Kadınlar Köyü

gerçi ben de 4-4 lük olmadığım için geçinip gidiyoruz :KK1:

Olabilir bak...Şaka değil.......

şimdi doktor, minik çıkıntıya odaklanıp dinliyo ya, acaba başka bi minik çıkıntı olsaydı görür müydü..
hadi göremedi diyelim, ötekinin kalp atışı inceden duyulmaz mıydı arkasında olsaydı

aman ne ayrıntılı düşünüyosam ben de, ikiz olsa da belli olur zaten ilerde.
ben ikiz olmasını istediğim için bu kadar kuruntu yaptım herhalde :KK1:

şimdi doktor, minik çıkıntıya odaklanıp dinliyo ya, acaba başka bi minik çıkıntı olsaydı görür müydü..
hadi göremedi diyelim, ötekinin kalp atışı inceden duyulmaz mıydı arkasında olsaydı

Canım bazı sürprizler olabiliyor bazan...Bir tanıdığım ikiz beklerken 3. ayda üçüz oldukları ortaya çıkmış...Saklanmış 3. :)

İkiz hamileliği de çok zor...Allah nasıl nasib etmişse öylesi daha makul...Yaşın çok genç teker teker doğurursun ...:KK34:

Ben de 4-3 e razı oldum...Kızdığım zaman 4-2 lik olduğunu düşünüyorum...

Çok sevdiğimi düşündüğüm zamanlar 4-5 lik olduğunu düşündüğüm de oluyor gerçi...:KK1:

haha

geçinip gidiyoz işte, elimizdekinin kıymetini de bilmemiz lazım..ne kocalar var mazallah:18:

kız tekrar kim çekecek o hamilelik dönemini.. bulantılar, karın ağrıları..
hazır olmuşken iki tane olsun işte :KK60:

Bulantıların başladı mı ? Her hamilelik farklı...İlla bulantı olacak diye bir şey yok...

Bende hiç bulantı olmadı gibi bir şey........

Canım bazı sürprizler olabiliyor bazan...Bir tanıdığım ikiz beklerken 3. ayda üçüz oldukları ortaya çıkmış...Saklanmış 3. :)

İkiz hamileliği de çok zor...Allah nasıl nasib etmişse öylesi daha makul...Yaşın çok genç teker teker doğurursun ...:KK34:

hayırlısı olsun ne diyim..
3üz mü maşallah. aha tek doğumda bitti işte. bi daha doğurmaya gerek yok :KK70:

Ben de 4-4 lük değilim öyle anlaşabiliyoruz yani..:KK1:

Bulantıların başladı mı ? Her hamilelik farklı...İlla bulantı olacak diye bir şey yok...

Bende hiç bulantı olmadı gibi bir şey........

bulantılarım başladı, ama çok şiddetli değil allahtan. fakat rahatsız ediyo haliyle.
bende karın ağrısı oluyo yaa. o beni bitiriyo işte. kitleniyom sanki hiç bişey yapamıyorum.
doktora söyledimperiyodik olmadığı sürece sıkıntı yok normal dedi

bulantılarım başladı, ama çok şiddetli değil allahtan. fakat rahatsız ediyo haliyle.
bende karın ağrısı oluyo yaa. o beni bitiriyo işte. kitleniyom sanki hiç bişey yapamıyorum.
doktora söyledimperiyodik olmadığı sürece sıkıntı yok normal dedi

Hımmm..Sertleşiyor mu karnın ?

İhmal etme...Ve tek dr.a bağlı kalma...

Muhakkak rahim ağzı uzunluğunu ölçtür..Çok önemli ablacım.....Benim bu yüzden ikiz kaybım var..Yani şimdiki ikizlerimden önce ikiz kaybım oldu 4,5 aylıkken...

Bu rahim ağzı uzunluğu her dr.un rutin kontrol ettiği bir muayene değil..Senin hatırlatman lazım......

Progesteron tahlili yaptır..6. hafta çok erken bir hafta kasılmalar ve karın ağrıları için...Normal kadın doğumcudan ziyade bir de perinatoloji uzmanına görünmelisin ara ara.......

Muhakkak rahim ağzı uzunluğunu ölçtür..Çok önemli ablacım.....Benim bu yüzden ikiz kaybım var..Yani şimdiki ikizlerimden önce ikiz kaybım oldu 4,5 aylıkken...

Bu rahim ağzı uzunluğu her dr.un rutin kontrol ettiği bir muayene değil..Senin hatırlatman lazım......

yok sertleşmiyo da, nasıl anlatsam... adet sancısı olur ya, yumurtalık bölgesinde, birden girer. aynı onun gibi.1-2 dakika sürüyor sonra geçiyor. günde 1-2 defa oluyor, bazen 2 günde bir. değişiyor yani.

rahim ağzı uzunluğunu neyle ölçüyor:18: vajinal ultrasonla mı:18:

yok sertleşmiyo da, nasıl anlatsam... adet sancısı olur ya, yumurtalık bölgesinde, birden girer. aynı onun gibi.1-2 dakika sürüyor sonra geçiyor. günde 1-2 defa oluyor, bazen 2 günde bir. değişiyor yani.

rahim ağzı uzunluğunu neyle ölçüyor:18: vajinal ultrasonla mı:18:

Progesteron tahlili yaptır..6. hafta çok erken bir hafta kasılmalar ve karın ağrıları için...Normal kadın doğumcudan ziyade bir de perinatoloji uzmanına görünmelisin ara ara.......

ya çok da uzun sürmüyor aslında ama, şimdi birden söyleyince öyle bi hava oldu sanırım.
doktor gaz sancısıdır bile dedi yani.

bilmiyorum da

X