Kahrolsun kötü insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Saldirgan kopekleri anlarim da kedilerden korkmak nedir,evimizin etrafi kedi,kopek,tavuk,horoz dolu,iki yasindaki kizim da bayiliyor onlara.Hayvanlara merhamet etmeyen insanlara da merhamet edemez.

Kediden korkuyorum diyen de bence psikologa gitmeli,hic normal degil cunku.
Balondan korkuyorum diyen yetiskin gordum.. bunun nedeni vardir belki ama garipsenecek birsey yok bence

Benim ev sahibim kedin oldugunu bilseydim sana bu evi vermezdim dedi, insanlarin eve verdigi zarari bir kedi verebilir mi nasil bir mantik anlamıyorum
Demek istediğim tam da bu, sokak hayvanlarıyla alakalı bir şeyler değişsin istiyoruz ama tek bulduğumuz çözüm katletmek:KK43:

Sevmiyor olabiliriz, korkuyor da olabiliriz ben bunların hiçbirine laf etmem ama hayvanlar sokakta yaşamasın istiyorsak o zaman sahiplenen insanlara yardımcı olacağız, evcille gelen birine sana ev vermem, bu otelde pansiyonda konaklayamazsın demeyeceğiz, uygun şartlar sağlandıktan sonra hayvanların restaurant, cafe, market gibi yerlere girmesinde de sakınca yok ama maalesef marketlerde küllüm yasak, taşıma çantasındaki kedi/köpeğin ki üstelik sahipli evcillerin hepsi full aşılıdır, insan sağlığı açısından hiçbir zararı yoktur.

Sokak hayvanlarının da genelde talep etmeniz halinde kısırlaştırılmaları yapılıyor, sokak köpeklerinin hepsi kuduz aşısı olmuş, kayıt altına alınmış, birçoğu da kısırlaştırılmış.

Barınakların yetersiz kaldığı yerde sokak hayvanları için indirimli hizmet veren veterinerler var, sizin bütçeniz elvermiyorsa semtinizdeki gönüllüler devreye giriyor, yeter ki gerçekten çözüm arayalım.

Şunu da ilave edeyim, ben insanlarımızı da ülkemi de çok seviyorum ama bazı konularda Avrupalılara gıpta ediyorum, bizlerin öldürülmesine katledilmesine sesimizi çıkarmadığımız, bazen de maalesef kurtulduk deyip mutlu olduğumuz sokak hayvanları için Türkiye’de gönüllü çalışan Avrupalılar var, adamlar barınaklar için kermesler düzenliyor, hiç gocunmadan çevrelerindeki barınakları gezip sokak hayvanlarının fotoğraflarını çekip kendi sosyal medya hesaplarında yayınlıyor ve yurtdışında sahiplendirilmelerini sağlıyorlar.

Sokak kedi köpekleri için çalışan yerli yabancı bir sürü gruplar var ve neredeyse ülkenin birçok yerindeler, onlarla irtibata geçmek varken öldürmek :KK43:

Iki yavru kedi ağzından köpükler saçarak can verdiler. Sabahtan beri veteriner kameralar polis vs uğraşıyorum. Çünkü masum iki canin zavallıca katledilmesini hazmedemiyorum. Birimin gözleri açık gitmiş yavrum nedir sıkıntı mama koymusuZ kokuyormuş vs vs... Çok üzgünüm 6 aydır benim bebelerimdi onlar. Izmiede sayısı z köpek.kediye mama dağıtıyorum hıc saldıran görmedim
Barınaklara gönüllü maddi manevi destek veriyorum ve gözleri sislenmis kedi, ayakları keaiis köpek, kulakları kesilmiş köpekler gördüm daha neler neler... tek istedikleri biraz sevgi ve mama ve su.
Yine de bin defa da söyleyeceğim zerre bir cana kötülük yapan kişi dilerim.evladiyla sinansin
Cooook amin

.
Sen ruh hastasimisinn la o sabilerin ne suçu var? Senin o hayvanlari katledenden ne farkin var ? Hizini alamayip milletin cocuklarinada beddua ediyosun 🤦

Nur senin ciddi psikoljik travmalarının sorunlarının olduğunu düşünüyorum bir ağızda bu kadar beddua normal değil. Bir cana üzülüyorsun diğer canlara hatta insanların evlatlarına beddua ediyorsun.

