Kaderimde ikinci evlilik mi var ?

Erkek arkadaşım bana gelip "kaderimde senden sonra hayatıma girecek yeni birisi olabilir" iması yapsa, böyle bir beklentisi olsa hayattan yemin ederim ederim bitiririm ilişkiyi, bir daha asla güvenmem ona, ona güvenip aynı yolda yürümem. Hele çocuk yaptığım, o kadar eşya alıp o kadar kutlamalar yapıp evlendiğim adam düşünse, düşündüğünü öğrensem çok korkunç üzücü olurdu.

Evliliğinde kocanla aran kötü olur, yol ayrımı düşünürsün, sonuçta her ilişkinin iniş çıkışı vardır, ama mevcut kocayı bebeğin varken boşayıp, üstüne yeni bir adamı hayatına alıp, onunla nikahlanmayı böyle kafada düşünüp durmak normal insan işi değil. Bu asla komik bir şey değil, bu berbat bir şey.

Seni bilmem ama bu gidişle kocan senden boşanmak isteyip, ikinci evliliği yapacak gibi duruyor. Terapi alacağını yazmıştın diğer konuna, hem kendin hem çocuğun için lütfen terapi al.

İkinciyi evlenebilirsiniz de evlenmeyebilirsiniz de. Bunlar hep ihtimal dahilinde olan şeyler. Eşinizle mutsuzsanız ayrılın.

Diğer arkadaşlara katıldığım konu: siz bu evlilikte mutsuzsunuz, çıkmak istiyorsunuz, bunun için illa klasik nedenlerden olmasına da gerek yok. Sevgi bitmiş..

Diğer arkadaşlardan farklı düşündüğüm: ben de öyle bazen garip anlar oluyor, enerjisel yani, insan daha ortada bir şey olmasa bile seziyor. Otururken telefon çalacak diye içimden geçiyor mesela hiç arama falan beklememe rağmen, bir anda geliyor. Yani demem o ki siz içinizde o anda doğru hissettiyseniz olabilir, neden olmasın. Boşandıktan sonra mutsuz olmaktan korktuğunuz için korkuyorsanız, bu size güç veriyorsa, kullanabilirsiniz bence çünkü mutsuz evlilik cidden cehennem,

Sizin geçmişe dönük o sözleri hatırlamanızın sebebi evliliğinizde aradığınız şeyi bulamamaktan kaynaklanıyor. Uzaktan bi ilişki yürütürken sürekli hayalinizde kurduğunuz evlilik ilişkisine odaklanıp gerçekler farklı olunca yaşadığınız hayal kırıklığı ile çok normal geçmişe takılmanız. Evliliğinizi düzeltmeye çalışın şimdiye odaklanın. Eşinizle konuşun oluyorsa çok iyi baktınız bir düzelme yok Evde hepiniz özellikle bebeğiniz huzursuz o zaman boşverin herşeyi. Huzuru bulmaya çıkın. Başka bir evlilikte ve ya tek başınıza. Mutlu bir yaşam herkesin hakkı.

Buna inanmanız saçmalık.
Ben de kızılayda çok meşhur denilen bir medyuma baktırmıştım öğrenciyken. Bana bir oğlun olacak iki evlilik yapacaksın demişti.
Oğlum oldu ama evliliğim de mutluyum çok şükür.
Atıyorlar kafadan bir şey buna inanmanız saçmalık.
Ne alakası var

Adam kendince fal bakmış ve zırvalamış. Siz adamın dediklerinden dolayı mutsuz değilsiniz, mutsuz olduğunuz için takılmışsınız gibi geldi.

Bence eşinizle oturup bi konuşun sizleri hayal kırıklığına uğratan ne? Birbirinizi mutlu etmenin yollarını arayın. Bi çocuğunuz var, evliliğinizi kurtarmaya bakım. Olmuyorsa da boşanmak gibi bi seçenek daha var.

Kızlar değerli yorumlarinizi okuyorum . Bencil olduğumu söyleyenler
Ahh gerçekten mi siz peki duyduğunuz anda ve sonrasında etkilendiniz mi bana yardımcı olur musunuz

Arkadaşlar değerli yorumlarınızı okudum tesekkur ederim. Bencil olduğumu söyleyenlerin bakış açısını anlayamadım neden beni bu sekilde suçladılar bilmiyorum

Ya ben bu "olmadı bu" hissini çok iyi biliyorum. Bi şey eksik. İçine sinmiyor yaşadığın hayat. Eşikte gibisin, ne tam içeri girebiliyorsun ne çıkabiliyorsun. Bunun falla falan alakası yok dümdüz mutsuzsun işte eşinle. Uygun değilsiniz birbirinize. Uyumlu değilsiniz. Bazen sorun ne sende ne de onda oluyor, olmuyor işte. Arada uyum olmayınca hep böyle eksik hissediyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…