Kahrolsun kötü insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz aç bırakmayacaksınız herkes toplu olarak belediyelere baskı yapacak ve toplu kısırlaştırmaya gidilecek, kaliteli barınaklar açılacak bu kadar basit. Ama bunu yapmak yerine mama verip story atmak daha kolay geliyor. Olan da kışın sokakta üşüyen hayvanlara oluyor. Hayvanseverlik yapmak isteyenin yukarıda dediğim şeyler (kısırlaştırma, barınak) için toplu imzalar vermesi gerektiğini düşünüyorum. Apartmanda 2 tane kedi köpek besleyerek diğer insanları tedirgin etmek hayvanseverlik değil çünkü.

Son cümleye kadar ok. Ama son cümle ne Allah aşkına? İki kediden ne tedirginliği?

Son cümleye kadar ok. Ama son cümle ne Allah aşkına? İki kediden ne tedirginliği?
Apartmanın belli başlı kuralları var, yönetimde oy çokluğuyla bahçede kedi istenmiyorsa kim ne diyebilir? Demokratik bir ülke olamadık gitti.

Ha yanlış anlaşılmasın kedileri zehirlemelerini son derece canice buluyorum. Zaten bir önceki mesajımda çözüm yolunu söylemiştim. Ben belediyeye defalarca dilekçe yazdım kısırlaştırma ve barınak için. Ama benden başka yazan “hayvansever” olmadığından bugün hala köpek saldırılarını konuşuyoruz.

Zaten o ağzı yüzünden başına gelmeyen kalmamış hala akıllanmamış. Annesi babası kardeşini kaybetmiş, kocası aldatmış boşanmış. Hala kalkıp ona buna beddua okuyor. Bir düşün dimi başıma gelmeyen kalmadı bu zehirli dilimden olabilir mi diye? Yakında o doktor kocasından da olacak haberi yok
Kocasından olsa sadece iyi, kendi evladı var, bir insan hele bir anne nasıl başka çocuklara beddua edebilir? Aklim almıyor cidden.
Kedilere zarar veren komşulardan hiçbir farkı yok.

kesinlike haklı değilsiniz, benzer bir durum yaşadım. sizin gibi bir "hayvansever" zemin kattaki evimin balkonunun yanına kedi köpek mamaları bırakıp sonra da 12. kattaki evine çıkıyordu. köpekler balkonumun çevresine pisliyor kediler ise içeriye atlamaya çalışıyordu. hayvan sokakta bakılmaz. seven alır evinde bakar. ne yazık ki benim balkonumun yanındaki hayvanların da akibeti sizin kediler gibi oldu. hiç kimse sizin vicdan masturbasyonunuz yüzünden rahatsız olmak zorunda değil. devlet sokak hayvanlarını toplayamazsa vatandaş kendi çaresini bulmak durumunda kalır.
Hııı doğru ya hayvanlar rezidansta yaşar sokakta değil
Haklısınız. Töbe töbe

kesinlike haklı değilsiniz, benzer bir durum yaşadım. sizin gibi bir "hayvansever" zemin kattaki evimin balkonunun yanına kedi köpek mamaları bırakıp sonra da 12. kattaki evine çıkıyordu. köpekler balkonumun çevresine pisliyor kediler ise içeriye atlamaya çalışıyordu. hayvan sokakta bakılmaz. seven alır evinde bakar. ne yazık ki benim balkonumun yanındaki hayvanların da akibeti sizin kediler gibi oldu. hiç kimse sizin vicdan masturbasyonunuz yüzünden rahatsız olmak zorunda değil. devlet sokak hayvanlarını toplayamazsa vatandaş kendi çaresini bulmak durumunda kalır.

Sayenizde nasıl helak olmuyoruz bilmiyorum
Ciddi olarak soruyorum bile isteye bir can alip can çekişe çekişe inleye inleye öldürüp nasıl uyuyabiliyor nasıl gezebiliyorsunuz
Siz nasıl can vereceksiniz çok merak ediyorum

Arkadaşlar hassasiyeti bir kenara bırakırsak gelişmiş ülkelerin hiçbirinde sokak hayvanı olmadığını görürüz zaten. Türkiye’ye gelince garipsiyolar hatta. Sadece gelişmemiş ülkelere has bir durum sokak köpeği/kedisi.

