“İyi aile kızı” olmak ve yalnızlık?

Mesajları okuyan 3. kişiler neyi fark etmiş? Sizi kıskandığımızı mı? Kusura bakmayın da neyinizi kıskanalım? Sizden 10 yaş büyüğüm, iyi bir mesleğim var, başarılıyım, gayet güzel ilişkilerim oldu, sevdim sevildim, güzel arkadaşlıklarım var. Tam olarak neyinizi kıskanalım gerçekten çok merak ettim.

Yaa gerçekten 20 yaşında yeni ergenlikten çıkmış bir gençle mi aşık atıyorsunuz? Sakin olun biraz çocuk yaşadıklarını kendine göre anlatmış.. Bu yaşlarda genellikle yaşadıklarını kafalarında çok büyütürler siz 10 yaş farkla tabi ki daha olgun bakacaksınız

Ben seni anladım konu sahibi ama bence yanlış ifade etmişsin kendini. Biraz üstten konuşuyor ve bakıyor gibi bi tavırla yazmışsın, ama senin ne demek istediğini anladım aslında. Yorumum ise şu, sen kendini değiştirmeden prensiplerini bozmadan dilediğince yaşa. Zaten gerçek aşk gerçek dostluklar seni sen olduğun için sevecek. Zengin olduğum anlaşılmış ve kıskanılıyorum kısmını gençliğine veriyorum, çünkü ortalama altı ve üstü birçok insan var üniversitede zaten, senin çantanı pantolonunu kimsenin kıskandığını sanmıyorum. Bu önyargını sen kırmaya çalış insanlara karşı ‘kıskanıyolar’ diye baktığından belki de samimi olamıyorsun kimseyle

Sende birileriyle görüş bu kötü birşey değil ki. Bir yemeğe çık sana doğru gelen yanlış gelen şeyleri söyle dikkat etmiyorlarsa veya yapmam dediğin şeyde diretiyorlarsa yol ver. Herkes cinsellik istiyor diye birşey yokki illa inancından dolayı yanlış görende vardır veya sağlıklı bir ilişki kurmak isteyip herşeyin zamanı olduğunu düşünen biri vardır (az olsada). Hep istemediğin adamları cekiyorsan hayatına ortamını da değiştirebilirsin zaten birçok hobin varmış yeni şeyler ekle. Sosyal medyada arkadaşlarında buluşmalar ayarla fotoğraflar paylaş belki onların hesabindakilerden biri yazar.

Konuyu anlamadim bile Ankaradayim bu sekilde 2 donem arkadasim 1 yurt arkadasim oldu ilk ikisi cok saygili sevgi dolu guzel insanlardi ve aradan 15 sene sonra hala oyle elektrikleri var + birlikte konserlere de gittik ( hic alkol almadim kisisel tercihim ) grup calismalari da yaptik
Digeri de kibar mutevazi gayet normal insandi. Etrafimda sacim fonlu cantam pahali diye gezen birini o yasta da anlardim ya bence insan karsidakine elektrigini cok net yansitiyor

Gittikçe saçmalamaya başladınız teyzecim.

Çevremde kimse yokmuş da sadece alışveriş yaparak mutlu oluyormuşum da benimle uyumlu bir erkek arkadaş bulamadığımdan yakınmak için açtığım konuları nerelere getirdiniz? Her zengin sadece alışverişten mi keyif alıyor her su böreği açan ev kızı mı oluyor o kadar saçmaladınız ki el ele verip. Koca koca “olgun” kadınlar toplanıp sen kibirlisin, sen sıkıcısın, sen ev kızısın, sonradan görmesin, erkekler senin tam zıttını ister, BEN SENDEN DAHA MUTLUYUM BENİM FİZİĞİM SENDEN DAHA İYİ bile dediniz.

Çok şükür yapıştırmaya çalıştığınız olumsuz özelliklerin hiçbirine sahip değilim, üniversite hayatınızı bilemem, haddimi aşmak da istemem ama hayatınızın belli dönemlerinde sorunlar yaşamasanız bu utanç verici cümleleri kurmazdınız herhalde.

Büyük olan benmişim ya yine bende kalsın kalbinizi kırdıysam affola. Size çok mutlu çok güzel fiziğinizin olduğu hayatınızın devamını diliyorum.

Saçım fönlü çantam pahalı diye gezme kısmını buradaki ablalar uydurdu, böyle bir insan değilim ama yine de hiç böyle bir tutum takındım mı diye gözden geçirip dikkat edeceğim.

