kalbim kırılmadan bir günüm olsa nasıl olurdu? bir gün öğrenebilecek miyim?

Gece gece güldürdün canım ya evliliklerinin sırrı bu diyince:)) ama haklısın. Keşke benim annem de gamsız olsa aaahhh keşke:KK43: hala yeni gelin gibi babamın her kötü lafını kafaya takar da takar ağlar da ağlar.. Bi bana anlatır bi kardeşime anlatır, bi de ikimizi karşısına alıp anlatır.. Olmadj telefondan konferans yapıp öyle konuşuruz üçümüz:) çok duygusal. Ama senin annen en iyisini yapıyo valla bu dünyada gamsız olmak lazım kardeş:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

annem 69 yaşında görsen 50 demezsin.. biz hala krem sürelim gece gündüz.. annem de işin sırrı.. GAM yok ne hastalık ne kırışıklık ne bişey.. ama onun bu gamsızlığı ve her olaydan kaçması babama meydanı boş bırakan şey oldu.. babam da hem anne hem baba gibi çifter çifter üstümüze gelir.. ağdamıza karışmışlığı vardır ablamla:) o kadar..

geç kalmışsın bence..baban tüm öfkesini kusup rahatlıyor sen onun kum torbası değilsin..
ben benden gittikten sonra bririnin kalbi kırılmış kırılmamış ne fark eder..kızın için enerjin kalacakmı bakalım ..

kızım için güçlü olmaya ihtiyacım var.. stres topuyum babamın derdim siz daha güzelini demişsiniz kum torbasıyım onun.. ablama anneme de kızsa beni azarlayıp rahatlıyor biliyorum.. buna nasıl müsade etmeye bilirim.. yani çekip gitmeden onu idare edemez miyim?

kızım için güçlü olmaya ihtiyacım var.. stres topuyum babamın derdim siz daha güzelini demişsiniz kum torbasıyım onun.. ablama anneme de kızsa beni azarlayıp rahatlıyor biliyorum.. buna nasıl müsade etmeye bilirim.. yani çekip gitmeden onu idare edemez miyim?

idare edemezsin edebilsem ben ederdim..çekip gidersen biraz düşünür en azından bir hatamı yaptık diye..düşünmesede düşünmesin..bu saatten ssonra..

idare edemezsin edebilsem ben ederdim..çekip gidersen biraz düşünür en azından bir hatamı yaptık diye..düşünmesede düşünmesin..bu saatten ssonra..

bugüne kadar 1 hatasını bulamadı kabul edemedi haklısın muhtemelen düşünmeyecek bile.. sadece kızacak..

haftasonu yazlığa gideceğiz.. - 1 aydır oyalıyorum sonunda gitmek zorundayız tamam dedim- büyük ihtimal 3 güne kavga kıyamet oluruz..

sanırım 1 kavgalık daha yerim var.. sonrasını bilemiyorum..

eşim de çok istekli idi ama önümüzdeki ay terfi alacak.. başka iş bul demek için de çok kötü zaman.. yıllardır bekliyor..

bakalım.. bir gün kurtaracağım kendimi.. nasıl olacağını göreceğim o zaman..

sağol yazdıkların için..

eşimi kaybetmekten korkuyorum.. evet bugüne dek yanımdaydı ama 14 sene olacak aynı mevzunun içinde..

sevgili iken saatlerce babamdan dert yanardım.. evlendikten sonra azalttım aynı evde farklı oluyor sonuçta..

ama yine de 14 yılın ardından "baba ile tartışmış bakışı" gördüm sende diyor.. saklanmıyor..

zaten babam 40 kere aradığından onun yanında da telefonda konuşmak durumundayım.. açmazsam daha büyür olay..

ilk kez bugün sanki pek de yanımda değildi.. destek vermekten yoruldu çok haklı..

belki de buraya tam da bugün yazmamın sebebi de bu..

ilk kez tam yalnız kaldım..

yazan destek olan herkese teşekkür ederim..

ailemden görmüyorum bu desteği.. onlardan çok benim için iyi olana kafa yordunuz..

allah razı olsun..

eşimi kaybetmekten korkuyorum.. evet bugüne dek yanımdaydı ama 14 sene olacak aynı mevzunun içinde..

sevgili iken saatlerce babamdan dert yanardım.. evlendikten sonra azalttım aynı evde farklı oluyor sonuçta..

ama yine de 14 yılın ardından "baba ile tartışmış bakışı" gördüm sende diyor.. saklanmıyor..

zaten babam 40 kere aradığından onun yanında da telefonda konuşmak durumundayım.. açmazsam daha büyür olay..

ilk kez bugün sanki pek de yanımda değildi.. destek vermekten yoruldu çok haklı..

belki de buraya tam da bugün yazmamın sebebi de bu..

