Kahrolsun kötü insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
devlet sokak hayvanlarını toplayamazsa vatandaş kendi çaresini bulmak durumunda kalır.
Ciddi derecede köpek fobim var, bir kez olsun aklımdan böyle canice şeyler geçmedi. Ultrasonic köpek kovucu öneren oldu, köpeklerde mide bulantısı yaptığı için almadım. Kimsenin onlara zarar verme hakkı yok.

Kesinlikle katılıyorum. Hayvanlara çiğ et veriyorlar ne kadar tehlikeli. Ya da bıraktıkları o yemeklerin kokuları, orada toplanan böcekler. Kokmaz diyenlere de şaşırdım heralde alışkınlar kokuya çünkü baya kokuyor yani
Çakma hayvansever bunlar ya. Kokmaz mi hemde nasıl kokuyor. Mama alıp beslemez ki böyleleri evde ne var yok,kokmuş peynirler, saçma sapan sineğin bile beğenip konmadığı salamlar ,yemek artıkları koyupta hayvan beslediklerini sanıyorlar. Komşunun camının önü mü,kokar mi vs düşünemiyorki bunu yapan.
Alan belirlenmeli,insanları rahatsız etmeden yapılmalı besleme.

Iki yavru kedi ağzından köpükler saçarak can verdiler. Sabahtan beri veteriner kameralar polis vs uğraşıyorum. Çünkü masum iki canin zavallıca katledilmesini hazmedemiyorum. Birimin gözleri açık gitmiş yavrum nedir sıkıntı mama koymusuZ kokuyormuş vs vs... Çok üzgünüm 6 aydır benim bebelerimdi onlar. Izmiede sayısı z köpek.kediye mama dağıtıyorum hıc saldıran görmedim
Barınaklara gönüllü maddi manevi destek veriyorum ve gözleri sislenmis kedi, ayakları keaiis köpek, kulakları kesilmiş köpekler gördüm daha neler neler... tek istedikleri biraz sevgi ve mama ve su.
Yine de bin defa da söyleyeceğim zerre bir cana kötülük yapan kişi dilerim.evladiyla sinansin
Cooook amin

.

Üzüldüm kedilere yazık olmuş.
Bilemedim apartmanda beslemiyorsanız,sokaktaysa hayvanlar niye rahatsız oldular ki anlamadım zira sokaklar kedi kaynıyor zaten.
Bizim sitede de kediler doğurup duruyor,bende üst kattaki komşuma camdan salam,sosis yemek artığı vs atmaması gerektiğini öğretemedim.
Kedi evi vardı zaten,yönetime talep ettim fazlası getirildi,besleme alanı var hala camdan yemek atıyor. En son kavga ettim. Üzgünüm ama bu hayvanseverlik değil,böyleleri yüzünden ben kediler doğursun istemiyorum artık sitede. Bıktım zira bıktım. Yaz günü hayvanın yemediği yemek artıkları kokuyor leş gibi(herşeyi yemiyorlar malum) ben cam kapı açamıyorum. Allah bildiği gibi yapsın diyorum sadece komşumu. Polis çağırmakla tehdit ettim en son,zabıtaya şikayet etmekle. Bir suredir yapmıyor.
Evet hayvanları besleyelim,su koyalım tamam,tabi ki ama onlara ayrılan alanlarda yapalım bunu. Bende besliyorum çocuklarımla ama insanları bezdirerek ,camdan komşumun camına pervazına dökerek,tepesinden aşırarak değil.
Besleme alanı neresiyse oraya koyun,sokaklara yemek artigi,sosis,salam vs dökmeyin. Siz 6.kattaki evinizde mutlu mesut oturabilirsiniz ama 1.kattaki komşunuz o kokuyu da pisliği de dibine kadar yaşıyor.
Tabiki camdan kediye köpeğe yemek atilmaz, kesinlikle yanlış. Ama her yerde kedi kopek besleme alani yok maalesef, mecbur buldugumuz kenara koseye mama döküyoruz.