Evet yok, çünkü sahipsiz hayvan yok . Hayvan sahiplenen çok sayıda insan var, sokakta herkesin kolunda köpek var nerdeyse, sahiplenen çıkmazsa da hayvanlar barınağa gidiyor. Sadece cicili bicili köepkler değil, halk çocuğu cins olmayan köpekler de sevgi ve ilgi görüyor. Şimdi bunu bizim ülkeyle nasıl kıyaslayalım?

Almanyada sokakta hayvan yok diye ne yapalım, sokaktaki bütün hayvanları öldürelim mi? Yapacak şey belli, belediye adam gibi barınaklar açmalı hayvanlar mutluca yaşamalı.

Kediden korkmuyorum. Ama korkanları da anlamak bu kadar zor olmamalı. Neden korkuyorsun ne saçma bir cümledir. Çok hayvansever iseniz mümkünse beslediğiniz sokak hayvanını önce kısırlaştırın. Çünkü her yer kedi ve köpekle dolu Türkiyede. İnsanların yaşam alanında çok fazla maalesef. Ha onlar yaşasın biz ölelim diyosanız işe kendinizden başlayabilirsiniz çünkü bu cümle de çok saçma. O hayvanlar zaten insanlar olmadan kendilerine bakamıyorlar.
Bu arada annesi evinde kedi besleyen, zamanında köpek bakmış biri olarak söylüyorum bunu.
He hayvanı öldürdü ise bu korkunç bir durum. Canı veren alır. Ancak konu sahibi beddua ederken canı alana değil de suçu olmayan evladına, sevdiklerine, anasına babasına beddua ediyor ki bu da az çirkin değil. Biri kediyi ödürdüyse niye onun sevdiği biri ya da suçsuz evladına beddua ediyorsun?

Almanyada sokakta hayvan yok diye ne yapalım, sokaktaki bütün hayvanları öldürelim mi? Yapacak şey belli, belediye adam gibi barınaklar açmalı hayvanlar mutluca yaşamalı.
Hayır bir sonraki mesajımda yazmıştım zaten kısırlaştırma ve barınak olmalı diye. Belediyeye dilekçeler bile yazdım ama benden başka yazan olmadığı için hiçbir sonuca ulaşmıyor.

Çok uzun okumadım

Ama apartmana kedi alıştırılmasına karşıyım

Sebebi kedi sevmemem değil çok severim ama uzaktan çünkü gerçekten korkuyorum

Apartmana kedi girdiğinde yanından geçip merdivenden inemiyorum aklım çıkıyor

Neden mama verenler benim gibi insanları önemsemiyor ?

Ben de mama veriyorum ama sokakta. Yani
Bir apartman etrafında değil.

Lütfen siz de biraz anlayışlı olun ve farklı bir pencereden bakın.

Ben apartmana girip çıkamadığımı biliyorum kediler kapıda durduğu için
Bu korkunuz normal degil,psikologa gidebilirsiniz.Kediler apartmanda da beslenir,apartmanin cevresinde de beslenir,temiz guzel yaratiklar,gecmis olsun size.

Hanımlar sakinleşir misiniz lütfen?

Her canlının yaşam hakkı vardır, insan, hayvan, ağaç demeden tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymamız gerekir ama bunu birbirimize hakaret ederek, bizden başka canlıların ölmesini isteyerek yapamayız.

Hayvanları öldürmeye hakkımız yok ama apartman site gibi toplu yaşam alanlarında da diğer insanları rahatsız etmeye de hakkımız yok, sürekli çoğalan sokak hayvanlarından şikayet ediliyor ama kaç kişi elini taşın altına koyuyor?

Hayvanları sevseniz de sevmesenizde birçok yerde belediyeler sahipsiz hayvanlar için iyi kötü hizmet veriyor, bunlardan biri arıyorsunuz belediyeyi sokak kedilerini toplayıp kısırlaştırıyorlar ve sonra yine yaşadığı mahalleye bırakıyorlar, bizim burada kısırlaştırılmamış 1-2 kedi kaldı, onlar da nasılsa birileri bakıyor diye sokağımıza dışarıdan atılan kediler yoksa sokağın daimi kedilerinin hepsi kısırlaştırıldı, sizlerde belediyelerinizin sokak hayvanlarıyla ilgili hizmetlerini öğrenmek için arayın sorun, semtinize kedi evleri isteyin, kısırlaştırılmalarını talep edin, hiçbir şey yapmadan sadece şikayet etmek yanlış.

