az 1 -2 ay her konuda beni azarlıyor.. çok komik geliyor yazınca.. allah bana böyle bir ceza verdi.. bi yerlerde birşeyler yapmışım demekki birilerine farkında değilim..

büyük konuştuğum yeri unuttum ama tabiki haklısınız ama ben değil babam sürekli ona bakacağımı söylüyor böyle olması gerektiğini.. tabi ben de bakarım.. bakabilecek durumda olursam niye bırakayım başkasına.. zırt pırt gelse kapıyı bornozla açsam da dalar içeri.. ya da git giyin der kapıda dikilir.. babamı çok net bir şekilde ya hayatımdan çıkaracağım ya çekeceğim.. babam kendi söyle "beni değiştireceğinizi sanıyorsanız çok beklersiniz" diye..

Ben bu kadar uzun yazı görünce bunalıma giriyorum. Bir iki satır dahi okuyamıyorum. Konu neymiş arkadaşlar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…