İzmir'e taşınmak 🤔

Tabii depremden sonra küçücük evlerin kiralari bile 2500 den aşağı degil (yeni olanlar).
Dun Karşıyaka Aksoy a bir iş için gittik yoldan geçen 2 kadin kiralik ev ilanina telefon etti ve 2+1 zemin kat daireye 2700 kira istediler biz hep beraber şok:) üstelik ev yeni bile değil. Bu fiyat Karşıyaka nin prestijli bir semtinde yasamanin bedeli olarak dusunuluyor.

Son düzenleme:
Hatta Belek Side Manavgat Alanya kemer ilceleri dahi dümdüz bı şehir merkezi zaten öyle.Antalyayi dağlık diyor İzmir'e kıyasla ben şok:)

İnsanlar kötü demedim zaten ben de:)

İnsanlar pis biseyler yiyor dediniz ya o kısma yazdım çünkü konu ordan taaaa ırkçılığa kadar gidiyor:)(sizin icin söylemiyorum yani)
Hayır hayır, pis bişeyler yiyor demedim. Deniz pis ya, nasıl deniz kenarında bişey yiyip içebiliyolar dedim :)) ben hassasım da biraz kokuya. Hiç oturamadım o yüzden sahilinde

Ben de Avrupali insanlar gibi görüyor ve seviyorum Izmirlileri samimi ama mesafeli ve seviyeli...
İnsanlarda böyle bir algı var ama aslında bu doğru değil. Biz İzmirliler sanıldığı kadar Avrupai falan değiliz. Gayet de Anadolu kültürünü taşıyoruz. Ve bence Türkiyede Anadolu kültürünü en iyi temsil eden şehirlerden biri İzmirdir. Özellikle de köyleri Çünkü gerçek Anadolu kültürü yobaz değildir, Türk kültürü vardır, Atatürkümüze saygı beslenir vs. Ülkenin her yeri kendine göre güzeldir ama ben İzmirimi hiçbir şeye değişmem Özellikle de Menemen'i çok seviyorum, memleketim diye değil ama

Ben de İzmir'de yaşıyorum ama şu an sizin durumunuz için mantıklı bulmadım.

Burada tanıdığınız insanlar yokmuş, ülkemiz şartlarında iş durumunun ne olacağı da bilinmez olur da iş ile ilgili sıkıntılar olursa İstanbul gibi hemen iş bulamazsınız çünkü buradaki imkanlar büyük bir şehire göre çok kısıtlı.

İzmir'de ucuz değil ve trafik sorunu var ayrıca. Yine de iyi semtlerinde çoğunlukla insanlar iyi ve her yer de güvenli. Yine de dediğim gibi şu an sizin durumunuzda mantıklı gözükmüyor.

Aynen malesef öyle
Kac yildir Karşıyaka dayim ve denize çok yakin bir sokaktayim. Bir süre sonra burunlar alışıyor galiba.
Eskiden cocukken (90 li yılların basi (tedavi icin Ege uniye gider gelirdik, izmire geldigimizi kokudan anlardim.
Ama simdi Körfez epey temizlendi, koku yoktur demiyorum ama son yillarin en iyi halinde denizin temizligi bence.

Aslinda şöyle, belki Avrupada bir seyler oturmuş ve düzenli bir yasayis vardir ya Izmir de oyle
yani yeni gelen biri de o kültüre ayak uyduruyor saygi var maalesef toplumda o saygı durumu azaldigi icin belki de ben Avrupa havasını seziyorum Izmirde

* yazı tarzi italik olmus telefondan duzeltemedim affola

Izmir guzel ama ucuz degil, sismis bir sehir. En son eylul basinda gittim. Trafigi de gayet sıkısıktı.

Istanbuldan gittiginize deger mi bilmiyorum.

O aradığınız sakin sosyal şehir izmir değil, olamaz. Bunu aklınızdan çıkarın. 25 km yolu 3.5 saatte aldığımı bilirim. İzmir sakin diye diye akın edildi, artık sakin değil.

Ucuz hiç değil. İstanbulda kazanacağınız paranın 3’te ikisini kazanırsınız ama istanbulda harcadığınızla aynı parayı harcarsınız. Hatta faturalarınız İstanbuldakinin iki katına yakın gelir.

İyi bir semtte oturayım, çocuk rahat etsin, site olsun derseniz 2500-3000 bandında kirayı gözden çıkarın mesela.

Ha tatil beldelerine yakın, biz 25 dakikada denize girmeye gidebiliyoruz mesela. Ya da 2 günlüğüne bodruma kaçabiliyoruz. O açıdan keyifli.

İzmir de yaşıyorum çok şükür ki 30 yaşındayım doğma büyüme buralıyım.
İzmir'in İstanbul'dan tek eksisi maaş yönünden tatmin etmez ama aldığın maaşla da İzmir'de rahat rahat yaşarsın.
Trafik çok yok, kiralar bu aralar arttı ama sakinliği, güzelliği, havası ve özellikle de insanları çok yaşanır kılıyor.
Bir de yaşayacağınız yere bağlı tabi ama memleketim diye söylemiyorum İzmir harika bir şehirdir, hele ki yazları

Izmir yine de ucuzmus iste..Karsiyaka en iyi semti diye biliyorum..Ankara da prestijli semtte 2700 e kulube bile bulamazsiniz..Hem insani da karsiyakanin insani ile boy olcusemez..Istanbulu saymiyorum bile..Uc buyuk sehir icinde en yaşanılası izmir bence de..Hem varsin dağlık olsun varsin deniz mok koksun umrum olmaz..Bir yeri yasamaya deger kilan sey insanidir!!

İnşallah daha da temiz olsun yaa gerçekten çekilecek gibi değil.Ben antalyadayim deniz kokusunu içimize çekmek icin havasına manzarasına kışın bile hep sahildeyiz yani tertemiz dupduru mis gibi deniz kokusu....Darısı İzmir'in basina

Cidden görmediniz mi? Göztepenin sahilden 2 sokak içerisini, güzelyalı, üçkuyuları, ne bileyim narlıdere, balçova, Bornova evka 4, Atatürk mahallesi, bayraklı soğukkuyu, çiğli? Hep yokuş oralar. Düz ayak yer çok çok az.
Bostanlı en yaşanabilir yerlerinden biri bence. 2 yıllık dairede 2500e bedava oturuyorsunuz, sımsıkı sarılın o eve yapışın bırakmayın. ben başka semtte 11 yıllık daireye o kirayı veriyorum. Hiçbir numarası da yok.

Kiraları en kötü 1500 TL den başlar artık trafikte var baya kalabalıklaştı. Pazar fiyatları nerdeyse ist ile hemen hemen aynı. Alacağınız ücreti bilmiyorum ama İstanbulla kıyaslarsanız daha düşük olacaktır bir de bebek varken işiniz çok zor. Bakıcı da ekstra masraf olacak. Sıfırdan başlamak iyi cesaret ister

Menemenin içinden geçerken kapılar kilitli mi diye kontrol ediyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…