Konu ne bilmiyorum konu sahibinide tanımiyorum arada gördüğüm bi üyedir ama baya bi tepki olduğuna göre bilemedim simdi neyse olan hayvanlara olmuş. Böyle cani insanlar yok olsun başkads diyecek birseyim yok
Aldatılan kadının konusuna gidip her erkek aldatır diye kahkahalı emojiler atan, herkese beddualar savuran biridir kendisi. Nefretle beslenir. Çocuklu insanlara çocuğunda yaşa diye beddua edebilmişti. İnşallah sen de ana baba acısı yaşa dediğini de gördüm. Herkese beddua eder ama herkese.
Buradaki en nefret dolu üyedir kendisi.
Ve bu nedenle böyle nefret dolu bir insanın kedi köpek seveceğine de asla inanmıyorum.

Yine devletimizin belediyelerimizin çokça ödediğimiz vergilerimizle "sağlıklı" bir çözüm bulup sunması gereken bir konu üzerine halkımız sosyal medyada, internet ortamında "kendi çözümünü bulmak" üzere birbirine girmiş.

Hayvanlar düzenli şekilde, bağış yaptığımız ve vergi verdiğimizin karşılığında kısırlaştırılsa zaten 5 yıla ciddi anlamda sayıları azaları ve 10 yıl içinde de "ay bir minnoş kedi kopuş olsa da sevsek" moduna gireriz.

Dipnot: size saldirmadigi müddetçe bir cana kastetmek cinayettir. Diğeri nefsi mudafadir.

Of abi şu kk ya rica ederim tedavinizi olup gelin ya koskoca kadınlarsınız yakışıyor mu şu tartışma biçimi
Lise mi burası olmadı saç baş yolalım

Eğer o hayvanlar zehirlenerek öldüyse bunda sizin de suçunuz var. Apartman toplantısında dile getirilidiğine göre apartmanın yakınında besliyordunuz. Belki çocuğu korkan var, kendi korkan var ne bileyim insanların çeşitli sebepleri olabilir istememekte. Bir uzlaşmaya varabilirdiniz. Biraz daha uzağa alistirabilirdiniz. Belli ki sorun varmış daha detaylı konuşulsaydi keske. Kendi evinizin bahçesi değilse bu kediler buraya alışsın ben besleyeceğim demek de çok doğru değil.

en güzel en objektif ve en yapıcı yorum bu üstteki yorum diğerini okumadım. Kesinlikle bu yavruların ölmesinde sizin de katkınız var. Yavruları böyle besleyerek sorumluluk alıp sonra sorumluğunuzu yerine getirmemişsiniz. Yavru kedileri beslemek en kolaya kaçılan hayvan sevgisidir. Hayvan sevgisi için bir sorumluluk almalısınız. Yavruları başı boş bırakamazsınız. Bir rahatsızlık dile getirilmiş ve siz buna önlem almamışsınız. Çocuğun eline top ver, cam kırınca da neden camı kırdın diye sopala gibi görüyorum bu durumu.

Arkadaşlar hassasiyeti bir kenara bırakırsak gelişmiş ülkelerin hiçbirinde sokak hayvanı olmadığını görürüz zaten. Türkiye’ye gelince garipsiyolar hatta. Sadece gelişmemiş ülkelere has bir durum sokak köpeği/kedisi.
Gelismis ulkelerde sokakta kedi kopek yok diye acmi bırakalım hayvanlari? Onlarda toplayip öldürüyorlar asiri gelismisler çünkü. Yapılacak en mantıklı şey kısırlaştırma.

