Kaçarak Evlendim YARDIM EDİN😓

Canım üye arkadaşlarım
Boşuna yazdığınızı anlamıyor olamazsınız.
Konu sahibi boşanmak istese çoktaaan boşanırdı,onun istediği teselli.
Bu kanıya nereden mi vardım?
Muhtemelen bu hanımefendinin ilk dayak yiyişi değil, evlendiğinde beri kocana fiziksel şiddet, kayınvalideden psikolojik şiddet, e aynı evde yaşadıklarına göre evdeki herkesten hem psikolojik hem maddi şiddet. Hanımefendi boşansa çoktan boşanırdı.
Ben bu konunun sinirle açıldığını düşünüyorum, boşanmaya niyeti olan insan gidip babasının kapısında yatar.
Ha habire dayak yiyip deli gibi çocuk istemesi, bir de üzerine kocam çok üzülüyor ben 10 üzülsem o 1000 üzülüyor diye iyi biri gibi göstermeye çalışması çok manidar.

+100000000000000

Kadın sığınma evleri var oraya gidebilirsiniz...

Şimdş ailenizin yanında olsaydınız 20 yaşında bilmem kaç çocuğa dadılık yapıp, bir eve hizmetçilik yapıp, şeref yoksunu bir adamdan dayak yemek yerine annenizle neden odanı dağınık bıraktın diye tatlı tatlı tartışıyor olacaktınız.. Ahhh ahhhh.. Annenizin en kıymetlisi oluyorsunuz, sizi gözünüzden sakınıyor siz gidip çocuk yaşta kaçıyorsunuz.. Biliyorum olan oldu ama belki kaçmayı düşünen birileri varsa okusun diye yazmak istedim tutamıyorum kendimi

Söylediğine göre benden küçüksün ya da brlkş yaşıtız ay farkıyla ve söyledigin şeylere ne kadar katlanabilirdim diye kendimi sorguladım... Resmen eve hizmetci almıslar cok üzüldüm...

17 yadında kaçarak evlendigine göre bi altın bilezigin yok en iyisi sıgınma evine gitmek ama su noktada kararlı olmalısın yokss git grl yaparsan seni yine dayak bekliyo olucak yani bence de kararlı bi sekilde uzaklaşman lazım ama hızla yani... sonra bi iş bak kendine asgari masgari kendini toparla cocugun olmadıgı içinde yat kalk sükür et bencr gencecik yasında o kadar kişiye hizmet ediyorsun bi dr cocuk sana sadece yük olurdu...

Ayrıca muhtemelen hamile kalamadığı için de kendini suçlu görüp içten içe dayağı hak ettiğini düşünüyor.

anlattığı hayat hayat değil ki zaten.ordan kötü neresi olabilir ki?

Burda size biri çıkıp da “aman sakın boşanma bak şimdi ben sana bi bitkisel tarif vericem 3 dakika sonra hamile olcaksın” dese koşa koşa aktara gidip ne malzeme gerekiyorsa alacak gibisiniz. Ama 100 küsür yorum olmuş herkes aynı şeyleri haykırıyor sesiniz soluğunuz çıkmıyor. Çünkü duymak istemediklerinize tıkamışsınız kulaklarınızı. Rabbim hidayet versin ne diyim inşallah en kısa sürede kurtarırsınız kendinizi

Ayrıca muhtemelen hamile kalamadığı için de kendini suçlu görüp içten içe dayağı hak ettiğini düşünüyor.
Gitmek isteyen tereddüt etmeden gider.
Buradaki sorusu da yeni hayatıma nasıl yön versem minvalinde olurdu.
Bazıları acıdan besleniyor.
Sanıyor ki ben acı çekiyorum en kuvvetli benim en çilekeş benim.
Benim acımı paylaşın hatta beni övün.
Böylesi gitmez.
Çocuk da yapar.
Sonra da kaynım görümcem aynı evin içinde çocuğuma dirlik vermiyor diye ağlar.
Ağlamakla, şikayetle ömrü geçer ama bunu bitirmek için harekete geçmez.
Çünkü kaçtı ve herşeyi haketti!
Hata yaptım ve bu hatanın neresinden dönsem kârdır demez..
Hatta torunlarına ne kadar zorlu hayat yaşadığını anlatacak masallar biriktirir.