Konundaki üzüntüne sonuna kadar katılıyorum hak veriyorum. Şikayet etmelisin beddua değil.

kesinlike haklı değilsiniz, benzer bir durum yaşadım. sizin gibi bir "hayvansever" zemin kattaki evimin balkonunun yanına kedi köpek mamaları bırakıp sonra da 12. kattaki evine çıkıyordu. köpekler balkonumun çevresine pisliyor kediler ise içeriye atlamaya çalışıyordu. hayvan sokakta bakılmaz. seven alır evinde bakar. ne yazık ki benim balkonumun yanındaki hayvanların da akibeti sizin kediler gibi oldu. hiç kimse sizin vicdan masturbasyonunuz yüzünden rahatsız olmak zorunda değil. devlet sokak hayvanlarını toplayamazsa vatandaş kendi çaresini bulmak durumunda kalır.

Aman Tanrım ben ne okudum! 🤦🏻‍♀️

her işin, hakkın hukuğun allahın adaletine kaldığı bir yerde beddua edilir. başka ne yapılacak? küfür, beddua verbal masturbasyon ama içinin azabını azaltıyorsa et rahatla ancak bunları umuma açık yazmak yerine bir günlük tutsan ve oraya yazsan daha iyi olur. sabah ve akşam düşüncelerini, dileklerini günlüğüne yazarak ilerlersen hem gelişimini görürsün hem de günden güne kendini daha iyi hissetmeye başlarsın. örümceğin ağ kurup avını sabırla beklediği gibi bir garibin sahip olduğu bir derdi, yaşadığı bir acıyı anlatarak rahatlamak için buraya gelmesini bekleyen bazı kişilere de fırsat vermezsin

Yani belki linçlencem ama çıldırmış hayvanseverlerin bu aşırı ruh hali normal insanı bile delirtiyor. Sizin gibi baskıcı, istemiyorum dendiği halde ortak yaşam alanında o hayvanları herkesin burnuna burnuna sokan tipler yüzünden bu tür olaylar yaşanıyor. Yani insanlar istemediklerini söylemiş, bunun nesini anlamıyosunuz. Gidip besleme alanlarında besleyin ama kimse siz seviyosunuz diye burnuna burnuna soktuğunuz kedi köpek pisliklerini falan çekmek zorunda değil ki. Orda o kedi köpeğin kaplarından kokusundan tüylerinden siz rahatsız olmayabilirsiniz ama olan insanlar var. Sürekli saygı bekliyosunuz ama asla saygı göstermiyosunuz. Yani bugün çocuk istemeyen ve sevmeyen bir insan bile kedi köpek istemeyenden daha fazla anlayışla karşılanıyor. İnanın normal değilsiniz o hayvanların da günahına girmeyin artık bırakın.

her işin, hakkın hukuğun allahın adaletine kaldığı bir yerde beddua edilir. başka ne yapılacak?

+ olarak, bu kedi köpeğe eziyet eden, zarar veren psikopat kişiler yarın öbür gün kendi evlatlarına bir şey yapsa, konu sahibini beddua ettiği için eleştirenler ne diyecek acaba? Naif bir şekilde seni yüce Türk adaletine mi havale ediyorum diyecek?

Yoksa sizin sınırınız sadece kendiniz zarar görene dek mi?

Ve bir de anlamadığınız ve asla anlamayacağınız nokta kedi ve köpekler de çocuk gibiler, duyguları var, acı çekiyorlar. Asla ve asla bir insanın hayatı ile karşılaştırılmamalı (Çünkü en sık bu yapılıyor). Onların canı da değerli ve siz ha bir kediyi öldürmüşsünüz ha bir insanı farkı YOK.

Evet başıboş köpek sorunu var, ama muhattap belediyeler. Kısırlaştırma yapacak bitti. O kadar basit ki aslında.

Ama siz istiyorsunuz ki bütün köpekler ölsün. Niye? Nasıl Müslümansınızı geçtim (olduğunuzu varsayarak) nasıl insansınız?

Yani belki linçlencem ama çıldırmış hayvanseverlerin bu aşırı ruh hali normal insanı bile delirtiyor. Sizin gibi baskıcı, istemiyorum dendiği halde ortak yaşam alanında o hayvanları herkesin burnuna burnuna sokan tipler yüzünden bu tür olaylar yaşanıyor. Yani insanlar istemediklerini söylemiş, bunun nesini anlamıyosunuz. Gidip besleme alanlarında besleyin ama kimse siz seviyosunuz diye burnuna burnuna soktuğunuz kedi köpek pisliklerini falan çekmek zorunda değil ki. Orda o kedi köpeğin kaplarından kokusundan tüylerinden siz rahatsız olmayabilirsiniz ama olan insanlar var. Sürekli saygı bekliyosunuz ama asla saygı göstermiyosunuz. Yani bugün çocuk istemeyen ve sevmeyen bir insan bile kedi köpek istemeyenden daha fazla anlayışla karşılanıyor. İnanın normal değilsiniz o hayvanların da günahına girmeyin artık bırakın.

