Sokak hayvanları bakımı

Merhabalar.
Ben, sokak hayvanlarını elimden geldiğince besleyen biriyim. Maddi durumum el verdiğince kedi yuvası, köpek yuvası yapıp; özellikle bu havalarda kıyıya köşeye bırakıyorum. Apartman kuralları gereği kapı önünde beslemiyorum.
Apartmanın arka bahçesinde ve rüzgarın daha az vurduğu kuytu bir yerde, buraya terk edilmiş yavru kedilere yuva yaptım. Önlerine de yavru kedi maması, yaş mama ve su koydum. Hepsinin ayrı ayrı kabı var. Yani ortalığı kirletmek gibi bir konu yok.
Bizim, tam bir hayvan düşmanı ve kafasına göre aldığı kararları apartmanın kapısına yapıştıran bir yöneticimiz var. Gayet yersiz ve atarlı giderli bir üslupla yazılmış bu yazılara 1 susuldu 2 susuldu apartmanın huzuru kaçmasın diye. Ancak şu an hem yavru kedileri dağıttı hem yuvayı çöpe attı hem de mamaları çöpe attı, yetmedi yine saçma sapan bir yazı yazıp asmış. Buna bir kaç apartman sakini "yeter artık, başımıza çıktı iyice bu. hayvanlardan ne istedi" diye tepki gösterdi.
Bu adamı şikayet etmek istiyorum, apartman kurallarına göz gezdirdim ama hukuksal işlerden anlamadığım için napacağımı bilmiyorum.
O yazdığı yazının fotoğrafını çektim. Bu konuda bilgisi olan birileri yardım edebilir mi?
bir sonraki seferde yöneticiliği elinden alın. Apartman yöneticisi demek apartmanda istediğini yapmak değil, sizi temsil etmek. Sesinizi çıkarın, yöneticiye haddini bildirin, inatlaşın. O bir daireyse siz de bir dairesiniz hakkınız eşit. Açık açık konuşun ve bir sonraki sefer böyle yapmaya devam ederse yöneticiliği elinden alacağınızı söyleyin. Terbiyesiz, vicdansız herif

Aaa kaçar mı? Benim kedim dışarı çıkarken apartman içinde yürüyormuş, tüy döküyormuş ya kucağıma alıp indirecekmişim ya da sepetle sarkıtacakmışım hayvanı. Öyle istedi asilzadelerden birkaçı da ellerine geçmedi. Apartmanda kedisi köpeği evcil hayvanı olmayan 3 5 daire var sadece.

eski oturdugum apartmanda yonetici dairelerde hayvan beslemek yasaktir yazmisti ama sanirim sadece kendisinde hayvan yoktu. adami kimse umursamiyordu 😅

diger iki kedimi gormedigi icin beslemiyorum saniyordu ve sarmiyordu bana ama ucuncu kedimi aldigim zaman apartmanda beni o kediyle gordu ve o an bitti iste, hirslandi resmen. her gun gelip kedin yururken ses yapiyor diyordu. hadi diyelim kedim yururken ses yapiyor (nasil oluyorsa😅) kendisi benden iki kat yukarida oturuyordu ustelik ve kedim sakat oldugu icin yuruyemiyordu. bir sene civari oyle bir manyakla ugrastim ben de.

Rahatsiz
Etmedigin bir yerde yuvalari diyirsun birde kedi yani kopek olsa korkuyor mu diyecegim
Ama kedi yani😐bence kotu bir insan o..
Ruhunun kötülüğü yüzüne yansır dedikleri varya, işte tam onlardan. Hayvanların yuvasını kaldırıp atıyorsun bari mamalarını, sütlerini atma. Yavru kedi nerden bulacak mamayı suyu.
bir sonraki seferde yöneticiliği elinden alın. Apartman yöneticisi demek apartmanda istediğini yapmak değil, sizi temsil etmek. Sesinizi çıkarın, yöneticiye haddini bildirin, inatlaşın. O bir daireyse siz de bir dairesiniz hakkınız eşit. Açık açık konuşun ve bir sonraki sefer böyle yapmaya devam ederse yöneticiliği elinden alacağınızı söyleyin. Terbiyesiz, vicdansız herif
Kendisini apartmanın sahibi sanıyor. Dün bi çıkıştılar kendine gelir umarım. Yoksa cidden polislik olunacak sonunda. Şaka gibi kocaman adam konuşmaktan aciz.
eski oturdugum apartmanda yonetici dairelerde hayvan beslemek yasaktir yazmisti ama sanirim sadece kendisinde hayvan yoktu. adami kimse umursamiyordu 😅