İlişkisi olmayan erkekler haricinde kimseyle anlaşmakta sıkıntı çekmiyorum. Arkadaş konusunda sorunum yok yalnızca erkek arkadaş konusunda bahtsızım

Konu sahibi imkanlarıyla, yaptıklarıyla, tavırlarıyla çevresindekileri ezdiğinin farkında değil ve farkına varmak da istemiyor. Nasıl bir algıyla büyütüldüyse bunlara başka kimsenin de sahip olmadığına, herkesin (hatta bizim bile) bu sebeple onu kıskandığımıza inanıyor. Piremses sendromu diyoruz buna. Kendi tercihi ama yalnızlıktan yakınması tuhaf.

Teşekkür ederim. Darısı başına haminnecim.

Son düzenlemeleriniz çelişkilerle dolu.
Okula fönlü saçla gidip dersi dinlemeden kampüste tembellik yapıyormuşsunuz mesela. Bunu kimlerle yapıyorsunuz tam olarak? Arkadaşlarınızla mı? Arkadaşınız varsa sorun ne? Herkes sizi sevmek zorunda değil ki.

Onlar maddi durumları sebebiyle sizin aksinize okumak ve çalışmak zorunda (bunu bu anlama gelecek şekilde ifade eden sizsiniz) ve sizin böyle bir zorunluluğunuz olmadığı için size düşmanlık beslediklerini düşünüyorsunuz.
Sizin okuyor numarası yapabilme özgürlüğünüzü kıskandıklarını iddia ediyorsunuz farkında mısınız
O düzenlemeyi yapmasanız daha iyiydi.

Ayrıca çevrenizdeki insanlar eğlenilecek ve evlenilecek kız ayrımı yapan kafada insanlarsa nasıl yalnız kalabildiniz onu da anlamadım. Çünkü konuyu ilk açtığınızda eğlenilecek kız olmamakla övünüyordunuz.
Şimdi sanki böyle görülmekten rahatsız oluyormuşsunuz gibi yazmışsınız, yemedik.

Paran varmış, gidip psikiyatriden randevu alıp, parasını basıp terapistin kafasını şişirir misin lütfen.

Özel üniversitelerde okuyanlar seni çiğ çiğ yerler. Benim kardeşim tr nin eski ve pahalı özel okullarından birinde burslu okuyor, hiç böyle varoş marka muhabbetleri olmuyor.

Kırk saat fön çekeceğine git bir düzgün şekillendirici al. Fön mü kaldı her gün fön mü çekilir.

Ayni şeyleri düşünüyorum.
Ne bu ön yargı. Kız derdini anlatmış. Gerçekten de böyle olamazmı. Bende bekarken evime vakitlice dönerdim şu saatte gel diyen de yoktu bu arada. İçki sigara da kullanmadım kullanmıyorum. İstesem yapardım istemedim. Bunları yapmıyorsun diye yaşlı diyenlerede takma. Ohhh misss daha 2o lerin başlarindasin hayatını yaşa.
dedikleri gibi küçük flortler et. Senin istemediğin seyleride yapmalarına izin verme.

Gerçekten içki sigara içmiyor diye haminne dediğimizi düşündünüz? Buna gülürüm ben

Yorumları okumadım siz sadece milletin taktığı sıfatı yazmışsınız kompleksli genç kızlar da üzerinize gelmiş belli ki. Benim okuduğum ortamla sizin okuduğunuz ortamı benzettim. Ben de cinselliğe karşıydım bu yüzden erkekler uzak dururdu. Ama derslere girmeyip boş boş kampüste takılan kızları “iyi aile kızı” olarak tanımlamazlar orada yanılmışsınız. Ben de gece çıkmak isterdim ailem izin vermediği için istediğim ortamlara maalesef girip milletle kaynaşamadım. 30 yaşına gelmiş bir kadın olarak size önerim mutlaka tüm eğlencelere katılın. Sadece ders saatlerinde boş yaparak istediğiniz kişiyle samimiyet kuramazsınız.

Aşık vs atmıyorum. 23 yaşındaki genç kız, yorum yapanların kendisini kıskandığını iddia etmiş, sigara alkol tüketen gece dışarı çıkan sevişen insanların hayatını “bataklık” olarak tanımlamış. Bunun olgun bakıp bakmamakla ilgisi yok, kendisini kıskanmadığımı, bunun için bir sebep olmadığını belirttim sadece.

Okuduğum bölüm ve kariyer planımın alakası olmadığı için okulu savsaklıyorum biraz, ama aktiviteler konusunda bir tık kendimi zorlayıp katılmayı planlıyorum bu dönem. Teşekkür ederim

Laflarımı sapıtıp saçma eleştirilere devam edebilirsiniz eğlencenizi bozmayım

Kırk saat fön çekeceğine git bir düzgün şekillendirici al. Fön mü kaldı her gün fön mü çekilir.
Sizin jenerasyon fön dediği için fön kelimesinden devam ettim, cidden oturup uzun uzun fön yapan kalmamıştır muhtemelen.
Buna bile laf attığınıza göre mantığınızı gittikçe kaybettiğinizin siz bile farkındasınız herhalde olgun hanımlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…