Ah yazık olmuş yaaa
Rahatsız olanlar tam olarak neyden rahatsız oluyorlar bilmiyorum ama apartman bahçesinde biz de kedi besliyoruz, düzenli aralıklarla yıkıyoruz mama kaplarını,yuva diye yaptığımız kulübeleri ve içlerindeki yatak olarak koyduğumuz bezleri temizleyip yenisini koyuyoruz,düzenli ve temiz olunursa kokmuyor. Öyle ben mama koydum demekle olmaz,ortak alanların temizliğine de önem verilmeli

Ah yazık olmuş yaaa
Rahatsız olanlar tam olarak neyden rahatsız oluyorlar bilmiyorum ama apartman bahçesinde biz de kedi besliyoruz, düzenli aralıklarla yıkıyoruz mama kaplarını,yuva diye yaptığımız kulübeleri ve içlerindeki yatak olarak koyduğumuz bezleri temizleyip yenisini koyuyoruz,düzenli ve temiz olunursa kokmuyor. Öyle ben mama koydum demekle olmaz,ortak alanların temizliğine de önem verilmeli
Kedinin yiyecegi şeyleri verince koku olmaz zaten, kendileri temiz canlilar. Yoksa evde kedi bakilmaz her yer kokardı

Iki yavru kedi ağzından köpükler saçarak can verdiler. Sabahtan beri veteriner kameralar polis vs uğraşıyorum. Çünkü masum iki canin zavallıca katledilmesini hazmedemiyorum. Birimin gözleri açık gitmiş yavrum nedir sıkıntı mama koymusuZ kokuyormuş vs vs... Çok üzgünüm 6 aydır benim bebelerimdi onlar. Izmiede sayısı z köpek.kediye mama dağıtıyorum hıc saldıran görmedim
Barınaklara gönüllü maddi manevi destek veriyorum ve gözleri sislenmis kedi, ayakları keaiis köpek, kulakları kesilmiş köpekler gördüm daha neler neler... tek istedikleri biraz sevgi ve mama ve su.
Yine de bin defa da söyleyeceğim zerre bir cana kötülük yapan kişi dilerim.evladiyla sinansin
Cooook amin

.
İşte sen bu kadar pislik bir insansın.
Anne babalarının kötülüğün masum yavrularından çıkmasını isteyecek kadar kötüsün.
Hiç korkmuyor musun bu beddualar döner dolaşır beni bulursa, benim de çocuğum var diye.
Senin iğrenç ağzından dökülen beddualar kabul olmaz, çok amin demiş birde. Hadsiz.

Tabiki camdan kediye köpeğe yemek atilmaz, kesinlikle yanlış. Ama her yerde kedi kopek besleme alani yok maalesef, mecbur buldugumuz kenara koseye mama döküyoruz.
Mama diyorsunuz ama siz üzerinize alınmayın. Eminim kimseyi rahatsız etmeden uygun bir yere koyuyorsunuzdur. Hayvanın yemeyecegi şeyi cam onune vs koymuyorsunuzdur.

İşte sen bu kadar pislik bir insansın.
Anne babalarının kötülüğün masum yavrularından çıkmasını isteyecek kadar kötüsün.
Hiç korkmuyor musun bu beddualar döner dolaşır beni bulursa, benim de çocuğum var diye.
Senin iğrenç ağzından dökülen beddualar kabul olmaz, çok amin demiş birde. Hadsiz.
Zaten o ağzı yüzünden başına gelmeyen kalmamış hala akıllanmamış. Annesi babası kardeşini kaybetmiş, kocası aldatmış boşanmış. Hala kalkıp ona buna beddua okuyor. Bir düşün dimi başıma gelmeyen kalmadı bu zehirli dilimden olabilir mi diye? Yakında o doktor kocasından da olacak haberi yok

Mama diyorsunuz ama siz üzerinize alınmayın. Eminim kimseyi rahatsız etmeden uygun bir yere koyuyorsunuzdur. Hayvanın yemeyecegi şeyi cam onune vs koymuyorsunuzdur.
Tabiki kimsenin caminin onune koyulmaz asiri yanlis bir davranış. Cami duvarinin dibine koyuyorum ben genelde kimse bir sey demiyor o zaman. Mamadan baska bir seyde vermiyorum zira dokunuyor hayvanlara ev yemegi

Yine devletimizin belediyelerimizin çokça ödediğimiz vergilerimizle "sağlıklı" bir çözüm bulup sunması gereken bir konu üzerine halkımız sosyal medyada, internet ortamında "kendi çözümünü bulmak" üzere birbirine girmiş.