Merkur Retrosu Merkur Retrosu bizim ülkemizde dediğinizin olması için tüm sokak hayvanlarının barınabileceği ve bakılabileceği sağlıklı hayvan yerleşim alanları yapılması gerekir, o da maalesef yapılmıyor onun yerine hayvanlar hayırsız ada gibi 80 bin köpeğin ölüme mahkum edildiği yerlere atılıyorlar.

İnsanlar sahiplenmek istese, ev sahibi de olsanız her site/apartman evcile sıcak bakmıyor, apartman yönetmeliğine hemen evcil hayvan bakmak yasak maddesi koyuyorlar, kiracılar için evcil sahiplenmek daha da zor zira kiralık ev ilanlarının birçoğunda evcil yasak yazıyor, tatile gitmek istediğinizde dahi hayvan dostu otel, pansiyon vb bulmanız imkansıza yakın.

Velhasıl önce zihniyetlerimizin değişmesi gerekir, ne insana, ne hayvanlara zarar gelmeden çözümler üretmek yerine, hayvan katliamına davet eden uygulamalar yapıyoruz bizler, o uygulamalarda hedef gösterilen hayvanlar canice öldürülüyor, bu çözüm değil bir vahşettir.

Saldirgan kopekleri anlarim da kedilerden korkmak nedir,evimizin etrafi kedi,kopek,tavuk,horoz dolu,iki yasindaki kizim da bayiliyor onlara.Hayvanlara merhamet etmeyen insanlara da merhamet edemez.

Kediden korkuyorum diyen de bence psikologa gitmeli,hic normal degil cunku.

Siz aç bırakmayacaksınız herkes toplu olarak belediyelere baskı yapacak ve toplu kısırlaştırmaya gidilecek, kaliteli barınaklar açılacak bu kadar basit. Ama bunu yapmak yerine mama verip story atmak daha kolay geliyor. Olan da kışın sokakta üşüyen hayvanlara oluyor. Hayvanseverlik yapmak isteyenin yukarıda dediğim şeyler (kısırlaştırma, barınak) için toplu imzalar vermesi gerektiğini düşünüyorum. Apartman bahçesine 2 tane kedi köpek alıp diğer insanları tedirgin etmek hayvanseverlik değil çünkü.
Bende kisirlastirmayo savunuyorum ama yok yapilmiyor iste belediyenin sucunuda hayvana odetmenin manasi yok, insanin gozune bakiyorlar resmen bir lokma yemek icin kıyamıyoruz veriyoruz mecbur.
Amerika’da sahiplenmeyen kedi köpeklerin uyutulmadığı barınaklar var. Ayrıca cins kedi köpek merakı yok bizdekiler gibi. Off herşeyimiz yanlış bizim🤦🏻‍♀️
Canım Amerika ornek bir ulkemi sence gerçekten? Benim orada yasayanlar duydugum hayvanlarin belli bir sure tutulduğu ve sahiplenilmezse de uyutuldugu. Turkiyede de barinak var ama malum goruyoruz hallerini. Insan olmak onemli bu konuda bir yerden baslasalar duzelmeye devami gelirde iste, sonumuz hayrola
Kediden korkmuyorum. Ama korkanları da anlamak bu kadar zor olmamalı. Neden korkuyorsun ne saçma bir cümledir. Çok hayvansever iseniz mümkünse beslediğiniz sokak hayvanını önce kısırlaştırın. Çünkü her yer kedi ve köpekle dolu Türkiyede. İnsanların yaşam alanında çok fazla maalesef. Ha onlar yaşasın biz ölelim diyosanız işe kendinizden başlayabilirsiniz çünkü bu cümle de çok saçma. O hayvanlar zaten insanlar olmadan kendilerine bakamıyorlar.
Bu arada annesi evinde kedi besleyen, zamanında köpek bakmış biri olarak söylüyorum bunu.
He hayvanı öldürdü ise bu korkunç bir durum. Canı veren alır. Ancak konu sahibi beddua ederken canı alana değil de suçu olmayan evladına, sevdiklerine, anasına babasına beddua ediyor ki bu da az çirkin değil. Biri kediyi ödürdüyse niye onun sevdiği biri ya da suçsuz evladına beddua ediyorsun?
Benim maddi gucum sadece beslemeye yetiyor, bir kedinin kisirlastirma parasiyla yuz kedinin karnini doyuruyorum. Evet cogaliyorlar ama bunun suclusu besleyenler değil belediyeler tamamen

