Kaçarak Evlendim YARDIM EDİN😓

Ben evden çıkarken , babam , küçük duygusal bir konuşmanın ardından " x seni uzerse ve bundan pişmanlık duymayıp tekrarını yaparsa , evine geri dönmezsen ya da kendine ayrı bir hayat kurmazsan, buna müsaade edersen hakkımı helal etmem " demişti eşimin yanında.

Aile , kadınların gücüdür. Baba yoksa anne anne yoksa bir yakını koskocaman olmalı arkasında.
Canım babaa 🤗🤗

Ben evden çıkarken , babam , küçük duygusal bir konuşmanın ardından " x seni uzerse ve bundan pişmanlık duymayıp tekrarını yaparsa , evine geri dönmezsen ya da kendine ayrı bir hayat kurmazsan, buna müsaade edersen hakkımı helal etmem " demişti eşimin yanında.

Aile , kadınların gücüdür. Baba yoksa anne anne yoksa bir yakını koskocaman olmalı arkasında.
Babacığın ne güzel konuşmuş öyle,helal olsun diyorum.
Böyle aileler olacak evlatlarının arkasında,eş kişiside bunu bilecek kadının arkasında bir ailesi olduğunu öğrenecek.

Bazı ailelerde maalesef sesini çıkartmıyor bu durumda çok örnekleri var işte.

seni eve hizmetçi almışlar ah be güzelim neden kıydın kendine. Git anana babana af dile. 2021 yılında hala böyle konular görmek çok can sıkıcı

20 yaşındayım kaçarak evlendim 3 sene önce ailemi arkadaşlarımı herkesi ama herkesi geride bıraktım babam hâlâ benimle konuşmuyor 3 senedir ne sesini duydum ne yüzünü gördüm annemde benimle yarım yamalak konuşuyor. Hala kaynanamlarla aynı evde oturuyorum üstelik eşimin 5 kardeşi var hepsi küçük en küçüğü 4 yaşında hepsine ben bakıyorum yemekleri, çamaşırları, bulaşıkları ev işleri herşeyi ben yapıyorum saygıda bir kez olsun kusur etmedim ne hakaret ettilerse sustum anneme babama bile küfür ettiler eşim için sustum ama eşim benim için hiç bir fedakarlık yapmadı en ufak birşey bile yapmadı. Normal çiftler gezer tozar biz yılda birkere dışarı çıkıyoruz oda benim yalvarmamla henüz çocuğum olmadı yumurta tembelliğim var birde bunun için kaynanam bana sürekli kısır diyo oğuma başka karı getiricem diyip duruyo.
Birde eşim sürekli bana şiddet uyguluyor hatta birkaç ay önce adetim 2-3 gün geçti hamile olabilirim dedim ertesi gün hastalandım eşim hamile olmadığım için bile beni ağzımdan burnumdan kan gelene kadar dövdü. Yapa bileceğim birşey yoktu babamın evine geri dönemezdim. Sustum..
Artık gitmek istiyorum bu evden ama babam beni kabul etmez ne yapabilirim nereye gide bilirim yardım edin akıl verin
Sakın bu hayati çekmeye kalkmayin. Kadin siginma evi, akraba evi neresi olursa olsun gidin. Ama bu şerefsizlerin ağiz kokusunu çekmeyin. Olgunlaşinca da tekrar evliliyi sevmeyi dusunursunuz.

Söylenen soylenmis.Ne olursaa ollsun ailenize dönün siizi köle almıştır.Bilincli kaçırmış bile olabilir örneklerini çok gördüm.Yazik ki ailenize haksızlık etmişsiniz bari kendinize etmeyin.

