Kafam çok karışık, ne yapacağımı bilmiyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sırf bu yüzden çocuk konusunu hep erteledim. Çocuğu bir araç olarak görmediğimden.

Yaw güzel kardeşim nesi degisecek yillardir degismeyen adamin.Seviyorum ney ya size etmedigini birakmamis bu adam seviyorum ney?Kendinize sayginiz olsun. Basin tekmeyi gitsin oldu bitti.Bu hayatta sizden bir daha yokkk!Böyle hırbo herifler icin hayati zehir etmeye degmez mutsuz ediyor sizi bosanin.

Psikolojik işkence resmen bulunmaz hint kumaşı mı cocuk yoksa yolver gitsin ne aşkıyaa seninki saplantı kardeşim psikologa git bu adamıda boşa gitsin onun sana saygısı yok okudukça senin kendine neden saygın yok güzelim. Ömrünü mü çürütmek istiyorsun bide çocuk olsa annesinin bu çilesiylemi yasamaya mahkum etcen onu. Yolll ver.

Sen çilene asik olmamissin bacim sende sabir tasi. Ama karsinda pskolojik sorunlari olan bir dengesiz var ama helal olsun ailesi cok iyimis bak takdir ettim. Ben bizimkiyle evlenene kadar agac kovugundan cikti zannederdim. Ama adam dengesiz iste omur torpusu

Hala çok seviyorum, geçirdiğimiz güzel zamanları hatırlayıp üzülüyorum da ağlıyorum da. Ama bu sefer birşeyler düzelmeden dönmek istemiyorum.

Tek diyeceğim şey size müstehak.
Bir kadın kendini nasıl bu kadar aşağılar.
Gerçekten aklım almıyor, almasında.

Şimdi sen buradan birileri sana "bi şans daha ver" desin istiyorsun. Aklın kesin olarak bitirmeni söylüyor ama kalbin ayrılmak istemiyor, o yüzden birileri "düzelecek" desin istiyorsun. Ama sen de biliyorsun ki karakter, zihniyet değişmez ve düzelmeyecek. Kendini heba etme, kendine saygı duy ve bu durumu uzatıp yıllarına yazık etme.

İste sinir oldugum bir evlilik daha. Kusura bakmayin ama bu tip bir adami kendinize uygun bulup 7 sene flort edip 2 sene evli kalmakla en buyuk hatayi siz yapmissiniz zaten. Surekli sizi ezip asagilamasi, koca konusurken kadin susmali vs. Ya yapmayin allah askina hala boyle insanlarin egosunu tavan yapmak icin mi evleniyorsunuz? Kadini pasifize etmeye calisan gelenegi gorenegi anlayisi kınıyorum. Modern cagdayiz artik biraz secici olmaniz gerekiyor insan konusunda. Hele ayni evde yasayip her seyinizi paylasacaginiz bir insansa. Yapmaniz gereken tek sey bosanmak yani napacaksiniz ki? O eve donseniz dayak da yiyeceksiniz, asagilanmaya devam edeceksiniz, hep mutsuz olacaksiniz. Geri kafali bir ailede dogup yetisen biri kendisini gelistirmek icin ugrasmamissa boyle oluyor ve bu sekilde devam edecek kusura bakmayin ama ben duzelme umudu falan da gormuyorum yok oyle bir sey.

Amin inşallah kardeşim dualarda buluşalım İnşallah

Okurken içim şişti.
Siz bunları yaşamaya nasıl ve neden tahammül ediyorsunuz?
Anlamam mümkün değil.

Öldükten sonra tekrar dünyaya gelme imkanınız mı var da bu çileyi çekmeye talipsiniz?
Olsa bile insan yıllarını niye kendisine hakaret edip aşağılayan,değer vermeyen biriyle yaşamak ve yaşlanmak ister?
Hayat uzun gibi görünse de çok kısa ve tekrarı yok.
Ananız-babanız bunun için mi emek verip, büyüttü,okuttu sizi?
Hadi kendinize saygınızı yitirdiniz,
ailenize de mi saygınız,sevginiz yok?

Hiç kocamı seviyorum demeyin lütfen.
Sevgi böyle bir şey değil,
kocanız olacak adam da sevilmeye layık değil.

Siz kendinizi sevip,kendinize değer vermedikçe sizi gerçekten sevip değer
verecek bir eşle,mutlu ve huzurlu bir evlilik yürütemezsiniz,bunu da hatırlatırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…