İzmir'e taşınmak 🤔

Ayvalik da güzel ben bir kere gitmiştim Mugla da öyledir

İzmir'de kuzenlerim var gezmeye gittim defalarca.. İzmir dağlık yokuş dağınık bı şehir...Ayrıca ucuz falanda değil körfezi çok pis deniz resmen mavi değil nedeni nedir bilmiyorum...Antalya da oturuyorum burada deniz masmavi tertemiz herzaman denizine çok şaşırmıştım oyuzden görünce. Ben çok sevemedim İzmir'i ama yaşayan kesimi hakkında bi fikrim yok yerinizde olsam iyi düşünürdüm

Çok şaşırdım bostanliya gelseydiniz madem

İnsanlar o kadar kirli denizin etrafında nasıl yiyip içiyorlar hiç anlamıyorum. Benim içim kalkıyor resmen.

İlginç.antalyada oturan biri İzmir'e dağlık diyorsa kendi falezlerini dağını tepesini görmemiş kapalı kutuda yaşıyor Antalya da demektir

İzmirliyim.İstanbulu bilmiyorum.Ama o kadar trafik,kalabalık,pahalılık beni yorardı.İzmir i hiç bir şehre tercih edemem.En azından hayatımın çoğunun trafikte geçmesini istemezdim.Hayat bu fırsatlar sunar.Yapıp keşke demeyi tercih ederim yapmayıp keşke demeye.

Biz başka bir İzmir’de mi yaşıyoruz acaba diye yorumları hayretle okuya okuya geliyordum ki sizin yorumunuzu gördüm. Ucuz falan diyorlar ya kendimi jiletleyesim geliyor Kiralar yüksek, evler eski, küçük ve biçimsiz. Sokaklar dar. Trafik fena, işe 45dk da gidiyorum ben küçücük İzmir’de. Depremi bitmiyor. İzmir merkez yaşanılacak yer değil. İlçeleri bence de daha hoş. Ha ben İstanbul’da da yaşamam. Al birini vur ötekine bence.
Muğla benim de hayalim, ben burdan kurtulacağım günü bekliyorum açıkçası

İlginç.antalyada oturan biri İzmir'e dağlık diyorsa kendi falezlerini dağını tepesini görmemiş kapalı kutuda yaşıyor Antalya da demektir
Antalyanın dışı dağlık ama içi dümdüzdür. Falezler evet yüksektir ama tahmin edersiniz ki inip çıkmıyor kimse :) sahiller şehir merkezine 10 dk mesafedir ve deniz tertemizdir. biz de yıllık izinlerde hep denize gideriz ordan biliyorum.

konuyu biran ben açtım sandımm bu kadar olur :)

bizim iş güç yerinde çok şükür İstanbul da yalnız işten çıkartılma var şirketimizde
eşim de bende çıkarılırsak burdaki evi kiraya verip izmir e gitmek düşüncemiz
bir takip edeyim konuyu bende

İnanın şaşırdım ben bu şekilde bı yüzünü görmedim İzmir'in .

Bostanlida yaşıyorum
İki yıllık bir binada iki yıldır yaşıyorum
Kira evet malesef pahalı biz şimdilik 2500 ödüyoruz yakında 3000 olur
Ben kira bakimindan bakmadım atladım onu ki çok önemli bi detaydi çok afedersiniz

:) anlıyorum ama yazan kişi kendi ifade edebilir kendisini .sizin savunmaniza hiç gerek bence
Hukuk mu okudunuz? Onlar böyle davraniyoda

Ayvalik da güzel ben bir kere gitmiştim Mugla da öyledir
Evet orda da Marmaris ve Fethiye de yasanir ama orlar da çok sıcak o yüzden Kuzey iyidir yazin efil efil eser :)
Izmir o kadar sıcak ki aklı olan yazin kalmaz ama çalıştığımız için mecbur kalıyoruz. Sehir merkezi vıcık vıcık Çeşme ye gidelim desen bi 10 yıl onceki gibi değil maşallah jet sosyeteyi agirliyor, yavas yavas Urla ve Seferihisar in da "Istanbullulastigini" düşünüyorum

Estağfurullah. Kişiden kişiye değişir zaten böyle şeyler. Ben beğenmedim, siz çok beğenirsiniz, yada tam tersi olur. Ben belki biraz da beklentiyi yüksek tuttuğumdan beğenememişimdir.

Yok valla kapalı kutuda falan yaşamıyorum görmediğim yeri yoktur Antalya'nın...İlçeleri dahil heryerini gezdim.Falez dediğiniz denize bakan uçurum kısmı Antalya ovada dümdüz bı şehirdir.Acaba sizmi hiç bilmiyorsunuz Antalya'yi?

:) anlıyorum ama yazan kişi kendi ifade edebilir kendisini .sizin savunmaniza hiç gerek bence
Hukuk mu okudunuz? Onlar böyle davraniyoda
Hukuk okumadım, elbet yazan kişi de kendini ifade edebilir ancak antalyayı iyi bildiğim için cevap vermek istedim. Nitekim burası herkesin birbirine cevap verebildiği bi platform. Rahatsız olduysanız kusura bakmayınız.

İstanbul'da nerede otuyorsunuz ki? Ona göre bir karşılaştırma yapmak daha kolay olur sanki

Benim için olay "eşim şu anki işinde çok mutlu" da bitmişti gerçi. Kaç kişi sabah kalkıp işine severek gidiyor acaba?

İnsanlar o kadar kirli denizin etrafında nasıl yiyip içiyorlar hiç anlamıyorum. Benim içim kalkıyor resmen.
Ben insanları hakkında bişey diyemem denmesini de doğru bulmuyorum her yerin iyi insanı da kötü insanı da muhakkak vardır çünkü.Ama deniz mavi değil sanırım atık falan bişey dökülüyor denizini mahvediyor sorumlular kimse

Ben yedi kuşak İzmir, Menemenliyim. Yerlilerimiz medeni sıcakkanlı ve yardımseverdir ama altını çiziyorum yerlilerimiz. Son yıllarda kaba saba yobaz kişiler göç etti maalesef, çok üzücü.

Benim bir akrabam gitti İzmir'e eşi iyi kazanıyor çokta mutlulular valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…