“İyi aile kızı” olmak ve yalnızlık?

Bataklık?

Konu sahibi arkadaşım bence cinsellik filan bunlar çok kişisel ve içten gelen şeyler kendini nasıl rahat hissedeceksen öyle yaşa ve kendi yolunu bul derim. Burada sayfalarca elestirdik güldük filan ama aslinda butun yorum yapanlarin ortak fikri sadece su çok katı yargilarin olmasın hayatı kendince kendi doğru bulduğun kendi mutlu olduğun şekilde dolu dolu yaşamanı salık vermişler işte. Yoksa istemediğin beğenmediğin hiçbir şeyi yapma bence de yani. Yalnızlık gerçekten çoğu insanın ortak derdi belki yaşam tarzın başka olsa gene dönem dönem yalnız olacaktın.

Gençliğini yaşamak neden “bataklık” olsun?
Gerçekten biraz fazla haminne bakmıyor musun sence de?
Bana ailen seni çok korkutmuş, çok abartılı öğütlerle bu yaşa getirmiş gibi geldi.

Bataklık eğlenmekse 1 haftalık çok fena bir bataklık partisinden şimdi eve döndük beyimlen. Açım ama yorgunluktan yemek yiyecek gücüm yok

Bataklık eğlenmekse 1 haftalık çok fena bir bataklık partisinden şimdi eve döndük beyimlen. Açım ama yorgunluktan yemek yiyecek gücüm yok
batak insan ne bilecek öyle yemek falan tabii sor konu sahibine kolayından bir börek tarifi versin de yap
Daha fenası benim oğlanda o da bu yaşında batakhaneye düştü. Üç yaşından beri meyhane meyhane geziyor evladım

İstemediğim rahatsız olacağım olaylar ve bunlara sebep olma ihtimali yüksek insanlar?
Valla aşırı sıkıcı bir insansın. İçinde 1920lerde doğmuş pek de kendini geliştirememiş önyargılı bir insan yaşıyor.
Bu yaşam biçimini dayatma ve geri kalanlarını küçümseme tarzıyla bulacağın maksimum erkek “eline erkek eli değmesin” diyen bir barzo yada muhafazakar bir erkek olabilir üzgünüm.
Bu kadar çağdışı kalıpları özümsemiş bir insanla aklı selim çağdaş bir insan beraber olamaz
Senin hedef kitlen yanlış. Hem modern gelişmiş bir erkek arıyorsun hem eski tip yargı cümlelerine göre “hanım hanımcık ev kızı” olmayı meziyet sanıyorsun

İstemediğim rahatsız olacağım olaylar ve bunlara sebep olma ihtimali yüksek insanlar?

Ay ama konu sahibicigim kuzum bu bataklık deyiminiz tam da 1984teki kayıp kızlar filminden alınmış gibi duruyor. Tamam ablacım sen evde dur normal senin bedenin senin kararın ama yasitlarini bataklıkta diye yargılamak z kuşağı bir gence hiç yakışmadı vallahi.

Bataklik mi? Acilen o Nuri Alco filmlerini birakmalisin guzel kiz.

Ne kadar kibirlisiniz. Sizin dışınızda herkes yanlış yaşıyor, bataklıkta debeleniyor ve iyi aile kızı değil. Okulda sizi sevmiyorlar çünkü zenginsiniz. Buradaki insanların ne demesini bekliyorsunuz? “Evet, çok haklısın, bu erkekler iyi aile kızından anlamıyorlar işte.” falan mı?

Sigara da alkol de tüketiyorum, sarhoş da oluyorum, gece dışarı da çıkıyorum, daha önce seks de yaptım, sevgilimle de ilk görüşmemizde seks yaptık ve çok seviliyorum, değer görüyorum. Demek ki şimdiki zamanın erkekleri benim gibi kötü aile kızlarından hoşlanıyorlar, şansınıza küsün :)

Gerçekten dalga mı geçiyorsunuz çözemedim. İyi aileymiş kötü aileymiş bunlar zaten insanların bana yapıştırdığı sıfatlar, ben bundan bıktığımı ve diğerleri gibi olmadığım için hayat tarzımdan şüpheye düştüğümden bahsediyorum siz bana nefret kusuyorsunuz.

Estağfurullah nefret falan kusmadım. Bunlardan bıktıysanız bataklığa girmeyi deneyin siz de?

Şüpheye düşmüş gibi yazmıyorsunuz. Gayet ben iyiyim mükemmelim. Harici tüm yaşam tarzları batak diyorsunuz.

Şüpheye düşmüş gibi yazmıyorsunuz. Gayet ben iyiyim mükemmelim. Harici tüm yaşam tarzları batak diyorsunuz.
Şüphe değil de kibir hissetsem gelip burada mı atacağım havamı? Okulda, kursta hatta mahallede atarım. Kimseyi bulamasam Instada paylaşım yaparım “mükemmel” hayatımı? Biraz samimi olun gönül gözünüzü açın rica ediyorum, canımı sıkan ve insanlarla paylaşmaktan çekindiğim bir konu olmasa neden buraya yazsın bir insan?

Niye nefret kusalım yahu. Sen bıktığını yazmadın ki. Ben mükemmelim ama kendim gibi mükemmel insanlarla bir araya gelemiyorum yazdın. Ne okuduğumuzu biliyoruz, çevirme şimdi.

Burada hava atamazsın zaten, yaşayarak öğrenmiş oldun. Başka yerlerde attığın havalar muhtemelen yalnız kalmana sebep oluyordur.

Biraz rahatlamayı ve yaşının gerektirdiği gibi davranmayı dene. Niye her yere fönlü gidiyorsun mesela? Ceo musun sen, toplantıdan toplantıya koşarken ahenkle dans eden saçlara mı ihtiyacın var? Ya da şampuan reklamı kızı mısın? Fazla özenilmiş bir dış görünüş yanlış ortamlarda insanları iter ve amaçladığının aksine özgüvensiz görünürsün.

Atıyorsunuz ki belli ki yalnızsınız.
Üniversite öğrencisi bir kız üstelik ortalama gelirlilerin çok olduğu bir okulda neden marka takar mesela? Bulunduğun ortama göre giyinmekte bir marifettir.
Yani lüks bir mekana giderken nasıl eşofmanla gidemiyorsan bazı yerlere de kot tshirt göze batmayacak çantalar takarsın. Her yeri logolu olmayan bir çanta mutlaka bulursun mesela.
Yada arkadaşlarının hayatını “batak” benzetmesiyle anlatıp onlara akıl verdiğini bundan sıkıldığını söylüyorsun. Sürekli akıl verem, eleştiren, kendi doğrusunu empoze eden insanlar sevilmez tercih edilmez.
Kadın ve erkek diye ayırmıyorum bak. İnsan çevresinde huzur ve neşe arar. Yani kasmayan, sohbeti açan, gülen eğlenen, sorulmadan akıl vermeyen, yargı dağıtmayan insanların çevresinde çok insan olur.
Yaşın ufak kusurlarını gör ki ona göre bir hayat kur kendine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…