Hayvanlar düzenli şekilde, bağış yaptığımız ve vergi verdiğimizin karşılığında kısırlaştırılsa zaten 5 yıla ciddi anlamda sayıları azaları ve 10 yıl içinde de "ay bir minnoş kedi kopuş olsa da sevsek" moduna gireriz.

Dipnot: size saldirmadigi müddetçe bir cana kastetmek cinayettir. Diğeri nefsi mudafadir.

+100000000000

Benim vergilerimle elalem arabalarda koko çekecek, milyarlık çanta takacak, yandaşlara yedirecek ama belediyelerin en temel görevlerinden birine bütçe kalmayacak.

Yahu sanıyor musunuz hayvanlar sokakta çok mutlu? Bir kaç istisna semt harici sağlıklı, huzurlu, sevgi gören kaç sokak kedisi köpeği var? Dayak, tecavüz, çocukların eziyeti, arabalar. Daha sayarım bitmez çünkü….

Sonra birileri sanki barınaklar gül bahçesiymiş gibi ( bu da belediyelerin suçu) köpekleri barınağa koyun sokakta istemiyoruz diyor.

Birileri olmaz koyamazsınız diyor (ben de dahil çünkü barınaklar ölüm yuvası)

Velhasıl insanların organizesizlilği yüzünden olan gene kediye köpeğe oluyor. Zehirleniyorlar, öldürülüyorlar Havrita gibi uygulamalardan insanlar örgütleniyor.

Ayrıca aç parantez insanımız hayvan sevmeyi bilmiyor. Çöpün yanına kuru fasülye koyuyorsunuz. Niye? Çöpe gitmesin kediler yesin diye! Sonra biz kedi besleyenler çekiyoruz sizin bu güya vicdanlı hareketinizin ceremesini! Bulgur pilavı, lahmacun, pide ne ararsan yerde var! Siz yemeğinizi çöpe atamadınız diye kediler etrafı kirletiyor oluyor.

İkiiiii. Eve on tane yirmi tane kedi doldurup kısırlaştırmadan da hayvan sever olunmuyor, hayvan istifçisi olunuyor. Kısırlaştırma, mümkünse düzenli aşı ve parazit takibi gerekiyor öncelikle.

Dernekler havanda su dövüyor, kasamıza çok para girsin cuklamız artsın diye sidik yarışındalar. Hayvanları da çok önemsemiyorlar ancak şov.

Kısırlaştırma büyük harfle de yazayım KISIRLAŞTIRMA tek çözüm bu. Zaten popülasyon azalacak bunu doğru yaparsanız.

Ama güzel ülkemde ne doğru ki?

Gelismis ulkelerde sokakta kedi kopek yok diye acmi bırakalım hayvanlari? Onlarda toplayip öldürüyorlar asiri gelismisler çünkü. Yapılacak en mantıklı şey kısırlaştırma.
Siz aç bırakmayacaksınız herkes toplu olarak belediyelere baskı yapacak ve toplu kısırlaştırmaya gidilecek, kaliteli barınaklar açılacak bu kadar basit. Ama bunu yapmak yerine mama verip story atmak daha kolay geliyor. Olan da kışın sokakta üşüyen hayvanlara oluyor. Hayvanseverlik yapmak isteyenin yukarıda dediğim şeyler (kısırlaştırma, barınak) için toplu imzalar vermesi gerektiğini düşünüyorum. Apartman bahçesine 2 tane kedi köpek alıp diğer insanları tedirgin etmek hayvanseverlik değil çünkü.

Amerika’da sahiplenmeyen kedi köpeklerin uyutulmadığı barınaklar var. Ayrıca cins kedi köpek merakı yok bizdekiler gibi. Off herşeyimiz yanlış bizim🤦🏻‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X