İzmir'e taşınmak 🤔

İnşallah Tunc amcamiz temizkeyecekmis, Korfezde yuzcem gibi bir hayali var umarım gerçekleşir

Valla deprem bolgesinde(ki depremler devam ediyor),eski bina zemin kat eve o kirayi veren cikar mi bilemedim.
Burda maaslar İstanbul ve Ankara seviyesinde degil maalesef, burda öyle büyük paralar dönmez maas olarak

Valla deprem bolgesinde(ki depremler devam ediyor),eski bina zemin kat eve o kirayi veren cikar mi bilemedim.
Burda maaslar İstanbul ve Ankara seviyesinde degil maalesef, burda öyle büyük paralar dönmez maas olarak
Eski bina ve zeminse abartmış bencede..Ankarada aynı maas olarak.Istanbul fazla veriyor ikisine gore..Ama memur icin en yasanilasi yer izmir..

evet bende aynı buluyorumm. izmir in en güzel yerleri harabe halde ve kötü muhitlere sahip , şehirleşme alt yapısı berbat. bir sahil yapalım oturalım desek rahatsız eden çok fazla , konak kısmını söylemiyorum bile , yakın zamanda martı turu yapalım göztepe ye kadar dedik , konak tan geçerken eşim çok tedirgin oldu, nerde ipsiz sapsız orda. pazar eskisi gibi uygun değil , dediğin gibi eski evlerin bile kiraları çok yüksek. İş çıkış saatinde konaktan bornova ya gitmek 1 saat sürüyor, park problemini söylemeyim bile Bazen nefes alamıyorumm. Benim İStanbul da yaşayan arkadaşlarım geldi izmir in merkezi bu mu , bu ne ?? diyerek hayal kırıklığı yaşadılar... izmir in kıyı sahilleri güzel ama çalışıyorsan sene de kaç kere misal çeşme ye gidiyoruz ki ? Şu kordondan bir balık bile yakalayamadım :) balık tutmayı çok severiz eşimle... bunun için özellikle fethiyeye gidiyoruz o kdr temiz ki karettası , fok balığı , diğer deniz canlıları , balık tutma keyfinin üzerine başka yer tanımıyorum. İzmir kirli ve bakımsız , burda eski tarihi yerler bile dökülüyor. Kemeraltında mağazalarn üstü hep eski tarihi evler ama kıymetini bilen yok . Tarihimize güzel bakıp pazarlama konusunda kocaman bir '' 0 '' ... İnsanları oturduğunuz muhite göre değişr ama karışık olduğundan dolayı ben beğenmiyorum. Eski izmirli leri görmek istiyorlarsa köylere kasabalarına gitsinler.

Eski bina ve zeminse abartmış bencede..Ankarada aynı maas olarak.Istanbul fazla veriyor ikisine gore..Ama memur icin en yasanilasi yer izmir..
Memur olsam kendimi küçük bir sahil kasabasına atmaya bakardım, hayat daha yavas ve ucuz olduğu için.
Gerci simdi de eşimi daha küçük bir yere tasinmak icin ikna etmeye çalışıyorum ama maalesef ben Karsiyakami birakmam diyor başka bir şey demiyor

Artik o kucuk sahil kasabalari da pahali ya..Marmaris icmelerde tanidigimin villasi var.Villa dediysem ysnyana evler..Trilyon ediyormus inanamadim Kucuk metrekaresi az ama cook pahali..Hani eskidendi o kucuk balikci kasabalari ucuzlugu..

İzmirin eleştirilecek çok noktası var ama bunlar değil. Konak kemeraltı çok severim, rahatsız edilmedim. yazın ömrümüz sahilde geçer, atar sandalyemizi otururuz saatlerce rahatsız edilmedik.

Neredeyse 4 milyon nüfuslu, körfezinde liman olan bir şehri birkaç yüz bin nüfuslu ilçelerle kıyaslayamazsınız. İzmir bir şehir, limanı, sanayisi olan büyük bir şehir. Sahil kasabası değil.

Çeşmeyi biz izmirliler istanbullulara bıraktık zaten, yakında istanbula bağlayacaklar orayı.