ilk kez tam yalnız kaldım..

yazan destek olan herkese teşekkür ederim..

ailemden görmüyorum bu desteği.. onlardan çok benim için iyi olana kafa yordunuz..

allah razı olsun..
bende 11 yıllık evliyim..ilk 2..3 yıl yaptım aynısını..baktım ilişkimiz yıprandı bayağı kestim..olumsuz hiç bir şeyi anlatmıyorum..belki onda bir öyle yani..eşin haklı bence..

bende 11 yıllık evliyim..ilk 2..3 yıl yaptım aynısını..baktım ilişkimiz yıprandı bayağı kestim..olumsuz hiç bir şeyi anlatmıyorum..belki onda bir öyle yani..eşin haklı bence..

hiç bu konudan sıkıldığını belli etmedi ya da babam için kötü birşey demedi ama taş olsa çatlar.. çatladıysa haklıdır. ama belli etmesem de haftada ortalama 4-5 vukuat oluyor kimi zaman yanında.. görmemesi duymaması imkansız.. babam da yetiştiriyor sağolsun.. bir de sürekli babamla ilgili konular oluyor.. ister istemez konuşmak zorunda kalıyoruz.. ben anlatmaktan bıkmışken o sıkıldıysa 1000 kere haklı.. o çok net bir insan.. ya gidelim ya kalalım tarzı.. konu kayınpederim olsaydı ben de daha rahat olurdum sanırım..

hiç bu konudan sıkıldığını belli etmedi ya da babam için kötü birşey demedi ama taş olsa çatlar.. çatladıysa haklıdır. ama belli etmesem de haftada ortalama 4-5 vukuat oluyor kimi zaman yanında.. görmemesi duymaması imkansız.. babam da yetiştiriyor sağolsun.. bir de sürekli babamla ilgili konular oluyor.. ister istemez konuşmak zorunda kalıyoruz.. ben anlatmaktan bıkmışken o sıkıldıysa 1000 kere haklı.. o çok net bir insan.. ya gidelim ya kalalım tarzı.. konu kayınpederim olsaydı ben de daha rahat olurdum sanırım..

siz eşiniz kızınız..3 kişilik bir ailesiniz babanız ssürekli müdahalede bence tam bir aile ortamı kuramamışsınız..ayrılsanız dahi bir süre bocalarsınız..anneizle evli babanız..bu kadar içlerinde olmaya gerek yok sizinde eşinzi var sonuçta..

Ne iyi esin varmis.herkes kabul etmez yani anilarla dolu diye eski evde esyalarla oturmayi.Allah da seni boyle imtihan ediyor gercekten.zor zor...

efecim

siz eşiniz kızınız..3 kişilik bir ailesiniz babanız ssürekli müdahalede bence tam bir aile ortamı kuramamışsınız..ayrılsanız dahi bir süre bocalarsınız..anneizle evli babanız..bu kadar içlerinde olmaya gerek yok sizinde eşinzi var sonuçta..

işte bunu babama birinin söylemesi ve onun kabul etmesi lazım ama olmuyor.. herşeyi üstüne alınıyor herşeyi "babalığına" nankörlük ve hakaret olarak alıyor..

3 yıldır evliyim ilk 1,5 yıl eşim 23:00de eve geliyordu ayda 1 gün izin yapıyordu hep yalnızdım.. geldiler..

hemen anne oldum torun aşkına gelmeye devam ediyorlar..

babamın arabası kendi evinin garajı yok diye burada duruyor.. arabasını almaya bırakmaya her geldiğinde arar nerdesin ne yapıyorsun?

hiç sebep yoksa tuvaleti kullanmaya gelir..

başta dediğim gibi evliyim ama yuvam yok:KK43:

işte bunu babama birinin söylemesi ve onun kabul etmesi lazım ama olmuyor.. herşeyi üstüne alınıyor herşeyi "babalığına" nankörlük ve hakaret olarak alıyor..

3 yıldır evliyim ilk 1,5 yıl eşim 23:00de eve geliyordu ayda 1 gün izin yapıyordu hep yalnızdım.. geldiler..

hemen anne oldum torun aşkına gelmeye devam ediyorlar..

babamın arabası kendi evinin garajı yok diye burada duruyor.. arabasını almaya bırakmaya her geldiğinde arar nerdesin ne yapıyorsun?

hiç sebep yoksa tuvaleti kullanmaya gelir..

başta dediğim gibi evliyim ama yuvam yok:KK43:

dediğim gibi eşine ve kızına verecek enerjin kalmayacak..baban stresini atıyor bir şekilde hiç öyle rahat olamadım kırmak istemedim kimseyi..:KK50:

Ne iyi esin varmis.herkes kabul etmez yani anilarla dolu diye eski evde esyalarla oturmayi.Allah da seni boyle imtihan ediyor gercekten.zor zor...