20 yaşındayım kaçarak evlendim 3 sene önce ailemi arkadaşlarımı herkesi ama herkesi geride bıraktım babam hâlâ benimle konuşmuyor 3 senedir ne sesini duydum ne yüzünü gördüm annemde benimle yarım yamalak konuşuyor. Hala kaynanamlarla aynı evde oturuyorum üstelik eşimin 5 kardeşi var hepsi küçük en küçüğü 4 yaşında hepsine ben bakıyorum yemekleri, çamaşırları, bulaşıkları ev işleri herşeyi ben yapıyorum saygıda bir kez olsun kusur etmedim ne hakaret ettilerse sustum anneme babama bile küfür ettiler eşim için sustum ama eşim benim için hiç bir fedakarlık yapmadı en ufak birşey bile yapmadı. Normal çiftler gezer tozar biz yılda birkere dışarı çıkıyoruz oda benim yalvarmamla henüz çocuğum olmadı yumurta tembelliğim var birde bunun için kaynanam bana sürekli kısır diyo oğuma başka karı getiricem diyip duruyo.
Birde eşim sürekli bana şiddet uyguluyor hatta birkaç ay önce adetim 2-3 gün geçti hamile olabilirim dedim ertesi gün hastalandım eşim hamile olmadığım için bile beni ağzımdan burnumdan kan gelene kadar dövdü. Yapa bileceğim birşey yoktu babamın evine geri dönemezdim. Sustum..
Artık gitmek istiyorum bu evden ama babam beni kabul etmez ne yapabilirim nereye gide bilirim yardım edin akıl verin
Su konuyu Bdv girise asalım ibreti alem için.
Anneni ara biran önce.
Kızar eder ama annedir sahip cıkar diye düsünüyorum.
Sikayet et ,koruma ,uzaklastırma bisey aldır o kocana.

20 yaşındasın daha yolun çok başı.
İşe gir o kocan olacak zımbırtıyı da boşa ve ailesinden kurtul.
Kendine çok güzel bir hayat çiz ve yaşa.

Asıl yaşayamadıkların için pişman olacaksın.

Git ailenin evine ozur dile. Gerekirse onlarin hizmetini yap onlardan laf işit ama ne olur o evde kalma.

hem hizmetcilik yaptirip hem dovüyorlar seni. kole gibi kullanıyorlar.

bu arada kocan seni dovunce polise gidip darp raporu al. sonra baba evine git surat assalarda niye geldin deselerde git. şimdiki hayatindan daha kotü olamaz.

Öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim ben bunu yazan hesabın sahibiyim konuyu açtığım gün hesabıma bir daha giriş yapamadım o yüzden ek olarak bu hesabı açtım ama yazılanların hepsini okudum dışardan...
Ilk olarak konuya inanmayanlar olmuş, 3 sene önce yanı daha bu duruma düşmeden bende böyle bir şey okusaydım inanmazdım ama yazdıklarımın hepsi doğru.
Ilk başta neden kaçtın nasıl yaptın ailenden çokmu bıkmıştın diyenler var, kaçmadan önce çok seviyordum onu annemler öğrendi beni başka birine vereceklerdi yapamam sevdiğimden başka biriyle evlenemem dedim hem o zamanlar onun böyle biri olduğunu bilmiyordum kendini bana bambaşka biri olarak tanıtmıştı.
Herkes sığınma evi demiş, benim aklıma gelmedimi sanıyorsunuz ama benim annemle babam ben doğmadan önce Azerbaycana taşınmış ben orda doğmuşum oranın vatandaşıyım 4 buçuk sene önce Türkiyeye giriş yaptım annemle babamın üstüne vatandaş olacaktım ama işler biraz uzadı sonra ben kaçıncada eraklarımda sorun olduğu anlaşıldı tekrar azerbeycana gidip gelmem gerektiği söylendi eşimde 3 senedir hala evraklarımı yapmadı hep erteleyip durdu şimdide kaçak olarak yaşıyorum 6 ay sonra pasaportumun süresi bitiyor,şimdi ben nasıl sığınma evine gideyim hadi bunuda söyleyin devlet beni nasıl kabul etsin?
Babana git demişsiniz bunu ben bilmiyormuyum elin adamından bir laf isitecegime babamın elinde elim ayağım kırılsa daha iyi ama keşke sadece babamın dövmesi söylenmesi olsa gitsem 2 aya kalmadan babam beni dedem yaşındaki birine verecek o zaman ne yapıcam??
Bana hizmetçisin resmen diyenler olmuş evet ben de bunu biliyorum. Hatta evcil hayvan bile demişler.
Yani kısacası herkes beni kınamış konuyu tam bilmeden peki şimdi söyleyin ne yapayım????

Öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim ben bunu yazan hesabın sahibiyim konuyu açtığım gün hesabıma bir daha giriş yapamadım o yüzden ek olarak bu hesabı açtım ama yazılanların hepsini okudum dışardan...
Ilk olarak konuya inanmayanlar olmuş, 3 sene önce yanı daha bu duruma düşmeden bende böyle bir şey okusaydım inanmazdım ama yazdıklarımın hepsi doğru.
Ilk başta neden kaçtın nasıl yaptın ailenden çokmu bıkmıştın diyenler var, kaçmadan önce çok seviyordum onu annemler öğrendi beni başka birine vereceklerdi yapamam sevdiğimden başka biriyle evlenemem dedim hem o zamanlar onun böyle biri olduğunu bilmiyordum kendini bana bambaşka biri olarak tanıtmıştı.
Herkes sığınma evi demiş, benim aklıma gelmedimi sanıyorsunuz ama benim annemle babam ben doğmadan önce Azerbaycana taşınmış ben orda doğmuşum oranın vatandaşıyım 4 buçuk sene önce Türkiyeye giriş yaptım annemle babamın üstüne vatandaş olacaktım ama işler biraz uzadı sonra ben kaçıncada eraklarımda sorun olduğu anlaşıldı tekrar azerbeycana gidip gelmem gerektiği söylendi eşimde 3 senedir hala evraklarımı yapmadı hep erteleyip durdu şimdide kaçak olarak yaşıyorum 6 ay sonra pasaportumun süresi bitiyor,şimdi ben nasıl sığınma evine gideyim hadi bunuda söyleyin devlet beni nasıl kabul etsin?
Babana git demişsiniz bunu ben bilmiyormuyum elin adamından bir laf isitecegime babamın elinde elim ayağım kırılsa daha iyi ama keşke sadece babamın dövmesi söylenmesi olsa gitsem 2 aya kalmadan babam beni dedem yaşındaki birine verecek o zaman ne yapıcam??
Bana hizmetçisin resmen diyenler olmuş evet ben de bunu biliyorum. Hatta evcil hayvan bile demişler.
Yani kısacası herkes beni kınamış konuyu tam bilmeden peki şimdi söyleyin ne yapayım????

Sen polise git durumu anlat onlar seni her türlü korumaya alırlar.

Direk sınır dışı ederler

Yahu bir şekilde o evden çıkman lazım.
Ailenle görüş konuş al evrakları bir şekilde tamamla. Sen evden nasıl çıkmayım diye bahane üretiyorsun.bir ay daha kalmak demek, bir adet görüp bir kez daha ölesiye dövülmek demek. Sakın sakın çocuk için uğraşma. Gerekirse sınır dışı edil.

ne diyerim olan olmuş , üst üste bir çok hata , bir çok yanlış yapılmış. bazen bir yazlış insanın tüm hayatını bitirebiliyor. çocuk yapmayın bir meslek sahibi olmaya bakın, kendinizi ezdirmeyin ana baba evinden kaçacak kadar yüreginiz var ama kaynanaya karşı kendinizi savunmaktan acizsiniz.

Şanslısınız ki henüz hamile kalmamışsınız. Babanızla konuşmaya çalışın kesinlikle, olmadı sığınma evleriyle konuşun. Bir şekilde kaçın, çocuk yaparsanız işiniz çok zorlaşır.

Şükret ki çocuğun yok canım zor şeyler yaşamışsın ama hayatın daha başındasın.kendine bir yaşam kur baban da seni affeder ana gibi yar baba gibi diyar olmaz .sen git onların kapılarında yat eşinle tüm bağlarını kopar hiç dönmemek üzere . Hatanın neresinden dönersen kar sakın çocuk için tedavi olmaya çalışma önünde hayatını mahvedersin senin hayatın zaten zor çocuğuna bunu yapma .

Hikâyenin başlığından sonra bütün olayları tahmin ettim ve öyle okudum. Ailenin cehpe alması, kaynana ile aynı ev, küçük görülmek ve dahası..
Senin saygı duymadığın anne babaya, eşinin ailesi mi saygı duyacaktı? Ne bekliyordun. Küçük huzurlu bir yuva, boy boy çocuklarla mutlu mesut yaşamayı mı?
Çok duygusal bir insanım, birini mutsuz görsem gözüm dolar ama ben sana acıyamadım. Okuyup meslek edinen, ayakları yere basması gereken yaşta evden kaçan birini nasıl bir son bekleyebilirdi.
Aşk, sevgi bunlar güzel duygular. 17 yaşındaki bi kız elbette yaşamalı sağlıklı olan hali bu. Ama aynı zamanda geleceği düşünebilecek, ailesini ve kendini zor duruma sokmayacak hamleler yapacak yaşta kaçmışsın.
Ne diyebilirim ki ? Kendi kendini çok güzel yakmışsın anne babanın ciğerini de çok güzel yakmışsın..
Bari çok geç olmadan ailenin evine dön. Babanın kahrını çek elin küfrünü çekeceğine..

X