diger iki kedimi gormedigi icin beslemiyorum saniyordu ve sarmiyordu bana ama ucuncu kedimi aldigim zaman apartmanda beni o kediyle gordu ve o an bitti iste, hirslandi resmen. her gun gelip kedin yururken ses yapiyor diyordu. hadi diyelim kedim yururken ses yapiyor (nasil oluyorsa😅) kendisi benden iki kat yukarida oturuyordu ustelik ve kedim sakat oldugu icin yuruyemiyordu. bir sene civari oyle bir manyakla ugrastim ben de.
İşte içi kötü, fesat. 2 kedi varken duymuyor muydu sesi? Yalancı herif.
Takmışlar hayvanlara, her gün temizliyorum hayvanların olduğu yeri. Her allahın günü ellerimle süpürüp topluyorum hayvanlar temiz temiz yesin barınsın diye. Apartmanın çevresini görseniz keşke çer çöp dolu, temizliğe çok düşkün olan, apartman çevresini de temiz tutar apartman içini de temiz tutar. 2 yüzlü alçak.

Geçen kış tam da bu zamanlar kar yağmıştı ve feci soğuktu hava. Binanın bahçesindeki kamelyada Yavru köpekler birbirlerine sokulmuş ısınmaya çalışıyordu ve biri ölmüştü 😞
Yöneticiyle konuştum köpekleri bodruma taşıdık eşimle. Binanın grubundan da yavrulara bakalım diye yazdım ama 28 dairelik binadan üç beş daire ilgilendi sadece.
Biri çok cansızdı zorla nefes alıyordu, yemek yiyip ısındıkça kendine geldi yavru ama benim acil şekilde memlekete gitmem gerekti üç gün sonra. Eşim de çalışıyor, ben tek bakamam dedi ve giriş kattakiler de söylenmeye başlamıştı. Mecbur bahçeye çıkardık.
Kamelyanın içine kocaman karton koyduk, içine battaniye mama su kabı hepsini hazırladım. Gitmeden de binadan komşuma biraz para verdim hayvanlara mama alıp bakar mısın dedim ama yavrucukları bahçede bile istememişler. Ben gittikten sonra hazırladığımız her şeyi çöpe atmışlar.
Bu kadar vicdansızlığı kabullenemiyorum.

Her akşam rutinimiz, eşim çocuklarla bahçeye iner kaplara yemek koyarlar. Maddiyattan her zaman mama alamıyoruz açıkçası ama evdeki yemekler ekmekler çöpe gideceğine hayvanlar yesin diye aşağıya bırakıyoruz. Onda bile her gün kaplar yok oluyor yeni kap bırakıyoruz.

Geçen kış tam da bu zamanlar kar yağmıştı ve feci soğuktu hava. Binanın bahçesindeki kamelyada Yavru köpekler birbirlerine sokulmuş ısınmaya çalışıyordu ve biri ölmüştü 😞
Yöneticiyle konuştum köpekleri bodruma taşıdık eşimle. Binanın grubundan da yavrulara bakalım diye yazdım ama 28 dairelik binadan üç beş daire ilgilendi sadece.
Biri çok cansızdı zorla nefes alıyordu, yemek yiyip ısındıkça kendine geldi yavru ama benim acil şekilde memlekete gitmem gerekti üç gün sonra. Eşim de çalışıyor, ben tek bakamam dedi ve giriş kattakiler de söylenmeye başlamıştı. Mecbur bahçeye çıkardık.
Kamelyanın içine kocaman karton koyduk, içine battaniye mama su kabı hepsini hazırladım. Gitmeden de binadan komşuma biraz para verdim hayvanlara mama alıp bakar mısın dedim ama yavrucukları bahçede bile istememişler. Ben gittikten sonra hazırladığımız her şeyi çöpe atmışlar.
Bu kadar vicdansızlığı kabullenemiyorum.

Her akşam rutinimiz, eşim çocuklarla bahçeye iner kaplara yemek koyarlar. Maddiyattan her zaman mama alamıyoruz açıkçası ama evdeki yemekler ekmekler çöpe gideceğine hayvanlar yesin diye aşağıya bırakıyoruz. Onda bile her gün kaplar yok oluyor yeni kap bırakıyoruz.
Bu tipler kendi başlarını yer inşallah. Bu nasıl bir kibir nasıl bir vicdan anlamıyorum zaten. Zannediyorlar ki dünya kendilerine kalacak. Bunlara birlik olup ses çıkarmayınca palazlanıp ellerinde değnekle gezmeye başlıyorlar. Ama elbet var bunların bedeli karmada. Ödetmeden bıraktığını görmedim şükür.

X