Kapılar yazınca olmamış. Arabanın kapılarını kontrol ediyorum kapalı mı diye. Camlar zinhar açık olamaz zaten
menemen dolmuşuna bir kere bindim dedim ki nerdeyim ben. bir arada menemende organizasyon yaptım tövbeler tövbesi dedimmm
Ayrı bir dünya orası. Geçen bir kayboldum orda asarlığa falan girdim feleğim şaştı

Biz de Çeşme’ye ya da Urla tarafına gidiyoruz balık için. Pandemi öncesi pazar akşam çeşme dönüş trafiğini hatırlamak istemiyorum ama Yani Çiğlide çalışıp mavibahçede falan oturuyorsan izmir çok güzel ya da güzelbahçede oturup çalışmıyorsan her şehirde olduğu gibi, gelirin yüksekse güzel yerinde oturuyorsan şahane. Yoksa her yer aynı sanırım. Ama ulaşım ciddi sıkıntı. Öyle her yerde oturamıyorsun, işe yakın olmalı. Yollar yetersiz çünkü, en ufak bir şeyde tıkanıveriyor.

Neyi düşünüyorsun konusunu bile açman hata koşarak kaçarak git izmirim güzel izmirim herşeyi güzeldir denizi havası insanlaro boyozu çayı bile hem kaliteli yaşarsın hem ucuz yaşarsın altına küçük bir araba bitti bu iş.. istnblda artk istanbullu kaldı mı suryelisi arabı ne ararsan var türkiyeli yokki istanbullu olsun izmire bir kere gittnmi dönmezsn dha buralara gezmeyebile.. yolnz açık olsun

Artik o kucuk sahil kasabalari da pahali ya..Marmaris icmelerde tanidigimin villasi var.Villa dediysem ysnyana evler..Trilyon ediyormus inanamadim Kucuk metrekaresi az ama cook pahali..Hani eskidendi o kucuk balikci kasabalari ucuzlugu..
Marmaris içmeler de genelde İngiliz turistler oluyor bence orasi Marmaris in en nezih yerlerinden biri.
Mesela Köyceğiz tarafi o kadar pahali degildir. Ya da Marmaris in merkez tarafında hep bahceli evler var (semtin adını hatırlayamadım),o kadar pahalı değil.
Artık izmirde luks denilen daireler o fiyata maalesef nerde villa vs...

bu zamana kadar konakta , kordonda rahatsız edilmediyseniz çok şanslısınız . A be maykıl şu güzele al bir çiçek diye usulca sokuluyorlar , kız kızaysan ipsiz sapsız adamlar sana yanaşıyor , heleee o çocuk dilencileri onlardan nefret ediyorum , çocukları dilendirenler gözleriyle takip ediyorlar o 5/6 yaşında çocuklar gelip dileniyor. Ben eşime hadi gel kordona çıkalım dediğinde bu yüzden binbir itirazlar konak zaten konaklıktan çıktı zorda kalmadıkça geçmiyorum. En son göz göre göre bisiklet çalmaya çalışıyorlardı, hatta biri arkamızdan çakmak fırlattı , eşim işte böyle kavga çıkıyor diye söylene söylene geçtik... Bence istanbul dan gelip izmir e yerleşmek hiç mantıklı değil , sosyal bakımdanda izmir yine sınıfta kalır.

Evet icmeler ingiliz yaslisi kayniyor..Paralari da degerli tabi burada..Haklisiniz..

bnde katılıyorum bu yorumuna :)

O kadar yorum olmuş ki hepsini tek tek alıntılayamadım ama genel olarak böyle cevaplıyım
1.si eşim burda yönetici pozisyonunda ama İzmir'e müdür pozisyonuna gidecek eğer olursa. Rütbe farkı bizim için +1.
2.si iş yerinin farklı lokasyonları var İzmir'de. Henüz hangisinde olacağı belli değil. Dolayısıyla ne tarafta oturabiliriz şu an bilmiyorum.
3.sü İstanbul'da Kadıköyde oturuyorum. Sandalyelerimizi alıp 10 dakikaya sahile gidip oturabiliyoruz. Herhangi bir rahatsız edilme vs yaşamadım hiç İzmir'de anlatılanlar gibi. Tabi şöyle bir durum var kiradayım kendi evim değil. Aylık 3500 gibi bir fiyata oturuyorum ki bu geçen sene bu eve girdiğim için. Apartmanda bir daire 4750 tl'ye kiraya verildi geçen gün.
4.sü çocuk kreşlik döneme gelene kadar çalışmayacağım.
5.si ve sonuncusu gelmeyelim diye mi bu kadar kötülüyorsunuz ya doğru söyleyin bak

Merak ettim de siz nerelisiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…