efecim

eşim nefret ediyor eşyalardan biliyorum ama bişey demiyor ben zaten o kadar şikayetçiyim ki ateşi körüklemiyor..

sonuçta çiftler evlenirken zevklerine ev döşüyorlar biz de yıllarca sevgili kaldık.. çok hayal kurduk..

durumumuz olmasa alamasak kısmet deriz ama böylesi çok kötü..

biz düğünümüzü bile tekrar yapmayı düşünüyoruz bikaç arkadaş ile.. gelinliğime tekrar sığacağım gün gelince:)

o kadar çok şey içimizde kaldıki..

eşim nefret ediyor eşyalardan biliyorum ama bişey demiyor ben zaten o kadar şikayetçiyim ki ateşi körüklemiyor..

sonuçta çiftler evlenirken zevklerine ev döşüyorlar biz de yıllarca sevgili kaldık.. çok hayal kurduk..

durumumuz olmasa alamasak kısmet deriz ama böylesi çok kötü..

biz düğünümüzü bile tekrar yapmayı düşünüyoruz bikaç arkadaş ile.. gelinliğime tekrar sığacağım gün gelince:)

o kadar çok şey içimizde kaldıki..

Allah gonlunuze gore versin insallah...hayalleriniz gerceklesir birgun.her sıkıntının ardindan bi ferahlik geliyor sabredenler icin...

efecim

Evi ayiracaksiniz baska caresi yok. Duygusallik yapma zamani coktan gecmis. Babaniz kusmesin diye ruh sagliginizdan evliliginizden olmaniz daha mi iyi olacak? Birakin kuserse kussun. Bazi seyler artik onun sorunu olmali sizin degil.

Evi ayiracaksiniz baska caresi yok. Duygusallik yapma zamani coktan gecmis. Babaniz kusmesin diye ruh sagliginizdan evliliginizden olmaniz daha mi iyi olacak? Birakin kuserse kussun. Bazi seyler artik onun sorunu olmali sizin degil.

canım aynı evde değiliz onun evi sadece.. taşınsam başka semte yine gelecek haftanın 3 günü.. hergün arayacak.. benim babamı bizden uzaklaştırmam lazım ama nasılını bulamıyorum..

canım aynı evde değiliz onun evi sadece.. taşınsam başka semte yine gelecek haftanın 3 günü.. hergün arayacak.. benim babamı bizden uzaklaştırmam lazım ama nasılını bulamıyorum..

O zaman rahatsizlik verdigi anda soyleyin rahatsiz oldugunuzu. Gerekirse tartissin bagirsin cagirsin ama su sorunu nihayete bir erdirin. Karismamasini, o evin kendinizin oldugunu buna hakkinin olmadigini soyleyin. Yok eger illa benim evim derse cikin kiraya en azindan bahanesi kalmamis olur.

Canim hepsini okudum yazilanlarin.sizin bi aileniz yok,esiniz,kiziniz yok sizin sadece babaniz var.uzgunum ama boyle.siz babaniz icin babaniza gore babanizla yasiyorsunuz a kardesim.once sunu soyleyeyim bogazici mezunusunuz,bunuda babaniza degil kendi akil ve emeginize borclusunuz.sizi okutmasa da bir b.k olurmussunuz.bunu kavrayin.insanlara aileye hastayken duskunken bakilir.babannenize bakmissiniz oda size evini birakmis.ve babaniz asil buna takik.sizi eve sokarken saygi vs demeside o yuzden.boyle giderse esinizi yok sayarak baba odakli yasarsaniz cok uzuleceksiniz.onceliklee..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Babaniz esinize bir kavga vs anlattiginda siz yokken.siz arayin babanizi siz taciz edin kocama neden meselemizi anlatiyorsun baba ben bilmiyomuhum anlatmayi siz mudahale etmeyin lutfen bir daha esimle benim dedikodumu yapmayin yasiniza hurmeten sustum ama yakisik olmuyor diyin.lutfen diyin!! Sonra esinize babam bir sey anlattiginda ilgilenmiyorum baba benim karimi bana cekistirmeyin demesi konusunda tembihleyin.once esler arasi ittifakla yerini bilmesini saglayin

Ay cok uzun yazicam ama doldum resmen surda bende..sonra o cook genis evin bir odasini babanneniz icin gercekten ozel olan bir kac parca bakin birkac parca diyorum:) esyayi koyup bir kutuphane antika odasi sark kosesi neyse adi o sekilde muhafaza edin..bunuda babaniza danismadan yapin lutfen!ve evin hic bir tadilat vs icin babanizdan maddi destek almayin ve hatta katiyen kabuletmeyin.israr edersede babannecigim benim istedigim gibi yasamam icin birakti bende bunu size odetirsem esim cok kizar diyin

X