Şehirlerimiz gül bahçesi de benim mi haberim yok? Sokaklar pislik içinde, yerlere yenilmiş çikolata paketleri dolmuş çocuklar yüzünden. O zaman çocuk da beslenmesin sitelerde ne dersiniz? Benim üst katımdan balkonuma soğanlar atıyor mesela çocuklar, ya da sigara izmariti geliyor balkonuma. Napıcaz insanları tecrit edelim o zaman.

Kağıt toplayıcılar çöpleri didikliyor kadın pedinden, çocukların boklu bezine kadar herşey dökülüyor sokağa ama haklısınız sadece kedilerin mama kapları sorun.

Bunun dışında bahsettiğiniz faşizme katılıyorum. Bazı hayvanseverler biz gerçek hayvanseverlere de zarar veriyor malesef.

Şehirlerimiz gül bahçesi de benim mi haberim yok? Sokaklar pislik içinde, yerlere yenilmiş çikolata paketleri dolmuş çocuklar yüzünden. O zaman çocuk da beslenmesin sitelerde ne dersiniz? Benim üst katımdan balkonuma soğanlar atıyor mesela çocuklar, ya da sigara izmariti geliyor balkonuma. Napıcaz insanları tecrit edelim o zaman.

Kağıt toplayıcılar çöpleri didikliyor kadın pedinden, çocukların boklu bezine kadar herşey dökülüyor sokağa ama haklısınız sadece kedilerin mama kapları sorun.

Bunun dışında bahsettiğiniz faşizme katılıyorum. Bazı hayvanseverler biz gerçek hayvanseverlere de zarar veriyor malesef.
Konu benim sevip sevmemem değil. Konu hayvanseverlerdeki aşırı ruh hali. Tıpkı yazdıklarıma karşılık çocuk örneği vermeniz gibi. Sokakta çöplerle karşılaşmakla bir insanın evinin önünün devamlı pislik içinde ve kokulu olması da aynı şey değil. Sokaktaki çöpleri toplayamazsınız ama evinizin önünü siler süpürür temiz bırakırsınız. Dediğim gibi aşırısınız yani bu tavırlar da zaten normal olmayan ortalama insanların öfkelerini sizler yerine zavallı hayvanlara yöneltmesine sebep oluyor. Konu sahibi evin önü diye diretmeyip saygı duysa belki bu hayvancıkları yaşıyor olacaktı. Benim için hayvan ve insan kıyas konusu değil bu arada. İnsanlara bayılmıyorum fakat bu ikisini kıyaslamanın sağlıklı bir ruh halinin ürünü olmadığını düşünüyorum.

Eskiden apartmanda otururken bende kedi beslerdim girişte. Apartman girişinde yani dış bahçede. Girişte oturan komşum kedilerin pencereden içeri girdiğini korktuğunu, saksılara pisledigini söyledi. Alıştırmamami istedi. Bende daha uzak yerde besledim gördükçe. Hak verdim kadına da ben kedi seviyorum ama besleyip üst kata cikiyorum. Sıkıntısını o çekiyordu. Bu kadar basit aslında. İnsanlar bencil kendi seviyor diye herkes katlanacak diye birşey yok. Bu psikopatlik derecesinde hayvansever takılan insanların elinde o zehirlenerek öldürülen hayvanlarin kanı maalesef.

Zehirlemeyi kimse savunmuyor ki bir soru sordum. Peki Almanya'da Türkiye gibi sokak köpegi sorunuyla uğraşıyor mu? Uğraşmıyorsa sokaktaki köpekler nerede
Almanya’da uyulan bir takım kurallar olduğu ve bu bakımdan iyi yönetildiği için tabii ki sokaklarda köpek yok, hatta barınaktan kedi köpek sahiplenmek isteseniz bile yaşına göre vs bir ücret ödemek zorundasınız. başvuru yaptığınızda gelip evinize dahi bakarlar, köpeğin evde kac saat yalnız kalacağı,kimin ilgileneceği sorulur.