Allahim dehsetle okudum. Buyuk konusmamak lazim yasinin vermis oldugu bir ""cesaretle"" bir hata yapip kacmissin cahil insanlara. Ailenin yanina git kapisinda yat gerekirse yalvar yakar bosanacagim de affetmeseler bile eve alirlar en azindan. Canindan olmazsin. Birde nolur cocuk yapma evcilik degil bu bir omur o insanlarla gorusmen gerekecek simdi silip atma sansin var birdaha yuzlerini gormezsin.

Başına daha ne gelebilirmiş ki bu gencecik yaşında. Yargılamak bana düşmez ama neden okumak varken bu yaşlarda evleniyorsunuz hem de kaçarak inanın aklım almıyor.
Babanıza yalvarın. Anneniz konuşsun ikna etsin babanızı, bir iş bulur çalışır hatta okumaya devam edersiniz. O evde kalmayın! Çocuk asla yapmayın!

başkasına kaçın
olacağı o nasılsa
koşa koşa anasının evine dönmeyen öyle yapıyor çünkü biliyoruz

Sığınma evine git. Oradan davani aç kurtul bu rezil hayattan. Sonra ailene gidersin olmaz derlerse yatılı bakıcı olmak istiyorum diye SGK ya basvurursun.

Hem paranı kazanırsın, hem uyuyacak yerin olur hem onurun hep yanında kalır.

Ne yaparsan yap gizlice korun. O evi terk edene kadar bebeğin olmamali. Ömür boyu o çocuğun da vicdan azabı üstüne yüklenir. .

Hala gelinlikle çıktın kefenle gelirsinn diyen bir zihniyet var hala ülkede,benim hiç umudum yok maalesef.
Aile bu kadar cahilse kızı şiddet görmüş umurundamı acaba..

Ben evden çıkarken , babam , küçük duygusal bir konuşmanın ardından " x seni uzerse ve bundan pişmanlık duymayıp tekrarını yaparsa , evine geri dönmezsen ya da kendine ayrı bir hayat kurmazsan, buna müsaade edersen hakkımı helal etmem " demişti eşimin yanında.

Aile , kadınların gücüdür. Baba yoksa anne anne yoksa bir yakını koskocaman olmalı arkasında.

Çok gensin ne yap et kurtul. Ailen kabul etmezse sığınma evine git. Ama dikkatli ol. Belli etmeden yap ne yaparsan. Çok ama çok üzüldüm. Gerekirse müge anlı ya yaz ama çocuk doğurmadan kurtar kendini.

İlk etapta kadın sığınma ev iş ne gidin kurtulun bu yaratıklardan ...bu gençlik çağın geçince çok üzülürsün niye heba ediyorsun bu insanlara gençliğini güzelliğini git kadın sığınma evine bir kaç ay kafanı dinle sonra bir plan yap işkur ölü fabrikalarda işçi alımları oluyor gel fabrikanın bol olduğu bir yere 3000 TL ye gecinir gidersin miss gibi dışardan okul bitiirirsin flört edersin bu sefer doğru düzgün bir adamla evlenirsin hazır çocuk yokken kaç kurtul

Dua ediyorum sana ins cocugun olmaz ve o adam da cocuk olmadigi icin seni evden kovar.. sen bunu beddua sanarsin simdi ama emin ol ki oyle degil.. bu yuvaya gelen cocuga yazik

Babandan dayak ye elin insanlarından yeme.. Git babana yalvar yakar kapısında yat.. Baktın olmuyor polise gidip kadın sığınma evine yerleş... Ses çıkartmazsan daha da beterini yaşarsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…