Evet yok, çünkü sahipsiz hayvan yok . Hayvan sahiplenen çok sayıda insan var, sokakta herkesin kolunda köpek var nerdeyse, sahiplenen çıkmazsa da hayvanlar barınağa gidiyor
Tüm hayvanlar sahipli diye mi sokakta hayvan yok yani gelişmiş ülkelerde? Hayvanlar topluca uyutulmuyor yani

Ne kadar iğrenç, ne kadar rezil bir mahluksunuz siz!! 3-5 mama kabıyla başka yöne çekmek, hadi olmadı arabayla alıp uzak ama yiyeceğe ulaşabileceği bir yere bırakmak çok mu zor geldi?? Siz eli dili olmayan kendini savunamayan masum canlıları öldürmüş bir katilsiniz. Bakın büyük harflerle yazıyorum iyice girsin beyninize SİZ KATİLSİNİZ!!!

Her canlının yaşam hakkı vardır, insan, hayvan, ağaç demeden tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymamız gerekir ama bunu birbirimize hakaret ederek, bizden başka canlıların ölmesini isteyerek yapamayız.

Hayvanları öldürmeye hakkımız yok ama apartman site gibi toplu yaşam alanlarında da diğer insanları rahatsız etmeye de hakkımız yok, sürekli çoğalan sokak hayvanlarından şikayet ediliyor ama kaç kişi elini taşın altına koyuyor?

Hayvanları sevseniz de sevmesenizde birçok yerde belediyeler sahipsiz hayvanlar için iyi kötü hizmet veriyor, bunlardan biri arıyorsunuz belediyeyi sokak kedilerini toplayıp kısırlaştırıyorlar ve sonra yine yaşadığı mahalleye bırakıyorlar, bizim burada kısırlaştırılmamış 1-2 kedi kaldı, onlar da nasılsa birileri bakıyor diye sokağımıza dışarıdan atılan kediler yoksa sokağın daimi kedilerinin hepsi kısırlaştırıldı, sizlerde belediyelerinizin sokak hayvanlarıyla ilgili hizmetlerini öğrenmek için arayın sorun, semtinize kedi evleri isteyin, kısırlaştırılmalarını talep edin, hiçbir şey yapmadan sadece şikayet etmek yanlış.

Merkur Retrosu Merkur Retrosu bizim ülkemizde dediğinizin olması için tüm sokak hayvanlarının barınabileceği ve bakılabileceği sağlıklı hayvan yerleşim alanları yapılması gerekir, o da maalesef yapılmıyor onun yerine hayvanlar hayırsız ada gibi 80 bin köpeğin ölüme mahkum edildiği yerlere atılıyorlar.

İnsanlar sahiplenmek istese, ev sahibi de olsanız her site/apartman evcile sıcak bakmıyor, apartman yönetmeliğine hemen evcil hayvan bakmak yasak maddesi koyuyorlar, kiracılar için evcil sahiplenmek daha da zor zira kiralık ev ilanlarının birçoğunda evcil yasak yazıyor, tatile gitmek istediğinizde dahi hayvan dostu otel, pansiyon vb bulmanız imkansıza yakın.

Velhasıl önce zihniyetlerimizin değişmesi gerekir, ne insana, ne hayvanlara zarar gelmeden çözümler üretmek yerine, hayvan katliamına davet eden uygulamalar yapıyoruz bizler, o uygulamalarda hedef gösterilen hayvanlar canice öldürülüyor, bu çözüm değil bir vahşettir.
Benim ev sahibim kedin oldugunu bilseydim sana bu evi vermezdim dedi, insanlarin eve verdigi zarari bir kedi verebilir mi nasil bir mantik anlamıyorum

Üstadım son noktayı koydu 👏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X