Ama buna rağmen Bununla da kalmıyor hayırsever dernekler diğer Avrupa ülkelerinden köpekleri kedileri sahiplendirmeye ve ellerinden geldiğince yardım etmeye ve de yardım toplamaya da çalışıyorlar. Almanya’daki sisteme rağmen hayırseverler birşeyler yapıyorsa TR deki bir grup hayırsevere de devlet ve belediyeler işlerini yerine Getirmediği için bişeyler yapmak istemeleri yüzünden yüklenilemez.

Eskiden apartmanda otururken bende kedi beslerdim girişte. Apartman girişinde yani dış bahçede. Girişte oturan komşum kedilerin pencereden içeri girdiğini korktuğunu, saksılara pisledigini söyledi. Alıştırmamami istedi. Bende daha uzak yerde besledim gördükçe. Hak verdim kadına da ben kedi seviyorum ama besleyip üst kata cikiyorum. Sıkıntısını o çekiyordu. Bu kadar basit aslında. İnsanlar bencil kendi seviyor diye herkes katlanacak diye birşey yok. Bu psikopatlik derecesinde hayvansever takılan insanların elinde o zehirlenerek öldürülen hayvanlarin kanı maalesef.
Evet mesele bu kadar basit aslında. Karşılıklı saygı sadece. Bunu ben de yaptım zamanında hayvan sevmeyenlere asla saygı ve anlayış göstermeden istediğim yerde istediğim hayvanı besledim. Ama o zaman çocuktum. Şimdi koca insan oldum ve başka türlü düşünüyorum. Hayvan haklarına gelince en ufak detayı gözden kaçırmadan hesap edenlerin kendi türlerine karşı bu kadar nefret dolu olması çok üzücü.

Almanya’da uyulan bir takım kurallar olduğu ve bu bakımdan iyi yönetildiği için tabii ki sokaklarda köpek yok, hatta barınaktan kedi köpek sahiplenmek isteseniz bile yaşına göre vs bir ücret ödemek zorundasınız. başvuru yaptığınızda gelip evinize dahi bakarlar, köpeğin evde kac saat yalnız kalacağı,kimin ilgileneceği sorulur.

Ama buna rağmen Bununla da kalmıyor hayırsever dernekler diğer Avrupa ülkelerinden köpekleri kedileri sahiplendirmeye ve ellerinden geldiğince yardım etmeye ve de yardım toplamaya da çalışıyorlar buna rağmen.

O iş o kadar ponçik değil. Avrupa'dan sokaklardan köpekler nasıl temizlendi yakın bir geçmişe bakın isterseniz. Daha sonra şimdiki kurallar koyuldu takip kisirlastirma sahiplendirme vs. Amerika'da belli bir süre barınakta tutulur zannedersem bir hafta kadar sahiplenen olmazsa uyutulur köpekler.

Evet mesele bu kadar basit aslında. Karşılıklı saygı sadece. Bunu ben de yaptım zamanında hayvan sevmeyenlere asla saygı ve anlayış göstermeden istediğim yerde istediğim hayvanı besledim. Ama o zaman çocuktum. Şimdi koca insan oldum ve başka türlü düşünüyorum. Hayvan haklarına gelince en ufak detayı gözden kaçırmadan hesap edenlerin kendi türlerine karşı bu kadar nefret dolu olması çok üzücü.

Zaten insan sevmedikleri için bu haldeler. İşin özü bu🤷

Iki yavru kedi ağzından köpükler saçarak can verdiler. Sabahtan beri veteriner kameralar polis vs uğraşıyorum. Çünkü masum iki canin zavallıca katledilmesini hazmedemiyorum. Birimin gözleri açık gitmiş yavrum nedir sıkıntı mama koymusuZ kokuyormuş vs vs... Çok üzgünüm 6 aydır benim bebelerimdi onlar. Izmiede sayısı z köpek.kediye mama dağıtıyorum hıc saldıran görmedim
Barınaklara gönüllü maddi manevi destek veriyorum ve gözleri sislenmis kedi, ayakları keaiis köpek, kulakları kesilmiş köpekler gördüm daha neler neler... tek istedikleri biraz sevgi ve mama ve su.
Yine de bin defa da söyleyeceğim zerre bir cana kötülük yapan kişi dilerim.evladiyla sinansin
Cooook amin

.
Kedilere kiyamayip çocuklara kıymak da ayrı bir hastalıklı ruh hali

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X